engrampa 1.25.0 - en to mi translation catalogue (28 entries)

en: Starting %s
mi: Timata te %s

en: Open
mi: Huaki

en: _Save
mi: _Pupuri

[ctx: File]
en: Save
mi: Pupuri

en: %s Properties
mi: Ngā āhuatanga %s

en: _Quit
mi: _Whakamutu

en: _Close
mi: _Kati

[ctx: File]
en: Name
mi: Ingoa

en: _Skip
mi: _Tīpokatia

en: _Replace
mi: _Whakakapia

en: Rename
mi: Whakaingoa hou

en: _Paste
mi: _Whakapiri

en: _Help
mi: _Āwhina

en: _Password:
mi: _Hiporete:

en: _Delete
mi: _Porowhiu

en: _Add
mi: _Tāpiri

en: _Edit
mi: _Whakatika

en: _View
mi: _Titiro

en: _About
mi: _Mo

en: _Copy
mi: _Tārua

en: Copy the selection
mi: Tārua te whiringa

en: Cu_t
mi: K_otia

en: Cut the selection
mi: Kotia te whiringa

en: _Open
mi: _Huaki

en: _Properties
mi: Ngā _Āhuatanga

en: Select _All
mi: _Kōwhiria mea katoa

en: _Stop
mi: Whaka_mutua

en: Location:
mi: Wāhi:
