MATE Desktop Environment - en to mr translation catalogue (8 entries)

note: (itstool) path: sect1/title
en: Introduction
mr: परिचय

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Command line
mr: आदेश पंक्ती

note: (itstool) path: entry/para
en: Action
mr: क्रिया

note: (itstool) path: entry/para
en: Pattern
mr: संरचना

note: (itstool) path: entry/para
en: All files
mr: सर्व फाइल

note: (itstool) path: tip/title
en: Tip
mr: संकेत

note: (itstool) path: entry/para
en: Description
mr: वर्णन

note: (itstool) path: para/ulink
en: link
mr: लिंक
