engrampa 1.25.0 - en to eo translation catalogue (265 entries)

en: File is not a valid .desktop file
eo: Dosiero ne estas valida .desktop-dosiero

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
eo: Nerekonata versio de labortabla dosiero '%s'

en: Starting %s
eo: Startigado de %s

en: Application does not accept documents on command line
eo: Aplikaĵo ne akceptas dokumentojn per komandlinio

en: Unrecognized launch option: %d
eo: Nerekonata rulparametro: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
eo: URI-dokumentoj al labortabla elemento 'Type=Link' ne transdoneblas

en: Not a launchable item
eo: Nelanĉebla ero

en: Disable connection to session manager
eo: Malŝalti konekton al seanco-administrilo

en: Specify file containing saved configuration
eo: Specifi dosieron, kiun enhavas konservitan agordon

en: FILE
eo: DOSIERO

en: Specify session management ID
eo: Specifi identigilon de seancoadministrilo

en: ID
eo: Identigilo

en: Session management options:
eo: Opcioj de seancoadministrilo:

en: Show session management options
eo: Montri seancoadministrilajn opciojn

en: Engrampa Archive Manager
eo: Engrampa Arkivo Manaĝisto

en: Archive Manager
eo: Arkivo-administrilo

en: Create and modify an archive
eo: Krei kaj modifi arkivon

en: View the folders pane
eo: Montri la dosierujan panelon

en: Extract Here
eo: Elpaki tien ĉi

note: Translators: the current position is the current folder
en: Extract the selected archive to the current position
eo: Malkompaktigi la elektitan arĥivon al la aktualan lokon

en: Extract To...
eo: Elpaki al...

en: Extract the selected archive
eo: Elpaki la elektitan dosieron

en: Compress...
eo: Densigi...

en: Create a compressed archive with the selected objects
eo: Krei densigitan arkivon kun la elektitaj objektoj

en: Engrampa
eo: Arkivo-administrilo

en: Could not create the archive
eo: Ne eblis kreii la arkivon

en: You have to specify an archive name.
eo: Necesas specifigi arkiv-nomon.

en: You don't have permission to create an archive in this folder
eo: Vi ne havas rajton krei arkivon en tiu ĉi dosierujo

en: Archive type not supported.
eo: Arkivtipo ne subtenata.

en: Could not delete the old archive.
eo: Ne povis viŝi la malnovan arkivon.

en: Open
eo: Malfermi

en: All archives
eo: Ĉiuj arkivoj

en: All files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: Last Output
eo: Lasta eligo

en: Engrampa is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
eo: Arkivo-administrilo estas libera programaro; vi povas distribui kaj/aŭ modifi ĝin sub la kondiĉoj de la GNU-Ĝenerala Publika Permesilo, kiel eldonita de la 'Free Software Foundation' (Libera Programaro-Fondaĵo); aŭ versio 2 de la Permesilo, aŭ (laŭ via prefero) pli posta versio.

en: Engrampa is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
eo: Arkivo-administrilo estas distribuata esperante ke ĝi estos utila, sed SEN AJNA GARANTIO; sen eĉ la implicita garantio de VENDEBLO aŭ TAŬGO POR DIFINITA CELO. Vidu la GNU-Ĝeneralan Publikan Permesilon por pli da detaloj.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Engrampa; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA
eo: Kune kun tiu ĉi programo vi devintus ricevi kopion de la GNU-Ĝenerala Publika Permesilo; se ne, skribu al la Libera Programaro-Fondaĵo: Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: Could not add the files to the archive
eo: Ne povis aldoni la dosierojn al la arkivo

en: You don't have the right permissions to read files from folder "%s"
eo: Vi ne havas la ĝustajn rajtojn por legi dosierojn el dosierujo "%s"

en: Save Options
eo: Konservi opciojn

en: _Cancel
eo: _Rezigni

en: _Save
eo: Kon_servi

en: Enter the password for the archive '%s'.
eo: Entajpu la pasvorton por la arkivo '%s'.

en: The name "%s" is not valid because it cannot contain the characters: %s
    
    %s
eo: La nomo "%s" ne estas valida ĉar ĝi ne rajtas enhavi la sekvajn signojn: %s
    
    %s

en: Please use a different name.
eo: Bonvolu uzi alian nomon.

en: You don't have the right permissions to create an archive in the destination folder.
eo: Vi ne havas la ĝustajn rajtojn por krei arkivon en la celdosierujo.

en: Destination folder "%s" does not exist.
    
    Do you want to create it?
eo: Celdosierujo "%s" ne ekzistas.
    
    Ĉu vi volas krei ĝin?

en: Create _Folder
eo: Krei _dosierujon

en: Could not create the destination folder: %s.
eo: Ne povis krei la celdosierujon: %s.

en: Archive not created
eo: Arkivo ne kreiĝis

en: The archive is already present.  Do you want to overwrite it?
eo: La arkivo jam ekzistas. Ĉu vi volas anstataŭigi ĝin?

en: _Overwrite
eo: _Anstataŭigi

en: Extraction not performed
eo: Elpako ne plenumiĝis

en: You don't have the right permissions to extract archives in the folder "%s"
eo: Vi ne havas la ĝustajn rajtojn por elpaki arkivojn en la dosierujo "%s"

[ctx: File]
en: New
eo: Nova

[ctx: File]
en: Save
eo: Konservi

en: There was an internal error trying to search for applications:
eo: Okazis interna eraro dum la provo serĉi programojn:

en: There is no command installed for %s files.
    Do you want to search for a command to open this file?
eo: Ne ekzistas instalita komando por %s-dosieroj.
    Ĉu vi volas serĉi komandon por malfermi ĉi tiun dosieron?

en: Could not open this file type
eo: Ne povis malfermi ĉi tiun dosiertipon

en: _Search Command
eo: _Serĉi komandon

en: %s Properties
eo: Ecoj de %s

en: %d %B %Y, %H:%M
eo: %da de %B %Y, %H:%M

en: Update the file "%s" in the archive "%s"?
eo: Ĉu ĝisdatigi la dosieron "%s" en arkivo "%s"?

en: Update the files in the archive "%s"?
eo: Ĉu ĝisdatigi la dosierojn en arkivo "%s"?

en: File _Format: %s
eo: Dosier_formo: %s

en: All Files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: All Supported Files
eo: Ĉiuj subtenataj dosieroj

en: By Extension
eo: Laŭ finaĵo

en: File Format
eo: Dosierformo

en: Extension(s)
eo: Finaĵo(j)

en: The program was not able to find out the file format you want to use for `%s'. Please make sure to use a known extension for that file or manually choose a file format from the list below.
eo: La programo ne povis eltrovi la dosierformon kiun vi volas uzi por '%s'. Bonvolu uzi konatan finaĵon por tiu dosiero aŭ mane elektu dosierformon el la suba listo.

en: File format not recognized
eo: Dosierformo ne rekonita

en: File not found.
eo: Dosiero ne trovita.

en: You don't have the right permissions.
eo: Vi ne havas la ĝustajn rajtojn.

en: This archive type cannot be modified
eo: Ne eblas modifi ĉi tiun arkivotipon

en: You can't add an archive to itself.
eo: Ne eblas aldoni arkivon al si mem.

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Adding file:
eo: Aldoni dosieron:

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Extracting file:
eo: Elpaki dosieron:

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Removing file:
eo: Forigi dosieron:

en: Could not find the volume: %s
eo: Ne povis trovi la datumportilon: %s

en: Deleting files from archive
eo: Viŝas dosierojn el arkivo

en: Recompressing archive
eo: Redensigas arkivon

en: Decompressing archive
eo: Maldensigas arkivon

en: Debian package
eo: Debian pakaĵo

en: Bzip2 compressed file
eo: Bzip2 kunpremita dosiero

en: Folder
eo: Dosierujo

en: [read only]
eo: [nur legi]

en: Could not display the folder "%s"
eo: Ne povis montri dosierujon "%s"

en: Getting the file list
eo: Ricevas la dosierliston

en: _Quit
eo: _Ĉesi

en: _Open the Archive
eo: _Malfermi la arkivon

en: _Show the Files
eo: M_ontri la dosierojn

en: _Close
eo: _Fermi

en: Extraction completed successfully
eo: Elpako sukcese efektiviĝis

en: Archive created successfully
eo: Arkivo sukcese kreiĝis

en: Command exited abnormally.
eo: Komando fermiĝis nenormale.

en: An error occurred while extracting files.
eo: Okazis eraro dum elpakado de dosieroj.

en: Could not open "%s"
eo: Ne povis malfermi "%s"

en: An error occurred while loading the archive.
eo: Okazis eraro dum ŝargo de la arkivo.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
eo: Okazis eraro dum forviŝo de dosieroj el la arkivo.

en: An error occurred while adding files to the archive.
eo: Okazis eraro dum aldono de dosieroj al la arkivo.

en: An error occurred while testing archive.
eo: Okazis eraro dum testado de la arkivo.

en: An error occurred while saving the archive.
eo: Okazis eraro dum konservo de la arkivo.

en: An error occurred.
eo: Eraro okazis.

en: Command not found.
eo: Komando ne trovita.

en: Test Result
eo: Testrezulto

en: Could not perform the operation
eo: Ne eblis lanĉi la operacion

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
eo: Ĉu vi volas aldoni ĉi tiun dosieron al la nuna arkivo aŭ malfermi ĝin kiel novan arkivon?

en: Do you want to create a new archive with these files?
eo: Ĉu vi volas krei novan arkivon per tiuj ĉi dosieroj?

en: Create _Archive
eo: Krei _arkivon

en: Folders
eo: Dosierujoj

[ctx: File]
en: Size
eo: Grando

[ctx: File]
en: Type
eo: Tipo

[ctx: File]
en: Date Modified
eo: Dato ŝanĝiĝis

[ctx: File]
en: Location
eo: Loko

[ctx: File]
en: Name
eo: Nomo

en: Find:
eo: Trovi:

en: Close the folders pane
eo: Fermi la dosierujan panelon

note: Translators: this is the label for the "open recent file" sub-menu.
en: Open _Recent
eo: Malfermi _lastatempan

en: Open a recently used archive
eo: Malfermi lastatempe uzitan arkivon

note: Translators: after the colon there is a folder name.
en: _Location:
eo: _Loko:

en: Could not save the archive "%s"
eo: Ne povis konservi la arkivon "%s"

en: Replace file "%s"?
eo: Ĉu anstataŭigi dosieron"%s"?

en: Another file with the same name already exists in "%s".
eo: Alia dosiero kun la sama nomo jam ekzistas en "1%s".

en: Replace _All
eo: Anstataŭigi ĉiujn (_a)

en: _Skip
eo: Ignori (_s)

en: _Replace
eo: Anstataŭigi (_r)

en: A folder named "%s" already exists.
    
    %s
eo: Dosierujo kun nomo "%s" jam ekzistas.
    
    %s

en: A file named "%s" already exists.
    
    %s
eo: Dosiero kun nomo "%s" jam ekzistas.
    
    %s

en: Rename
eo: Alinomi

en: _Rename
eo: _Renomi

en: Could not rename the folder
eo: Ne povis renomi la dosierujon

en: Could not rename the file
eo: Ne povis renomi la dosieron

en: Paste Selection
eo: Enmeti la elektaĵon

en: _Paste
eo: _Enmeti

en: Add files to an archive
eo: Aldoni dosierojn al arkivo

en: Extract archive
eo: Elpaki arkivon

en: Command _Line Output
eo: Komandlinia _eligo

en: Could not display help
eo: Ne povis montri helpon

en: Add files to the specified archive and quit the program
eo: Aldoni dosierojn al la specifita arkivo kaj fermi la programon

en: ARCHIVE
eo: ARKIVO

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
eo: Peti la nomon por la arkivo, aldoni dosierojn  kaj fermi la programon

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
eo: Elpaki arkivojn al la specifita dosierujo kaj fermi la programon

en: FOLDER
eo: DOSIERUJO

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
eo: Demandinte la celdosierujon elpaki arkivojn kaj fermi la programon

en: Extract the contents of the archives in the archive folder and quit the program
eo: Elpaki la enhavon de la arkivoj en la arkiv-dosierujo kaj fermi la programon

en: Default folder to use for the '--add' and '--extract' commands
eo: Defaŭlte uzenda dosierujo por la komandoj '--add' kaj '--extract'

en: Create destination folder without asking confirmation
eo: Krei celdosierujon sen peti permeson

en: Show the application's version
eo: Montri la version de la programo

en: Compress
eo: Densigi

en: - Create and modify an archive
eo: - Krei kaj modifi arkivon

en: Load Options
eo: Ŝargi agordojn

en: _Remove
eo: _Forigi

en: _Help
eo: _Helpo

en: C_reate
eo: _Krei

en: _Filename:
eo: _Dosiernomo:

en: Location
eo: Loko

en: _Encrypt the file list too
eo: Ĉ_ifri ankaŭ la dosierliston

note: this is part of a sentence, for example "split into volumes of 10.0 MB", where MB stands for megabyte.
en: Split into _volumes of
eo: Disdi_vidi en partojn de

en: _Password:
eo: _Pasvorto:

en: _Other Options
eo: Aliaj _opcioj:

en: <span weight="bold" size="larger">Password required</span>
eo: <span weight="bold" size="larger">Pasvorto postulata</span>

en: Delete
eo: Forigi

en: _Delete
eo: _Forigi

en: _All files
eo: Ĉiuj d_osieroj

en: _Selected files
eo: _Elektitaj dosieroj

en: example: *.txt; *.doc
eo: ekzemplo: *.txt; *.doc

en: _Files:
eo: _Dosieroj:

en: _Add
eo: _Aldoni

en: Add only if _newer
eo: Nu aldoni se _pli nova

en: Add a Folder
eo: Aldoni dosierujon

en: _Include subfolders
eo: _Inkluzivi subdosierujojn

en: Exclude folders that are symbolic lin_ks
eo: Ekskluzivi dosierujojn kiuj estas simbolaj li_giloj

en: Include _files:
eo: Inkluzivi _dosierojn:

en: example: *.o; *.bak
eo: ekzemplo: *.o; *.bak

en: E_xclude files:
eo: E_kskluzi dosierojn:

en: _Exclude folders:
eo: Eksk_luzivi dosierujojn:

en: _Load Options
eo: Ŝ_argi opciojn

en: Sa_ve Options
eo: Konser_vi opciojn

en: _Reset Options
eo: _Reagordi opciojn

en: Extract
eo: Elpaki

en: _Extract
eo: _Elpaki

en: Re-crea_te folders
eo: Re-krei dos_ierujojn

en: Over_write existing files
eo: Anstataŭigi ekzistantajn dosiero_jn

en: Do not e_xtract older files
eo: Ne elpaki pli _malnovajn dosierojn

en: Actions
eo: Agoj

en: _Archive
eo: _Arĥivo

en: _Edit
eo: _Redakti

en: _View
eo: _Vidi

en: _Arrange Files
eo: _Aranĝi dosierojn

en: _About
eo: _Pri

en: Information about the program
eo: Informoj pri la programo

en: Add files to the archive
eo: Aldoni dosierojn al la arkivo

en: Add Files
eo: Aldoni dosierojn

en: Add a folder to the archive
eo: Aldoni dosierujon al la arkivo

en: Add Folder
eo: Aldoni dosierujon

en: Close the current archive
eo: Fermi la nunan arkivon

en: Contents
eo: Enhavoj

en: Display the Engrampa Manual
eo: Montri la manlibron de la arkivo-administrilo

en: _Copy
eo: _Kopii

en: Copy the selection
eo: Kopii la elektaĵon

en: Cu_t
eo: El_tondi

en: Cut the selection
eo: Eltondi la elektaĵon

en: Paste the clipboard
eo: Enmeti la tondujon

en: Rename the selection
eo: Renomi la elektaĵon

en: Delete the selection from the archive
eo: Forviŝi la elektaĵon el la arkivo

en: Dese_lect All
eo: _Malelekti ĉion

en: Deselect all files
eo: Malelekti ĉiujn dosierojn

en: Extract files from the archive
eo: Elpaki dosierojn el la arkivo

en: _Last Output
eo: _Lasta eligo

en: View the output produced by the last executed command
eo: Montri la eligon faritan de la laste lanĉita komando

en: Create a new archive
eo: Krei novan arkivon

en: Open archive
eo: Malfermi arkivon

en: _Open
eo: _Malfermi

en: Open selected files with an application
eo: Malfermi elektitajn dosierojn per aplikaĵo

en: Specify a password for this archive
eo: Specifi pasvorton por tiu ĉi arkivo

en: _Properties
eo: _Ecoj

en: Show archive properties
eo: Montri ecojn de la arkivo

en: _Refresh
eo: _Aktualigi

en: Reload current archive
eo: Reŝargi nunan arkivon

en: Save As…
eo: Konservi kiel…

en: Save the current archive with a different name
eo: Konservi la nunan arkivon per alia nomo

en: Select _All
eo: Elekti ĉi_on

en: Select all files
eo: Elekti ĉiujn dosierojn

en: _Stop
eo: _Halti

en: Stop current operation
eo: Haltigi nunan agon

en: _Test Integrity
eo: _Testi integrecon

en: Test whether the archive contains errors
eo: Testi ĉu la arkivo enhavas erarojn

en: Open the selected file
eo: Malfermi la elektitan dosieron

en: Open the selected folder
eo: Malfermi la elektitan dosierujon

en: Go to the previous visited location
eo: Iri al la antaŭe vizitita loko

en: Go to the next visited location
eo: Iri al la sekve vizita loko

en: Go up one level
eo: Iri supren ununivele

note: Translators: the home location is the home folder.
en: Go to the home location
eo: Iri al la hejmujo

en: _Toolbar
eo: _Ilobreto

en: View the main toolbar
eo: Montri la ĉefilobreton

en: Stat_usbar
eo: Stat_obreto

en: View the statusbar
eo: Montri la statobreton

en: _Reversed Order
eo: _Renversita ordo

en: Reverse the list order
eo: Renversi la listan ordon

en: _Folders
eo: _Dosierujoj

en: View All _Files
eo: Montri ĉ_iujn dosierojn

en: View as a F_older
eo: Montri kiel dosier_ujon

en: by _Name
eo: laŭ _nomo

en: Sort file list by name
eo: Ordigi dosierliston laŭnome

en: by _Size
eo: laŭ _grando

en: Sort file list by file size
eo: Ordigi dosierliston laŭ dosiergrando

en: by T_ype
eo: laŭ t_ipo

en: Sort file list by type
eo: Ordigi dosierliston laŭ tipo

en: by _Date Modified
eo: laŭ _modifo-dato

en: Sort file list by modification time
eo: Ordigi dosierliston laŭ modifo-tempo

note: Translators: this is the "sort by file location" menu item
en: by _Location
eo: laŭ _loko

note: Translators: location is the file location
en: Sort file list by location
eo: Ordigi dosierliston laŭloke

en: Password
eo: Pasvorto

en: <i><b>Note:</b> the password will be used to encrypt files you add to the current archive, and to decrypt files you extract from the current archive. When the archive is closed the password will be deleted.</i>
eo: <i><b>Noto:</b> la pasvorto estos uzata por ĉifri dosierojn kiujn vi aldonas al la nuna arkivo, kaj por malĉifri dosierojn kiujn vi elpakas el la nuna arkivo. Kiam la arkivo estos fermita la pasvorto estos viŝita.</i>

[ctx: File]
en: Name:
eo: Nomo:

en: Archive size:
eo: Arkivogrando:

en: Compression ratio:
eo: densiga proporcio:

en: Content size:
eo: Enhavogrando:

en: Number of files:
eo: Nombro da dosieroj:

en: Location:
eo: Loko:

en: Last modified:
eo: Laste modifite:

en: Type:
eo: Tipo:

en: _Update
eo: _Ĝisdatigi

en: S_elect the files you want to update:
eo: _Elektu la dosierojn kiujn vi volas ĝisdatigi:
