engrampa 1.25.0 - en to hr translation catalogue (301 entries)

en: File is not a valid .desktop file
hr: Datoteka nije valjana .desktop datoteka

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
hr: Neprepoznata inačica datoteke radne površine '%s'

en: Starting %s
hr: Pokretanje %s

en: Application does not accept documents on command line
hr: Aplikacija ne prihvaća dokumente iz naredbenog retka

en: Unrecognized launch option: %d
hr: Neprepoznata mogućnost pokretanja: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
hr: Nije moguće proslijediti URI-je zapisa na unos radne površine 'Type=Link'

en: Not a launchable item
hr: Nije izvršna stavka

en: Disable connection to session manager
hr: Isključi vezu prema upravitelju sesija

en: Specify file containing saved configuration
hr: Odredi datoteku koja sadrži spremljenu konfiguraciju

en: FILE
hr: DATOTEKA

en: Specify session management ID
hr: Navedi označivač upravljanja pristupnom dionicom

en: ID
hr: Identifikator

en: Session management options:
hr: Opcije upravljanja sesijom:

en: Show session management options
hr: Prikaži opcije upravitelja prijava

en: Engrampa Archive Manager
hr: Engrampa upravitelj arhivama

en: An Archive Manager for the MATE desktop environment
hr: Upravitelj arhivama za MATE radno okruženje

en: Archive Manager
hr: Upravljanje arhivom

en: Create and modify an archive
hr: Stvori i izmijeni arhivu

en: How to sort files
hr: Kako razvrstati datoteke

en: What criteria must be used to arrange files. Possible values: name, size, type, time, path.
hr: Koji kriterij mora biti korišten za uređivanje datoteka. Moguće vrijednosti: vrijeme, veličina, vrsta, putanja.

en: Sort type
hr: Vrsta razvrstavanja

en: Whether to sort in ascending or descending direction. Possible values: ascending, descending.
hr: Treba li razvrstati uzlaznom ili silaznom pravcu. Moguće vrijednosti: uzlazno, silazno.

en: Display type
hr: Prikaži vrstu

en: Display the Type column in the main window.
hr: Prikaži Vrsta stupac u glavnom prozoru.

en: Display size
hr: Prikaži veličinu

en: Display the Size column in the main window.
hr: Prikaži Veličina stupac u glavnom prozoru.

en: Display time
hr: Prikaži vrijeme

en: Display the Time column in the main window.
hr: Prikaži Vrijeme stupac u glavnom prozoru.

en: Display path
hr: Prikaži putanju

en: Display the Path column in the main window.
hr: Prikaži Putanja stupac u glavnom prozoru.

en: Use MIME icons
hr: Koristi MIME ikone

en: Max history length
hr: Maksimalna duljina povijesti

en: Max number of items in the Open Recents menu.
hr: Maksimalan broj stavki u Nedavno otvoreno izborniku.

en: View toolbar
hr: Pogledaj alatnu traku

en: Whether to display the toolbar.
hr: Treba li prikazati alatnu traku.

en: View statusbar
hr: Pogledaj statusnu traku

en: Whether to display the statusbar.
hr: Treba li prikazati statusnu traku.

en: Editors
hr: Uređivači

en: Compression level
hr: Razina kompresije

en: Extract Here
hr: Raspakiraj ovdje

note: Translators: the current position is the current folder
en: Extract the selected archive to the current position
hr: Raspakiraj odabranu arhivu na trenutnu poziciju

en: Extract To...
hr: Raspakiraj u...

en: Extract the selected archive
hr: Raspakiraj odabranu arhivu

en: Compress...
hr: Komprimiraj...

en: Allows to create and extract archives
hr: Dozvoljava stvaranje i raspakiranje arhiva

en: Could not create the archive
hr: Ne mogu napraviti arhivu

en: You have to specify an archive name.
hr: Morate navesti naziv arhive.

en: You don't have permission to create an archive in this folder
hr: Nemate dozvolu za stvaranje arhive u ovom direktoriju

en: Archive type not supported.
hr: Vrsta arhive nije podržana.

en: Could not delete the old archive.
hr: Ne mogu ukloniti staru arhivu.

en: Open
hr: Otvori

en: All archives
hr: Sve arhive

en: All files
hr: Sve datoteke

en: Last Output
hr: Detaljan ispis

en: Could not add the files to the archive
hr: Ne mogu dodati datoteke u arhivu

en: You don't have the right permissions to read files from folder "%s"
hr: Nemate odgovarajuće dozvole za čitanje datoteke iz direktorija "%s"

en: Save Options
hr: Mogućnosti Spremanja

en: _Options Name:
hr: _Ime opcija:

en: _Cancel
hr: _Opozovi

en: _Save
hr: _Spremi

en: Enter the password for the archive '%s'.
hr: Upišite lozinku za arhivu '%s'.

en: The name "%s" is not valid because it cannot contain the characters: %s
    
    %s
hr: Naziv "%s" nije ispravan jer ne može sadržavati znakove: %s
    
    %s

en: Please use a different name.
hr: Molim, koristite različito ime.

en: You don't have the right permissions to create an archive in the destination folder.
hr: Nemate dozvolu za stvaranje arhive u odredišnom direktoriju.

en: Destination folder "%s" does not exist.
    
    Do you want to create it?
hr: Odredišni direktorij "%s" ne postoji.
    
    Želite li ga kreirati?

en: Create _Folder
hr: Stvori _mapu

en: Could not create the destination folder: %s.
hr: Ne mogu napraviti odredišni direktorij: %s.

en: Archive not created
hr: Arhiva nije stvorena.

en: The archive is already present.  Do you want to overwrite it?
hr: Arhiva već postoji. Želite li je prepisati?

en: _Overwrite
hr: _Prepiši

en: Extraction not performed
hr: Raspakiravanje nije izvedeno

en: You don't have the right permissions to extract archives in the folder "%s"
hr: Nemate dozvole za raspakiravanje arhive u direktoriju "%s"

[ctx: File]
en: New
hr: Novo

[ctx: File]
en: Save
hr: Spremi

en: There was an internal error trying to search for applications:
hr: Pojavila se unutrašnja nepravilnost pri pokušaju traženja programa:

en: There is no command installed for %s files.
    Do you want to search for a command to open this file?
hr: Nema instalirane naredbe za %s datoteke.
    Želite li tražiti naredbu za otvaranje ove datoteke?

en: Could not open this file type
hr: Ne mogu otvoriti ovu vrstu datoteka

en: _Search Command
hr: _Naredba traženja

en: %s Properties
hr: %s Osobitosti

en: Update the files in the archive "%s"?
hr: Ažurirati datoteke u arhivi "%s"?

en: File _Format: %s
hr: Format _datoteke: %s

en: All Files
hr: Sve datoteke

en: All Supported Files
hr: Sve podržane datoteke

en: By Extension
hr: Prema ekstenziji

en: File Format
hr: Format datoteke

en: File format not recognized
hr: Format datoteke nije prepoznat

en: File not found.
hr: Datoteka nije pronađena

en: Archive not found
hr: Arhiva nije pronađena

en: You don't have the right permissions.
hr: Nemate odgovarajuće dozvole.

en: This archive type cannot be modified
hr: Vrsta arhive ne može biti izmjenjena

en: You can't add an archive to itself.
hr: Ne možete dodati arhivu u samu sebe.

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Adding file:
hr: Dodajem datoteku:

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Extracting file:
hr: Raspakiravam datoteku:

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Removing file:
hr: Uklanjanje datoteke:

en: Deleting files from archive
hr: Brisanje datoteka iz arhive

en: Recompressing archive
hr: Ponovno sažimanje arhive

en: Decompressing archive
hr: Dekomprimiram arhivu

en: Debian package
hr: Debianov paket

en: Bzip2 compressed file
hr: Datoteka komprimirana u Bzip2 obliku

en: Folder
hr: Direktorij

en: [read only]
hr: [samo za čitanje]

en: Could not display the folder "%s"
hr: Ne mogu prikazati direktorij "%s"

en: _Pause
hr: _Pauza

en: Process paused
hr: Proces je pauziran

en: _Resume
hr: _Nastavi

en: Please wait…
hr: Molim pričekajte...

note: Translators: %s is a filename
en: Creating "%s"
hr: Stvaram "%s"

note: Translators: %s is a filename
en: Loading "%s"
hr: Učitavam "%s"

note: Translators: %s is a filename
en: Reading "%s"
hr: Čitam "%s"

note: Translators: %s is a filename
en: Deleting files from "%s"
hr: Brišem datoteke iz "%s"

note: Translators: %s is a filename
en: Testing "%s"
hr: Testiram "%s"

en: Getting the file list
hr: Dohvat popisa datoteka

note: Translators: %s is a filename
en: Copying the files to add to "%s"
hr: Kopiram datoteke da bi ih dodao u "%s"

note: Translators: %s is a filename
en: Adding files to "%s"
hr: Dodavanje datoteka u "%s"

note: Translators: %s is a filename
en: Extracting files from "%s"
hr: Raspakiranje datoteka iz "%s"

en: Copying the extracted files to the destination
hr: Kopiram raspakirane datoteke u odredište

note: Translators: %s is a filename
en: Saving "%s"
hr: Spremam "%s"

en: _Quit
hr: _Završi

en: _Open the Archive
hr: _Otvori arhivu

en: _Show the Files
hr: _Pokaži datoteke

en: _Close
hr: _Zatvori

en: Extraction completed successfully
hr: Raspakiranje uspješno završeno

en: Archive created successfully
hr: Arhiva uspješno kreirana

en: Command exited abnormally.
hr: Naredba je prekinuta neočekivano.

en: An error occurred while extracting files.
hr: Dogodila se greška prilikom raspakiravanja datoteka.

en: Could not open "%s"
hr: Ne mogu otvoriti "%s"

en: An error occurred while loading the archive.
hr: Dogodila se greška prilikom učitavanja arhive

en: An error occurred while deleting files from the archive.
hr: Dogodila se greška prilikom uklanjanja datoteka iz arhive.

en: An error occurred while adding files to the archive.
hr: Dogodila se greška prilikom dodavanja datoteka u arhivu.

en: An error occurred while testing archive.
hr: Dogodila se greška prilikom testiranja arhive.

en: An error occurred while saving the archive.
hr: Došlo je do greške prilikom spremanja arhive.

en: An error occurred.
hr: Dogodila se pogreška.

en: Command not found.
hr: Naredba nije pronađena.

en: Test Result
hr: Rezultat testa

en: Could not perform the operation
hr: Ne mogu izvesti aktivnost

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
hr: Želite li dodati ovu datoteku u već otvorenu arhivu ili napraviti novu arhivu?

en: Do you want to create a new archive with these files?
hr: Želite li napraviti novu arhivu sa ovim datotekama?

en: Create _Archive
hr: _Izradi arhivu

en: Folders
hr: Mape

[ctx: File]
en: Size
hr: Veličina

[ctx: File]
en: Type
hr: Vrsta

[ctx: File]
en: Date Modified
hr: Datum izmjene

[ctx: File]
en: Location
hr: Lokacija

[ctx: File]
en: Name
hr: Ime

en: Find:
hr: Nađi:

note: Translators: this is the label for the "open recent file" sub-menu.
en: Open _Recent
hr: Otvori _nedavno

en: Open a recently used archive
hr: Otvori nedavno korištenu arhivu

note: Translators: after the colon there is a folder name.
en: _Location:
hr: _Lokacija:

en: Could not save the archive "%s"
hr: Ne mogu spremiti arhivu "%s"

en: Replace file "%s"?
hr: Zamijeniti datoteku "%s"?

en: Another file with the same name already exists in "%s".
hr: Druga datoteka istoga naziva već postoji u "%s".

en: Replace _All
hr: Zamjeni _sve

en: _Skip
hr: _Preskoči

en: _Replace
hr: _Zamijeni

note: Translators: the name references to a filename.  This message can appear when renaming a file.
en: New name is the same as old one, please type other name.
hr: Novo ime je isto kao i staro, molim upišite drugo ime.

en: A folder named "%s" already exists.
    
    %s
hr: Direktorij imenom "%s" već postoji".
    
    %s

en: A file named "%s" already exists.
    
    %s
hr: Datoteka imenom "%s" već postoji".
    
    %s

en: Rename
hr: Promijeni naziv

en: _New folder name:
hr: _Novo ime mape:

en: _New file name:
hr: _Novo ime datoteke:

en: _Rename
hr: _Preimenuj

en: Could not rename the folder
hr: Ne mogu promijeniti naziv direktorija

en: Could not rename the file
hr: Ne mogu promijeniti naziv datoteke

en: Paste Selection
hr: Zalijepi odabrano

en: _Destination folder:
hr: _Odredišna mapa:

en: _Paste
hr: _Zalijepi

en: Add files to an archive
hr: Dodaj datoteke u arhivu

en: Extract archive
hr: Raspakiraj arhivu

en: Command _Line Output
hr: Prikaz linije za _unos naredbi

en: Could not display help
hr: Nisam mogao otvoriti dokument s pomoći.

en: Add files to the specified archive and quit the program
hr: Dodaj datoteke u navedenu arhivu i izađi iz programa

en: ARCHIVE
hr: ARHIVA

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
hr: Dodaj datoteke pitajući za ime arhive i izađi iz programa

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
hr: Otpakiraj arhive u navedeni direktorij i izađi iz programa

en: FOLDER
hr: DIREKTORIJ

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
hr: Otpakiraj arhive pitajući za odredišni direktorij i izađi iz programa

en: Default folder to use for the '--add' and '--extract' commands
hr: Uobičajeni direktorij koji se koristi za '--add' i '--extract' naredbe

en: Create destination folder without asking confirmation
hr: Napravi odredišni direktorij bez potvrđivanja

en: Show the application's version
hr: Prikaži verziju programa

en: Compress
hr: Komprimiraj

en: Load Options
hr: Učitaj odrednice

en: _Apply
hr: _Primjeni

en: _Remove
hr: _Ukloni

en: _Help
hr: _Pomoć

en: _About Archive Manager
hr: _O upravitelju arhivima

en: C_reate
hr: _Stvori

en: _Filename:
hr: _Ime datoteke:

en: Location
hr: Lokacija

en: _Password:
hr: _Zaporka:

en: _Other Options
hr: _Ostale opcije

en: _OK
hr: _U redu

en: <span weight="bold" size="larger">Password required</span>
hr: <span weight="bold" size="larger">Potrebna je lozinka</span>

en: Delete
hr: Obriši

en: _Delete
hr: _Izbriši

en: _All files
hr: _Sve datoteke

en: _Selected files
hr: _Odabrane datoteke

en: example: *.txt; *.doc
hr: primjer: *.txt; *.doc

en: _Files:
hr: _Datoteke:

en: _Add
hr: _Dodaj

en: Add a Folder
hr: Dodaj direktorij

en: _Include subfolders
hr: _Uključi poddirektorije

en: Exclude folders that are symbolic lin_ks
hr: Isključi direktorije koji predstavljaju _simboličke veze

en: Include _files:
hr: Uključi _datoteke:

en: example: *.o; *.bak
hr: Primjer: *.o; *.bak

en: E_xclude files:
hr: _Isključi datoteke:

en: _Exclude folders:
hr: _Isključi mape:

en: _Load Options
hr: _Učitavanje odrednica

en: Sa_ve Options
hr: _Mogućnosti spremanja

en: Extract
hr: Raspakiravanje

en: _Extract
hr: _Raspakiraj

en: Re-crea_te folders
hr: Ponovo _izradi mape

en: Over_write existing files
hr: Pisanje _preko postojećih datoteka

en: Do not e_xtract older files
hr: _Ne raspakiravaj starije datoteke

en: Actions
hr: Akcije

en: _Archive
hr: _Arhiva

en: _Edit
hr: _Uredi

en: _View
hr: _Pogled

en: _Arrange Files
hr: _Razvrstaj datoteke

en: _About
hr: _O programu

en: Information about the program
hr: Podaci o programu

en: _Add Files…
hr: _Dodaj datoteke..

en: Add files to the archive
hr: Dodaje datoteke u arhivu

en: Add Files
hr: Dodaj datoteke

en: Add a _Folder…
hr: Dodaj _mapu...

en: Add a folder to the archive
hr: Dodaj direktorij u arhivu

en: Add Folder
hr: Dodati mapu

en: Close the current archive
hr: Zatvori trenutnu arhivu

en: Contents
hr: Sadržaj

en: Display the Engrampa Manual
hr: Prikaži priručnik Engrampaa

en: _Copy
hr: _Kopiraj

en: Copy the selection
hr: Kopiraj označeno

en: Cu_t
hr: Iz_reži

en: Cut the selection
hr: Izreži označeno

en: Paste the clipboard
hr: Zalijepi sadržaj clipboarda

en: _Rename…
hr: _Preimenuj...

en: Rename the selection
hr: Promijeni naziv odabranim datotekama

en: Delete the selection from the archive
hr: Izbriši označeno iz arhive

en: Dese_lect All
hr: Poništi odabir

en: Deselect all files
hr: Poništava odabir datoteka

en: _Extract…
hr: _Raspakiraj...

en: Extract files from the archive
hr: Otpakiraj datoteke iz arhive

en: Find…
hr: Nađi...

en: _Last Output
hr: _Poslijednji ispis

en: View the output produced by the last executed command
hr: Pogledaj izlaz koji je dala zadnja izvršena naredba

en: New…
hr: Novo...

en: Create a new archive
hr: Stvori novu arhivu

en: Open…
hr: Otvori...

en: Open archive
hr: Otvori arhivu

en: _Open
hr: _Otvori

en: _Open With…
hr: _Otvori pomoću...

en: Open selected files with an application
hr: Otvara odabrane datoteke pomoću odgovarajućeg programa

en: Pass_word…
hr: Lozin_ka...

en: Specify a password for this archive
hr: Upiši lozinku za arhivu

en: _Properties
hr: _Svojstva

en: Show archive properties
hr: Prikazivanje osobina arhive

en: _Refresh
hr: _Osvježi

en: Reload current archive
hr: Ponovno učitavanje arhive

en: Save As…
hr: Spremi kao...

en: Save the current archive with a different name
hr: Snimi arhivu pod drugim nazivom

en: Select _All
hr: Označi _sve

en: Select all files
hr: Odaberi sve datoteke

en: _Stop
hr: _Zaustavi

en: Stop current operation
hr: Prekini započetu radnju

en: _Test Integrity
hr: _Ispitaj cjelovitost

en: Test whether the archive contains errors
hr: Provjeri sadrži li arhiva greške

en: Open the selected file
hr: Otvori odabranu datoteku

en: Open the selected folder
hr: Otvori odabranu mapu

en: Go to the previous visited location
hr: Idi na prethodni posjećeni položaj

en: Go to the next visited location
hr: Idi na sljedeći posjećeni položaj

en: Go up one level
hr: Idi jednu razinu iznad

note: Translators: the home location is the home folder.
en: Go to the home location
hr: Idi na početnu lokaciju

en: _Toolbar
hr: _Alatna traka

en: View the main toolbar
hr: Prikazivanje traku s alatima

en: Stat_usbar
hr: _Statusna traka

en: View the statusbar
hr: Prikazivanje statusne trake

en: _Reversed Order
hr: _Obrnuti poredak

en: Reverse the list order
hr: Obrnuti poredak popisa

en: _Folders
hr: _Mape

en: View All _Files
hr: Pokaži _sve datoteke

en: View as a F_older
hr: Pokaži kao _direktorij

en: by _Name
hr: po _nazivu:

en: Sort file list by name
hr: Razvrstavanje datoteka prema imenu

en: by _Size
hr: po _veličini

en: Sort file list by file size
hr: Razvrstavanje datoteka prema veličini

en: by T_ype
hr: po _tipu

en: Sort file list by type
hr: Razvrstaj popis datoteka po tipu

en: Sort file list by modification time
hr: Razvrstavanje datoteka prema datumu izmjene

note: Translators: this is the "sort by file location" menu item
en: by _Location
hr: po _lokaciji

note: Translators: location is the file location
en: Sort file list by location
hr: Razvrstavanje datoteka prema putanji

en: Password
hr: Zaporka

en: <i><b>Note:</b> the password will be used to encrypt files you add to the current archive, and to decrypt files you extract from the current archive. When the archive is closed the password will be deleted.</i>
hr: <i><b>Napomena: </b>lozinka će se koristiti za kriptiranje datoteka koje dodajete u trenutnu arhivu, te za dekriptiranje datoteka koje raspakirate iz trenutne arhive. Kada se arhiva zatvori, lozinka će biti obrisana.</i>

[ctx: File]
en: Name:
hr: Ime:

en: Archive size:
hr: Veličina arhive:

en: Compression ratio:
hr: Razina sažimanja:

en: Content size:
hr: Veličina sadržaja:

en: Number of files:
hr: Broj datoteka:

en: Location:
hr: Položaj:

en: Last modified:
hr: Zadnji put izmjenjeno:

en: Type:
hr: Tip:

en: _Update
hr: _Ažuriraj

en: S_elect the files you want to update:
hr: I_zaberite datoteke koje želite ažurirati:
