MATE Desktop Environment - en to te translation catalogue (8 entries)

note: (itstool) path: sect1/title
en: Introduction
te: ఉపోద్ఘాతము

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Command line
te: ఆదేశ పంక్తి

note: (itstool) path: entry/para
en: Action
te: చర్య

note: (itstool) path: entry/para
en: Pattern
te: మాదిరి

note: (itstool) path: entry/para
en: All files
te: సమస్త దస్త్రములు

note: (itstool) path: tip/title
en: Tip
te: చిట్కా

note: (itstool) path: entry/para
en: Description
te: వివరణ

note: (itstool) path: para/ulink
en: link
te: జోడించు
