engrampa 1.25.0 - en to eu translation catalogue (340 entries)

en: File is not a valid .desktop file
eu: Fitxategia ez da baliozko .desktop fitxategia

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
eu: Mahaigaineko (.desktop) fitxategiaren '%s' bertsioa ezezaguna

en: Starting %s
eu: %s hasieratzen

en: Application does not accept documents on command line
eu: Aplikazioak ez ditu dokumenturik onartzen komando-lerroan

en: Unrecognized launch option: %d
eu: Abiarazteko aukera ezezaguna: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
eu: Ezin zaio dokumentuen URIrik eman 'Type=Link' mahaigaineko sarrerari

en: Not a launchable item
eu: Ez da elementu abiarazgarria

en: Disable connection to session manager
eu: Desgaitu saio-kudeatzailearen konexioa

en: Specify file containing saved configuration
eu: Zehaztu gordetako konfigurazioa duen fitxategia

en: FILE
eu: FITXATEGIA

en: Specify session management ID
eu: Zehaztu saio-kudeatzailearen IDa

en: ID
eu: IDa

en: Session management options:
eu: Saio-kudeaketaren aukerak:

en: Show session management options
eu: Erakutsi saio-kudeaketaren aukerak

en: Engrampa Archive Manager
eu: Engrampa fitxategi-kudeatzailea

en: An Archive Manager for the MATE desktop environment
eu: MATE mahaigaineko inguruneko artxiboen kudeatzailea

en: Engrampa is an archive manager for the MATE environment. It allows you to create and modify archives, view the contents of an archive, view a file contained in an archive, and extract files from archive.
eu: Engrampa MATE ingurunerako artxibo-kudeatzailea da. Artxiboak sortu eta aldatzeko, artxibo baten edukia ikusteko, artxibo batean dagoen fitxategi bat ikusteko eta artxibotik fitxategiak ateratzeko aukera ematen du.

en: Engrampa is only a front-end (a graphical interface) to archiving programs like tar and zip. The supported file types are:
eu: Engrampa tar eta zip bezalako programak artxibatzeko frontend bat (interfaze grafiko bat) baino ez da. Onartutako fitxategi motak hauek dira:

en: 7-Zip Compressed File (.7z)
eu: 7-Zip fitxategi konprimitua (.7z)

en: WinAce Compressed File (.ace)
eu: WinAce fitxategi konprimitua (.ace)

en: ALZip Compressed File (.alz)
eu: ALZip fitxategi konprimitua (.alz)

en: Archive Manager
eu: Artxibo-kudeatzailea

en: Create and modify an archive
eu: Sortu eta aldatu artxibo bat

en: How to sort files
eu: Nola ordenatu fitxategiak

en: What criteria must be used to arrange files. Possible values: name, size, type, time, path.
eu: Zer irizpide erabili behar den fitxategiak antolatzeko. Balio posibleak: izena, tamaina, mota, denbora, bidea.

en: Sort type
eu: Ordenatzeko modua

en: Whether to sort in ascending or descending direction. Possible values: ascending, descending.
eu: Ordena gorantz edo beheranzkoa. Balio posibleak: gora eta behera.

en: List Mode
eu: Zerrendatzeko modua

en: Whether to view all files in the archive (all_files), or view the archive as a folder (as_folder).
eu: Artxiboko fitxategi guztiak ikusi (fitxategi guztiak) edo karpeta moduan ikusi (karpeta moduan)

en: Display type
eu: Erakutsi mota

en: Display the Type column in the main window.
eu: Erakutsi zutabeak leiho nagusian

en: Display size
eu: Erakutsi tamaina

en: Display the Size column in the main window.
eu: Erakutsi Tamaina zutabea leiho nagusian

en: Display time
eu: Erakutsi aldatze-data

en: Display the Time column in the main window.
eu: Erakutsi Aldatze-data leiho nagusian

en: Display path
eu: Erakutsi bide-izena

en: Display the Path column in the main window.
eu: Erakutsi Bide-izena leiho nagusian

en: Use MIME icons
eu: Erabili MIME ikonoak

en: if TRUE will display icons depending on the file type (slower), otherwise will use always the same icon for all files (faster).
eu: Aktibatuta badago fitxategi motaren araberako ikonoak erakutsiko ditu (motelago) bestela ikono berdinak fitxategi guztientzat (arinago).

en: Name column width
eu: Izena zutabearen zabalera

en: The default width of the name column in the file list.
eu: Izena zutabearen zabalera lehenetsia fitxategien zerrendan.

en: Max history length
eu: Historiaren gehienezko luzera

en: Max number of items in the Open Recents menu.
eu: Ireki azkenak menuaren elementu kopuru maximoa

en: View toolbar
eu: Ikusi tresna-barra

en: Whether to display the toolbar.
eu: Tresna-barra ikusi ala ez

en: View statusbar
eu: Ikusi egoera-barra

en: Whether to display the statusbar.
eu: Egoera-barra ikusi ala ez

en: View the folders pane
eu: Ikusi karpeten panela

en: Whether to display the folders pane.
eu: Karpeten panela ikusi ala ez

en: Editors
eu: Editoreak

en: List of applications entered in the Open file dialog and not associated with the file type.
eu: ireki fitxategia elkarrizketan fitxategi motarekin asoziatu gabe sartutako aplikazioen zerrenda

en: Compression level
eu: Konpresio maila

en: Compression level used when adding files to an archive. Possible values: very_fast, fast, normal, maximum.
eu: Artxiboari fitxategiak gehitzean erabiltzen den konpresio maila. Balioan aukeran: oso_azkarra, azkarra, normala, maximoa.

en: Encrypt the archive header
eu: Enkriptatu artxiboaren goiburua

en: Whether to encrypt the archive header. If the header is encrypted the password will be required to list the archive content as well.
eu: Artxiboaren goiburua enkriptatu ala ez. Goiburua enkriptatzen bada pasahitza eskatuko da baita artxiboaren edukia zerrendatzeko ere.

en: Overwrite existing files
eu: Gainidatzi lehendik dauden fitxategiak

en: Do not overwrite newer files
eu: Ez gainidatzi fitxategi berriagoak

en: Recreate the folders stored in the archive
eu: Artxiboan gordetako karpetak berriro sortu

en: Default volume size
eu: Bolumenen tamaina lehenetsia

en: The default size for volumes.
eu: Bolumenentzako tamaina lehenetsia

en: Extract Here
eu: Erauzi hemen

note: Translators: the current position is the current folder
en: Extract the selected archive to the current position
eu: Erauzi hautatutako artxiboa uneko kokapenera

en: Extract To...
eu: Erauzi hona...

en: Extract the selected archive
eu: Erauzi hautatutako artxiboa

en: Compress...
eu: Konpresioa...

en: Create a compressed archive with the selected objects
eu: Sortu konprimitutako artxiboa hautatutako objektuekin

en: Allows to create and extract archives
eu: Fitxategiak sortzeko eta erauzteko modua ematen du

en: Could not create the archive
eu: Ezin izan da artxiboa sortu

en: You have to specify an archive name.
eu: Artxibo-izen bat zehaztu behar duzu.

en: You don't have permission to create an archive in this folder
eu: Ez duzu baimenik karpeta honetan artxibo bat sortzeko

en: Archive type not supported.
eu: Artxibo mota ez da ezagutzen.

en: Could not delete the old archive.
eu: Ezin izan da artxibo zaharra ezabatu.

en: Open
eu: Ireki

en: All archives
eu: Artxibo guztiak

en: All files
eu: Fitxategi guztiak

en: Last Output
eu: Azken emaitza

en: Engrampa is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
eu: Engrampa librea da; birbana eta/edo alda dezakezu Software Foundation-ek argitaratutako GNU Lizentzia Publiko Orokorraren 2. bertsioan, edo (nahiago baduzu) beste berriago batean, jasotako baldintzak betez gero.

en: Engrampa is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
eu: Engrampa erabilgarria izango delakoan banatzen da, baina, INOLAKO BERMERIK GABE; era berean, ez da bermatzen beraren EGOKITASUNA MERKATURATZEKO edo HELBURU PARTIKULARRETARAKO ERABILTZEKO. Argibide gehiago nahi izanez gero, ikus GNU Lizentzia Publiko Orokorra.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Engrampa; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA
eu: 'Engrampa'-ekin batera GNU Lizentzia Publiko Orokorraren kopia bat jasoko zenuen; hala ez bada, idatzi hona: Free SoftwareFoundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA

en: Could not add the files to the archive
eu: Ezin izan dira fitxategiak artxiboari gehitu

en: You don't have the right permissions to read files from folder "%s"
eu: Ez duzu "%s" karpetako fitxategiak irakurtzeko baimenik

en: Save Options
eu: Gorde aukerak

en: _Options Name:
eu: Aukeren izena:

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Save
eu: _Gorde

en: Enter the password for the archive '%s'.
eu: Sartu '%s' artxiboaren pasahitza.

en: The name "%s" is not valid because it cannot contain the characters: %s
    
    %s
eu: "%s" izena baliogabea da, ezin baititu honako karaktereak eduki: %s
    
    %s

en: Please use a different name.
eu: Erabil ezazu beste izen bat.

en: You don't have the right permissions to create an archive in the destination folder.
eu: Ez duzu baimenik helburuko karpetan artxibo bat sortzeko

en: Destination folder "%s" does not exist.
    
    Do you want to create it?
eu: Helburuko "%s" karpeta ez dago
    .
    Sortu nahi duzu?

en: Create _Folder
eu: Sortu _karpeta

en: Could not create the destination folder: %s.
eu: Ezin izan da "%s" helburu karpeta sortu.

en: Archive not created
eu: Artxiboa ez da sortu

en: The archive is already present.  Do you want to overwrite it?
eu: Artxiboa badago lehendik ere. Gainidaztea nahi duzu?

en: _Overwrite
eu: _Gainidatzi

en: Extraction not performed
eu: Erauztea ez da burutu

en: You don't have the right permissions to extract archives in the folder "%s"
eu: Ez dituzu artxiboak "%s" karpetan erauzteko baimen egokiak

[ctx: File]
en: New
eu: Berria

[ctx: File]
en: Save
eu: Gorde

en: There was an internal error trying to search for applications:
eu: Barneko errorea gertatu da aplikazioak bilatzean:

en: There is no command installed for %s files.
    Do you want to search for a command to open this file?
eu: Ez dago komandorik instalatuta %s fitxategientzako.
    Nahi duzu komando bat bilatzea fitxategi hau irekitzeko?

en: Could not open this file type
eu: Ezin izan da fitxategi mota hau ireki

en: _Search Command
eu: _Bilatu komandoa

en: %s Properties
eu: %s-ren propietateak

en: %d %B %Y, %H:%M
eu: %Y %B %d, %H:%M

en: Update the file "%s" in the archive "%s"?
eu: Eguneratu "%s" fitxategia "%s" artxiboan?

en: Update the files in the archive "%s"?
eu: Eguneratu fitxategiak "%s" artxiboan?

en: File _Format: %s
eu: Fitxategi-formatua: %s

en: All Files
eu: Fitxategi guztiak

en: All Supported Files
eu: Onartutako fitxategi guztiak

en: By Extension
eu: Luzapenaren arabera

en: File Format
eu: Fitxategi-formatua

en: Extension(s)
eu: Hedapena(k)

en: The program was not able to find out the file format you want to use for `%s'. Please make sure to use a known extension for that file or manually choose a file format from the list below.
eu: Programak ezin izan du '%s'(r)ekin erabiltzea nahi duzun fitxategi-formatua aurkitu. Ziurtatu zaitez hedapen ezagun bat erabiltzen fitxategi horrentzako, edo aukeratu eskuz fitxategi-formatu bat azpiko zerrendatik.

en: File format not recognized
eu: Fitxategi-formatua ez da ezaguna

en: File not found.
eu: Ez da fitxategia aurkitu.

en: Archive not found
eu: Ez da artxiboa aurkitu

en: You don't have the right permissions.
eu: Ez dituzu baimen egokiak.

en: This archive type cannot be modified
eu: Artxibo mota hau ezin da eraldatu

en: You can't add an archive to itself.
eu: Ezin duzu artxibo bat bere buruari gehitu.

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Adding file:
eu: Fitxategia gehitzen:

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Extracting file:
eu: Fitxategia erauzten:

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Removing file:
eu: Fitxategia ezabatzen:

en: Could not find the volume: %s
eu: Ezin izan da bolumena aurkitu: %s

en: Deleting files from archive
eu: Artxibotik fitxategiak ezabatzen

en: Recompressing archive
eu: Artxiboa birkonprimitzen

en: Decompressing archive
eu: Artxiboa deskonprimitzen

en: Debian package
eu: Debian paketea

en: Bzip2 compressed file
eu: Bzip2-rekin konprimitutako fitxategia

en: Folder
eu: Karpeta

en: [read only]
eu: [irakurtzeko soilik]

en: Could not display the folder "%s"
eu: Ezin izan da "%s" karpeta erakutsi

en: Please wait…
eu: Itxaron...

note: Translators: %s is a filename
en: Creating "%s"
eu:  "%s" sortzen

note: Translators: %s is a filename
en: Loading "%s"
eu: "%s" kargatzen

note: Translators: %s is a filename
en: Reading "%s"
eu: "%s" irakurtzen

note: Translators: %s is a filename
en: Deleting files from "%s"
eu: "%s"-(e)tik fitxategiak ezabatzen

note: Translators: %s is a filename
en: Testing "%s"
eu: "%s" probatzen

en: Getting the file list
eu: Fitxategi-zerrenda lortzen

note: Translators: %s is a filename
en: Copying the files to add to "%s"
eu: Fitxategiak kopiatzen "%s"-(e)ra gehitzeko

note: Translators: %s is a filename
en: Adding files to "%s"
eu:  "%s"-(e)ra fitxategiak gehitzen

note: Translators: %s is a filename
en: Extracting files from "%s"
eu:  "%s"-(e)tik fitxategiak erauzten

en: Copying the extracted files to the destination
eu: Erauzitako fitxategiak helburu tokira kopiatzen

note: Translators: %s is a filename
en: Saving "%s"
eu: "%s" gordetzen

en: _Quit
eu: _Irten

en: _Open the Archive
eu: _Ireki artxiboa

en: _Show the Files
eu: _Erakutsi fitxategiak

en: Show the _Files and Quit
eu: Erakutsi _Fitxategiak eta irten

en: _Close
eu: _Itxi

en: Extraction completed successfully
eu: Erauzketa ongi burutu da

en: Archive created successfully
eu: Artxiboa ongi sortu da

en: Command exited abnormally.
eu: Komandoa gaizki bukatu da.

en: An error occurred while extracting files.
eu: Errorea gertatu da fitxategiak erauztean.

en: Could not open "%s"
eu: Ezin dut "%s" ireki

en: An error occurred while loading the archive.
eu: Errorea gertatu da artxiboa irakurtzean.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
eu: Errorea gertatu da artxibotik fitxategiak ezabatzean.

en: An error occurred while adding files to the archive.
eu: Errorea gertatu da fitxategiak artxiboan gehitzean.

en: An error occurred while testing archive.
eu: Errorea gertatu da artxiboa probatzean.

en: An error occurred while saving the archive.
eu: Errorea gertatu da artxiboa gordetzean.

en: An error occurred.
eu: Errorea gertatu da.

en: Command not found.
eu: Ez da komandoa aurkitu

en: Test Result
eu: Probaren emaitza

en: Could not perform the operation
eu: Ezin izan da eragiketa burutu

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
eu: Fitxategi hau uneko artxiboan gehitu ala artxibo berri bat bezala ireki nahi duzu?

en: Do you want to create a new archive with these files?
eu: Artxibo berri bat sortu nahi duzu fitxategi hauekin?

en: Create _Archive
eu: Sortu _artxiboa

en: Folders
eu: Karpetak

[ctx: File]
en: Size
eu: Tamaina

[ctx: File]
en: Type
eu: Mota

[ctx: File]
en: Date Modified
eu: Aldatze-data

[ctx: File]
en: Location
eu: Kokalekua

[ctx: File]
en: Name
eu: Izena

en: Find:
eu: Bilatu:

en: Close the folders pane
eu: Itxi karpeten panela

note: Translators: this is the label for the "open recent file" sub-menu.
en: Open _Recent
eu: Ireki _oraintsukoa

en: Open a recently used archive
eu: Ireki erabilitako azken artxiboa

note: Translators: after the colon there is a folder name.
en: _Location:
eu: _Kokalekua:

en: Could not save the archive "%s"
eu: Ezin izan da "%s" artxiboa gorde

en: Replace file "%s"?
eu: Ordezkatu "%s" fitxategia?

en: Another file with the same name already exists in "%s".
eu: Izen bereko beste fitxategi bat existitzen da dagoeneko "%s"-(e)n.

en: Replace _All
eu: Ordeztu _guztiak

en: _Skip
eu: _Saltatu

en: _Replace
eu: _Ordeztu

note: Translators: the name references to a filename.  This message can appear when renaming a file.
en: New name is void, please type a name.
eu: Izen berriak ez du balio, idatzi beste izen bat.

note: Translators: the name references to a filename.  This message can appear when renaming a file.
en: New name is the same as old one, please type other name.
eu: Izen berria aurreko bera da, idatzi beste izen bat.

note: Translators: the %s references to a filename.  This message can appear when renaming a file.
en: Name "%s" is not valid because it contains at least one of the following characters: %s, please type other name.
eu: "%s" izena ez da baliozkoa gutxienez hauetako karaktereren bat duelako:  %s, idatzi beste izen bat.

en: A folder named "%s" already exists.
    
    %s
eu: "%s" izeneko karpeta badago lehendik.
    
    %s

en: A file named "%s" already exists.
    
    %s
eu: "%s" izeneko fitxategia badago lehendik.
    
    %s

en: Rename
eu: Berrizendatu

en: _New folder name:
eu: Karpetaren izen berria:

en: _New file name:
eu: Fitxategiaren izen berria:

en: _Rename
eu: Be_rrizendatu

en: Could not rename the folder
eu: Ezin izan da karpeta izenez aldatu

en: Could not rename the file
eu: Ezin izan da fitxategia izenez aldatu

en: Paste Selection
eu: Itsatsi hautapena

en: _Destination folder:
eu: Helburuko karpeta:

en: _Paste
eu: _Itsatsi

en: Add files to an archive
eu: Gehitu fitxategiak artxiboan

en: Extract archive
eu: Erauzi artxiboa

en: Command _Line Output
eu: Komando _lerro irteera

en: Could not display help
eu: Ezin izan da laguntza erakutsi

en: Add files to the specified archive and quit the program
eu: Gehitu fitxategiak zehaztutako artxibora eta programatik irten

en: ARCHIVE
eu: ARTXIBOA

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
eu: Gehitu fitxategiak artxiboaren izena eskatuz eta programatik irten

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
eu: Erauzi artxiboak zehaztutako karpetara eta programatik irten

en: FOLDER
eu: KARPETA

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
eu: Erauzi artxiboak helburuko karpeta eskatuz eta programatik irten

en: Extract the contents of the archives in the archive folder and quit the program
eu: Erauzi artxiboen edukia artxiboaren karpetan eta programatik irten

en: Default folder to use for the '--add' and '--extract' commands
eu: Karpeta lehenetsia, "--add" eta "--extract" komandoekin erabiltzeko

en: Create destination folder without asking confirmation
eu: Sortu helburuko karpeta berrespenik eskatu gabe

en: Show the application's version
eu: Erakutsi aplikazioaren bertsioa

en: Compress
eu: Konpresioa

en: - Create and modify an archive
eu: - Sortu eta aldatu artxibo bat

en: Load Options
eu: Kargatu aukerak

en: _Apply
eu: _Aplikatu

en: _Remove
eu: _Kendu

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _About Archive Manager
eu: _Artxibo-kudeatzaileari buruz

en: C_reate
eu: _Sortu

en: _Filename:
eu: _Fitxategi-izena:

en: Location
eu: Kokalekua

en: _Encrypt the file list too
eu: _Enkriptatu fitxategi-zerrenda ere

note: this is part of a sentence, for example "split into volumes of 10.0 MB", where MB stands for megabyte.
en: Split into _volumes of
eu: Zatitu _bolumenetan:

en: _Password:
eu: _Pasahitza:

en: _Other Options
eu: _Bestelako aukerak

en: _OK
eu: _Ados

en: <span weight="bold" size="larger">Password required</span>
eu: <span weight="bold" size="larger">Pasahitza behar da</span>

en: Delete
eu: Ezabatu

en: _Delete
eu: _Ezabatu

en: _All files
eu: Fitxategi _denak

en: _Selected files
eu: _Hautatutako fitxategiak

en: example: *.txt; *.doc
eu: adibidea: *.txt, *.doc

en: _Files:
eu: _Fitxategiak:

en: _Add
eu: _Gehitu

en: Add only if _newer
eu: Gehitu soilik _berriagoa bada

en: Add a Folder
eu: Gehitu karpeta bat

en: _Include subfolders
eu: _Txertatu azpikarpetak

en: Exclude folders that are symbolic lin_ks
eu: Baztertu este_ka sinbolikoak diren karpetak

en: Include _files:
eu: Txertatu _fitxategiak:

en: example: *.o; *.bak
eu: Adibidea: *.o, *.bak

en: E_xclude files:
eu: Baztertu fit_xategiak:

en: _Exclude folders:
eu: _Baztertu karpetak:

en: _Load Options
eu: _Kargatu aukerak

en: Sa_ve Options
eu: _Gorde aukerak

en: _Reset Options
eu: _Berrezarri aukerak

en: Extract
eu: Erauzi

en: _Extract
eu: _Erauzi

en: Re-crea_te folders
eu: Sortu _berriro karpetak

en: Over_write existing files
eu: Gainidatzi existitzen diren fitxategiak

en: Do not e_xtract older files
eu: Ez _erauzi fitxategi zaharragoak

en: Actions
eu: Ekintzak

en: _Archive
eu: _Artxiboa

en: _Edit
eu: _Editatu

en: _View
eu: _Ikusi

en: _Arrange Files
eu: _Antolatu fitxategiak

en: _About
eu: Honi _buruz

en: Information about the program
eu: Programari buruzko informazioa

en: _Add Files…
eu: Gehitu fitxategiak...

en: Add files to the archive
eu: Gehitu fitxategiak artxiboari

en: Add Files
eu: Gehitu fitxategiak

en: Add a _Folder…
eu: Gehitu _karpeta bat...

en: Add a folder to the archive
eu: Gehitu karpeta bat artxiboari

en: Add Folder
eu: Gehitu karpeta

en: Close the current archive
eu: Itxi uneko artxiboa

en: Contents
eu: Edukia

en: Display the Engrampa Manual
eu: Erakutsi 'Engrampa'-en eskuliburua

en: _Copy
eu: _Kopiatu

en: Copy the selection
eu: Kopiatu hautapena

en: Cu_t
eu: _Ebaki

en: Cut the selection
eu: Ebaki hautapena

en: Paste the clipboard
eu: Arbelaren edukia itsasten du

en: _Rename…
eu: Aldatu _izena

en: Rename the selection
eu: Hautapena izenez aldatzen du

en: Delete the selection from the archive
eu: Ezabatu hautapena artxibotik

en: Dese_lect All
eu: _Desautatu denak

en: Deselect all files
eu: Desautatu fitxategi denak

en: _Extract…
eu: _Erauzi,,,

en: Extract files from the archive
eu: Erauzi fitxategiak artxibotik

en: Find…
eu: Bilatu...

en: _Last Output
eu: A_zken emaitza

en: View the output produced by the last executed command
eu: Ikusi exekutatutako azken aginduak sortutako irteera

en: New…
eu: Berria...

en: Create a new archive
eu: Sortu artxibo berri bat

en: Open…
eu: Ireki...

en: Open archive
eu: Ireki artxiboa

en: _Open
eu: _Ireki

en: _Open With…
eu: Ireki _honekin...

en: Open selected files with an application
eu: Ireki hautatutako fitxategiak aplikazio batekin

en: Pass_word…
eu: Pasahitza...

en: Specify a password for this archive
eu: Zehaztu artxiboaren pasahitza

en: _Properties
eu: _Propietateak

en: Show archive properties
eu: Erakutsi artxiboen propietateak

en: _Refresh
eu: _Freskatu

en: Reload current archive
eu: Birkargatu uneko artxiboa

en: Save As…
eu: Gorde honela...

en: Save the current archive with a different name
eu: Gorde uneko artxiboa beste izen batekin

en: Select _All
eu: Hautatu _dena

en: Select all files
eu: Hautatu fitxategi denak

en: _Stop
eu: _Gelditu

en: Stop current operation
eu: Gelditu uneko eragiketa

en: _Test Integrity
eu: _Probatu osotasuna

en: Test whether the archive contains errors
eu: Proba egin paketeak erroreak dituen edo ez ikusteko

en: Open the selected file
eu: Ireki hautatutako fitxategia

en: Open the selected folder
eu: Ireki hautatutako karpeta

en: Go to the previous visited location
eu: Joan bisitatutako aurreko kokapenera

en: Go to the next visited location
eu: Joan bisitatutako hurrengo kokapenera

en: Go up one level
eu: Joan maila bat gora

note: Translators: the home location is the home folder.
en: Go to the home location
eu: Joan etxera

en: _Toolbar
eu: _Tresna-barra

en: View the main toolbar
eu: Ikusi tresna-barra nagusia

en: Stat_usbar
eu: _Egoera-barra

en: View the statusbar
eu: Ikusi egoera-barra

en: _Reversed Order
eu: _Alderantzikatu ordena

en: Reverse the list order
eu: Zerrendaren ordena alderantzikatu

en: _Folders
eu: _Karpetak

en: View All _Files
eu: Ikusi _fitxategi guztiak

en: View as a F_older
eu: Ikusi _karpeta bezala

en: by _Name
eu: _Izenaren arabera

en: Sort file list by name
eu: Fitxategi-zerrenda izenaren arabera ordenatu

en: by _Size
eu: _Tamainaren arabera

en: Sort file list by file size
eu: Fitxategi-zerrenda fitxategi tamainaren arabera ordenatu

en: by T_ype
eu: _Motaren arabera

en: Sort file list by type
eu: Fitxategi-zerrenda motaren arabera ordenatu

en: by _Date Modified
eu: Aldaketa _dataren arabera

en: Sort file list by modification time
eu: Fitxategi-zerrenda aldaketa dataren arabera ordenatu

note: Translators: this is the "sort by file location" menu item
en: by _Location
eu: _Kokapenaren arabera

note: Translators: location is the file location
en: Sort file list by location
eu: Fitxategi-zerrenda kokapenaren arabera ordenatu

en: Password
eu: Pasahitza

en: _Encrypt the file list
eu: _Enkriptatu fitxategi-zerrenda

en: <i><b>Note:</b> the password will be used to encrypt files you add to the current archive, and to decrypt files you extract from the current archive. When the archive is closed the password will be deleted.</i>
eu: <i><b>Oharra</b>: pasahitza oraingo artxibora gehitutako fitxategiak zifratu eta bertatik erauzitakoak desenkriptatzeko erabiliko da. Artxiboa ixtean pasahitza ezabatuko da.</i>

[ctx: File]
en: Name:
eu: Izena:

en: Archive size:
eu: Artxiboaren tamaina:

en: Compression ratio:
eu: Konpresio-maila:

en: Content size:
eu: Edukiaren tamaina:

en: Number of files:
eu: Fitxategi kopurua:

en: Location:
eu: Kokapena:

en: Last modified:
eu: Aldatze-data:

en: Type:
eu: Mota:

en: _Update
eu: _Eguneratu

en: S_elect the files you want to update:
eu: _Hautatu fitxategiak eguneratzeko:
