engrampa 1.25.0 - en to nb translation catalogue (409 entries)

en: File is not a valid .desktop file
nb: Filen er ikke en gyldig .desktop-fil

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
nb: Kjenner ikke igjen versjon «%s» i desktop-fil

en: Starting %s
nb: Starter %s

en: Application does not accept documents on command line
nb: Programmet tar ikke dokumenter på kommandolinjen

en: Unrecognized launch option: %d
nb: Kjenner ikke igjen oppstartsalternativ: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
nb: Kan ikke gi URIer til dokumenter til en oppføring av type «Types=Link»

en: Not a launchable item
nb: Ikke en startbar oppføring

en: Disable connection to session manager
nb: Slå av tilkobling til øktbehandler

en: Specify file containing saved configuration
nb: Oppgi fil som inneholder lagret oppsett

en: FILE
nb: FIL

en: Specify session management ID
nb: Oppgi øktbehandlings-ID

en: Session management options:
nb: Alternativer for øktbehandling:

en: Show session management options
nb: Vis alternativer for øktbehandling

en: Engrampa Archive Manager
nb: Engrampa arkivbehandling

en: An Archive Manager for the MATE desktop environment
nb: Et arkivprogram for skrivebordsmiljøet MATE

en: Engrampa is an archive manager for the MATE environment. It allows you to create and modify archives, view the contents of an archive, view a file contained in an archive, and extract files from archive.
nb: Engrampa er en arkivbehandler for skrivebordsmiljøet MATE. Den kan opprette og endre arkiver, vise arkivinnhold, vise filer i et arkiv og trekke ut filer fra arkivet.

en: Engrampa is only a front-end (a graphical interface) to archiving programs like tar and zip. The supported file types are:
nb: Engrampa er kun et grafisk grensesnitt til arkivprogrammer som tar og zip. Følgende filtyper støttes:

en: 7-Zip Compressed File (.7z)
nb: 7-Zip-komprimert fil (.7z)

en: WinAce Compressed File (.ace)
nb: WinAce-komprimert fil (.ace)

en: ALZip Compressed File (.alz)
nb: ALZip-komprimert fil (.alz)

en: AIX Small Indexed Archive (.ar)
nb: AIX - Lite indeksert arkiv (.ar)

en: ARJ Compressed Archive (.arj)
nb: ARJ-komprimert arkiv (.arj)

en: Cabinet File (.cab)
nb: Kabinettfil (.cab)

en: UNIX CPIO Archive (.cpio)
nb: UNIX CPIO-arkiv (.cpio)

en: Debian Package (.deb, .udeb) [Read-only mode]
nb: Debian-pakke (.deb, .udeb) [Kun lesing]

en: ISO-9660 Disk Image (.iso) [Read-only mode]
nb: ISO-9660 CD-avtrykk (.iso) [Kun lesing]

en: Java Archive (.jar)
nb: Java-arkiv (.jar)

en: Java Enterprise archive (.ear)
nb: Java Enterprise-arkiv (.ear)

en: Java Web Archive (.war)
nb: Java Web-arkiv (.war)

en: LHA Archive (.lzh, .lha)
nb: LHA-arkiv (.lzh, .lha)

en: WinRAR Compressed Archive (.rar)
nb: WinRAR-komprimert arkiv (.rar)

en: RAR Archived Comic Book (.cbr)
nb: RAR-arkivert tegneserie (.cbr)

en: RPM Package Manager (.rpm) [Read-only mode]
nb: RPM pakkebehandling (.rpm) [Kun lesing]

en: Tape Archive File uncompressed (.tar) or compressed with: gzip (.tar.gz, .tgz), brotli (.tar.br), bzip (.tar.bz, .tbz), bzip2 (.tar.bz2, .tbz2), compress (.tar.Z, .taz), lrzip (.tar.lrz, .tlrz), lzip (.tar.lz, .tlz), lzop (.tar.lzo, .tzo), 7zip (.tar.7z), xz (.tar.xz), Zstandard (.zst)
nb: Tar-arkiv, ukomprimert (.tar) eller komprimert med: gzip (.tar.gz, .tgz), brotli (.tar.br), bzip (.tar.bz, .tbz), bzip2 (.tar.bz2, .tbz2), compress (.tar.Z, .taz), lrzip (.tar.lrz, .tlrz), lzip (.tar.lz, .tlz), lzop (.tar.lzo, .tzo), 7zip (.tar.7z), xz (.tar.xz), Zstandard (.zst)

en: Stuffit Archives (.bin, .sit)
nb: Stuffit-arkiver (.bin, .sit)

en: ZIP Archive (.zip)
nb: ZIP-arkiv (.zip)

en: ZIP Archived Comic Book (.cbz)
nb: ZIP-arkivert tegneserie (.cbz)

en: ZOO Compressed Archive File (.zoo)
nb: ZOO-komprimert arkivfil (.zoo)

en: Single files compressed with gzip (.gz), brotli (.br), bzip (.bz), bzip2 (.bz2), compress (.Z), lrzip (.lrz), lzip (.lz), lzop (.lzo), rzip(.rz), xz (.xz).
nb: Enkeltfiler komprimert med gzip (.gz), brotli (.br), bzip (.bz), bzip2 (.bz2), compress (.Z), lrzip (.lrz), lzip (.lz), lzop (.lzo), rzip(.rz), xz (.xz).

en: Engrampa is a fork of File Roller and part of the MATE Desktop Environment. If you would like to know more about MATE and Engrampa, please visit the project's home page.
nb: Engrampa er avledet fra File Roller og er en del av skrivebordsmiljøet MATE. Besøk hjemmesiden til prosjektet hvis du vil vite mer om MATE og Engrampa.

en: Archive Manager
nb: Arkivbehandling

en: Create and modify an archive
nb: Opprett og endre arkiv

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;archive;manager;compression;
nb: MATE;arkiv;behandle;komprimere;

en: How to sort files
nb: Hvordan sortere filer

en: What criteria must be used to arrange files. Possible values: name, size, type, time, path.
nb: Hvilket kritere skal filer arrangeres etter. Mulig verdier er: name, size, type, time og path.

en: Sort type
nb: Sorteringstype

en: Whether to sort in ascending or descending direction. Possible values: ascending, descending.
nb: Hvorvidt det skal sorteres i stigende eller fallende retning. Mulige verdier: 'ascending', 'descending'.

en: List Mode
nb: Listemodus

en: Whether to view all files in the archive (all_files), or view the archive as a folder (as_folder).
nb: Hvorvidt alle filer skal vises i arkivet (all_files), eller arkivet vises som ei mappe (as_folder).

en: Display type
nb: Vis type

en: Display the Type column in the main window.
nb: Vis typekolonne i hovedvinduet

en: Display size
nb: Vis størrelse

en: Display the Size column in the main window.
nb: Vis størrelsesikon i hovedvinduet.

en: Display time
nb: Vis tid

en: Display the Time column in the main window.
nb: Vis tidskolonne i hovedvinduet.

en: Display path
nb: Vis sti

en: Display the Path column in the main window.
nb: Vis stikolonnen i hovedvinduet.

en: Use MIME icons
nb: Bruk MIME-ikoner

en: if TRUE will display icons depending on the file type (slower), otherwise will use always the same icon for all files (faster).
nb: Hvis SANT vises ikoner avhengig av filtypen (tregere), ellers brukes samme ikon for alle filene (hurtigere).

en: Name column width
nb: Bredde på navnekolonne

en: The default width of the name column in the file list.
nb: Forvalgt bredde for navnekolonne i fillisten.

en: Max history length
nb: Maks. historikklengde

en: Max number of items in the Open Recents menu.
nb: Maksimalt antall poster i menyen 'sist åpnet'.

en: View toolbar
nb: Vis verktøylinjen

en: Whether to display the toolbar.
nb: Hvorvidt verktøyslinjen skal vises.

en: View statusbar
nb: Vis statuslinje

en: Whether to display the statusbar.
nb: Hvorvidt statuslinjen skal vises.

en: View the folders pane
nb: Vis mappelinjen

en: Whether to display the folders pane.
nb: Hvorvidt mappepanelet skal vises.

en: Editors
nb: Redigeringsprogrammer

en: List of applications entered in the Open file dialog and not associated with the file type.
nb: Liste over programmer skrevet inn i Åpne fil-dialogen og ikke er assosiert med filtypen.

en: Compression level
nb: Komprimeringsnivå

en: Compression level used when adding files to an archive. Possible values: very_fast, fast, normal, maximum.
nb: Komprimeringsnivå brukt når filer tilføyes et arkiv. Mulige verdier er: 'very_fast', 'fast', 'normal' og 'maximum'.

en: Encrypt the archive header
nb: Krypter arkivhodet

en: Whether to encrypt the archive header. If the header is encrypted the password will be required to list the archive content as well.
nb: Hvorvidt arkivhodet skal krypteres. Hvis hodet er kryptert vil passord også kreves for å liste opp arkivinnholdet.

en: Adds 'unar' support over .zip archives.
nb: Legger til «unar»-støtte over .zip-arkiver.

en: It enables the ability to support 'unar' over .zip archives.
nb: Dette slår på «unar»-støtte over .zip-arkiver.

en: Overwrite existing files
nb: Overskriv eksisterende filer

en: Do not overwrite newer files
nb: Ikke overskriv nyere filer

en: Recreate the folders stored in the archive
nb: Gjenopprett mappene lagret i arkivet

en: Default volume size
nb: Forvalgt størrelse for diskenhet

en: The default size for volumes.
nb: Forvalgt størrelse for diskenheter.

en: Extract Here
nb: Pakk ut her

note: Translators: the current position is the current folder
en: Extract the selected archive to the current position
nb: Pakk ut valgt arkiv i gjeldende mappe

en: Extract To...
nb: Pakk ut til …

en: Extract the selected archive
nb: Pakk ut valgt arkiv

en: Compress...
nb: Komprimer …

en: Create a compressed archive with the selected objects
nb: Opprett et komprimert arkiv med de valgte objektene

en: Engrampa
nb: Arkivhåndtering

en: Allows to create and extract archives
nb: Tillater opprettelse og utpakking av arkiv

en: Could not create the archive
nb: Kunne ikke opprette arkivet

en: You have to specify an archive name.
nb: Du må oppgi et navn for arkivet.

en: You don't have permission to create an archive in this folder
nb: Du har ikke adgang til å opprette et arkiv i denne mappen

en: Archive type not supported.
nb: Type arkiv ikke støttet.

en: Could not delete the old archive.
nb: Kunne ikke slette gammelt arkiv.

en: Open
nb: Åpne

en: All archives
nb: Alle arkiv

en: All files
nb: Alle filer

en: Last Output
nb: Skrevet ut sist

en: Engrampa is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
nb: Engrampa er fri programvare. Du kan redistribuere og/eller endre programmet under betingelsene gitt i GNU General Public License som utgitt av Free Software Foundation; enten versjon 2 av lisensen, eller (hvis du ønsker det) enhver senere versjon.

en: Engrampa is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
nb: Engrampa distribueres i håp om at programmet er nyttig, men uten NOEN GARANTI, ikke engang implisitt garanti om at det er SALGBART eller PASSER ET BESTEMT FORMÅL. Se GNU General Public License for detaljer.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Engrampa; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA
nb: Du skal ha mottatt en kopi av GNU General Public License sammen med Caja. Hvis dette ikke er tilfelle, kan du skrive til Free Software Foundation, Inc. 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA 02111-1307 USA

en: Copyright © 2001–2010 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2012–2021 The MATE developers
nb: Opphavsrett © 2001–2010 Free Software Foundation, Inc.
    Opphavsrett © 2012–2021 MATE-utviklerne

en: Engrampa is an archive manager for the MATE Desktop Environment.
nb: Engrampa er et arkivprogram for skrivebordsmiljøet MATE.

en: Could not add the files to the archive
nb: Kunne ikke legge til filer i arkivet

en: You don't have the right permissions to read files from folder "%s"
nb: Du har ikke adgang til å lese filer fra mappen «%s»

en: Save Options
nb: Alternativer for lagring

en: _Options Name:
nb: _Innstillingsnavn:

en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: _Save
nb: _Lagre

en: Enter the password for the archive '%s'.
nb: Oppgi passordet for arkivet «%s».

en: The name "%s" is not valid because it cannot contain the characters: %s
    
    %s
nb: Navnet «%s» er ugyldig fordi det ikke kan inneholde tegnene: %s
    
    %s

en: Please use a different name.
nb: Bruk et annet navn.

en: You don't have the right permissions to create an archive in the destination folder.
nb: Du har ikke rettigheter til å opprette et arkiv i målmappen.

en: Destination folder "%s" does not exist.
    
    Do you want to create it?
nb: Målmappen «%s» finnes ikke.
    
    Vil du opprette den?

en: Create _Folder
nb: Opprett _mappe

en: Could not create the destination folder: %s.
nb: Kunne ikke opprette målmappen: %s.

en: Archive not created
nb: Arkiv ikke opprettet

en: The archive is already present.  Do you want to overwrite it?
nb: Arkivet finnes allerede. Vil du overskrive det?

en: _Overwrite
nb: _Overskriv

en: Extraction not performed
nb: Utpakking ble ikke utført

en: You don't have the right permissions to extract archives in the folder "%s"
nb: Du har ikke adgang til å pakke ut arkiver i mappen «%s»

[ctx: File]
en: New
nb: Ny

[ctx: File]
en: Save
nb: Lagre

en: There was an internal error trying to search for applications:
nb: Det oppsto en intern feil ved forsøk på å søke etter programmer:

en: There is no command installed for %s files.
    Do you want to search for a command to open this file?
nb: Ingen kommando installert for %s-filer.
    Vil du søke etter en kommando for å åpne denne filen?

en: Could not open this file type
nb: Kunne ikke åpne denne filtypen

en: _Search Command
nb: _Søkekommando

en: %s Properties
nb: Egenskaper for %s

en: Update the file "%s" in the archive "%s"?
nb: Oppdater fil «%s» i arkiv «%s»?

en: The file has been modified with an external application. If you don't update the file in the archive, all of your changes will be lost. | %u files have been modified with an external application. If you don't update the files in the archive, all of your changes will be lost.
nb[0]: Filen er endret med eksternt program. Alle endringer vil gå tapt hvis du ikke oppdaterer filen i arkivet.
nb[1]: %u filer er endret med eksternt program. Alle endringer vil gå tapt hvis du ikke oppdaterer filene i arkivet.

en: Update the files in the archive "%s"?
nb: Oppdater filene i arkiv «%s»?

en: File _Format: %s
nb: Fil_format: %s

en: All Files
nb: Alle filer

en: All Supported Files
nb: Alle støttede filer

en: By Extension
nb: Etter filtype

en: File Format
nb: Filformat

en: Extension(s)
nb: Filtype(r)

en: The program was not able to find out the file format you want to use for `%s'. Please make sure to use a known extension for that file or manually choose a file format from the list below.
nb: Programmet klarte ikke å finne ut hvilket filformat du vil bruke for «%s». Sjekk om du bruker en kjent filtype for filen eller velg et filformat manuelt fra listen under.

en: File format not recognized
nb: Filformat ikke gjenkjent

en: File not found.
nb: Fant ikke filen.

en: Archive not found
nb: Fant ikke arkivet

en: You don't have the right permissions.
nb: Du har ikke korrekte rettigheter.

en: This archive type cannot be modified
nb: Denne typen arkiv kan ikke endres

en: You can't add an archive to itself.
nb: Du kan ikke legge arkivet inni arkivet.

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Adding file:
nb: Legger til fil:

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Extracting file:
nb: Pakker ut fil:

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Removing file:
nb: Fjerner fil:

en: Could not find the volume: %s
nb: Fant ikke volum: %s

en: Deleting files from archive
nb: Sletter filer fra arkiv

en: Recompressing archive
nb: Komprimerer arkiv på nytt

en: Decompressing archive
nb: Dekomprimerer arkiv

en: Debian package
nb: Debian-pakke

en: Cabinet
nb: Kabinett

en: OpenDocument Presentation
nb: OpenDocument-presentasjon

en: OpenDocument Spreadsheet
nb: OpenDocument-regneark

en: OpenDocument Text
nb: OpenDocument-tekst

en: OpenDocument Presentation Template
nb: OpenDocument-presentasjonsmal

en: OpenDocument Spreadsheet Template
nb: OpenDocument-regnearkmal

en: OpenDocument Text Template
nb: OpenDocument-tekstmal

en: Electronic Publication
nb: Elektronisk publisering

en: Tar compressed with 7z
nb: Tar komprimert med 7z

en: ALZip archive
nb: ALZip-arkiv

en: ARC archive
nb: ARC-arkiv

en: Brotli compressed file
nb: Brotli-komprimert fil

en: Tar compressed with brotli
nb: Tar komprimert med brotli

en: Bzip2 compressed file
nb: Bzip2-pakket fil

en: Tar compressed with bzip2
nb: Tar komprimert med bzip2

en: Bzip compressed file
nb: Bzip-komprimert fil

en: Tar compressed with bzip
nb: Tar komprimert med bzip

en: Rar Archived Comic Book
nb: Rar-arkivert tegneserie

en: Zip Archived Comic Book
nb: Zip-arkivert tegneserie

en: Disc Image File
nb: Plateavtrykk

en: Unix Compressed Archive file
nb: Unix-komprimert arkivfil

en: Tar compressed with gzip
nb: Tar komprimert med gzip

en: Unix CPIO Archive
nb: Unix CPIO-arkiv

en: GZip compressed file
nb: GZip-komprimert fil

en: Tar compressed with lrzip
nb: Tar komprimert med lrzip

en: LZip compressed file
nb: LZip-komprimert fil

en: Tar compressed with lzip
nb: Tar komprimert med lzip

en: LZMA compressed file
nb: LZMA-komprimert fil

en: Tar compressed with lzma
nb: Tar komprimert med lzma

en: LZO compressed file
nb: LZO-komprimert fil

en: Tar compressed with lzop
nb: Tar komprimert med lzop

en: Self-extracting zip
nb: Selvutpakkende zip

en: Windows Imaging Format
nb: Windows avtrykksformat

en: Red Hat Package Manager file
nb: Red Hat-pakkebehandlerfil

en: RZip compressed file
nb: RZip-komprimert fil

en: StuffIt Archive
nb: StuffIt-arkiv

en: Tar uncompressed
nb: Tar, ukomprimert

en: Tar compressed with compress
nb: Tar komprimert med compress

en: Xz compressed file
nb: Xz-komprimert fil

en: Tar compressed with xz
nb: Tar komprimert med xz

en: Zstandard compressed file
nb: Zstandard-komprimert fil

en: Tar compressed with zstd
nb: Tar komprimert med zstd

en: %lu object (%s) | %lu objects (%s)
nb[0]: %lu objekt (%s)
nb[1]: %lu objekter (%s)

en: %lu object selected (%s) | %lu objects selected (%s)
nb[0]: %lu objekt valgt (%s)
nb[1]: %lu objekter valgt (%s)

en: Folder
nb: Mappe

en: [read only]
nb: [kun lesbar]

en: Could not display the folder "%s"
nb: Kunne ikke vise mappe «%s»

en: Process paused
nb: Prosessen er pauset

en: _Resume
nb: Fo_rtsett

en: Please wait…
nb: Vent …

note: Translators: %s is a filename
en: Creating "%s"
nb: Oppretter «%s»

note: Translators: %s is a filename
en: Loading "%s"
nb: Laster «%s»

note: Translators: %s is a filename
en: Reading "%s"
nb: Leser «%s»

note: Translators: %s is a filename
en: Deleting files from "%s"
nb: Sletter filer fra «%s»

note: Translators: %s is a filename
en: Testing "%s"
nb: Tester «%s»

en: Getting the file list
nb: Henter fillisten

note: Translators: %s is a filename
en: Copying the files to add to "%s"
nb: Kopierer filene som skal legges til «%s»

note: Translators: %s is a filename
en: Adding files to "%s"
nb: Legger til filer til «%s»

note: Translators: %s is a filename
en: Extracting files from "%s"
nb: Pakker ut filer fra «%s»

en: Copying the extracted files to the destination
nb: Kopier de utpakkede filene til målet

note: Translators: %s is a filename
en: Saving "%s"
nb: Lagrer «%s»

en: _Quit
nb: _Avslutt

en: _Open the Archive
nb: _Åpne arkivet

en: _Show the Files
nb: Vi_s filene

en: Show the _Files and Quit
nb: Vis _filene og avslutt

en: _Close
nb: _Lukk

en: %lu file remaining | %lu files remaining
nb[0]: %lu fil gjenstår
nb[1]: %lu filer gjenstår

en: Extraction completed successfully
nb: Utpakking fullført

en: Archive created successfully
nb: Oppretting av arkiv fullført

en: Command exited abnormally.
nb: Unormal avsluttning av kommando.

en: An error occurred while extracting files.
nb: Det skjedde en feil under utpakking.

en: Could not open "%s"
nb: Kunne ikke åpne «%s»

en: An error occurred while loading the archive.
nb: Det skjedde en feil under lasting av arkivet.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
nb: Det skjedde en feil under sletting av filer fra arkivet.

en: An error occurred while adding files to the archive.
nb: Det skjedde en feil under sletting av filer fra arkivet.

en: An error occurred while testing archive.
nb: Det skjedde en feil under testing av arkivet.

en: An error occurred while saving the archive.
nb: Det skjedde en feil under lagring av arkivet.

en: An error occurred.
nb: En feil oppsto.

en: Command not found.
nb: Fant ikke kommando.

en: Test Result
nb: Testresultat

en: Could not perform the operation
nb: Kunne ikke utføre operasjonen

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
nb: Vil du legge til denne filen i dette arkivet eller åpne den som et nytt arkiv?

en: Do you want to create a new archive with these files?
nb: Vil du lage et nytt arkiv med disse filene?

en: Create _Archive
nb: Opprett _arkiv

en: Folders
nb: Mapper

[ctx: File]
en: Size
nb: Størrelse

[ctx: File]
en: Date Modified
nb: Endringsdato

[ctx: File]
en: Location
nb: Plassering

[ctx: File]
en: Name
nb: Navn

en: Find:
nb: Finn:

en: Close the folders pane
nb: Lukk mappelinjen

note: Translators: this is the label for the "open recent file" sub-menu.
en: Open _Recent
nb: Åpne _siste

en: Open a recently used archive
nb: Åpne et av de sist brukte arkivene

note: Translators: after the colon there is a folder name.
en: _Location:
nb: _Plassering:

en: Could not save the archive "%s"
nb: Kunne ikke lagre arkivet «%s»

en: Replace file "%s"?
nb: Erstatt filen «%s»?

en: Another file with the same name already exists in "%s".
nb: En annen fil med samme navn finnes allerede i «%s».

en: Replace _All
nb: Erstatt _alle

en: _Skip
nb: _Hopp over

en: _Replace
nb: _Erstatt

note: Translators: the name references to a filename.  This message can appear when renaming a file.
en: New name is void, please type a name.
nb: Nytt navn ugyldig, velg et annet.

note: Translators: the name references to a filename.  This message can appear when renaming a file.
en: New name is the same as old one, please type other name.
nb: Nytt navn er identisk med gammelt, velg et nytt.

note: Translators: the %s references to a filename.  This message can appear when renaming a file.
en: Name "%s" is not valid because it contains at least one of the following characters: %s, please type other name.
nb: Navnet «%s» er ikke gyldig fordi det inneholder minst ett av følgende tegn: %s, velg et annet navn.

en: A folder named "%s" already exists.
    
    %s
nb: En mappe med navn «%s» finnes allerede.
    
    %s

en: A file named "%s" already exists.
    
    %s
nb: En fil med navn «%s» finnes allerede.
    
    %s

en: Rename
nb: Endre navn

en: _New folder name:
nb: _Nytt mappenavn:

en: _New file name:
nb: _Nytt filnavn:

en: _Rename
nb: End_re navn

en: Could not rename the folder
nb: Kunne ikke endre navn på mappen

en: Could not rename the file
nb: Kunne ikke endre navn på filen

en: Paste Selection
nb: Lim inn utvalget

en: _Destination folder:
nb: _Målmappe:

en: _Paste
nb: _Lim inn

en: Add files to an archive
nb: Legg til filer i et arkiv

en: Extract archive
nb: Pakk ut arkiv

en: Command _Line Output
nb: Kommando_linjeutskrift

en: Could not display help
nb: Kunne ikke vise hjelp

en: Add files to the specified archive and quit the program
nb: Legg til filer til spesifisert arkiv og avslutt programmet

en: ARCHIVE
nb: ARKIV

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
nb: Legg til filer ved å spørre etter arkivnavn og så lukke programmet

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
nb: Pakk ut filer til spesifisert mappe og avslutt programmet

en: FOLDER
nb: MAPPE

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
nb: Pakk ut arkiv ved å spørre etter målmappe og avslutte programmet

en: Extract the contents of the archives in the archive folder and quit the program
nb: Pakk ut innhold i arkivene i arkivmappen og avslutt programmet

en: Default folder to use for the '--add' and '--extract' commands
nb: Forvalgt mappe som skal brukes for kommandoene «--add» og «--extract»

en: Create destination folder without asking confirmation
nb: Opprett målmappe uten å spørre etter bekreftelse

en: Show the application's version
nb: Viser programmets versjon

en: Compress
nb: Komprimer

en: - Create and modify an archive
nb: - Opprett eller endre et arkiv

en: Load Options
nb: Alternativer for lasting

en: _Apply
nb: _Bruk

en: _Remove
nb: Fje_rn

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _About Archive Manager
nb: _Om arkivbehandling

en: C_reate
nb: Opp_rett

en: _Filename:
nb: _Filnavn:

en: Location
nb: Plassering

en: _Encrypt the file list too
nb: Krypt_er fillisten også

note: this is part of a sentence, for example "split into volumes of 10.0 MB", where MB stands for megabyte.
en: Split into _volumes of
nb: Del opp i _volumer på

en: _Password:
nb: _Passord:

en: _Other Options
nb: A_ndre alternativer

en: _OK
nb: _Ok

en: <span weight="bold" size="larger">Password required</span>
nb: <span weight="bold" size="larger">Passord kreves</span>

en: Delete
nb: Slett

en: _Delete
nb: _Slett

en: _All files
nb: _Alle filer

en: _Selected files
nb: _Valgte filer

en: example: *.txt; *.doc
nb: eksempel: *.txt; *.doc

en: _Files:
nb: _Filer:

en: _Add
nb: _Legg til

en: Add only if _newer
nb: Bare legg til hvis _nyere

en: Add a Folder
nb: Legg til en mappe

en: _Include subfolders
nb: _Ta med undermapper

en: Exclude folders that are symbolic lin_ks
nb: Ekskluder mapper som er symbolske len_ker

en: Include _files:
nb: Inkluder _filer:

en: example: *.o; *.bak
nb: eksempel: *.o; *.bak

en: E_xclude files:
nb: E_kskluder filer:

en: _Exclude folders:
nb: _Ekskluder mapper:

en: _Load Options
nb: A_lternativer for lesing

en: Sa_ve Options
nb: Al_ternativer for lagring

en: _Reset Options
nb: Nullstill alte_rnativer

en: Extract
nb: Pakk ut

en: _Extract
nb: _Pakk ut

en: Re-crea_te folders
nb: Gj_enskap mapper

en: Over_write existing files
nb: Overs_kriv eksisterende filer

en: Do not e_xtract older files
nb: Ikke pa_kk ut eldre filer

en: Actions
nb: Handlinger

en: _Archive
nb: _Arkiv

en: _Edit
nb: _Rediger

en: _View
nb: _Vis

en: _Arrange Files
nb: _Plasser filer

en: _About
nb: _Om

en: Information about the program
nb: Informasjon om programet

en: _Add Files…
nb: _Legg til filer …

en: Add files to the archive
nb: Legg til filer til arkivet

en: Add Files
nb: Legg til filer

en: Add a _Folder…
nb: Legg til en _mappe …

en: Add a folder to the archive
nb: Legg til en mappe i arkivet

en: Add Folder
nb: Legg til mappe

en: Close the current archive
nb: Lukk dette arkivet

en: Contents
nb: Innhold

en: Display the Engrampa Manual
nb: Vis håndboken for Engrampa

en: _Copy
nb: _Kopier

en: Copy the selection
nb: Kopier utvalget

en: Cu_t
nb: Klipp u_t

en: Cut the selection
nb: Klipp ut utvalget

en: Paste the clipboard
nb: Lim inn fra utklippstavlen

en: _Rename…
nb: _Gi nytt navn …

en: Rename the selection
nb: Endre navn på utvalget

en: Delete the selection from the archive
nb: Slett utvalget fra arkivet

en: Dese_lect All
nb: Ve_lg bort alle

en: Deselect all files
nb: Velg bort alle filer

en: _Extract…
nb: _Pakk ut …

en: Extract files from the archive
nb: Pakk ut filer fra arkivet

en: Find…
nb: Finn …

en: _Last Output
nb: _Sist skrevet ut

en: View the output produced by the last executed command
nb: Vis utdata fra sist kjørte kommando

en: New…
nb: Ny …

en: Create a new archive
nb: Lag et nytt arkiv

en: Open…
nb: Åpne …

en: Open archive
nb: Åpne arkiv

en: _Open
nb: _Åpne

en: _Open With…
nb: _Åpne med …

en: Open selected files with an application
nb: Åpne valgte filer i et program

en: Pass_word…
nb: _Passord …

en: Specify a password for this archive
nb: Oppgi et passord for dette arkivet

en: _Properties
nb: _Egenskaper

en: Show archive properties
nb: Vis egenskaper for arkiv

en: _Refresh
nb: Oppdate_r

en: Reload current archive
nb: Gjenles dette arkivet

en: Save As…
nb: Lagre som …

en: Save the current archive with a different name
nb: Lagre dette arkivet med et nytt navn

en: Select _All
nb: Velg _alt

en: Select all files
nb: velg alle filene

en: _Stop
nb: _Stopp

en: Stop current operation
nb: Stopp denne handlingen

en: _Test Integrity
nb: _Test integritet

en: Test whether the archive contains errors
nb: Test om dette arkivet inneholder feil

en: Open the selected file
nb: Åpne valgt fil

en: Open the selected folder
nb: Åpne valgt mappe

en: Go to the previous visited location
nb: Gå til forrige besøkte plassering

en: Go to the next visited location
nb: Gå til neste besøkte plassering

en: Go up one level
nb: Gå opp et nivå

note: Translators: the home location is the home folder.
en: Go to the home location
nb: Gå til startplasseringen

en: _Toolbar
nb: Verk_tøylinje

en: View the main toolbar
nb: Vis hovedverktøylinjen

en: Stat_usbar
nb: Stat_uslinje

en: View the statusbar
nb: Vis statuslinjen

en: _Reversed Order
nb: _Reversert

en: Reverse the list order
nb: Reverser listen

en: _Folders
nb: _Mapper

en: View All _Files
nb: Vis alle _filer

en: View as a F_older
nb: Vis som en _mappe

en: by _Name
nb: etter _navn

en: Sort file list by name
nb: Ordne filene etter navn

en: by _Size
nb: etter _størrelse

en: Sort file list by file size
nb: Ordne filene etter størrelse

en: by T_ype
nb: etter t_ype

en: Sort file list by type
nb: Ordne filene etter filtype

en: by _Date Modified
nb: etter endrings_dato

en: Sort file list by modification time
nb: Ordne filene etter sist brukte

note: Translators: this is the "sort by file location" menu item
en: by _Location
nb: etter _plassering

note: Translators: location is the file location
en: Sort file list by location
nb: Sorter fillisten etter plassering

en: Password
nb: Passord

en: _Encrypt the file list
nb: _Krypter fillisten

en: <i><b>Note:</b> the password will be used to encrypt files you add to the current archive, and to decrypt files you extract from the current archive. When the archive is closed the password will be deleted.</i>
nb: <i><b>Merk:</b> passordet vil brukes til å kryptere filer du legger til i aktivt arkiv, og til å dekryptere filer du pakker ut fra dette arkivet. Når arkivet lukkes vil passordet slettes.</i>

[ctx: File]
en: Name:
nb: Navn:

en: Archive size:
nb: Størrelse på arkiv:

en: Compression ratio:
nb: Komprimeringsrate:

en: Content size:
nb: Størrelse på innhold:

en: Number of files:
nb: Antall filer:

en: Location:
nb: Plassering:

en: Last modified:
nb: Sist endret:

en: _Update
nb: _Oppdater

en: S_elect the files you want to update:
nb: V_elg filene du ønsker å oppdatere:
