engrampa 1.25.0 - en to ie translation catalogue (394 entries)

en: File is not a valid .desktop file
ie: Li file ne esset un file .desktop valid

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ie: Ínconosset version '%s' de file desktop

en: Starting %s
ie: Startante %s

en: Application does not accept documents on command line
ie: Li application ne accepte documentes in li linea de comandes

en: Unrecognized launch option: %d
ie: Ínreconosset option de lansa: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ie: Es impossibil passar URIs de documentes a un element desktop de 'Type=Link'

en: Not a launchable item
ie: Elemente ne es lansabil

en: Disable connection to session manager
ie: Despermisser conexion al gerentiator de session

en: Specify file containing saved configuration
ie: Provider un file contenent un salvat configuration

en: Specify session management ID
ie: Monstrar ID de gerentie de session

en: Session management options:
ie: Optiones de gerentie de session:

en: Show session management options
ie: Monstrar optiones de gerentie de session

en: Engrampa Archive Manager
ie: Gerente de archives Engrampa

en: An Archive Manager for the MATE desktop environment
ie: Un gerente de archives por li ambientie MATE

en: 7-Zip Compressed File (.7z)
ie: Compresset file de 7-Zip (.7z)

en: WinAce Compressed File (.ace)
ie: Compresset file de WinAce (.ace)

en: ALZip Compressed File (.alz)
ie: Compresset file de ALZip Compressed File (.alz)

en: AIX Small Indexed Archive (.ar)
ie: Small Indexed Archive de AIX (.ar)

en: ARJ Compressed Archive (.arj)
ie: Compresset archive ARJ (.arj)

en: Cabinet File (.cab)
ie: File de Cabinette (.cab)

en: UNIX CPIO Archive (.cpio)
ie: Archive de UNIX CPIO (.cpio)

en: Debian Package (.deb, .udeb) [Read-only mode]
ie: Paccage de Debian (.deb, .udeb) [Solmen letion]

en: ISO-9660 Disk Image (.iso) [Read-only mode]
ie: Image de disco ISO-9660 (.iso) [Solmen letion]

en: Java Archive (.jar)
ie: Archive de Java (.zip)

en: Java Enterprise archive (.ear)
ie: Archive de Java Enterprise (.ear)

en: Java Web Archive (.war)
ie: Archive Java Web (.war)

en: LHA Archive (.lzh, .lha)
ie: Archive LHA (.lzh, .lha)

en: WinRAR Compressed Archive (.rar)
ie: Compresset archive de WinRAR (.rar)

en: RAR Archived Comic Book (.cbr)
ie: Novelle dessinat in archive Rar (.cbr)

en: RPM Package Manager (.rpm) [Read-only mode]
ie: Paccage RPM (.rpm) [Solmen letion]

en: Tape Archive File uncompressed (.tar) or compressed with: gzip (.tar.gz, .tgz), brotli (.tar.br), bzip (.tar.bz, .tbz), bzip2 (.tar.bz2, .tbz2), compress (.tar.Z, .taz), lrzip (.tar.lrz, .tlrz), lzip (.tar.lz, .tlz), lzop (.tar.lzo, .tzo), 7zip (.tar.7z), xz (.tar.xz), Zstandard (.zst)
ie: Archives TAR sin compression (.tar) o compresset med: gzip (.tar.gz, .tgz), brotli (.tar.br), bzip (.tar.bz, .tbz), bzip2 (.tar.bz2, .tbz2), compress (.tar.Z, .taz), lrzip (.tar.lrz, .tlrz), lzip (.tar.lz, .tlz), lzop (.tar.lzo, .tzo), 7zip (.tar.7z), xz (.tar.xz), Zstandard (.zst)

en: Stuffit Archives (.bin, .sit)
ie: Archives de Stuffit (.bin, .sit)

en: ZIP Archive (.zip)
ie: Archive ZIP (.zip)

en: ZIP Archived Comic Book (.cbz)
ie: Novelle dessinat in archive zip (.cbz)

en: ZOO Compressed Archive File (.zoo)
ie: Compresset archive ZOO (.zoo)

en: Single files compressed with gzip (.gz), brotli (.br), bzip (.bz), bzip2 (.bz2), compress (.Z), lrzip (.lrz), lzip (.lz), lzop (.lzo), rzip(.rz), xz (.xz).
ie: Singul files compresset med gzip (.gz), brotli (.br), bzip (.bz), bzip2 (.bz2), compress (.Z), lrzip (.lrz), lzip (.lz), lzop (.lzo), rzip(.rz), xz (.xz).

en: Archive Manager
ie: Gerente de archives

en: Create and modify an archive
ie: Crear e modificar un archive

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;archive;manager;compression;
ie: MATE;archive;gerente;compression;

en: How to sort files
ie: Qualmen ordinar files

en: What criteria must be used to arrange files. Possible values: name, size, type, time, path.
ie: Li criterie por ordinar files. Valore possibil: name (nómine), size (grandore), type (tip), time (hora), path (rute).

en: Sort type
ie: Tip de ordination

en: Whether to sort in ascending or descending direction. Possible values: ascending, descending.
ie: Li ordination secun ascension o descension. Valores possibil: ascending, descending.

en: List Mode
ie: Mode de liste

en: Whether to view all files in the archive (all_files), or view the archive as a folder (as_folder).
ie: Monstrar li omni files in li archive (all_files) o monstrar li archive quam un fólder (as_folder).

en: Display type
ie: Tip de vise

en: Display the Type column in the main window.
ie: Monstra li columne de tip in li fenestre principal.

en: Display size
ie: Monstrar li grandore

en: Display the Size column in the main window.
ie: Monstra li columne de grandore in li fenestre principal.

en: Display time
ie: Monstrar li hora

en: Display the Time column in the main window.
ie: Monstra li columne de hora in li fenestre principal.

en: Display path
ie: Monstrar li rute

en: Display the Path column in the main window.
ie: Monstra li columne de rute in li fenestre principal.

en: Use MIME icons
ie: Usar icones MIME

en: Name column width
ie: Largore del columne del nómine

en: The default width of the name column in the file list.
ie: Li largore predefinit del columne de nómine in li liste de files.

en: Max history length
ie: Longore del diarium

en: View toolbar
ie: Monstrar li panel de instrumentarium

en: Whether to display the toolbar.
ie: Monstrar li panel de instrumentarium.

en: View statusbar
ie: Mostrar li panel del statu

en: Whether to display the statusbar.
ie: Monstrar li panel del statu.

en: View the folders pane
ie: Monstrar li panel de fólderes

en: Whether to display the folders pane.
ie: Monstrar li panel de fólderes.

en: Editors
ie: Redactores

en: List of applications entered in the Open file dialog and not associated with the file type.
ie: Li liste de applicationes providet in li dialog «Aperter un file» queles non es associat con li fil-tip.

en: Compression level
ie: Nivelle de compression

en: Compression level used when adding files to an archive. Possible values: very_fast, fast, normal, maximum.
ie: Nivelle de compression usat quande on adjunte files ad un archive. Valores possibil: very_fast (tre rapid), fast (rapid), normal, maximum.

en: Encrypt the archive header
ie: Ciffrar li cap de archive

en: Whether to encrypt the archive header. If the header is encrypted the password will be required to list the archive content as well.
ie: Ciffration del cap de archive. Si li cap es ciffrat, on va besonar li contrasigne anc por vider li contenete de archive.

en: Overwrite existing files
ie: Ne superscrir li existent files

en: Do not overwrite newer files
ie: Ne superscrir plu nov files

en: Recreate the folders stored in the archive
ie: Recrear li fólderes contenet il li archive

en: Default volume size
ie: Grandore predefinit de volumes

en: The default size for volumes.
ie: Li grandore predefinit de volumes.

en: Extract Here
ie: Extraer ad ci

note: Translators: the current position is the current folder
en: Extract the selected archive to the current position
ie: Extraer li selectet archive ad actual loc

en: Extract To...
ie: Extraer a...

en: Extract the selected archive
ie: Extraer li selectet archive

en: Compress...
ie: Compresser...

en: Create a compressed archive with the selected objects
ie: Crear un archive compresset con li objectes selectet

en: Allows to create and extract archives
ie: Extraer li archives in li specificat fólder e salir

en: Could not create the archive
ie: Ne posset crear li archive

en: You have to specify an archive name.
ie: On deve provider un nómine del archive.

en: You don't have permission to create an archive in this folder
ie: Vu ne have un permission crear un archive in ti-ci fólder

en: Archive type not supported.
ie: Archive de ti tip ne es suportat.

en: Could not delete the old archive.
ie: Ne posset deleter li old archive.

en: Open
ie: Aperter

en: All archives
ie: Omni archives

en: All files
ie: Omni files

en: Last Output
ie: Ultim production

en: Engrampa is an archive manager for the MATE Desktop Environment.
ie: Engrampa es un gerente de archives por li ambientie MATE.

en: Could not add the files to the archive
ie: Ne posset adjunter files ad li archive.

en: You don't have the right permissions to read files from folder "%s"
ie: Vu ne have li just permissiones a leer files ex li fólder «%s»

en: Save Options
ie: Salvar optiones

en: _Options Name:
ie: Nómine de _optiones:

en: _Cancel
ie: _Anullar

en: _Save
ie: _Gardar

en: Enter the password for the archive '%s'.
ie: Intra li contrasigne por li archive «%s».

en: The name "%s" is not valid because it cannot contain the characters: %s
    
    %s
ie: Li nómine «%s» es ínvalid pro que it ne posse contener li caracteres: %s
    
    %s

en: Please use a different name.
ie: Ples usar un altri nómine.

en: You don't have the right permissions to create an archive in the destination folder.
ie: Vu ne have besonat permissiones por crear un archive in li fólder de destination.

en: Destination folder "%s" does not exist.
    
    Do you want to create it?
ie: Li fólder del destination «%s» ne existe.
    
    Esque vu vole crear it?

en: Create _Folder
ie: Crear un _fólder

en: Could not create the destination folder: %s.
ie: Ne posset crear li fólder del destination: %s.

en: Archive not created
ie: Archive ne esset creat

en: The archive is already present.  Do you want to overwrite it?
ie: Li archive ja existe. Esque vu vole substituer it?

en: _Overwrite
ie: _Superscrir

en: Extraction not performed
ie: Extration ne esset fat

en: You don't have the right permissions to extract archives in the folder "%s"
ie: Vu ne have li just permissiones por extraher archives in li fólder «%s»

[ctx: File]
en: New
ie: Crear

[ctx: File]
en: Save
ie: Salvar

en: There was an internal error trying to search for applications:
ie: Un intern error ha evenit penante serchar por applicationes:

en: There is no command installed for %s files.
    Do you want to search for a command to open this file?
ie: Null comande es installat por files %s.
    Esque vu vole serchar un comande por aperter ti-ci file?

en: Could not open this file type
ie: Ne posset aperter ti tip de files

en: _Search Command
ie: _Serchar li comande

en: %s Properties
ie: Proprietás de %s

en: %d %B %Y, %H:%M
ie: %d %b %y, %H:%M

en: Update the file "%s" in the archive "%s"?
ie: Esque actualisar li file «%s» in li archive «%s»?

en: The file has been modified with an external application. If you don't update the file in the archive, all of your changes will be lost. | %u files have been modified with an external application. If you don't update the files in the archive, all of your changes will be lost.
ie[0]: Li file esset modificat per un application extern. Si vu ne actualisa li file in li archive, omni modificationes va esser perdit.
ie[1]: %u files esset modificat per un application extern. Si vu ne actualisa li files in li archive, omni modificationes va esser perdit.

en: Update the files in the archive "%s"?
ie: Esque actualisar li files in li archive «%s»?

en: File _Format: %s
ie: _Formate de file: %s

en: All Files
ie: Omni files

en: All Supported Files
ie: Omni files subtenet

en: By Extension
ie: Secun extension

en: File Format
ie: Formate de file

en: Extension(s)
ie: Extension(es)

en: The program was not able to find out the file format you want to use for `%s'. Please make sure to use a known extension for that file or manually choose a file format from the list below.
ie: Li programma ne successat selecter li formate de file it deve usar por «%s». Ples usar un conosset extension o selecte li formate de file ad-infra manualmen.

en: File format not recognized
ie: Li formate de file es ínconosset

en: File not found.
ie: File ne esset trovat.

en: Archive not found
ie: Archive ne esset trovat

en: You don't have the right permissions.
ie: Vu ne possede li corect permissiones.

en: This archive type cannot be modified
ie: Archive de ti tip ne posse esser modificat

en: You can't add an archive to itself.
ie: On ne posse adjunter un archive a se self.

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Adding file:
ie: Adjuntente un file:

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Extracting file:
ie: Extraente un file:

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Removing file:
ie: Removente un file:

en: Could not find the volume: %s
ie: Ne posset trovar li volume: %s

en: Deleting files from archive
ie: Extraente files ex li archive

en: Recompressing archive
ie: Recompressente li archive

en: Decompressing archive
ie: Decompressente li archive

en: Debian package
ie: Paccage de Debian

en: Cabinet
ie: Cabinette

en: OpenDocument Presentation
ie: Presentation OpenDocument

en: OpenDocument Text
ie: Textu OpenDocument

en: OpenDocument Text Template
ie: Modelle de textu OpenDocument

en: Electronic Publication
ie: Electronic publication

en: Tar compressed with 7z
ie: Tar compresset med 7z

en: ALZip archive
ie: Archive ALZip

en: ARC archive
ie: Archive ARC

en: Brotli compressed file
ie: Compresset file Brotli

en: Tar compressed with brotli
ie: Tar compresset med brotli

en: Bzip2 compressed file
ie: Compresset file Bzip2

en: Tar compressed with bzip2
ie: Tar compresset med bzip2

en: Bzip compressed file
ie: Compresset file bzip

en: Tar compressed with bzip
ie: Tar compresset med bzip

en: Rar Archived Comic Book
ie: Novelle dessinat in archive Rar

en: Zip Archived Comic Book
ie: Novelle dessinat in archive Zip

en: Disc Image File
ie: File de image de disco

en: Unix Compressed Archive file
ie: Compresset archive de Unix

en: Tar compressed with gzip
ie: Tar compresset med gzip

en: Unix CPIO Archive
ie: Archive de Unix CPIO

en: GZip compressed file
ie: Compresset file GZip

en: Tar compressed with lrzip
ie: Tar compresset med lrzip

en: LZip compressed file
ie: Compresset file LZip

en: Tar compressed with lzip
ie: Tar compresset med lzip

en: LZMA compressed file
ie: Compresset file LZMA

en: Tar compressed with lzma
ie: Tar compresset med lzma

en: LZO compressed file
ie: Compresset file LZO

en: Tar compressed with lzop
ie: Tar compresset med lzop

en: Self-extracting zip
ie: Auto-extraent zip

en: Windows Imaging Format
ie: Formate Windows Imaging

en: Red Hat Package Manager file
ie: File del gerente de paccages de Red Hat

en: RZip compressed file
ie: Compresset file Rzip

en: StuffIt Archive
ie: Archive de StuffIt

en: Tar uncompressed
ie: Tar sin compression

en: Tar compressed with compress
ie: Tar compresset med compress

en: Xz compressed file
ie: Compresset file Xz

en: Tar compressed with xz
ie: Tar compresset med xz

en: Zstandard compressed file
ie: Compresset file Zstandard

en: Tar compressed with zstd
ie: Tar compresset med zstd

en: %lu object (%s) | %lu objects (%s)
ie[0]: %lu object (%s)
ie[1]: %lu objectes (%s)

en: %lu object selected (%s) | %lu objects selected (%s)
ie[0]: %lu object selectet (%s)
ie[1]: %lu objectes selectet (%s)

en: Folder
ie: Fólder

en: [read only]
ie: [solmen letion]

en: Could not display the folder "%s"
ie: Ne posset monstrar li fólder «%s»

en: _Pause
ie: _Pausar

en: Process paused
ie: Processu pausat

en: _Resume
ie: _Reprender

en: Please wait…
ie: Ples atender...

note: Translators: %s is a filename
en: Creating "%s"
ie: Creation de «%s»

note: Translators: %s is a filename
en: Loading "%s"
ie: Cargament de «%s»

note: Translators: %s is a filename
en: Reading "%s"
ie: Letion de «%s»

note: Translators: %s is a filename
en: Deleting files from "%s"
ie: Deletion de files ex «%s»

note: Translators: %s is a filename
en: Testing "%s"
ie: Prova de «%s»

en: Getting the file list
ie: Aquisition del liste de files

note: Translators: %s is a filename
en: Copying the files to add to "%s"
ie: Copiation del adjuntet files a «%s»

note: Translators: %s is a filename
en: Adding files to "%s"
ie: Adjuntion del files ad «%s»

note: Translators: %s is a filename
en: Extracting files from "%s"
ie: Extraction del files ex «%s»

en: Copying the extracted files to the destination
ie: Copiation del extraet files in li destination

note: Translators: %s is a filename
en: Saving "%s"
ie: Salva «%s»

en: _Quit
ie: Sa_lir

en: _Open the Archive
ie: _Aperter li archive

en: _Show the Files
ie: _Monstrar li files

en: Show the _Files and Quit
ie: Monstrar li _files e surtir

en: _Close
ie: _Clúder

en: %lu file remaining | %lu files remaining
ie[0]: %lu file restant
ie[1]: %lu files restant

en: Extraction completed successfully
ie: Extration ha compleet con success

en: Archive created successfully
ie: Archive har esset creat con success

en: Command exited abnormally.
ie: Comande terminat abnormalmen.

en: An error occurred while extracting files.
ie: Un error evenit extraente files.

en: Could not open "%s"
ie: «%s» ne posset esset apertet

en: An error occurred while loading the archive.
ie: Un error evenit cargante li archive.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
ie: Un error evenit deletente files in li archive.

en: An error occurred while adding files to the archive.
ie: Un error evenit adjuntente files ad li archive.

en: An error occurred while testing archive.
ie: Un error evenit provante li archive.

en: An error occurred while saving the archive.
ie: Un error evenit salvante li archive.

en: An error occurred.
ie: Un errore evenit.

en: Command not found.
ie: Comande ne esset trovat.

en: Test Result
ie: Resultate del prova

en: Could not perform the operation
ie: Ne posset executer li operation

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
ie: Esque vu vole adjunter ti-ci file al actual archive o aperter it quam un nov archive?

en: Do you want to create a new archive with these files?
ie: Esque vu vole crear un nov archive con ti-ci files?

en: Create _Archive
ie: Crear un _archive

en: Folders
ie: Fólderes

[ctx: File]
en: Size
ie: Grandore

[ctx: File]
en: Type
ie: Tip

[ctx: File]
en: Date Modified
ie: Date de modification

[ctx: File]
en: Location
ie: Localisation

[ctx: File]
en: Name
ie: Nómine

en: Find:
ie: Trovar:

en: Close the folders pane
ie: Cluder li panel de fólderes

note: Translators: this is the label for the "open recent file" sub-menu.
en: Open _Recent
ie: Aperte _recentis

en: Open a recently used archive
ie: Aperter un recentmen usat archive

note: Translators: after the colon there is a folder name.
en: _Location:
ie: _Localisation:

en: Could not save the archive "%s"
ie: Ne posset salvar li archive «%s»

en: Replace file "%s"?
ie: Substituer li file “%s”?

en: Another file with the same name already exists in "%s".
ie: Un altri file con li sam nómine ja existe in «%s».

en: Replace _All
ie: Substituer _omni

en: _Skip
ie: _Omisser

en: _Replace
ie: _Substituer

note: Translators: the name references to a filename.  This message can appear when renaming a file.
en: New name is void, please type a name.
ie: Li nov nómine es vacui, ples provider it.

note: Translators: the name references to a filename.  This message can appear when renaming a file.
en: New name is the same as old one, please type other name.
ie: Li nov nómine es identic a li old, ples provide un altri.

note: Translators: the %s references to a filename.  This message can appear when renaming a file.
en: Name "%s" is not valid because it contains at least one of the following characters: %s, please type other name.
ie: Li nómine «%s» ne es valid nam it contene adminim un de sequent caracteres: %s, ples usar un altri nómine.

en: A folder named "%s" already exists.
    
    %s
ie: Un fólder nominat «%s» ja existe.
    
    %s

en: A file named "%s" already exists.
    
    %s
ie: Un file nominat «%s» ja existe.
    
    %s

en: Rename
ie: Renominar

en: _New folder name:
ie: _Nov nómine del fólder:

en: _New file name:
ie: _Nov nómine del file:

en: _Rename
ie: _Renominar

en: Could not rename the folder
ie: Li fólder ne posset esser renominat

en: Could not rename the file
ie: Li file ne posset esser renominat

en: Paste Selection
ie: Collar li selection

en: _Destination folder:
ie: Fólder de _destination:

en: _Paste
ie: Co_llar

en: Add files to an archive
ie: Adjunter files ad un archive

en: Extract archive
ie: Extraer li archive

en: Command _Line Output
ie: Production del _linea de comande:

en: Could not display help
ie: Ne posset monstar li auxilie

en: Add files to the specified archive and quit the program
ie: Adjunter files ad archive specificat e salir

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
ie: Adjunter files questionante li nómine del archive e salir

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
ie: Extraer li archives in li specificat fólder e salir

en: FOLDER
ie: FÓLDER

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
ie: Extraer li archives questionante li fólder de destination e salir

en: Extract the contents of the archives in the archive folder and quit the program
ie: Extraer li contenete del archives in li fólder del archive e salir

en: Default folder to use for the '--add' and '--extract' commands
ie: Li fólder predefinit por li comandes '--add' e '--extract'

en: Create destination folder without asking confirmation
ie: Crear li fólder de destination sin questionar un confirmation

en: Show the application's version
ie: Monstra li version del programma

en: Compress
ie: Compresser

en: - Create and modify an archive
ie: - Crear e modificar un archive

en: Load Options
ie: Cargar optiones

en: _Apply
ie: _Applicar

en: _Remove
ie: _Remover

en: _Help
ie: Au_xilie

en: _About Archive Manager
ie: _Pri Gerente de archives

en: C_reate
ie: C_rear

en: _Filename:
ie: _Fil-nómine:

en: Location
ie: Localisation

en: _Encrypt the file list too
ie: Anc ci_ffrar li liste del files

note: this is part of a sentence, for example "split into volumes of 10.0 MB", where MB stands for megabyte.
en: Split into _volumes of
ie: Separar in _volumes de

note: MB means megabytes
en: MB
ie: Mo

en: _Password:
ie: _Contrasigne:

en: _Other Options
ie: _Altri optiones

en: <span weight="bold" size="larger">Password required</span>
ie: <span weight="bold" size="larger">Contrasigne es besonat</span>

en: Delete
ie: Deleter

en: _Delete
ie: _Deleter

en: _All files
ie: _Omni files

en: _Selected files
ie: _Selectet files

en: example: *.txt; *.doc
ie: exemple: *.txt; *.doc

en: _Add
ie: _Adjunter

en: Add only if _newer
ie: Solmen plu _noves

en: Add a Folder
ie: Adjunter un fólder

en: _Include subfolders
ie: _Includer sub-fólderes

en: Exclude folders that are symbolic lin_ks
ie: Excluder fólderes quel es liga_mentes simbolic

en: Include _files:
ie: Includer _files:

en: example: *.o; *.bak
ie: exemple: *.o; *.bak

en: E_xclude files:
ie: E_xcluder files:

en: _Exclude folders:
ie: _Excluder fólderes:

en: _Load Options
ie: _Cargar optiones

en: Sa_ve Options
ie: _Salvar optiones

en: _Reset Options
ie: _Reverter optiones

en: Extract
ie: Extraer

en: _Extract
ie: _Extraer

en: Re-crea_te folders
ie: Re-cre_ar fólderes

en: Over_write existing files
ie: Super_scrir li existent files

en: Do not e_xtract older files
ie: Ne e_xtraer plu old files

en: Actions
ie: Actiones

en: _Edit
ie: _Redacter

en: _View
ie: _Vise

en: _Arrange Files
ie: _Ordinar files

en: _About
ie: _Pri

en: Information about the program
ie: Information pri li application

en: _Add Files…
ie: _Adjunter files...

en: Add files to the archive
ie: Adjunter files ad li archive

en: Add Files
ie: Adjunter files

en: Add a _Folder…
ie: Adjunter un _fólder...

en: Add a folder to the archive
ie: Adjunter un fólder ad un archive

en: Add Folder
ie: Adjunter un fólder

en: Close the current archive
ie: Clúder li actual archive

en: Contents
ie: Contenete

en: Display the Engrampa Manual
ie: Monstrar li manuale de Engrampa

en: _Copy
ie: _Copiar

en: Copy the selection
ie: Copiar li selection

en: Cu_t
ie: Exci_ser

en: Cut the selection
ie: Ciser li selection

en: Paste the clipboard
ie: Collar li Paperiere

en: _Rename…
ie: _Renominar...

en: Rename the selection
ie: Renominar li selection

en: Delete the selection from the archive
ie: Deleter li selectet elementes ex li archive

en: Dese_lect All
ie: Dese_lecter omni

en: Deselect all files
ie: Deselecte omni files

en: _Extract…
ie: _Extraer...

en: Extract files from the archive
ie: Extraer files ex li archive

en: Find…
ie: Trovar...

en: _Last Output
ie: _Ultim production

en: View the output produced by the last executed command
ie: Vider li production del ultim comande executet

en: New…
ie: Crear...

en: Create a new archive
ie: Crear un nov archive

en: Open…
ie: Aperter...

en: Open archive
ie: Aperter un archive

en: _Open
ie: _Aperter

en: _Open With…
ie: _Aperter per...

en: Open selected files with an application
ie: Aperter li selectet files per un application

en: Pass_word…
ie: Contra_signe...

en: Specify a password for this archive
ie: Provider un contrasigne por ti-ci archive

en: _Properties
ie: _Proprietás

en: Show archive properties
ie: Monstrar proprietás del archive

en: _Refresh
ie: _Refriscar

en: Reload current archive
ie: Recargar actual archive

en: Save As…
ie: Salvar quam...

en: Save the current archive with a different name
ie: Salvar li actual archive con un altri nómine

en: Select _All
ie: Selecter _omnicos

en: Select all files
ie: Selecter omni files

en: _Stop
ie: _Stoppar

en: Stop current operation
ie: Anullar li operation actual

en: _Test Integrity
ie: _Provar la integritá

en: Test whether the archive contains errors
ie: Provar esque li archive contene errores

en: Open the selected file
ie: Aperter li file selectet

en: Open the selected folder
ie: Aperter li fólder selectet

en: Go to the previous visited location
ie: Ear al precedent localisation visitat

en: Go to the next visited location
ie: Ear al sequent localisation visitat

en: Go up one level
ie: Ear al nivelle superior

note: Translators: the home location is the home folder.
en: Go to the home location
ie: Ear al fólder Hem

en: _Toolbar
ie: Panel de _instrumentarium

en: View the main toolbar
ie: Monstrar li panel de instrumentarium

en: Stat_usbar
ie: Panel de stat_u

en: View the statusbar
ie: Mostrar li panel del statu

en: _Reversed Order
ie: Órdine _reversat

en: Reverse the list order
ie: Reversar li órdine de liste

en: _Folders
ie: _Fólderes

en: View All _Files
ie: Vider omni _files

en: View as a F_older
ie: Vider quam un fó_lder

en: by _Name
ie: Secun _nómine

en: Sort file list by name
ie: Ordinar li liste de files secun nómine

en: by _Size
ie: Secun _grandore

en: Sort file list by file size
ie: Ordinar li liste de files secun grandore

en: by T_ype
ie: secun t_ip

en: Sort file list by type
ie: Ordinar li liste de files secun tip

en: by _Date Modified
ie: secun _date de modification

en: Sort file list by modification time
ie: Ordinar li liste de files secun date de modification

note: Translators: this is the "sort by file location" menu item
en: by _Location
ie: secun _localisation

note: Translators: location is the file location
en: Sort file list by location
ie: Ordinar li liste de files secun localisation

en: Password
ie: Contrasigne

en: _Encrypt the file list
ie: C_iffrar li liste del files

en: <i><b>Note:</b> the password will be used to encrypt files you add to the current archive, and to decrypt files you extract from the current archive. When the archive is closed the password will be deleted.</i>
ie: <i><b>Avise:</b> li contrasigne va esser usat por ciffrar files quel vu adjunta al actual archive e por deciffrar li files vu extrae ex li actual archive. Quande li archive va esser cludet, li contrasigne va esser obliviat.</i>

[ctx: File]
en: Name:
ie: Nómine:

en: Archive size:
ie: Grandore de archive:

en: Compression ratio:
ie: Proportion:

en: Content size:
ie: Grandore del contenete:

en: Number of files:
ie: Númere del files:

en: Location:
ie: Localisation:

en: Last modified:
ie: Modificat:

en: Type:
ie: Tip:

en: _Update
ie: Act_ualisar

en: S_elect the files you want to update:
ie: S_electe li files quel vu vole actualisar:
