engrampa 1.25.0 - en to ga translation catalogue (164 entries)

en: File is not a valid .desktop file
ga: Ní comhad .desktop bailí é an comhad

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ga: Leagan comhaid deisce anaithnid '%s'

en: Starting %s
ga: %s á Thosú

en: Unrecognized launch option: %d
ga: Rogha tosaithe anaithnid: %d

en: Not a launchable item
ga: Ní mír inthosaithe

en: Disable connection to session manager
ga: Díchumasaigh ceangal le bainisteoir an tseisiúin

en: Specify file containing saved configuration
ga: Sonraigh comhad ina bhfuil cumraíocht sábháilte

en: FILE
ga: COMHAD

en: Specify session management ID
ga: Sonraigh CA bainistíochta seisiún

en: ID
ga: CA

en: Session management options:
ga: Roghanna bainistíochta seisiún:

en: Show session management options
ga: Taispeáin roghanna bainistíochta seisiún

en: Archive Manager
ga: Bainisteoir Cartlann

en: Create and modify an archive
ga: Cruthaigh agus athraigh cartlann

en: View the folders pane
ga: Amharc ar an bpána fillteán

en: Extract Here
ga: Asbhain Anseo

en: Extract To...
ga: Asbhain Go...

en: Create a compressed archive with the selected objects
ga: Cruthaigh cartlann chomhbhrúite leis na réada roghnaithe

en: Could not create the archive
ga: Níorbh fhéidir an chartlann a chruthú

en: Open
ga: Oscail

en: All archives
ga: Gach cartlann

en: All files
ga: Gach comhad

en: Last Output
ga: Aschur is Déanaí

en: Engrampa is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ga: Is bogearraí saor é Engrampa; is féidir leat é a athdháileadh nó a athrú faoi théarmaí an GNU General Public License mar foilsíodh é ag an Free Software Foundation; leagan 2 an License, nó (de do rogha) aon leagan níos déanaí.

en: Engrampa is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ga: Dáileadh Engrampa le súil go mbeidh sé úsáideach, ach GAN AON BHARÁNTA; gan an baránta intuigthe INDÍOLTÓIREACHTA nó OIRIÚNACHTA D'FHEIDHM ÁIRITHE fiú. Féach an GNU General Public License le haghaidh tuilleadh mionsonraí.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Engrampa; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA
ga: Ba chóir go bhfuair tú cóip an GNU General Public License in éineacht le Engrampa; mura bhfuair tú é, scríobh chuig an Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA.

en: Could not add the files to the archive
ga: Níorbh fhéidir na comhaid a chur leis an gcartlann

en: Save Options
ga: Roghanna Sábhála

en: _Cancel
ga: _Cealaigh

en: _Save
ga: _Sábháil

en: Enter the password for the archive '%s'.
ga: Iontráil an focal faire don chartlann '%s'.

en: Create _Folder
ga: Cruthaigh _Fillteán

en: Archive not created
ga: Cartlann gan cruthú

en: _Overwrite
ga: _Foscríobh

[ctx: File]
en: Save
ga: Sábháil

en: There was an internal error trying to search for applications:
ga: Tharla earráid inmheánach agus ag cuardach ar fheidhmchláir:

en: %s Properties
ga: Airíonna %s

en: Update the file "%s" in the archive "%s"?
ga: Nuashonraigh an comhad "%s" sa chartlann "%s"?

en: Update the files in the archive "%s"?
ga: Nuashonraigh na comhaid sa chartlann "%s"?

en: All Files
ga: Gach Comhad

en: You can't add an archive to itself.
ga: Ní féidir leat cartlann a chur leis féin.

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Adding file:
ga: Comhad á chur leis:

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Extracting file:
ga: Comhad á bhaint amach:

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Removing file:
ga: Comhad á bhaint:

en: Could not find the volume: %s
ga: Níorbh fhéidir an imleabhar a aimsiú: %s

en: Debian package
ga: pacáiste ó Debian

en: Bzip2 compressed file
ga: comhad Bzip2

en: Folder
ga: Fillteán

en: [read only]
ga: [inléite amhain]

en: _Quit
ga: Scoi_r

en: _Open the Archive
ga: _Oscail an Chartlann

en: _Show the Files
ga: _Taispeáin na Comhaid

en: _Close
ga: _Dún

en: Archive created successfully
ga: D'éirigh le cruthú na cartlainne

en: Could not open "%s"
ga: Níorbh fhéidir "%s" a oscailt

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
ga: Ar mhaith leat an comhad seo a chur leis an gcartlann reatha nó é a oscailt mar chartlann nua?

en: Do you want to create a new archive with these files?
ga: Ar mhaith leat cartlann nua a chruthú leis na gcomhaid seo?

en: Create _Archive
ga: Cruathaigh C_artlann

en: Folders
ga: Fillteáin

[ctx: File]
en: Size
ga: Méid

[ctx: File]
en: Type
ga: Cineál

[ctx: File]
en: Date Modified
ga: Dáta Athraithe

[ctx: File]
en: Location
ga: Suíomh

[ctx: File]
en: Name
ga: Ainm

en: Find:
ga: Aimsigh:

note: Translators: this is the label for the "open recent file" sub-menu.
en: Open _Recent
ga: Oscail Comhaid _le Déanaí

en: Open a recently used archive
ga: Oscail cartlann úsáidte le déanaí

note: Translators: after the colon there is a folder name.
en: _Location:
ga: _Suíomh:

en: Replace _All
ga: Ionadaigh _Gach Rud

en: _Skip
ga: _Scipeáil

en: _Replace
ga: _Ionadaigh

en: Rename
ga: Athainmnigh

en: _Rename
ga: _Athainmigh

en: Paste Selection
ga: Greamaigh Roghnúchán

en: _Paste
ga: G_reamaigh

en: Add files to an archive
ga: Cuir comhaid le cartlann

en: Extract archive
ga: Asbhain cartlann

en: Could not display help
ga: Níorbh fhéidir cabhair a thaispeáint

en: ARCHIVE
ga: CARTLANN

en: FOLDER
ga: FILLTEÁN

en: Show the application's version
ga: Taispeáin leagan an fheidhmchláir

en: Compress
ga: Comhbhrúigh

en: - Create and modify an archive
ga: - Cruthaigh agus athraigh cartlann

en: Load Options
ga: Roghanna Luchtaithe

en: _Help
ga: Cab_hair

en: C_reate
ga: C_ruthaigh

en: _Filename:
ga: _Ainm comhaid:

en: Location
ga: Suíomh

en: _Encrypt the file list too
ga: Cri_ptigh an liosta comhad chomh maith

en: _Password:
ga: _Focal faire:

en: _Other Options
ga: Roghanna _Eile

en: <span weight="bold" size="larger">Password required</span>
ga: <span weight="bold" size="larger">Focal faire de dhíth</span>

en: Delete
ga: Scrios

en: _Delete
ga: _Scrios

en: _All files
ga: _Gach comhad

en: _Selected files
ga: Comhaid _roghnaithe

en: example: *.txt; *.doc
ga: sampla: *.txt; *.doc

en: _Files:
ga: _Comhaid:

en: _Add
ga: Cuir _Leis

en: Add a Folder
ga: Cuir Fillteán Leis

en: example: *.o; *.bak
ga: sampla: *.o; *.bak

en: _Load Options
ga: _Luchtaigh Roghanna

en: Sa_ve Options
ga: _Sábháil Roghanna

en: _Reset Options
ga: _Athshocraigh Roghanna

en: Extract
ga: Asbhain

en: _Extract
ga: _Asbhain

en: Re-crea_te folders
ga: _Athchruthaigh fillteáin

en: Actions
ga: Gníomhartha

en: _Edit
ga: _Eagar

en: _View
ga: _Amharc

en: _Arrange Files
ga: _Eagraigh Comhaid

en: _About
ga: _Maidir Leis Seo

en: Information about the program
ga: Eolas faoin ríomhchlár

en: Add files to the archive
ga: Cuir comhaid leis an gcartlann

en: Add Files
ga: Cuir Comhaid Leis

en: Add a folder to the archive
ga: Cuir fillteán leis an gcartlann

en: Add Folder
ga: Cuir Fillteán Leis

en: Close the current archive
ga: Dún an chartlann reatha

en: Contents
ga: _Inneachar

en: _Copy
ga: _Cóipeáil

en: Copy the selection
ga: Cóipeáil an roghnú

en: Cu_t
ga: _Gearr

en: Cut the selection
ga: Gearr an roghnú

en: Paste the clipboard
ga: Greamaigh an ghearrthaisce

en: Delete the selection from the archive
ga: Scrios an roghnú ón gcartlann

en: Dese_lect All
ga: _Díroghnaigh Gach Rud

en: Extract files from the archive
ga: Bain comhaid amach as an gcartlann

en: _Last Output
ga: Aschur is _Déanaí

en: Open archive
ga: Oscail cartlann

en: _Open
ga: _Oscail

en: _Properties
ga: _Airíonna

en: _Refresh
ga: _Athnuaigh

en: Save As…
ga: Sábháil Mar...

en: Select _All
ga: Roghnaigh _Gach Rud

en: Select all files
ga: Roghnaigh gach comhad

en: _Stop
ga: _Stad

en: _Test Integrity
ga: _Tástáil Sláine

en: Open the selected file
ga: Oscail an comhad roghnaithe

en: Open the selected folder
ga: Oscail an fillteán roghnaithe

en: Go to the previous visited location
ga: Téigh go dtí an suíomh feicthe roimhe seo

en: Go to the next visited location
ga: Téigh go dtí an chéad suíomh feicthe eile

en: Go up one level
ga: Téigh suas leibhéal amháin

note: Translators: the home location is the home folder.
en: Go to the home location
ga: Téigh go dtí an suíomh baile

en: _Toolbar
ga: _Barra Uirlisí

en: View the main toolbar
ga: Amharc ar an bpríomhbharra uirlisí

en: Stat_usbar
ga: Barra _Stádais

en: View the statusbar
ga: Amharc ar an mbarra stádais

en: _Reversed Order
ga: _Ord Cúlaitheach

en: _Folders
ga: _Fillteáin

en: View All _Files
ga: Amharc ar Gach _Comhad

en: View as a F_older
ga: Amharc mar Fh_illteán

en: by _Name
ga: de Réir _Ainm

en: by _Size
ga: de Réir _Méide

en: by T_ype
ga: de Réir _Cineáil

note: Translators: this is the "sort by file location" menu item
en: by _Location
ga: de Réir _Súimh

en: Password
ga: Focal Faire

[ctx: File]
en: Name:
ga: Ainm:

en: Archive size:
ga: Méid chartlainne:

en: Compression ratio:
ga: Cóimheas comhbhrúite:

en: Content size:
ga: Méid ábhair:

en: Number of files:
ga: Líon na gcomhad:

en: Location:
ga: Suíomh:

en: Type:
ga: Cineál:

en: _Update
ga: _Nuashonraigh
