engrampa 1.25.0 - en to ka translation catalogue (214 entries)

en: File is not a valid .desktop file
ka: ფაილი არასწორი .desktop ფაილია

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ka: ამოუცნობი desktop ფაილის ვერსია '%s'

en: Starting %s
ka: ირთვება %s

en: Application does not accept documents on command line
ka: აპლიკაციას დოკუმენტების ბრძანების სტრიქონიდან აღება არ შეუძლია

en: Unrecognized launch option: %d
ka: გაშვების უცნობი პარამეტრი: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ka: დოკუმენტის URI-ების გადაცემა დესკტოპის ჩანაწერში „Type=Link“ შეუძლებელია

en: Not a launchable item
ka: არ არის გაშვებადი ელემენტი

en: Disable connection to session manager
ka: ვერ ვუკავშირდები სესიის მენეჯერს

en: Specify file containing saved configuration
ka: დამახსოვრებული კონფიგურაციის მქონე ფაილის მინიშნება

en: FILE
ka: ფაილი

en: Specify session management ID
ka: აღნიშნეთ თუ რომელი სეანსი ჩაიტვირთოს

en: Session management options:
ka: სესიების მმართველის პარამეტრები:

en: Show session management options
ka: აჩვენე სეანსის მართვის პარამეტრები

en: Archive Manager
ka: არქივატორი

en: Create and modify an archive
ka: არქივის შექმნა და რედაქტირება

en: How to sort files
ka: როგორ დავახარისხოთ ფაილები

en: List Mode
ka: სია

en: Display type
ka: აჩვენე ტიპი

en: Display the Type column in the main window.
ka: აჩვენე 'ტიპი'-ს სვეტი მთავარ ფანჯარაში

en: Display size
ka: აჩვენე ზომა

en: Display time
ka: აჩვენე დრო

en: Extract Here
ka: ამოაარქივე აქ

en: Extract To...
ka: ამოაარქივე...

en: Extract the selected archive
ka: მონიშნული არქივის ამოარქივება

en: Engrampa
ka: ფაილთა არქივიატორი

en: Could not create the archive
ka: ვერ ვქმნი საარქივო ფაილს.

en: You have to specify an archive name.
ka: საჭიროა არქივის სახელის მითითება.

en: You don't have permission to create an archive in this folder
ka: თქვენ არ გაქვთ შესაბამისი უფლებები არქივის საქაღალდეში შესაქმნელად.

en: Archive type not supported.
ka: მსგავსი ტიპის არქივის მხარდაჭერა არ გაგვაჩნია.

en: Could not delete the old archive.
ka: ვერ ვახერხებ ძველი არქივის წაშლას.

en: Open
ka: გახსენი

en: All archives
ka: ყველა არქივი

en: All files
ka: ყველა ფაილი

en: Last Output
ka: ბოლო გამონატანი

en: Could not add the files to the archive
ka: ვერ ვახერხებ ფაილების არქივში დამატებას

en: You don't have the right permissions to read files from folder "%s"
ka: თქვენ არ გაგაჩნიათ  შესაბამისი უფლებები საქაღალდე "%s"-დან ფაილების წასაკითხად.

en: Save Options
ka: ოფციების შენახვა

en: _Cancel
ka: _გაუქმება

en: _Save
ka: _შენახვა

en: The name "%s" is not valid because it cannot contain the characters: %s
    
    %s
ka: სახელი "%s" დაუშვებელია, მასში მიუღებელი სიმბოლოების არსებობის გამო: %s
    
    %s

en: Please use a different name.
ka: გამოიყენეთ სხვა სახელი

en: You don't have the right permissions to create an archive in the destination folder.
ka: თქვენ არ გაგაჩნიათ შესაბამისი უფლებები, მითითებულ საქაღალდეში არქივის შესაქმნელად.

en: Destination folder "%s" does not exist.
    
    Do you want to create it?
ka: საქაღალდე  "%s" არ არსებობს.
    
    გსურთ  მისი შექმნა?

en: Create _Folder
ka: საქაღალდის შექმნა

en: Could not create the destination folder: %s.
ka: ვერ შევქმენი საქაღალდე  %s.

en: Archive not created
ka: არქივი არ შეიქმნა

en: The archive is already present.  Do you want to overwrite it?
ka: ამ სახელის არქივი უკვე არსებობს. გადავაწერო?

en: _Overwrite
ka: გადაწერა

en: Extraction not performed
ka: ამოარქივების პროცესი არ შედგა

en: You don't have the right permissions to extract archives in the folder "%s"
ka: თქვენ არ გაგაჩნიათ შესაბამისი უფლებები არქივის  "%s" საქაღალდეში ამოსაარქივებლად.

[ctx: File]
en: Save
ka: დაიმახსოვრე

en: There was an internal error trying to search for applications:
ka: აპლიკაციებში ძიების მცდელობისას წარმოიშვა შიდა პრობლემა

en: %s Properties
ka: %s პარამეტრები

en: All Files
ka: ყველა ფაილი

en: By Extension
ka: გაფართოების მიხედვით

en: You don't have the right permissions.
ka: თქვენ არ გაქვთ საკმარისი უფლებები.

en: You can't add an archive to itself.
ka: არქივის თავისივე თავში ჩაწერა შეუძლებელია.

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Adding file:
ka: ფაილის დამატება:

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Extracting file:
ka: ფაილის ამოარქივება:

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Removing file:
ka: ფაილის ამოშლა:

en: Deleting files from archive
ka: მიმდინარეობს არქივიდან ფაილების ამოშლა

en: Recompressing archive
ka: გადაარქივება

en: Decompressing archive
ka: არქივის დეკომპრესია

en: Folder
ka: საქაღალდე

en: [read only]
ka: [მხოლოდ წაკითხვადი]

en: Could not display the folder "%s"
ka: ვერ ვახერხებ საქაღალდე  "%s"-ის გამოტანას

en: Getting the file list
ka: ფაილების სია

en: _Quit
ka: _გასვლა

en: _Close
ka: _დახურვა

en: Command exited abnormally.
ka: პროგრამის მუშაობა არაკორექტულად დასრულდა.

en: An error occurred while extracting files.
ka: ფაილების ამოარქივების დროს დაშვებულია შეცდომა.

en: Could not open "%s"
ka: ვერ ვხსნი "%s"-ს

en: An error occurred while loading the archive.
ka: არქივის კითხვის დროს დაშვებულია შეცდომა.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
ka: ფაილების არქივიდან წაშლის დროს დაშვებულია შეცდომა.

en: An error occurred while adding files to the archive.
ka: ფაილების არქივში ჩამატების დროს დაშვებულია შეცდომა.

en: An error occurred while testing archive.
ka: არქივის ტესტირების დროს დაშვებულია შეცდომა.

en: Command not found.
ka: ასეთი ბრძანება არ არსებობს.

en: Test Result
ka: ტესტირების შედეგი

en: Could not perform the operation
ka: ვერ ვასრულებ ოპერაციას

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
ka: ჩავამატო ეს ფაილები მიმდინარე არქივში თუ გავხსნა ახალი?

en: Do you want to create a new archive with these files?
ka: შევქმნა ახალი არქივის ფაილი და დავამატო მასში ეს მონიშნული ფაილები?

en: Create _Archive
ka: არქივის შექმნა

[ctx: File]
en: Size
ka: ზომა

[ctx: File]
en: Type
ka: ტიპი

[ctx: File]
en: Date Modified
ka: შეცვლის თარიღი

[ctx: File]
en: Location
ka: ადგილმდებარეობა

[ctx: File]
en: Name
ka: სახელი

en: Find:
ka: ძებნა:

en: Open a recently used archive
ka: გახსენი ცოტახნის წინ გამოყენებული არქივი

note: Translators: after the colon there is a folder name.
en: _Location:
ka: მ_დებარეობა:

en: Could not save the archive "%s"
ka: ვერ ვახერხებ არქივ "%s"-ის შენახვას

en: Replace file "%s"?
ka: ჩავანაცვლოთ ფაილი "%s"?

en: Replace _All
ka: ყველ_აფრის ჩანაცვლება

en: _Skip
ka: _გამოტოვება

en: _Replace
ka: _ჩაანაცვლე

en: A folder named "%s" already exists.
    
    %s
ka: საქაღალდე სახელად "%s" უკვე არსებობს.
    
    %s

en: A file named "%s" already exists.
    
    %s
ka: ფაილი სახელით "%s" უკვე არსებობს.
    
    %s

en: Rename
ka: სახელის გადარქმევა

en: _Rename
ka: სახელის გადარქმევა

en: Could not rename the folder
ka: ვერ ვახერხებ საქაღალდეზე სახელის გადარქმევას.

en: Could not rename the file
ka: ვერ ვახერხებ ფაილზე სახელის გადარქმევას

en: Paste Selection
ka: მონიშნულის ჩასმა

en: _Paste
ka: ჩა_სმა

en: Add files to an archive
ka: ფაილების დაარქივება

en: Extract archive
ka: ამოაარქივე არქივი

en: Command _Line Output
ka: ბრძანებათა სტრიქონის გამოტანა

en: Could not display help
ka: ვერ ვახერხებ დამხმარე სახელმძღვანელოს გამოტანას

en: Add files to the specified archive and quit the program
ka: ფაილების არქივში ჩამატება და პროგრამიდან გასვლა

en: ARCHIVE
ka: არქივი

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
ka: ფაილების დაარქივება არქივის სახელის მითითებით და პროგრამიდან გასვლა

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
ka: არქივის ამოარქივება მითითებულ საქაღალდეში და პროგრამიდან გასვლა.

en: FOLDER
ka: საქაღალდე

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
ka: არქივის ამოარქივება სხვა სახელის საქაღალდის შექმნით  და პროგრამიდან გასვლა

en: Default folder to use for the '--add' and '--extract' commands
ka: ბრძანება '--დამატება' და  '--ამოარქივება'-ის სტანდარტული საქაღალდეები

en: Create destination folder without asking confirmation
ka: საქაღალდის, დადასტურების გარეშე შექმნა

en: Show the application's version
ka: პროგრამის ვერსია

en: Load Options
ka: ოფციების ჩატვირთვა

en: _Remove
ka: ამო_ღება

en: _Help
ka: _დახმარება

en: C_reate
ka: შექმნა

en: Location
ka: ადგილმდებარეობა

en: _Password:
ka: _პაროლი:

en: Delete
ka: წაშლა

en: _Delete
ka: _წაშლა

en: _All files
ka: ყველა ფაილი

en: _Selected files
ka: მონიშნული ფაილები

en: example: *.txt; *.doc
ka: მაგალითად:·*.txt;·*.doc

en: _Files:
ka: ფაილები:

en: _Add
ka: დამატება

en: Add a Folder
ka: საქაღალდის დამატება

en: _Include subfolders
ka: ქვე საქაღალდეების ჩამატება

en: Exclude folders that are symbolic lin_ks
ka: სიმბოლური მისამართის მქონე საქაღალდეების გამოტოვება

en: example: *.o; *.bak
ka: მაგალითად: *.o; *.bak

en: E_xclude files:
ka: გამოყავი ფაილები:

en: _Load Options
ka: ოფციების ჩატვირთვა

en: Sa_ve Options
ka: ოფციების სენახვა

en: Extract
ka: ამოარქივება

en: _Extract
ka: ამოარქივება

en: Over_write existing files
ka: არსებულ ფაილებზე გადაწერა

en: Do not e_xtract older files
ka: არ ამოაარქივო მოძველებული ფაილები

en: Actions
ka: მოქმედებები

en: _Archive
ka: არქივი

en: _Edit
ka: _დამუშავება

en: _View
ka: _ხედი

en: _Arrange Files
ka: ფაილების მოწესრიგება

en: _About
ka: _შესახებ

en: Information about the program
ka: ინფორმაცია პროგრამის შესახებ

en: Add files to the archive
ka: ფაილების დაარქივება

en: Add Files
ka: ფაილების დამატება

en: Add a folder to the archive
ka: საქაღალდის დაარქივება

en: Close the current archive
ka: მიმდინარე არქივის დახურვა

en: Contents
ka: შიგთავსი

en: Display the Engrampa Manual
ka: აჩვენე დამხმარე სახელმძღვანელო

en: _Copy
ka: _კოპირება

en: Copy the selection
ka: მონიშნულის კოპირება

en: Cu_t
ka: ამოჭ_რა

en: Cut the selection
ka: მონიშნულის ამოჭრა

en: Paste the clipboard
ka: ბუფერის ჩასმა

en: Rename the selection
ka: მონიშნულზე სახელის გადარქმევა

en: Delete the selection from the archive
ka: მონიშნულის არქივიდან წაშლა

en: Dese_lect All
ka: ყველა მონიშვნის მოხსნა

en: Deselect all files
ka: მონიშვნის მოხსნა ყველა ფაილისთვის

en: Extract files from the archive
ka: ფაილების არქივიდან ამოარქივება

en: _Last Output
ka: ბოლო გამონატანი

en: View the output produced by the last executed command
ka: აჩვენე უკანასკნელი შესრულებული მოქმედების ამსახველი გამონატანი

en: Create a new archive
ka: ახალი არქივის შექმნა

en: Open archive
ka: არქივის გახსნა

en: _Open
ka: _გახსნა

en: Open selected files with an application
ka: მონიშნული ფაილის მისთვის განკუთვნილ პროგრამაში გახსნა

en: Specify a password for this archive
ka: მიუთითეთ პაროლი ამ არქივისთვის

en: _Properties
ka: _პარამეტრები

en: Show archive properties
ka: აჩვენე არქივის მახასიათებლები

en: _Refresh
ka: _განახლება

en: Reload current archive
ka: გადაიკითხე მიმდინარე არქივი

en: Save As…
ka: შეინახე როგორც ...

en: Save the current archive with a different name
ka: მიმდინარე არქივის სხვა სახელით შენახვა

en: Select _All
ka: მონიშნე _ყველა

en: Select all files
ka: ყველა ფაილის მონიშვნა

en: _Stop
ka: _შეჩერება

en: Stop current operation
ka: მიმდინარე მოქმედების შეჩერება

en: _Test Integrity
ka: შეამოწმე მთლიანობა

en: Test whether the archive contains errors
ka: შეამოწმე არის თუ არა შეცდომები არქივში.

en: Go to the previous visited location
ka: გადადი წინა მონახულებულ პოზიციაზე

en: Go to the next visited location
ka: გადადი შემდეგ მონახულებულ პოზიციაზე

en: Go up one level
ka: გადასვლა ერთი საფეხურით ზემოთ

note: Translators: the home location is the home folder.
en: Go to the home location
ka: საწყისი კატალოგისკენ გადასვლა

en: _Toolbar
ka: ხელსაწყოთა ველი

en: View the main toolbar
ka: აჩვენე ხელსაწყოთა ველი

en: Stat_usbar
ka: სტატუსის ველი

en: View the statusbar
ka: აჩვენე სტატუსის ველი

en: _Reversed Order
ka: გადაბრუნებული რიგი

en: Reverse the list order
ka: სორტირების რიგის გადაბრუნება

en: View All _Files
ka: აჩვენე ყველა ფაილი

en: View as a F_older
ka: აჩვენე მიმდინარე საქაღალდე

en: by _Name
ka: სახელის მიხედვით

en: Sort file list by name
ka: ფაილთა სიის სახელების მიხედვით სორტირება

en: by _Size
ka: ზომის მიხედვით

en: Sort file list by file size
ka: ფაილთა სიის ზომების მიხედვით სორტირება

en: by T_ype
ka: ტიპის მიხედვით

en: Sort file list by type
ka: ფაილთა სიის ტიპების მიხედვით სორტირება

en: Sort file list by modification time
ka: ფაილთა სიის შეცვლის დროის მიხედვით სორტირება

note: Translators: this is the "sort by file location" menu item
en: by _Location
ka: მდებარეობის მიხედვით

note: Translators: location is the file location
en: Sort file list by location
ka: ფაილთა სიის ადგილმდებარეობის მიხედვით სორტირება

en: Password
ka: პაროლი

en: <i><b>Note:</b> the password will be used to encrypt files you add to the current archive, and to decrypt files you extract from the current archive. When the archive is closed the password will be deleted.</i>
ka: <i><b> შენიშვნა</b> პაროლი გამოყენებული იქნება არქივში  ფაილების დამატების ან მათი ამოარქივების დასაშიფრად. პროგრამის დახურვის შემდეგ პაროლი განადგურდება.</i>

[ctx: File]
en: Name:
ka: სახელი:

en: Archive size:
ka: არქივის ზომა:

en: Compression ratio:
ka: კომპრესიის ხაისხი:

en: Content size:
ka: შიგთავსის ზომა:

en: Number of files:
ka: ფაილების რაოდენობა:

en: Location:
ka: ადგილმდებარეობა:

en: Last modified:
ka: ბოლოს მოდიფიცირებული

en: Type:
ka: ტიპი:

en: _Update
ka: _განახლება
