engrampa 1.25.0 - en to ku translation catalogue (190 entries)

en: Starting %s
ku: Dest bi %s dike

en: Not a launchable item
ku: Ev tişt nayê dan destpêkirin

en: Disable connection to session manager
ku: Girêdana bi rêveberiyê hatiye kirin betal bike

en: FILE
ku: PEL

en: Specify session management ID
ku: IDa rêveberiyê diyar bike

en: Show session management options
ku: Bijarekên gerînendeya beşê nîşan bide

en: Archive Manager
ku: Rêveberê Arşîvê

en: Create and modify an archive
ku: Arşîvekê çêbike an jî biguherîne

en: Extract Here
ku: Li vir derbixe

en: Extract To...
ku: Derbixe li...

en: Extract the selected archive
ku: Arşîva ku hatiye hilbijartin veke

en: Could not create the archive
ku: Arşîv pêk nehat

en: You have to specify an archive name.
ku: Divê tu navê arşîvekê diyar bike.

en: You don't have permission to create an archive in this folder
ku: Ji bo ku tu karibî di hundirê vê peldankê de arşîvekê pêk bîne têra xwe destûra te tuneye

en: Archive type not supported.
ku: Cureyê arşîvê nayê destekkirin.

en: Could not delete the old archive.
ku: Arşîva kevn jê nehate birin.

en: Open
ku: Veke

en: All archives
ku: Hemû arşîv

en: All files
ku: Hemû pel

en: Last Output
ku: Derana Dawîn

en: Could not add the files to the archive
ku: Pel li arşîvê nehatin zêdekirin

en: You don't have the right permissions to read files from folder "%s"
ku: Ji bo ku tu karibî pelên ku di peldanka "%s" de ye bixwîne têra xwe destûra te tuneye.

en: Save Options
ku: Vebijêrkan Tomar Bike

en: _Cancel
ku: _Betal

en: _Save
ku: _Tomar Bike

en: The name "%s" is not valid because it cannot contain the characters: %s
    
    %s
ku: Ji ber ku di navê "%s" de tîpên "%s" heye ne navekî derbasdar e.
    
    %s

en: Please use a different name.
ku: Ji kerema xwe re navekî din binivîse.

en: You don't have the right permissions to create an archive in the destination folder.
ku: Ji bo ku tu karibî di hundirê peldanka hedef de arşîvekê çêbike têra xwe destûra te tuneye.

en: Destination folder "%s" does not exist.
    
    Do you want to create it?
ku: Peldanka hedef ya "%s" ne mevcûd e.
    
    Tu dixwazî wê çêbike?

en: Create _Folder
ku: _Peldankê Çêke

en: Could not create the destination folder: %s.
ku: Peldanka hedef ya te diyar kiribû pêk nehat: %s.

en: Archive not created
ku: Arşîv nehate çêkirin

en: The archive is already present.  Do you want to overwrite it?
ku: Ev arşîv jixwe heye. Tu dixwazî li ser wê binivîse?

en: _Overwrite
ku: _Li ser binivîse

en: Extraction not performed
ku: Karê vekirinê nehate kirin

en: You don't have the right permissions to extract archives in the folder "%s"
ku: Ji bo ku tu karibî pelan li peldanka "%s" veke têra xwe destûra te tuneye.

[ctx: File]
en: Save
ku: Tomar bike

en: %s Properties
ku: Taybetiyên %s

en: All Files
ku: Hemû Pel

en: You don't have the right permissions.
ku: Têra xwe destûra te tuneye.

en: You can't add an archive to itself.
ku: Tu nikarî vê arşîvê li ser wê zêde bike.

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Adding file:
ku: Pel lê têne zêdekirin:

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Extracting file:
ku: Pel têne vekirin:

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Removing file:
ku: Pel tê jêbirin:

en: Deleting files from archive
ku: Ji arşîvê pel têne jêbirin

en: Recompressing archive
ku: Arşîv dîsa tê tengkirin

en: Decompressing archive
ku: Arşîv tê vekirin

en: Folder
ku: Peldank

en: [read only]
ku: [tenê tê xwendin]

en: Could not display the folder "%s"
ku: Peldanka "%s" nehate nîşandan

en: Getting the file list
ku: Lîsteya pelan tê stendin

en: _Quit
ku: _Derkeve

en: _Close
ku: _Bigire

en: Command exited abnormally.
ku: Ferman bi awayekî çewt bi dawî bû.

en: An error occurred while extracting files.
ku: Dema pel dihatin vekirin çewtiyek çêbû.

en: Could not open "%s"
ku: "%s" venebû

en: An error occurred while loading the archive.
ku: Dema arşîv dihate barkirin çewtiyek çêbû.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
ku: Dema ji arşîvê pel dihatin jêbirin çewtiyek çêbû.

en: An error occurred while adding files to the archive.
ku: Dema pel li arşîvê dihatin zêdekirin çewtî çêbû.

en: An error occurred while testing archive.
ku: Dema arşîv dihate ceribandin çewtî çêbû.

en: Command not found.
ku: Ferman nehate dîtin.

en: Test Result
ku: Encama Ceribandinê

en: Could not perform the operation
ku: Kar nehate kirin

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
ku: Tu dixwazî vî pelî têxe arşîva heyî yan jî dixwazî wekî arşîveke nû veke?

en: Do you want to create a new archive with these files?
ku: Tu dixwazî bi van pelan arşîveke nû çêbike?

en: Create _Archive
ku: _Arşîvê Çêbike

[ctx: File]
en: Size
ku: Mezinahî

[ctx: File]
en: Type
ku: Cure

[ctx: File]
en: Date Modified
ku: Dîroka Guherandinê

[ctx: File]
en: Location
ku: Cih

[ctx: File]
en: Name
ku: Nav

en: Find:
ku: Bibîne:

en: Open a recently used archive
ku: Arşîveke ku herî dawî hatiye bikaranîn veke

note: Translators: after the colon there is a folder name.
en: _Location:
ku: _Cih:

en: Could not save the archive "%s"
ku: Arşîva "%s" nehate tomarkirin

en: Replace _All
ku: Hemûyî _Biguherîne

en: _Skip
ku: _Derbas be

en: _Replace
ku: _Biguherîne

en: A folder named "%s" already exists.
    
    %s
ku: Bi navê "%s" jixwe peldankek heye.
    
    %s

en: A file named "%s" already exists.
    
    %s
ku: Bi navê "%s" jixwe pel heye.
    
    %s

en: Rename
ku: Nav biguherîne

en: _Rename
ku: _Nav biguherîne

en: Could not rename the folder
ku: Peldank ji nû ve nehate binavkirin

en: Could not rename the file
ku: Pel ji nû ve nehate binavkirin

en: Paste Selection
ku: Hilbijartinê Pê Ve Bike

en: _Paste
ku: _Pê veke

en: Add files to an archive
ku: Pelan têxe arşîvê

en: Extract archive
ku: Arşîvê veke

en: Command _Line Output
ku: Derana _Rêzika Fermanan

en: Could not display help
ku: Alîkarî nehate nîşandan

en: Add files to the specified archive and quit the program
ku: Pelan têxe arşîva ku hatiye diyarkirin û ji bernameyê derkeve.

en: ARCHIVE
ku: ARŞÎV

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
ku: Pelan li arşîva ku te li navê wê dipirsî zêde bike û ji bernameyê derkeve

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
ku: Pelan li peldankan ku hatiye diyarkirin veke û ji bernameyê derkeve

en: FOLDER
ku: PELDANK

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
ku: Pelan li peldanka hedef ya te li navê wê dipirsî veke û ji bernameyê derkeve

en: Create destination folder without asking confirmation
ku: Bêyî ku tu erêkirinê bipirse peldanka hedef çêbike

en: Load Options
ku: Vebijêrkên Barkirinê

en: _Help
ku: _Alîkarî

en: C_reate
ku: Biafirîne

en: Location
ku: Cih

en: _Password:
ku: _Şîfre:

en: Delete
ku: Jê bibe

en: _Delete
ku: _Rake

en: _All files
ku: _Hemû pel

en: _Selected files
ku: Pelên _hilbijartî

en: example: *.txt; *.doc
ku: mînak:*.txt, *.doc

en: _Files:
ku: _Pel:

en: _Add
ku: _Têxê

en: Add a Folder
ku: Peldankekê Lê Zêde Bike

en: example: *.o; *.bak
ku: mînak: *.o; *.bak

en: _Load Options
ku: Vebijêrkên _Barkirinê

en: Sa_ve Options
ku: Vebijêrkan To_mar Bike

en: Extract
ku: Derbixe

en: _Extract
ku: _Arşîvê Veke

en: Re-crea_te folders
ku: Peldankan ji nû ve b_iafirîne

en: Over_write existing files
ku: Li ser pelên mevcûd _binivîse

en: Do not e_xtract older files
ku: Pelên kevn derne_xe

en: Actions
ku: Çalakî

en: _Archive
ku: _Arşîv

en: _Edit
ku: _Sererastkirin

en: _View
ku: _Bergeh

en: _Arrange Files
ku: Pelan _Sererast Bike

en: _About
ku: _Der barê

en: Information about the program
ku: Der barê bernameyê de agahî

en: Add files to the archive
ku: Pelan têxe arşîvê

en: Add Files
ku: Pelan Lê Zêde Bike

en: Add a folder to the archive
ku: Peldankan têxe arşîvê

en: Add Folder
ku: Peldankekê Lê Zêde Bike

en: Close the current archive
ku: Arşîva heyî bigire

en: Contents
ku: Naverok

en: Display the Engrampa Manual
ku: Rêberê Engrampa Nîşan Bide

en: _Copy
ku: _Ji ber bigire

en: Copy the selection
ku: Ya hilbijartî ji ber bigire

en: Cu_t
ku: Jê bi_ke

en: Cut the selection
ku: Ya hilbijartî jê bike

en: Paste the clipboard
ku: Ji panoyê pê ve bike

en: Rename the selection
ku: Hilbijartinê dîsa bi nav bike

en: Delete the selection from the archive
ku: Hilbijartinê ji arşîvê jê bibe

en: Dese_lect All
ku: _Hilbijartinê Rake

en: Deselect all files
ku: Tu pelî hilnebijêre

en: Extract files from the archive
ku: Ji arşîvê pelan veke

en: _Last Output
ku: Derana _Dawîn

en: View the output produced by the last executed command
ku: Derana ku ji fermana herî dawîn hate bikaranîn nîşan bide

en: Create a new archive
ku: Arşîveke nû pêk bîne

en: Open archive
ku: Arşîvê veke

en: _Open
ku: _Veke

en: Open selected files with an application
ku: Pelên ku hatine hilbijartin bi sepanekê veke

en: Specify a password for this archive
ku: Ji bo vê arşîvê şîfreyekê diyar bike

en: _Properties
ku: _Taybetî

en: Show archive properties
ku: Taybetmendiyên arşîvê nîşan bide

en: Reload current archive
ku: Arşîva heyî dîsa bar bike

en: Save As…
ku: Tomar bike wekî...

en: Save the current archive with a different name
ku: Arşîva heyî bi navekî din tomar bike

en: Select _All
ku: Hemûyî _Hilbijêre

en: Select all files
ku: Hemû pelan hilbijêre

en: _Stop
ku: _Bisekine

en: Stop current operation
ku: Karê heyî rawestîne

en: Test whether the archive contains errors
ku: Kontrol bike bê ka di arşîvê de çewtî heye yan na

en: Open the selected folder
ku: Peldanka hilbijartî veke

en: Go to the previous visited location
ku: Biçe cihê ku berê hatiye ziyaretkirin

en: Go to the next visited location
ku: Biçe cihê ku dû re hatiye ziyaretkirin

en: Go up one level
ku: Astekê biçe jor

note: Translators: the home location is the home folder.
en: Go to the home location
ku: Biçe cihê mak

en: _Toolbar
ku: _Darika amûran

en: View the main toolbar
ku: Darikê amûran ya mak nîşan bide

en: Stat_usbar
ku: _Darikê rewşê:

en: View the statusbar
ku: Darikê rewşê nîşan bide

en: Reverse the list order
ku: Dorvegeriya lîsteyê berevajî bike

en: View All _Files
ku: Hemû _Pelan Nîşan Bide

en: View as a F_older
ku: Wekî P_eldank Nîşan Bide

en: by _Name
ku: bi _Navan

en: Sort file list by name
ku: Pelan gorî nav rêz bike

en: by _Size
ku: bi _Mezinahiyê

en: Sort file list by file size
ku: Pelan gorî mezinahiyê rêz bike

en: by T_ype
ku: gorî C_ureyan

en: Sort file list by type
ku: Pelan gorî cureyan rêz bike

en: Sort file list by modification time
ku: Pelan gorî dîroka guherandinê rêz bike

note: Translators: this is the "sort by file location" menu item
en: by _Location
ku: Gorî _Cih

note: Translators: location is the file location
en: Sort file list by location
ku: Pelan gorî cihan rêz bike

en: Password
ku: Şîfre

en: <i><b>Note:</b> the password will be used to encrypt files you add to the current archive, and to decrypt files you extract from the current archive. When the archive is closed the password will be deleted.</i>
ku: <i><b>Not:</b> şîfre wê ji bo şîfrekirina pelên ku te xist arşîva heyî û ji bo vekirina şîfreya pelên ku di arşîvê de ne wê were bikaranîn. Dema arşîv girtî bin wê şîfre neyê hilanîn.</i>

[ctx: File]
en: Name:
ku: Nav:

en: Archive size:
ku: Mezinahiya arşîvê:

en: Compression ratio:
ku: Rêjeya tengkirinê:

en: Content size:
ku: Mezinahiya naverokê:

en: Number of files:
ku: Hejmara pelan:

en: Location:
ku: Cih:

en: Type:
ku: Cure:

en: _Update
ku: _Rojane bike
