MATE Desktop Environment - en to ka translation catalogue (8 entries)

note: (itstool) path: sect1/title
en: Introduction
ka: შესავალი

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Command line
ka: ბრძანების ველი:

note: (itstool) path: entry/para
en: Action
ka: მოქმედება

note: (itstool) path: entry/para
en: Pattern
ka: შაბლონი

note: (itstool) path: entry/para
en: All files
ka: ყველა ფაილი

note: (itstool) path: tip/title
en: Tip
ka: კარნახი

note: (itstool) path: entry/para
en: Description
ka: აღწერა

note: (itstool) path: para/ulink
en: link
ka: ბმული
