engrampa 1.25.0 - en to be translation catalogue (320 entries)

en: File is not a valid .desktop file
be: Файл не ёсць карэктным .desktop-файлам

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
be: Нераспазнаны desktop-файл версіі '%s'

en: Starting %s
be: Запуск %s

en: Application does not accept documents on command line
be: Праграма не падтрымлівае адкрыванне дакументаў праз загадны радок

en: Unrecognized launch option: %d
be: Нераспазнаны параметр запуску: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
be: Немагчыма даслаць URI дакумента ў цэтлік з 'Type=Link'

en: Not a launchable item
be: Незапускальны аб'ект

en: Disable connection to session manager
be: Адключыць злучэнне з кіраўніком сеансаў

en: Specify file containing saved configuration
be: Пазначыць файл з захаванай канфігурацыяй

en: FILE
be: ФАЙЛ

en: Specify session management ID
be: Задаць ID кіравання сеансам

en: Session management options:
be: Параметры кіравання сеансам:

en: Show session management options
be: Паказаць параметры кіравання сеансам

en: Engrampa Archive Manager
be: Кіраўнік архіваў Engrampa

en: An Archive Manager for the MATE desktop environment
be: Кіраўнік архіваў асяроддзя MATE

en: Archive Manager
be: Кіраўнік архіваў

en: Create and modify an archive
be: Стварыць ці змяніць архіў

en: How to sort files
be: Як парадкаваць файлы

en: Sort type
be: Тып парадкавання

en: List Mode
be: Рэжым спісу

en: Display type
be: Паказваць тып

en: Display the Type column in the main window.
be: Паказваць слупок "Тып" у галоўным акне.

en: Display size
be: Паказваць памер

en: Display the Size column in the main window.
be: Паказваць слупок "Памер" у галоўным акне.

en: Display time
be: Паказваць час

en: Display the Time column in the main window.
be: Паказваць слупок "Час" у галоўным акне.

en: Display path
be: Паказваць шлях

en: Display the Path column in the main window.
be: Паказваць слупок "Шлях" у галоўным акне.

en: Name column width
be: Шырыня слупка Назва

en: Max history length
be: Максімальная даўжыня гісторыі

en: View toolbar
be: Паказваць панэль начыння

en: Whether to display the toolbar.
be: Ці паказваць панэль начыння.

en: View statusbar
be: Паказваць радок стану

en: Whether to display the statusbar.
be: Ці паказваць радок стану.

en: View the folders pane
be: Паказаць панэль каталогаў

en: Whether to display the folders pane.
be: Ці паказваць панэль каталогаў.

en: Editors
be: Рэдактары

en: Compression level
be: Узровень сціску

en: Encrypt the archive header
be: Шыфраваць загаловак архіва

en: Overwrite existing files
be: Перазапісваць існыя файлы

en: Do not overwrite newer files
be: Не перазапісваць навейшыя файлы

en: Recreate the folders stored in the archive
be: Перастварыць каталогі, што змяшчаюцца ў архіве

en: Default volume size
be: Стандартны памер тома

en: The default size for volumes.
be: Стандартны памер для тамоў.

en: Extract Here
be: Распакаваць сюды

note: Translators: the current position is the current folder
en: Extract the selected archive to the current position
be: Распакаваць вылучаны архіў ў дзейны каталог

en: Extract To...
be: Распакаваць у...

en: Extract the selected archive
be: Распакоўвае вылучаны архіў

en: Compress...
be: Сціснуць

en: Create a compressed archive with the selected objects
be: Стварыць сціснуты архіў з вылучанымі аб'ектамі

en: Allows to create and extract archives
be: Дазваяле ствараць і распакоўваць архівы

en: Could not create the archive
be: Немагчыма стварыць архіў

en: You have to specify an archive name.
be: Вам неабходна задаць назву архіву.

en: You don't have permission to create an archive in this folder
be: Вы не маеце дазволу на стварэнне архіву ў гэтым каталогу

en: Archive type not supported.
be: Тып архіву не падтрымліваецца.

en: Could not delete the old archive.
be: Немагчыма выдаліць стары архіў.

en: Open
be: Адкрыць

en: All archives
be: Усе архівы

en: All files
be: Усе файлы

en: Last Output
be: Апошні вывад

en: Engrampa is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
be: Engrampa - свабодная праграма; яе можна распаўсюджваць і/ці змяняць паводле ўмоваў GNU General Public License версіі 2 ці пазнейшай (на ваш выбар), апублікаванай Free Software Foundation.

en: Engrampa is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
be: Engrampa распаўсюджваецца з надзеяй на тое, што яна будзе карыснай, але БЕЗ АНІЯКІХ ГАРАНТЫЙ; нават без відавочных гарантый прыдатнасці да КАМЕРЦЫЙНАГА ПРОДАЖУ ці ПЭЎНАЙ МЭТЫ. Па падрабязнасці звяртайцеся да GNU General Public License.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Engrampa; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA
be: Вы мусілі атрымаць копію GNU General Public License разам з Engrampa; калі не атрымалі, лістуйце да Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: Could not add the files to the archive
be: Немагчыма дадаць файлы да архіву

en: You don't have the right permissions to read files from folder "%s"
be: Няма дазволу на чытанне файлаў з каталогу "%s"

en: Save Options
be: Захаваць параметры

en: _Options Name:
be: __Назва параметраў:

en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: _Save
be: _Захаваць

en: Enter the password for the archive '%s'.
be: Задайце пароль для архіву '%s'.

en: The name "%s" is not valid because it cannot contain the characters: %s
    
    %s
be: Назва "%s" хібная; назва не можа ўтрымліваць наступныя знакі: %s
    
    %s

en: Please use a different name.
be: Калі ласка, дайце іншую назву.

en: You don't have the right permissions to create an archive in the destination folder.
be: Вы не маеце неабходнага дазволу на стварэнне архіву ў гэтым каталогу.

en: Destination folder "%s" does not exist.
    
    Do you want to create it?
be: Каталог прызначэння "%s" не існуе.
    
    Жадаеце стварыць яго?

en: Create _Folder
be: Стварыць _каталог

en: Could not create the destination folder: %s.
be: Немагчыма стварыць мэтавы каталог: %s.

en: Archive not created
be: Архіў не створаны

en: The archive is already present.  Do you want to overwrite it?
be: Архіў ужо існуе. Жадаеце перазапісаць яго?

en: _Overwrite
be: _Перазапісаць

en: Extraction not performed
be: Распакоўка не выканана

en: You don't have the right permissions to extract archives in the folder "%s"
be: Няма дазволу для распакоўкі архіваў у каталог  "%s"

[ctx: File]
en: New
be: Новы

[ctx: File]
en: Save
be: Захаваць

en: There was an internal error trying to search for applications:
be: Здарылася ўнутраная памылка падчас спробы знайсці праграму:

en: There is no command installed for %s files.
    Do you want to search for a command to open this file?
be: Не зададзена загаду для файлаў %s.
    Жадаеце пашукаць загад для адкрывання гэтага файла?

en: Could not open this file type
be: Не выйшла адкрыць гэты тып файла

en: _Search Command
be: Загад _пошуку

en: %s Properties
be: Уласцівасці %s

en: Update the file "%s" in the archive "%s"?
be: Абнавіць файл "%s" у архіве "%s"?

en: Update the files in the archive "%s"?
be: Абнавіць файлы ў архіве "%s"?

en: File _Format: %s
be: Фармат _файла: %s

en: All Files
be: Усе файлы

en: All Supported Files
be: Усе файлы што падтрымліваюцца

en: By Extension
be: Па пашырэнні

en: File Format
be: Фармат файла

en: Extension(s)
be: Пашырэнне(ы)

en: The program was not able to find out the file format you want to use for `%s'. Please make sure to use a known extension for that file or manually choose a file format from the list below.
be: Праграма не здолела знайсці фармат файла, які вы хочаце выкарыстаць для `%s'. Пераканайцеся, што выкарыстоўваеце вядомае пашырэнне для гэтага файла, ці ўласнаручна абярыце фармат файла са спісу ніжэй.

en: File format not recognized
be: Фармат файла не распазнаны

en: File not found.
be: Файл не знойдзены.

en: Archive not found
be: Архіў не знойдзены

en: You don't have the right permissions.
be: Вы не маеце патрэбнага дазволу.

en: This archive type cannot be modified
be: Архівы такога тыпу немагчыма змяніць

en: You can't add an archive to itself.
be: Вы не можаце дадаць архіў у самога сябе.

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Adding file:
be: Даданне файла:

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Extracting file:
be: Атрыманне файла:

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Removing file:
be: Выдаленне файла:

en: Could not find the volume: %s
be: Не знойдзены том: %s

en: Deleting files from archive
be: Выдаленне файлаў з архіву

en: Recompressing archive
be: Перасцісканне архіву

en: Decompressing archive
be: Распакоўванне архіву

en: Debian package
be: Пакет Debian

en: Bzip2 compressed file
be: Файл, сьціснуты bzip2

en: Folder
be: Каталог

en: [read only]
be: [толькі для чытання]

en: Could not display the folder "%s"
be: Немагчыма паказаць каталог "%s"

en: Please wait…
be: Чакайце...

note: Translators: %s is a filename
en: Creating "%s"
be: Стварэнне "%s"

note: Translators: %s is a filename
en: Loading "%s"
be: Загрузка "%s"

note: Translators: %s is a filename
en: Reading "%s"
be: Чытанне "%s"

note: Translators: %s is a filename
en: Deleting files from "%s"
be: Выдаленне файлаў з "%s"

note: Translators: %s is a filename
en: Testing "%s"
be: Праверка "%s"

en: Getting the file list
be: Атрыманне спіса файлаў

note: Translators: %s is a filename
en: Copying the files to add to "%s"
be: Капіяванне файлаў, каб дадаць да "%s"

note: Translators: %s is a filename
en: Adding files to "%s"
be: Даданне файлаў да "%s"

note: Translators: %s is a filename
en: Extracting files from "%s"
be: Выманне файлаў з "%s"

en: Copying the extracted files to the destination
be: Капіяванне вынутых файлаў у месца прызначэння

note: Translators: %s is a filename
en: Saving "%s"
be: Захаванне "%s"

en: _Quit
be: _Выйсці

en: _Open the Archive
be: _Адкрыць архіў

en: _Show the Files
be: _Паказаць файлы

en: _Close
be: _Закрыць

en: Extraction completed successfully
be: Распакаванне завершана

en: Archive created successfully
be: Архіў паспяхова створаны

en: Command exited abnormally.
be: Загад скончыўся некарэктна.

en: An error occurred while extracting files.
be: Пад час распакоўкі файлаў ўзнікла памылка.

en: Could not open "%s"
be: Немагчыма адкрыць "%s"

en: An error occurred while loading the archive.
be: Падчас чытання архіву ўзнікла памылка.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
be: Падчас выдалення файлаў з архіву ўзнікла памылка.

en: An error occurred while adding files to the archive.
be: Падчас дадання файлаў да архіву ўзнікла памылка.

en: An error occurred while testing archive.
be: Падчас праверкі архіву ўзнікла памылка.

en: An error occurred while saving the archive.
be: Падчас захавання архіву ўзнікла памылка.

en: An error occurred.
be: Узнікла памылка.

en: Command not found.
be: Загад адсутнічае.

en: Test Result
be: Вынікі праверкі

en: Could not perform the operation
be: Немагчыма выканаць дзеянне

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
be: Жадаеце дадаць гэты файл у дзейны архіў ці адкрыць яго як новы?

en: Do you want to create a new archive with these files?
be: Жадаеце стварыць новы архіў і дадаць у яго вылучаныя файлы?

en: Create _Archive
be: Стварыць _архіў

en: Folders
be: Каталогі

[ctx: File]
en: Size
be: Памер

[ctx: File]
en: Type
be: Тып

[ctx: File]
en: Date Modified
be: Дата змянення

[ctx: File]
en: Location
be: Размяшчэнне

[ctx: File]
en: Name
be: Назва

en: Find:
be: Шукаць:

en: Close the folders pane
be: Закрыць панэль каталогаў

note: Translators: this is the label for the "open recent file" sub-menu.
en: Open _Recent
be: Адкрыць _ранейшыя

en: Open a recently used archive
be: Адкрыць раней карыстаны архіў

note: Translators: after the colon there is a folder name.
en: _Location:
be: _Размяшчэнне:

en: Could not save the archive "%s"
be: Немагчыма захаваць архіў "%s"

en: Replace file "%s"?
be: Замяніць файл "%s"?

en: Another file with the same name already exists in "%s".
be: Іншы файл з такой самай назвай ужо ёсць у "%s".

en: Replace _All
be: Замяніць _усё

en: _Skip
be: _Прапусціць

en: _Replace
be: _Замяніць

note: Translators: the name references to a filename.  This message can appear when renaming a file.
en: New name is void, please type a name.
be: Новая назва пустая. Задайце назву, калі ласка.

note: Translators: the name references to a filename.  This message can appear when renaming a file.
en: New name is the same as old one, please type other name.
be: Новая назва нічым не адрозніваецца ад старой. Задайце іншую назву.

note: Translators: the %s references to a filename.  This message can appear when renaming a file.
en: Name "%s" is not valid because it contains at least one of the following characters: %s, please type other name.
be: Назва "%s" недапушчальная, бо змяшчае знакі з гэтага спісу: %s. Задайце іншую назву.

en: A folder named "%s" already exists.
    
    %s
be: Каталог з назвай "%s" ужо існуе.
    
    %s

en: A file named "%s" already exists.
    
    %s
be: Файл з назвай "%s" ужо існуе.
    
    %s

en: Rename
be: Пераназваць

en: _New folder name:
be: _Новая назва каталога:

en: _New file name:
be: _Новая назва файла:

en: _Rename
be: _Пераназваць

en: Could not rename the folder
be: Немагчыма пераназваць каталог

en: Could not rename the file
be: Немагчыма пераназваць файл

en: Paste Selection
be: Уставіць вылучанае

en: _Destination folder:
be: _Каталог прызначэння:

en: _Paste
be: _Уставіць

en: Add files to an archive
be: Дадаць файлы да архіву

en: Extract archive
be: Распакаваць архіў

en: Command _Line Output
be: Вывад за_гаднага радка

en: Could not display help
be: Немагчыма паказаць даведку

en: Add files to the specified archive and quit the program
be: Дадаць файлы да пазначанага архіву і выйсці з праграмы

en: ARCHIVE
be: АРХІЎ

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
be: Дадаць файлы да архіву з запытам назвы архіва і выйсці

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
be: Распакаваць файлы ў пазначаны каталог і выйсці

en: FOLDER
be: КАТАЛОГ

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
be: Распакаваць файлы з запытам назвы мэтавага каталогу і выйсці

en: Extract the contents of the archives in the archive folder and quit the program
be: Распакаваць змесціва архіваў у іхні каталог і закрыць праграму

en: Default folder to use for the '--add' and '--extract' commands
be: Стандартны каталог для загадаў '--add' і '--extract'

en: Create destination folder without asking confirmation
be: Ствараць каталог прызначэння без падцверджання

en: Show the application's version
be: Паказаць версію праграмы

en: Compress
be: Сціснуць

en: - Create and modify an archive
be: - Стварыць і змяніць архіў

en: Load Options
be: Загрузіць параметры

en: _Remove
be: Вы_даліць

en: _Help
be: _Даведка

en: C_reate
be: С_тварыць

en: _Filename:
be: _Назва файла:

en: Location
be: Размяшчэнне

en: _Encrypt the file list too
be: _Шыфраваць яшчэ і спіс файлаў

note: this is part of a sentence, for example "split into volumes of 10.0 MB", where MB stands for megabyte.
en: Split into _volumes of
be: Разбіць на _тамы па

note: MB means megabytes
en: MB
be: МБ

en: _Password:
be: _Пароль:

en: _Other Options
be: _Іншыя параметры

en: <span weight="bold" size="larger">Password required</span>
be: <span weight="bold" size="larger">Трэба вызначыць пароль</span>

en: Delete
be: Выдаліць

en: _Delete
be: _Выдаліць

en: _All files
be: _Усе файлы

en: _Selected files
be: В_ылучаныя файлы

en: example: *.txt; *.doc
be: напрыклад: *.txt; *.doc

en: _Files:
be: _Файлы:

en: _Add
be: Д_адаць

en: Add only if _newer
be: Дадаць толькі калі _навейшы

en: Add a Folder
be: Дадаць каталог

en: _Include subfolders
be: Уключаючы _падкаталогі

en: Exclude folders that are symbolic lin_ks
be: Выключаць сі_мвальныя спасылкі на каталогі

en: Include _files:
be: Уключыць _файлы:

en: example: *.o; *.bak
be: (напрыклад: *.o; *.bak)

en: E_xclude files:
be: В_ыключыць файлы:

en: _Exclude folders:
be: _Выключыць каталогі:

en: _Load Options
be: За_грузіць параметры

en: Sa_ve Options
be: За_хаваць параметры

en: _Reset Options
be: _Скінуць параметры

en: Extract
be: Распакаваць

en: _Extract
be: Рас_пакаваць

en: Re-crea_te folders
be: Пе_растварыць каталогі

en: Over_write existing files
be: Перазап_ісваць існыя файлы

en: Do not e_xtract older files
be: Прап_ускаць састарэлыя файлы

en: Actions
be: Дзеянні

en: _Archive
be: _Архіў

en: _Edit
be: _Змяніць

en: _View
be: _Выгляд

en: _Arrange Files
be: _Упарадкаваць файлы

en: _About
be: _Пра аплет

en: Information about the program
be: Паказаць інфармацыю пра праграму

en: _Add Files…
be: _Дадаць файлы...

en: Add files to the archive
be: Дадаць файлы да архіву

en: Add Files
be: Дадаць файлы

en: Add a _Folder…
be: Дадаць _каталог...

en: Add a folder to the archive
be: Дадаць каталог да архіву

en: Add Folder
be: Дадаць каталог

en: Close the current archive
be: Закрыць дзейны архіў

en: Contents
be: Змесціва

en: Display the Engrampa Manual
be: Паказаць даведнік па Engrampa

en: _Copy
be: _Капіяваць

en: Copy the selection
be: Капіяваць вылучанае

en: Cu_t
be: _Выразаць

en: Cut the selection
be: Выразаць вылучанае

en: Paste the clipboard
be: Уставіць буфер абмену

en: _Rename…
be: _Пераназваць...

en: Rename the selection
be: Пераназваць вылучанае

en: Delete the selection from the archive
be: Выдаліць вылучаныя элементы з архіву

en: Dese_lect All
be: Зняць _вылучэнне

en: Deselect all files
be: Скінуць вылучэнне з усіх файлаў

en: _Extract…
be: _Распакаваць...

en: Extract files from the archive
be: Распакаваць файлы з архіву

en: Find…
be: Пошук...

en: _Last Output
be: _Апошні вывад

en: View the output produced by the last executed command
be: Паглядзець вывад, створаны апошнім выкананым загадам

en: New…
be: Новы...

en: Create a new archive
be: Стварыць новы архіў

en: Open…
be: Адкрыць...

en: Open archive
be: Адкрыць архіў

en: _Open
be: _Адкрыць

en: _Open With…
be: _Адкрыць у...

en: Open selected files with an application
be: Адкрыць вылучаныя файлы ў пэўнай праграме

en: Pass_word…
be: Пар_оль...

en: Specify a password for this archive
be: Паставіць пароль на гэты архіў

en: _Properties
be: _Уласцівасці

en: Show archive properties
be: Паказаць уласцівасці архіву

en: _Refresh
be: _Абнавіць

en: Reload current archive
be: Перачытаць дзейны архіў

en: Save As…
be: Захаваць як...

en: Save the current archive with a different name
be: Захаваць дзейны архіў пад іншай назвай

en: Select _All
be: Вылучыць _усё

en: Select all files
be: Вылучыць усе файлы

en: _Stop
be: _Спыніць

en: Stop current operation
be: Перарваць дзейную аперацыю

en: _Test Integrity
be: Праверыць _цэласнасць

en: Test whether the archive contains errors
be: Праверыць архіў на наяўнасць памылак

en: Open the selected file
be: Адкрыць выбраны файл

en: Open the selected folder
be: Адкрыць выбраны каталог

en: Go to the previous visited location
be: _Перайсці да папярэдняга месца

en: Go to the next visited location
be: _Перайсці да наступнага месца

en: Go up one level
be: Перайсці на адзін узровень вышэй

note: Translators: the home location is the home folder.
en: Go to the home location
be: Перайсці да хатняга каталогу

en: _Toolbar
be: _Панэль начыння

en: View the main toolbar
be: Паказаць панэль начыння праграмы

en: Stat_usbar
be: Радок _стану

en: View the statusbar
be: Паказаць радок стану

en: _Reversed Order
be: Ад_варотны парадак

en: Reverse the list order
be: Інвертаваць парадак спісу

en: _Folders
be: _Каталогі

en: View All _Files
be: Паказаць усе _файлы

en: View as a F_older
be: Паказаць як _каталог

en: by _Name
be: па _назвах

en: Sort file list by name
be: Упарадкаваць спіс файлаў па назвах

en: by _Size
be: па _памерах

en: Sort file list by file size
be: Упарадкаваць спіс файлаў па памерах

en: by T_ype
be: па _тыпах

en: Sort file list by type
be: Упарадкаваць спіс файлаў па тыпах

en: by _Date Modified
be: па часе змянення

en: Sort file list by modification time
be: Упарадкаваць спіс файлаў па часе змянення

note: Translators: this is the "sort by file location" menu item
en: by _Location
be: па _размяшчэнні

note: Translators: location is the file location
en: Sort file list by location
be: Упарадкаваць спіс файлаў па размяшчэнні

en: Password
be: Пароль

en: _Encrypt the file list
be: _Зашыфраваць спіс файлаў

en: <i><b>Note:</b> the password will be used to encrypt files you add to the current archive, and to decrypt files you extract from the current archive. When the archive is closed the password will be deleted.</i>
be: <i><b>Увага:</b> пароль будзе скарыстаны для шыфравання файлаў, якія дадаюцца, і дэшыфравання файлаў, якія распакоўваюцца, пры дзеяннях з гэтым архівам. Пароль будзе знішчаны падчас закрывання архіву.</i>

[ctx: File]
en: Name:
be: Назва:

en: Archive size:
be: Памер архіву:

en: Compression ratio:
be: Узровень сціскання:

en: Content size:
be: Памер зместу:

en: Number of files:
be: Колькасць файлаў:

en: Location:
be: Размяшчэнне:

en: Last modified:
be: Апошні раз зменены:

en: Type:
be: Тып:

en: _Update
be: _Абнавіць

en: S_elect the files you want to update:
be: П_азначце файлы, якія хочаце абнавіць:
