engrampa 1.25.0 - en to li translation catalogue (38 entries)

en: Starting %s
li: %s weurt gesjtart

en: Not a launchable item
li: Gei sjtartbaar item

en: Disable connection to session manager
li: Verbènjing mit de sessiemeister oetsjakele

en: Specify session management ID
li: Sessiemeister-ID sjpesifisere

en: ID
li: PID

en: _Save
li: Op_sjlaon

en: %s Properties
li: %s Eigesjappe

en: Debian package
li: Debian pakket

en: Bzip2 compressed file
li: bzip-gekómprimeerd besjtandj

en: Folder
li: Map

en: _Quit
li: _Beèndige

en: _Close
li: _Sjloete

[ctx: File]
en: Size
li: Gruutde

[ctx: File]
en: Type
li: Tiep

[ctx: File]
en: Date Modified
li: Verangeringsdatem

[ctx: File]
en: Name
li: Naam

en: Rename
li: Herneume

en: _Paste
li: _Plakke

en: _Help
li: _Hulp

en: _Password:
li: _Wachwaord

en: _Delete
li: Eweg_doon

en: _Edit
li: B_ewirke

en: _View
li: Bi_ld

en: _About
li: _Euver

en: _Copy
li: _Kopiëre

en: Copy the selection
li: Seleksie kopjere

en: Cu_t
li: K_nippe

en: Cut the selection
li: Seleksie knippe

en: Paste the clipboard
li: Vanaaf 't klembord plekke

en: _Open
li: _Äöpene

en: _Properties
li: _Eigesjappe

en: Select _All
li: _Alle keze

en: _Stop
li: _Sjtop

en: Go to the previous visited location
li: Nao de veurig bezochde lokasie gaon

en: Go to the next visited location
li: Nao de naekst bezochde lokasie gaon

en: by _Name
li: op _Naam

en: by _Size
li: op _Gruutde

en: Location:
li: Lokasie:
