engrampa 1.25.0 - en to nn translation catalogue (255 entries)

en: File is not a valid .desktop file
nn: Fila er ikkje ei gyldig .desktop-fil

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
nn: Kjende ikkje igjen versjonen til .desktop-fila «%s»

en: Starting %s
nn: Startar %s

en: Application does not accept documents on command line
nn: Programmet tek ikkje inn dokument via kommandolinja

en: Unrecognized launch option: %d
nn: Ugjenkjent oppstartsval: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
nn: Kan ikkje senda dokument-URI-ar til ei skrivebordsoppføring med «Type=Link»

en: Not a launchable item
nn: Ikkje eit køyrbart element

en: Disable connection to session manager
nn: Bryt tilkopling til økthandsamaren

en: Specify file containing saved configuration
nn: Oppgje fil som inneheld lagra brukarval

en: FILE
nn: FIL

en: Specify session management ID
nn: Oppgje økthandsamings-ID

en: Session management options:
nn: Innstillingar til økthandsaming:

en: Show session management options
nn: Vis innstillingar til økthandsaming

en: Archive Manager
nn: Arkivhandsamar

en: Create and modify an archive
nn: Lag og endra arkiv

en: View the folders pane
nn: Vis i mappeområdet

en: Extract Here
nn: Pakk ut her

en: Extract To...
nn: Pakk ut til …

en: Extract the selected archive
nn: Pakk ut det valde arkivet

en: Compress...
nn: Komprimer …

en: Create a compressed archive with the selected objects
nn: Lag eit komprimert arkiv med dei merka objekta

en: Could not create the archive
nn: Klarte ikkje oppretta arkivet

en: You have to specify an archive name.
nn: Du må gje arkivet eit namn.

en: You don't have permission to create an archive in this folder
nn: Du har ikkje løyve til å laga eit arkiv i denne mappa.

en: Archive type not supported.
nn: Arkivtypen er ikkje støtta.

en: Could not delete the old archive.
nn: Klarte ikkje sletta det gamle arkivet.

en: Open
nn: Opna

en: All archives
nn: Alle arkiv

en: All files
nn: Alle filer

en: Last Output
nn: Sist skrive ut

en: Engrampa is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
nn: Engrampa er fri programvare. Du kan redistribuera og/eller endra programmet under vilkåra gjeven i GNU General Public License som utgjeven av Free Software Foundation; anten versjon 2 av lisensen, eller (viss du ønskjer det) ein kvar seinare versjon.

en: Engrampa is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
nn: Engrampa vert distribuert i håp om at programmet er nyttig, men UTEN NOKON GARANTI, ikkje eingong implisitt garanti om at det er SALBART eller PASSAR EIT BESTEMT FORMÅL. Sjå GNU General Public License for detaljar.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Engrampa; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA
nn: Du skal ha motteke ein kopi av GNU General Public License saman med s. Viss ikkje så skriv til Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301  USA.

en: Could not add the files to the archive
nn: Klarte ikkje leggja filene til arkivet

en: You don't have the right permissions to read files from folder "%s"
nn: Du har ikkje løyve til å lesa filer frå mappa «%s»

en: Save Options
nn: Lagra brukarval

en: _Cancel
nn: _Avbryt

en: _Save
nn: _Lagra

en: Enter the password for the archive '%s'.
nn: Oppgje eit passord for arkivet «%s».

en: The name "%s" is not valid because it cannot contain the characters: %s
    
    %s
nn: Namnet «%s» er ikkje gyldig. Det kan ikkje innehalda teikna «%s».
    
    %s

en: Please use a different name.
nn: Bruk eit anna namn.

en: You don't have the right permissions to create an archive in the destination folder.
nn: Du har ikkje løyve til å laga eit arkiv i målmappa.

en: Destination folder "%s" does not exist.
    
    Do you want to create it?
nn: Målmappa «%s» finst ikkje.
    
    Vil du oppretta henne?

en: Create _Folder
nn: Lag _mappe

en: Could not create the destination folder: %s.
nn: Klarte ikkje laga målmappa: %s

en: Archive not created
nn: Arkiv ikkje oppretta

en: The archive is already present.  Do you want to overwrite it?
nn: Arkivet finst frå før. Vil du skriva over det?

en: _Overwrite
nn: Skriv _over

en: Extraction not performed
nn: Utpakkinga vart ikkje utførd

en: You don't have the right permissions to extract archives in the folder "%s"
nn: Du har ikkje løyve til å pakka ut arkiv i mappa «%s»

[ctx: File]
en: Save
nn: Lagra

en: There was an internal error trying to search for applications:
nn: Ein intern feil oppstod under søkjing etter program:

en: There is no command installed for %s files.
    Do you want to search for a command to open this file?
nn: Det er ingen kommando installert for %s-filer.
    Vil du søkja etter ein kommando for å opna denne fila?

en: Could not open this file type
nn: Klarte ikkje opna denne filtypen

en: _Search Command
nn: _Søkjekommando

en: %s Properties
nn: Eigenskapar for %s

en: %d %B %Y, %H:%M
nn: %d %B %Y, %H.%M

en: Update the file "%s" in the archive "%s"?
nn: Oppdater fila «%s» i arkivet «%s»?

en: Update the files in the archive "%s"?
nn: Oppdater filene i arkivet «%s»?

en: File _Format: %s
nn: Fil_format: %s

en: All Files
nn: Alle filer

en: All Supported Files
nn: Alle støtta filer

en: By Extension
nn: Etter filetternamn

en: File Format
nn: Filformat

en: Extension(s)
nn: Filetternamn

en: The program was not able to find out the file format you want to use for `%s'. Please make sure to use a known extension for that file or manually choose a file format from the list below.
nn: Klarte ikkje å finna ut kva for filformat du ville bruka for «%s». Bruk eit kjent filformat, eller vel eit filformat frå lista nedanfor.

en: File format not recognized
nn: Ukjent filformat

en: File not found.
nn: Fil ikkje funne.

en: You don't have the right permissions.
nn: Du har ikkje dei nødvendige løyva.

en: This archive type cannot be modified
nn: Denne arkivtypen kan ikkje modifiserast

en: You can't add an archive to itself.
nn: Du kan ikkje leggja eit arkiv inn i seg sjølv.

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Adding file:
nn: Legg til fil:

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Extracting file:
nn: Pakkar ut fil:

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Removing file:
nn: Fjernar fil:

en: Could not find the volume: %s
nn: Klarte ikkje finna delarkivet: %s

en: Deleting files from archive
nn: Slettar filer frå arkivet

en: Recompressing archive
nn: Komprimerer arkivet på nytt

en: Decompressing archive
nn: Dekomprimerer arkivet

en: Debian package
nn: Debian pakke

en: Bzip2 compressed file
nn: Bzip2-komprimert fil

en: Folder
nn: Mappe

en: [read only]
nn: [berre lesing]

en: Could not display the folder "%s"
nn: Klarte ikkje visa mappa «%s»

en: Getting the file list
nn: Hentar fillista

en: _Quit
nn: _Avslutt

en: _Open the Archive
nn: _Opna arkivet

en: _Show the Files
nn: _Vis filene

en: _Close
nn: _Lukk

en: Extraction completed successfully
nn: Utpakking vellukka

en: Archive created successfully
nn: Arkivet vart laga utan feil

en: Command exited abnormally.
nn: Kommandoen avslutta unormalt.

en: An error occurred while extracting files.
nn: Ein feil oppstod medan filer vart pakka ut.

en: Could not open "%s"
nn: Klarte ikkje opna «%s»

en: An error occurred while loading the archive.
nn: Ein feil oppstod medan arkivet vart lese.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
nn: Ein feil oppstod medan filert vart sletta frå arkivet.

en: An error occurred while adding files to the archive.
nn: Ein feil oppstod medan filer vart lagt til arkivet.

en: An error occurred while testing archive.
nn: Ein feil oppstod medan arkivet vart testa.

en: An error occurred while saving the archive.
nn: Ein feil oppstod medan arkivet vart lagra.

en: An error occurred.
nn: Ein feil oppstod.

en: Command not found.
nn: Kommandoen finst ikkje.

en: Test Result
nn: Testresultat

en: Could not perform the operation
nn: Klarte ikkje utføra handlinga

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
nn: Vil du leggja denne fila til det opne arkivet, eller opna henne som eit nytt arkiv?

en: Do you want to create a new archive with these files?
nn: Vil du laga eit nytt arkiv med desse filene?

en: Create _Archive
nn: Lag _arkiv

en: Folders
nn: Mapper

[ctx: File]
en: Size
nn: Storleik

[ctx: File]
en: Date Modified
nn: Dato endra

[ctx: File]
en: Location
nn: Plassering

[ctx: File]
en: Name
nn: Namn

en: Find:
nn: Finn:

en: Close the folders pane
nn: Lukk mappeområdet

note: Translators: this is the label for the "open recent file" sub-menu.
en: Open _Recent
nn: Opna _nyleg brukt

en: Open a recently used archive
nn: Opna eit arkiv som har vore nyleg brukt

note: Translators: after the colon there is a folder name.
en: _Location:
nn: _Plassering:

en: Could not save the archive "%s"
nn: Klarte ikkje lagra arkivet «%s»

en: Replace _All
nn: Byt ut _alle

en: _Skip
nn: _Hopp over

en: _Replace
nn: By_t ut

en: A folder named "%s" already exists.
    
    %s
nn: Ei mappe som heiter «%s» finst frå før.
    
    %s

en: A file named "%s" already exists.
    
    %s
nn: Ei fil som heiter «%s» finst frå før.
    
    %s

en: Rename
nn: Gje nytt namn

en: _Rename
nn: _Gje nytt namn

en: Could not rename the folder
nn: Kan ikkje gje mappa nytt namn

en: Could not rename the file
nn: Kan ikkje gje fila nytt namn

en: Paste Selection
nn: Lim inn utval

en: _Paste
nn: _Lim inn

en: Add files to an archive
nn: Legg til filer i eit arkiv

en: Extract archive
nn: Pakk ut arkiv

en: Command _Line Output
nn: Kommando_linjeutskrift

en: Could not display help
nn: Klarte ikkje visa hjelp

en: Add files to the specified archive and quit the program
nn: Legg filene til det spesifiserte arkivet og avslutt programmet

en: ARCHIVE
nn: ARKIV

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
nn: Spør etter namn på arkivet, legg til filer, og avslutt programmet

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
nn: Pakk ut arkivet til den oppgjevne mappa og avslutt programmet

en: FOLDER
nn: MAPPE

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
nn: Spør etter målmappe, pakk ut arkivet og avslutt programmet

en: Extract the contents of the archives in the archive folder and quit the program
nn: Pakk ut arkivet til mappa arkivet er i og avslutt programmet

en: Default folder to use for the '--add' and '--extract' commands
nn: Standard mappe som skal brukast til «--add»- og «--extract»-kommandoane

en: Create destination folder without asking confirmation
nn: Lag målmappe utan å be om stadfesting

en: Show the application's version
nn: Viser programmets versjon

en: Compress
nn: Komprimer

en: - Create and modify an archive
nn: - Lag og endra arkiv

en: Load Options
nn: Les inn brukarval

en: _Remove
nn: _Fjern

en: _Help
nn: _Hjelp

en: C_reate
nn: _Lag

en: _Filename:
nn: _Filnamn:

en: Location
nn: Plassering

en: _Encrypt the file list too
nn: _Kypter òg lista over filerHentar fillista

note: this is part of a sentence, for example "split into volumes of 10.0 MB", where MB stands for megabyte.
en: Split into _volumes of
nn: Del opp i _delar av

note: MB means megabytes
en: MB
nn: MiB

en: _Password:
nn: _Passord:

en: _Other Options
nn: _Andre val

en: <span weight="bold" size="larger">Password required</span>
nn: <span weight="bold" size="larger">Passord krevst</span>

en: Delete
nn: Slett

en: _Delete
nn: _Slett

en: _All files
nn: _Alle filer

en: _Selected files
nn: _Merka filer

en: example: *.txt; *.doc
nn: døme: *.txt; *.doc

en: _Files:
nn: _Filer:

en: _Add
nn: _Legg til

en: Add only if _newer
nn: Legg til berre dersom _nyare

en: Add a Folder
nn: Legg til ei mappe

en: _Include subfolders
nn: _Ta med undermapper

en: Exclude folders that are symbolic lin_ks
nn: _Ikkje ta med mapper som er symbolske lenkjer

en: Include _files:
nn: Ta med _filer:

en: example: *.o; *.bak
nn: Døme: *.o; *.bak

en: E_xclude files:
nn: Ikkje t_a med filer:

en: _Exclude folders:
nn: Ikkje t_a med mapper:

en: _Load Options
nn: Les _inn brukarval

en: Sa_ve Options
nn: _Lagra brukarval

en: _Reset Options
nn: _Nullstill brukarvala

en: Extract
nn: Pakk ut

en: _Extract
nn: _Pakk ut

en: Re-crea_te folders
nn: Gjenoppre_tt mapper

en: Over_write existing files
nn: _Skriv over eksisterande filer

en: Do not e_xtract older files
nn: _Ikkje pakk ut eldre filer

en: Actions
nn: Handlingar

en: _Edit
nn: R_ediger

en: _View
nn: _Vis

en: _Arrange Files
nn: _Ordna filer

en: _About
nn: _Om

en: Information about the program
nn: Informasjon om programet

en: Add files to the archive
nn: Legg til filer i arkivet

en: Add Files
nn: Legg til filer

en: Add a folder to the archive
nn: Legg til ei mappe i arkivet

en: Add Folder
nn: Legg til mappe

en: Close the current archive
nn: Lukk det opne arkivet

en: Contents
nn: Innhald

en: Display the Engrampa Manual
nn: Vis handboka for Engrampa

en: _Copy
nn: _Kopier

en: Copy the selection
nn: Kopier utval

en: Cu_t
nn: Klipp u_t

en: Cut the selection
nn: Klipp ut valt område

en: Paste the clipboard
nn: Lim inn frå utklippstavla

en: Rename the selection
nn: Gje nytt namn til utvalet

en: Delete the selection from the archive
nn: Slett utvalet frå arkivet

en: Dese_lect All
nn: Fjern merking frå alle

en: Deselect all files
nn: Fjern merking frå alle filene

en: Extract files from the archive
nn: Pakk ut filer frå arkivet

en: _Last Output
nn: _Sist skrive ut

en: View the output produced by the last executed command
nn: Vis utdata frå den sist køyrte kommandoen

en: Create a new archive
nn: Lag eit nytt arkiv

en: Open archive
nn: Opna arkiv

en: _Open
nn: _Opna

en: Open selected files with an application
nn: Opna valde filer med eit program

en: Specify a password for this archive
nn: Oppgje eit passord for dette arkivet

en: _Properties
nn: Eigenska_per

en: Show archive properties
nn: Vis eigenskapane til arkivet

en: _Refresh
nn: Oppdate_r

en: Reload current archive
nn: Les det opne arkivet på nytt

en: Save As…
nn: Lagra som …

en: Save the current archive with a different name
nn: Lagra det opne arkivet med nytt namn

en: Select _All
nn: Merk _alt

en: Select all files
nn: Merk alle filene

en: _Stop
nn: _Stopp

en: Stop current operation
nn: Stoppar den noverande operasjonen

en: _Test Integrity
nn: _Test integritet

en: Test whether the archive contains errors
nn: Test om det opne arkivet inneheld feil

en: Open the selected file
nn: Opna den valde fila

en: Open the selected folder
nn: Opna den valde mappa

en: Go to the previous visited location
nn: Gå til den førre vitja staden

en: Go to the next visited location
nn: Gå til den neste vitja staden

en: Go up one level
nn: Gå opp eitt nivå

note: Translators: the home location is the home folder.
en: Go to the home location
nn: Gå til heimemappa

en: _Toolbar
nn: _Verktøylinje

en: View the main toolbar
nn: Viser hovudverktøylinja

en: Stat_usbar
nn: Status_linje

en: View the statusbar
nn: Viser statuslinja

en: _Reversed Order
nn: _Omvendt rekkefølgje

en: Reverse the list order
nn: Viser lista i omvendt rekkefølgje

en: _Folders
nn: _Mapper

en: View All _Files
nn: Vis alle _filene

en: View as a F_older
nn: Vis som _mappe

en: by _Name
nn: etter _namn

en: Sort file list by name
nn: Sorter fillista etter namn

en: by _Size
nn: etter _storleik

en: Sort file list by file size
nn: Sorter fillista etter storleiken på filene

en: by T_ype
nn: etter _type

en: Sort file list by type
nn: Sorter fillista etter type

en: by _Date Modified
nn: etter endrings_dato

en: Sort file list by modification time
nn: Sorter fillista etter siste endringsdato

note: Translators: this is the "sort by file location" menu item
en: by _Location
nn: etter _plassering

note: Translators: location is the file location
en: Sort file list by location
nn: Sorter fillista etter plassering

en: Password
nn: Passord

en: <i><b>Note:</b> the password will be used to encrypt files you add to the current archive, and to decrypt files you extract from the current archive. When the archive is closed the password will be deleted.</i>
nn: <i><b>Merk:</b> Passordet vil verta brukt til å kryptera filene du legg til i det opne arkivet, og til å dekryptera filene du pakkar ut frå dette arkivet. Når du lukkar arkivet vil passordet verta sletta frå minnet.</i>

[ctx: File]
en: Name:
nn: Namn:

en: Archive size:
nn: Arkivstorleik:

en: Compression ratio:
nn: Pakkegrad:

en: Content size:
nn: Storleik på innhaldet:

en: Number of files:
nn: Tal på filer:

en: Location:
nn: Plassering:

en: _Update
nn: _Oppdater

en: S_elect the files you want to update:
nn: Vel filene du vil oppdatera
