MATE Desktop Environment - en to mai translation catalogue (8 entries)

note: (itstool) path: sect1/title
en: Introduction
mai: परिचय

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Command line
mai: कमांड लाइन

note: (itstool) path: entry/para
en: Action
mai: क्रिया

note: (itstool) path: entry/para
en: Pattern
mai: प्रारूप

note: (itstool) path: entry/para
en: All files
mai: सबहि फ़ाइल

note: (itstool) path: tip/title
en: Tip
mai: सँकेत

note: (itstool) path: entry/para
en: Description
mai: विवरण

note: (itstool) path: para/ulink
en: link
mai: लिंक
