MATE Desktop Environment - en to si translation catalogue (6 entries)

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Command line
si: රේඛීය විධාන

note: (itstool) path: entry/para
en: Action
si: ක්‍රියාව

note: (itstool) path: entry/para
en: Pattern
si: රටාව

note: (itstool) path: entry/para
en: All files
si: සියළු ගොනු

note: (itstool) path: entry/para
en: Description
si: විස්තරය

note: (itstool) path: para/ulink
en: link
si: පුරුක
