MATE Desktop Environment - en to ur translation catalogue (7 entries)

note: (itstool) path: sect1/title
en: Introduction
ur: تعارف

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Command line
ur: کمانڈ لائن

note: (itstool) path: entry/para
en: Action
ur: عمل

note: (itstool) path: entry/para
en: Pattern
ur: نمونہ

note: (itstool) path: entry/para
en: All files
ur: تمام فائلیں

note: (itstool) path: entry/para
en: Description
ur: تفصیل

note: (itstool) path: para/ulink
en: link
ur: ربط
