engrampa 1.25.0 - en to pl translation catalogue (408 entries)

en: File is not a valid .desktop file
pl: Plik nie jest prawidłowym plikiem .desktop

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
pl: Nierozpoznany plik .desktop w wersji "%s"

en: Starting %s
pl: Uruchamianie %s

en: Application does not accept documents on command line
pl: Program nie akceptuje dokumentów w wierszu poleceń

en: Unrecognized launch option: %d
pl: Nierozpoznana opcja startowa: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
pl: Nie można przekazać adresów URI dokumentów do wpisu .desktop "Type=Link"

en: Not a launchable item
pl: Nie można uruchomić elementu

en: Disable connection to session manager
pl: Rozłącza połączenie z menedżerem sesji

en: Specify file containing saved configuration
pl: Określa plik zawierający zapisaną konfigurację

en: FILE
pl: PLIK

en: Specify session management ID
pl: Określa identyfikator zarządzania sesją

en: Session management options:
pl: Opcje zarządzania sesją:

en: Show session management options
pl: Wyświetla opcje zarządzania sesją

en: Engrampa Archive Manager
pl: Menedżer archiwów Engrampa

en: An Archive Manager for the MATE desktop environment
pl: Menedżer archiwów dla środowiska MATE

en: Engrampa is an archive manager for the MATE environment. It allows you to create and modify archives, view the contents of an archive, view a file contained in an archive, and extract files from archive.
pl: Engrampa jest menedżerem archiwów dla MATE. Pozwala tworzyć, modyfikować, przeglądać archiwa, oraz pliki w nich zawarte, a także wyodrębniać pliki z archiwum.

en: Engrampa is only a front-end (a graphical interface) to archiving programs like tar and zip. The supported file types are:
pl: Engrampa to tylko nakładka (interfejs graficzny) programów archiwizacyjnych takich jak tar i zip. Obsługiwane typy plików to:

en: 7-Zip Compressed File (.7z)
pl: Plik skompresowany 7-Zip (.7z)

en: WinAce Compressed File (.ace)
pl: Plik skompresowany WinAce (.ace)

en: ALZip Compressed File (.alz)
pl: Plik skompresowany ALZip (.alz)

en: AIX Small Indexed Archive (.ar)
pl: Małe zindeksowane archiwum AIX (.ar)

en: ARJ Compressed Archive (.arj)
pl: Skompresowane archiwum ARJ (.arj)

en: Cabinet File (.cab)
pl: Plik Cabinet (.cab)

en: UNIX CPIO Archive (.cpio)
pl: Archiwum UNIX CPIO (.cpio)

en: Debian Package (.deb, .udeb) [Read-only mode]
pl: Pakiet Debiana (.deb, .udeb) [Tryb tylko do odczytu]

en: ISO-9660 Disk Image (.iso) [Read-only mode]
pl: Obraz dysku ISO-9660 (.iso) [Tryb tylko do odczytu]

en: Java Archive (.jar)
pl: Archiwum Java (.jar)

en: Java Enterprise archive (.ear)
pl: Archiwum Java Enterprise (.ear)

en: Java Web Archive (.war)
pl: Archiwum Java Web (.war)

en: LHA Archive (.lzh, .lha)
pl: Archiwum LHA (.lzh, .lha)

en: WinRAR Compressed Archive (.rar)
pl: Archiwum skompresowane WinRAR (.rar)

en: RAR Archived Comic Book (.cbr)
pl: Archiwum komiksu RAR (.cbr)

en: RPM Package Manager (.rpm) [Read-only mode]
pl: Menedżer pakietów RPM (.rpm) [Tryb tylko do odczytu]

en: Tape Archive File uncompressed (.tar) or compressed with: gzip (.tar.gz, .tgz), brotli (.tar.br), bzip (.tar.bz, .tbz), bzip2 (.tar.bz2, .tbz2), compress (.tar.Z, .taz), lrzip (.tar.lrz, .tlrz), lzip (.tar.lz, .tlz), lzop (.tar.lzo, .tzo), 7zip (.tar.7z), xz (.tar.xz), Zstandard (.zst)
pl: Plik nieskompresowany Tape Archive (.tar) lub skompresowany z: gzip (.tar.gz, .tgz), brotli (.tar.br), bzip (.tar.bz, .tbz), bzip2 (.tar.bz2, .tbz2), compress (.tar.Z, .taz), lrzip (.tar.lrz, .tlrz), lzip (.tar.lz, .tlz), lzop (.tar.lzo, .tzo), 7zip (.tar.7z), xz (.tar.xz), Zstandard (.zst)

en: Stuffit Archives (.bin, .sit)
pl: Archiwa Stuffit (.bin, .sit)

en: ZIP Archive (.zip)
pl: Archiwum ZIP (.zip)

en: ZIP Archived Comic Book (.cbz)
pl: Archiwum komiksu ZIP (.cbz)

en: ZOO Compressed Archive File (.zoo)
pl: Plik skompresowanego archiwum ZOO (.zoo)

en: Single files compressed with gzip (.gz), brotli (.br), bzip (.bz), bzip2 (.bz2), compress (.Z), lrzip (.lrz), lzip (.lz), lzop (.lzo), rzip(.rz), xz (.xz).
pl: Pojedyncze pliki skompresowane z gzip (.gz), brotli (.br), bzip (.bz), bzip2 (.bz2), compress (.Z), lrzip (.lrz), lzip (.lz), lzop (.lzo), rzip(.rz), xz (.xz).

en: Engrampa is a fork of File Roller and part of the MATE Desktop Environment. If you would like to know more about MATE and Engrampa, please visit the project's home page.
pl: Engrampa jest forkiem File Roller oraz częścią MATE Desktop Environment. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o MATE oraz Engrampa, odwiedź strony domowe projektów.

en: Archive Manager
pl: Menedżer archiwów

en: Create and modify an archive
pl: Tworzenie i modyfikowanie archiwów

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;archive;manager;compression;
pl: MATE;archiwum;menedżer;kompresja;

en: How to sort files
pl: Jak sortować pliki

en: What criteria must be used to arrange files. Possible values: name, size, type, time, path.
pl: Jakie kryteria muszą zostać spełnione, by uporządkować pliki. Możliwe wartości: nazwa, rozmiar, typ, data, ścieżka.

en: Sort type
pl: Typ sortowania

en: Whether to sort in ascending or descending direction. Possible values: ascending, descending.
pl: Określa, czy sortować w kolejności rosnącej lub malejącej. Możliwe wartości: rosnąco, malejąco.

en: List Mode
pl: Tryb listy

en: Whether to view all files in the archive (all_files), or view the archive as a folder (as_folder).
pl: Określa, czy wyświetlać pliki w archiwum (all_files), czy wyświetlać archiwum jako folder (as_folder).

en: Display type
pl: Typ wyświetlania

en: Display the Type column in the main window.
pl: Wyświetl kolumnę Typ w oknie głównym.

en: Display size
pl: Rozmiar wyświetlania

en: Display the Size column in the main window.
pl: Wyświetl kolumnę Rozmiar w oknie głównym.

en: Display time
pl: Wyświetlaj czas

en: Display the Time column in the main window.
pl: Wyświetl kolumnę Czas w oknie głównym.

en: Display path
pl: Wyświetlaj ścieżke

en: Display the Path column in the main window.
pl: Wyświetl kolumnę Ścieżka w oknie głównym.

en: Use MIME icons
pl: Użyj ikon MIME

en: if TRUE will display icons depending on the file type (slower), otherwise will use always the same icon for all files (faster).
pl: Jeśli PRAWDA, będą wyświetlane ikony w zależności od typu pliku (wolne), w przeciwnym razie zawsze będzie używana ta sama ikona (szybkie).

en: Name column width
pl: Szerokość kolumny Nazwa

en: The default width of the name column in the file list.
pl: Domyślna szerokość kolumny Nazwa w liście plików.

en: Max history length
pl: Maksymalna długość historii

en: Max number of items in the Open Recents menu.
pl: Maksymalna liczba przedmiotów w menu Otwórz ostatnie.

en: View toolbar
pl: Pasek narzędziowy widoku

en: Whether to display the toolbar.
pl: Określa, czy wyświetlać pasek narzędziowy widoku.

en: View statusbar
pl: Pasek stanu widoku

en: Whether to display the statusbar.
pl: Określa, czy wyświetlać pasek stanu.

en: View the folders pane
pl: Wyświetla panel katalogów

en: Whether to display the folders pane.
pl: Określa, czy wyświetlać okienko folderów.

en: Editors
pl: Edytory

en: List of applications entered in the Open file dialog and not associated with the file type.
pl: Lista aplikacji wprowadzona w oknie Otwórz plik i nie powiązana z żadnym typem pliku.

en: Compression level
pl: Poziom kompresji

en: Compression level used when adding files to an archive. Possible values: very_fast, fast, normal, maximum.
pl: Poziom kompresji używany podczas dodawania plików do archiwum. Możliwe wartości: very_fast, fast, normal, maximum.

en: Encrypt the archive header
pl: Szyfruj nagłówek archiwum

en: Whether to encrypt the archive header. If the header is encrypted the password will be required to list the archive content as well.
pl: Określa, czy szyfrować nagłówek archiwum. Jeśli nagłówek jest szyfrowany, hasło będzie wymagane do wyświetlenia zawartości archiwum.

en: Adds 'unar' support over .zip archives.
pl: Dodaje wsparcie "unar" poprzez archiwa .zip.

en: It enables the ability to support 'unar' over .zip archives.
pl: To dodaje możliwość wsparcia "unar" poprzez archiwa .zip.

en: Overwrite existing files
pl: Nadpisz istniejące pliki

en: Do not overwrite newer files
pl: Nie nadpisuj nowszych plików

en: Recreate the folders stored in the archive
pl: Odtwórz foldery przechowywane w archiwum

en: Default volume size
pl: Domyślny rozmiar woluminu

en: The default size for volumes.
pl: Domyślny rozmiar dla woluminów.

en: Extract Here
pl: Rozpakuj tutaj

note: Translators: the current position is the current folder
en: Extract the selected archive to the current position
pl: Rozpakowuje wybrane archiwum w bieżącym położeniu

en: Extract To...
pl: Rozpakuj do...

en: Extract the selected archive
pl: Rozpakowuje wybrane archiwum

en: Compress...
pl: Utwórz archiwum...

en: Create a compressed archive with the selected objects
pl: Tworzy skompresowane archiwum z zaznaczonych obiektów

en: Allows to create and extract archives
pl: Umożliwia tworzenie i rozpakowywanie archiwów

en: Could not create the archive
pl: Nie można utworzyć archiwum

en: You have to specify an archive name.
pl: Należy wprowadzić nazwę archiwum.

en: You don't have permission to create an archive in this folder
pl: Brak uprawnień do utworzenia archiwum w tym katalogu

en: Archive type not supported.
pl: Nieobsługiwany typ archiwum.

en: Could not delete the old archive.
pl: Nie można usunąć starego archiwum.

en: Open
pl: Otwórz

en: All archives
pl: Wszystkie archiwa

en: All files
pl: Wszystkie pliki

en: Last Output
pl: Ostatnie dane

en: Engrampa is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
pl: Program Engrampa jest wolnym oprogramowaniem; można go rozprowadzać dalej i/lub modyfikować na warunkach Powszechnej Licencji Publicznej GNU, wydanej przez Fundację Wolnego Oprogramowania (Free Software Foundation) - według wersji drugiej tej Licencji lub którejś z późniejszych wersji.

en: Engrampa is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
pl: Program Engrampa rozpowszechniany jest z nadzieją, iż będzie on użyteczny - jednak BEZ JAKIEJKOLWIEK GWARANCJI, nawet domyślnej gwarancji PRZYDATNOŚCI HANDLOWEJ albo PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONYCH ZASTOSOWAŃ. W celu uzyskania bliższych informacji należy zapoznać się z Powszechną Licencją Publiczną GNU.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Engrampa; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA
pl: Z pewnością wraz z programem Engrampa dostarczono także egzemplarz Powszechnej Licencji Publicznej GNU (GNU General Public License); jeśli nie - proszę napisać do Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Copyright © 2001–2010 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2012–2021 The MATE developers
pl: Prawa autorskie © 2001–2010 Free Software Foundation, Inc.
    Prawa autorskie © 2012–2021 programiści MATE

en: Engrampa is an archive manager for the MATE Desktop Environment.
pl: Engrampa to menedżer archiwów dla środowiska MATE.

en: Could not add the files to the archive
pl: Nie można dodać plików do archiwum

en: You don't have the right permissions to read files from folder "%s"
pl: Brak uprawnień do odczytu plików z katalogu "%s".

en: Save Options
pl: Zapis opcji

en: _Options Name:
pl: Nazwa _opcji:

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Save
pl: _Zapisz

en: Enter the password for the archive '%s'.
pl: Proszę wprowadzić hasło dla archiwum "%s".

en: The name "%s" is not valid because it cannot contain the characters: %s
    
    %s
pl: Nazwa "%s" jest nieprawidłowa, nie może zawierać znaków: %s
    
    %s

en: Please use a different name.
pl: Proszę użyć innej nazwy.

en: You don't have the right permissions to create an archive in the destination folder.
pl: Brak uprawnień do utworzenia archiwum w katalogu docelowym.

en: Destination folder "%s" does not exist.
    
    Do you want to create it?
pl: Katalog docelowy "%s" nie istnieje.
    
    Utworzyć go?

en: Create _Folder
pl: U_twórz katalog

en: Could not create the destination folder: %s.
pl: Nie można utworzyć katalogu docelowego: %s.

en: Archive not created
pl: Nie utworzono archiwum

en: The archive is already present.  Do you want to overwrite it?
pl: Archiwum już istnieje. Zastąpić je?

en: _Overwrite
pl: _Zastąp

en: Extraction not performed
pl: Nie przeprowadzono rozpakowania plików

en: You don't have the right permissions to extract archives in the folder "%s"
pl: Brak uprawnień do rozpakowania plików do katalogu "%s"

[ctx: File]
en: New
pl: Nowe

[ctx: File]
en: Save
pl: Zapisz

en: There was an internal error trying to search for applications:
pl: Wystąpił wewnętrzny błąd podczas próby wyszukania programów:

en: There is no command installed for %s files.
    Do you want to search for a command to open this file?
pl: Nie zainstalowano polecenia dla plików %s.
    Wyszukać polecenie, aby otworzyć ten plik?

en: Could not open this file type
pl: Nie można otworzyć pliku tego typu

en: _Search Command
pl: Wy_szukaj polecenie

en: %s Properties
pl: Właściwości "%s"

en: Update the file "%s" in the archive "%s"?
pl: Zaktualizować plik "%s" w archiwum "%s"?

en: The file has been modified with an external application. If you don't update the file in the archive, all of your changes will be lost. | %u files have been modified with an external application. If you don't update the files in the archive, all of your changes will be lost.
pl[0]: Plik został zmodyfikowany za pomocą zewnętrznego programu. Jeśli plik w archiwum nie zostanie zaktualizowany, wszystkie zmiany zostaną utracone.
pl[1]: %u pliki zostały zmodyfikowane za pomocą zewnętrznego programu. Jeśli pliki w archiwum nie zostaną zaktualizowane, wszystkie zmiany zostaną utracone.
pl[2]: %u plików zostało zmodyfikowanych za pomocą zewnętrznego programu. Jeśli pliki w archiwum nie zostaną zaktualizowane, wszystkie zmiany zostaną utracone.
pl[3]: %u plików zostało zmodyfikowanych za pomocą zewnętrznego programu. Jeśli pliki w archiwum nie zostaną zaktualizowane, wszystkie zmiany zostaną utracone.

en: Update the files in the archive "%s"?
pl: Zaktualizować pliki w archiwum "%s"?

en: File _Format: %s
pl: _Format pliku: %s

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: All Supported Files
pl: Wszystkie obsługiwane pliki

en: By Extension
pl: Według rozszerzenia

en: File Format
pl: Format pliku

en: Extension(s)
pl: Rozszerzenia

en: The program was not able to find out the file format you want to use for `%s'. Please make sure to use a known extension for that file or manually choose a file format from the list below.
pl: Program nie mógł odnaleźć formatu pliku do użycia dla "%s". Proszę się upewnić, że używane jest znane rozszerzenie pliku lub ręcznie wybrać format pliku z poniższej listy.

en: File format not recognized
pl: Nieznany format pliku

en: File not found.
pl: Nie odnaleziono pliku.

en: Archive not found
pl: Nie odnaleziono archiwum

en: You don't have the right permissions.
pl: Brak uprawnień.

en: This archive type cannot be modified
pl: Tego typu archiwum nie można modyfikować

en: You can't add an archive to itself.
pl: Nie można dodać pliku archiwum do niego samego.

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Adding file:
pl: Dodawanie pliku:

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Extracting file:
pl: Rozpakowywanie pliku:

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Removing file:
pl: Usuwanie pliku:

en: Could not find the volume: %s
pl: Nie można odnaleźć woluminu: "%s"

en: Deleting files from archive
pl: Usuwanie plików z archiwum

en: Recompressing archive
pl: Ponowne kompresowanie archiwum

en: Decompressing archive
pl: Dekompresowanie archiwum

en: Debian package
pl: Pakiet Debiana

en: OpenDocument Presentation
pl: Prezentacja OpenDocument

en: OpenDocument Spreadsheet
pl: Arkusz kalkulacyjny OpenDocument

en: OpenDocument Text
pl: Tekst OpenDocument

en: OpenDocument Presentation Template
pl: Szablon Prezentacji OpenDocument

en: OpenDocument Spreadsheet Template
pl: Szablon arkusza kalkulacyjnego OpenDocument

en: OpenDocument Text Template
pl: Szablon tekstu OpenDocument

en: Electronic Publication
pl: Publikacja elektroniczna

en: Tar compressed with 7z
pl: Tar skompresowany za pomocą 7z

en: ALZip archive
pl: Archiwum ALZip

en: ARC archive
pl: Archiwum ARC

en: Brotli compressed file
pl: Plik skompresowany Brotli

en: Tar compressed with brotli
pl: Tar skompresowany za pomocą brotli

en: Bzip2 compressed file
pl: Plik skompresowany programem bzip2

en: Tar compressed with bzip2
pl: Tar skompresowany za pomocą bzip2

en: Bzip compressed file
pl: Plik skompresowany bzip

en: Tar compressed with bzip
pl: Tar skompresowany za pomocą bzip

en: Rar Archived Comic Book
pl: Zarchiwizowany komiks Rar

en: Zip Archived Comic Book
pl: Zarchiwizowany komiks Zip

en: Disc Image File
pl: Plik obrazu płyty

en: Unix Compressed Archive file
pl: Plik skompresowanego archiwum UNIX

en: Tar compressed with gzip
pl: Tar skompresowany za pomocą gzip

en: Unix CPIO Archive
pl: Archiwum Unix CPIO

en: GZip compressed file
pl: Plik skompresowany GZip

en: Tar compressed with lrzip
pl: Tar skompresowany za pomocą lrzip

en: LZip compressed file
pl: Plik skompresowany LZip

en: Tar compressed with lzip
pl: Tar skompresowany za pomocą lzip

en: LZMA compressed file
pl: Plik skompresowany LZMA

en: Tar compressed with lzma
pl: Tar skompresowany za pomocą lzma

en: LZO compressed file
pl: Plik skompresowany LZO

en: Tar compressed with lzop
pl: Tar skompresowany za pomocą lzop

en: Self-extracting zip
pl: Samorozpakowujący się zip

en: Windows Imaging Format
pl: Format obrazowania Windows

en: Red Hat Package Manager file
pl: Plik menedżera pakietów Red Hat

en: RZip compressed file
pl: Plik skompresowany RZip

en: StuffIt Archive
pl: Archiwum StuffIt

en: Tar uncompressed
pl: Tar nieskompresowany

en: Tar compressed with compress
pl: Tar skompresowany za pomocą compress

en: Xz compressed file
pl: Plik skompresowany Xz

en: Tar compressed with xz
pl: Tar skompresowany za pomocą xz

en: Zstandard compressed file
pl: Plik skompresowany Zstandard

en: Tar compressed with zstd
pl: Tar skompresowany za pomocą zstd

en: %lu object (%s) | %lu objects (%s)
pl[0]: %lu obiekt (%s)
pl[1]: %lu obiekty (%s)
pl[2]: %lu obiektów (%s)
pl[3]: %lu obiektów (%s)

en: %lu object selected (%s) | %lu objects selected (%s)
pl[0]: zaznaczono %lu obiekt (%s)
pl[1]: zaznaczono %lu obiekty (%s)
pl[2]: zaznaczono %lu obiektów (%s)
pl[3]: zaznaczono %lu obiektów (%s)

en: Folder
pl: Katalog

en: [read only]
pl: [tylko do odczytu]

en: Could not display the folder "%s"
pl: Nie można wyświetlić katalogu "%s"

en: _Pause
pl: _Pauza

en: Process paused
pl: Proces wstrzymany

en: _Resume
pl: _Wznów

en: Please wait…
pl: Proszę czekać…

note: Translators: %s is a filename
en: Creating "%s"
pl: Tworzenie "%s"

note: Translators: %s is a filename
en: Loading "%s"
pl: Wczytywanie "%s"

note: Translators: %s is a filename
en: Reading "%s"
pl: Odczytywanie "%s"

note: Translators: %s is a filename
en: Deleting files from "%s"
pl: Usuwanie plików z "%s"

note: Translators: %s is a filename
en: Testing "%s"
pl: Testowanie "%s"

en: Getting the file list
pl: Pobieranie listy plików

note: Translators: %s is a filename
en: Copying the files to add to "%s"
pl: Kopiowanie plików by dodać do "%s"

note: Translators: %s is a filename
en: Adding files to "%s"
pl: Dodawanie plików do "%s"

note: Translators: %s is a filename
en: Extracting files from "%s"
pl: Wypakowywanie plików z "%s"

en: Copying the extracted files to the destination
pl: Kopiowanie wypakowanych plików do folderu docelowego

note: Translators: %s is a filename
en: Saving "%s"
pl: Zapisywanie "%s"

en: _Quit
pl: _Zakończ

en: _Open the Archive
pl: _Otwórz archiwum

en: _Show the Files
pl: _Wyświetl pliki

en: Show the _Files and Quit
pl: Wyświetl _pliki i zakończ

en: _Close
pl: _Zamknij

en: %lu file remaining | %lu files remaining
pl[0]: Pozostał %lu plik
pl[1]: Pozostały %lu pliki
pl[2]: Pozostało %lu plików
pl[3]: Pozostało %lu plików

en: Extraction completed successfully
pl: Rozpakowanie powiodło się

en: Archive created successfully
pl: Tworzenie archiwum zakończone powodzeniem

en: Command exited abnormally.
pl: Polecenie zakończyło się z kodem błędu.

en: An error occurred while extracting files.
pl: Podczas rozpakowywania plików wystąpił błąd.

en: Could not open "%s"
pl: Nie można otworzyć "%s"

en: An error occurred while loading the archive.
pl: Wystąpił błąd podczas wczytywania archiwum.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
pl: Wystąpił błąd podczas podczas usuwania plików z archiwum.

en: An error occurred while adding files to the archive.
pl: Wystąpił błąd podczas podczas dodawania plików do archiwum.

en: An error occurred while testing archive.
pl: Wystąpił błąd podczas testowania archiwum.

en: An error occurred while saving the archive.
pl: Wystąpił błąd podczas zapisywania archiwum.

en: An error occurred.
pl: Wystąpił błąd.

en: Command not found.
pl: Nie odnaleziono polecenia.

en: Test Result
pl: Wyniki testu

en: Could not perform the operation
pl: Nie można wykonać operacji

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
pl: Dodać ten plik do bieżącego archiwum, czy też otworzyć go jako nowe archiwum?

en: Do you want to create a new archive with these files?
pl: Utworzyć nowe archiwum z użyciem tych plików?

en: Create _Archive
pl: Utwórz _archiwum

en: Folders
pl: Katalogi

[ctx: File]
en: Size
pl: Rozmiar

[ctx: File]
en: Type
pl: Typ

[ctx: File]
en: Date Modified
pl: Data modyfikacji

[ctx: File]
en: Location
pl: Położenie

[ctx: File]
en: Name
pl: Nazwa

en: Find:
pl: Znajdź:

en: Close the folders pane
pl: Zamyka panel katalogów

note: Translators: this is the label for the "open recent file" sub-menu.
en: Open _Recent
pl: O_twórz ostatnie

en: Open a recently used archive
pl: Otwiera ostatnio używane archiwum

note: Translators: after the colon there is a folder name.
en: _Location:
pl: _Położenie:

en: Could not save the archive "%s"
pl: Nie można zapisać archiwum "%s"

en: Replace file "%s"?
pl: Zastąpić plik "%s"?

en: Another file with the same name already exists in "%s".
pl: Inny plik o tej samej nazwie już istnieje w "%s".

en: Replace _All
pl: Zmień _wszystkie

en: _Skip
pl: _Pomiń

en: _Replace
pl: _Zastąp

note: Translators: the name references to a filename.  This message can appear when renaming a file.
en: New name is void, please type a name.
pl: Nowa nazwa jest pusta, proszę wpisać nazwę.

note: Translators: the name references to a filename.  This message can appear when renaming a file.
en: New name is the same as old one, please type other name.
pl: Nowa nazwa jest taka sama jak stara, proszę wpisać inną nazwę.

note: Translators: the %s references to a filename.  This message can appear when renaming a file.
en: Name "%s" is not valid because it contains at least one of the following characters: %s, please type other name.
pl: Nazwa "%s" jest nieprawidłowa, ponieważ zawiera co najmniej jeden z następujących znaków: %s, Proszę wpisać inną nazwę.

en: A folder named "%s" already exists.
    
    %s
pl: Katalog o nazwie "%s" już istnieje.
    
    %s

en: A file named "%s" already exists.
    
    %s
pl: Plik o nazwie "%s" już istnieje.
    
    %s

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: _New folder name:
pl: _Nowa nazwa katalogu:

en: _New file name:
pl: _Nowa nazwa pliku:

en: _Rename
pl: Zmień n_azwę

en: Could not rename the folder
pl: Nie można zmienić nazwy katalogu

en: Could not rename the file
pl: Nie można zmienić nazwy pliku

en: Paste Selection
pl: Wklejanie zaznaczenia

en: _Destination folder:
pl: Katalog _docelowy:

en: _Paste
pl: Wk_lej

en: Add files to an archive
pl: Dodaje pliki do archiwum

en: Extract archive
pl: Rozpakowanie plików z archiwum

en: Command _Line Output
pl: Dane _w wierszu poleceń

en: Could not display help
pl: Nie można wyświetlić pomocy

en: Add files to the specified archive and quit the program
pl: Dodaje pliki do podanego archiwum i kończy działanie programu

en: ARCHIVE
pl: ARCHIWUM

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
pl: Dodaje pliki pytając o nazwę archiwum i kończy działanie programu

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
pl: Rozpakowuje pliki z archiwów do podanego katalogu i kończy działanie programu

en: FOLDER
pl: KATALOG

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
pl: Rozpakowuje pliki z archiwów pytając o katalog i kończy działanie programu

en: Extract the contents of the archives in the archive folder and quit the program
pl: Rozpakowuje zawartość archiwów do katalogu archiwum i kończy działanie programu

en: Default folder to use for the '--add' and '--extract' commands
pl: Domyślny katalog, używany przy poleceniach "--add" i "--extract"

en: Create destination folder without asking confirmation
pl: Tworzy katalog docelowy bez potwierdzenia

en: Show the application's version
pl: Wyświetla wersję programu

en: Compress
pl: Kompresja

en: - Create and modify an archive
pl: - Tworzenie i modyfikowanie archiwów

en: Load Options
pl: Wczytanie opcji

en: _Apply
pl: _Zastosuj

en: _Remove
pl: _Usuń

en: _Help
pl: _Pomoc

en: _About Archive Manager
pl: _O Menedżerze archiwów

en: C_reate
pl: _Utwórz

en: _Filename:
pl: _Nazwa pliku:

en: Location
pl: Położenie

en: _Encrypt the file list too
pl: Szyfrowanie także _listy plików

note: this is part of a sentence, for example "split into volumes of 10.0 MB", where MB stands for megabyte.
en: Split into _volumes of
pl: Podział na _woluminy o rozmiarze

en: _Password:
pl: _Hasło:

en: _Other Options
pl: _Inne opcje

en: <span weight="bold" size="larger">Password required</span>
pl: <span weight="bold" size="larger">Wymagane hasło</span>

en: _Delete
pl: _Usuń

en: _All files
pl: W_szystkie pliki

en: _Selected files
pl: _Wybrane pliki

en: example: *.txt; *.doc
pl: Na przykład: *.txt; *.doc

en: _Files:
pl: O_kreślone pliki:

en: _Add
pl: _Dodaj

en: Add only if _newer
pl: Dodawanie tylko, jeśli _nowszy

en: Add a Folder
pl: Dodaj katalog

en: _Include subfolders
pl: Z katalogami podrzędny_mi

en: Exclude folders that are symbolic lin_ks
pl: Z pominięciem dowiązań _symbolicznych do katalogów

en: Include _files:
pl: Z _określonymi plikami:

en: example: *.o; *.bak
pl: Na przykład: *.o; *.bak

en: E_xclude files:
pl: _Bez określonych plików:

en: _Exclude folders:
pl: Be_z określonych katalogów:

en: _Load Options
pl: _Wczytaj opcje

en: Sa_ve Options
pl: _Zapisz opcje

en: _Reset Options
pl: P_rzywróć domyślne opcje

en: Extract
pl: Rozpakuj

en: _Extract
pl: R_ozpakuj

en: Re-crea_te folders
pl: Od_tworzenie katalogów

en: Over_write existing files
pl: _Zastąpienie istniejących plików

en: Do not e_xtract older files
pl: _Bez rozpakowywania starszych plików

en: Actions
pl: Działania

en: _Archive
pl: _Archiwum

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _View
pl: _Widok

en: _Arrange Files
pl: _Uporządkowanie plików

en: _About
pl: _O programie

en: Information about the program
pl: Informacje o programie

en: _Add Files…
pl: _Dodaj pliki…

en: Add files to the archive
pl: Dodaje pliki do archiwum

en: Add Files
pl: Dodaj pliki

en: Add a _Folder…
pl: Dodaj katal_og…

en: Add a folder to the archive
pl: Dodaje katalog do archiwum

en: Add Folder
pl: Dodaj katalog

en: Close the current archive
pl: Zamyka bieżące archiwum

en: Contents
pl: Spis treści

en: Display the Engrampa Manual
pl: Wyświetla podręcznik użytkownika programu Engrampa

en: _Copy
pl: S_kopiuj

en: Copy the selection
pl: Kopiuje zaznaczenie

en: Cu_t
pl: _Wytnij

en: Cut the selection
pl: Wycina zaznaczenie

en: Paste the clipboard
pl: Wkleja zawartość schowka

en: _Rename…
pl: Zmień n_azwę…

en: Rename the selection
pl: Zmienia nazwę zaznaczonych elementów

en: Delete the selection from the archive
pl: Usuwa zaznaczone elementy z archiwum

en: Dese_lect All
pl: Odz_nacz wszystko

en: Deselect all files
pl: Odznacza wszystkie pliki

en: _Extract…
pl: R_ozpakuj…

en: Extract files from the archive
pl: Rozpakowuje pliki z archiwum

en: Find…
pl: Znajdź…

en: _Last Output
pl: O_statnie komunikaty wyjściowe

en: View the output produced by the last executed command
pl: Wyświetla komunikaty wyjściowe ostatnio uruchomionego polecenia

en: New…
pl: Nowe…

en: Create a new archive
pl: Tworzy nowe archiwum

en: Open…
pl: Otwórz…

en: Open archive
pl: Otwiera archiwum

en: _Open
pl: _Otwórz

en: _Open With…
pl: _Otwórz za pomocą…

en: Open selected files with an application
pl: Otwiera zaznaczone pliki przy użyciu wybranego programu

en: Pass_word…
pl: _Hasło…

en: Specify a password for this archive
pl: Określa hasło dla archiwum

en: _Properties
pl: _Właściwości

en: Show archive properties
pl: Wyświetla właściwości archiwum

en: _Refresh
pl: _Odśwież

en: Reload current archive
pl: Wczytuje ponownie zawartość archiwum

en: Save As…
pl: Zapisz jako…

en: Save the current archive with a different name
pl: Zapisuje bieżące archiwum pod inną nazwą

en: Select _All
pl: Z_aznacz wszystko

en: Select all files
pl: Zaznacza wszystkie pliki

en: _Stop
pl: Z_atrzymaj

en: Stop current operation
pl: Zatrzymuje bieżącą operację

en: _Test Integrity
pl: Test _spójności

en: Test whether the archive contains errors
pl: Testowanie poprawności archiwum

en: Open the selected file
pl: Otwiera zaznaczony plik

en: Open the selected folder
pl: Otwiera zaznaczony katalog

en: Go to the previous visited location
pl: Przechodzi do poprzednio odwiedzonego położenia

en: Go to the next visited location
pl: Przechodzi do następnego odwiedzonego położenia

en: Go up one level
pl: Przechodzi o poziom w górę

note: Translators: the home location is the home folder.
en: Go to the home location
pl: Przechodzi do położenia początkowego

en: _Toolbar
pl: Pasek _narzędziowy

en: View the main toolbar
pl: Wyświetla pasek narzędziowy

en: Stat_usbar
pl: Pasek _stanu

en: View the statusbar
pl: Wyświetla pasek stanu

en: _Reversed Order
pl: _Odwrócony porządek

en: Reverse the list order
pl: Odwraca porządek listy plików

en: _Folders
pl: _Katalogi

en: View All _Files
pl: Wyświetlanie _wszystkich plików

en: View as a F_older
pl: Wyświetlanie w postaci kata_logu

en: by _Name
pl: według _nazwy

en: Sort file list by name
pl: Sortuje listę plików według nazw

en: by _Size
pl: według _rozmiaru

en: Sort file list by file size
pl: Sortuje listę plików według rozmiarów

en: by T_ype
pl: według _typu

en: Sort file list by type
pl: Sortuje listę plików według typów

en: by _Date Modified
pl: według _daty modyfikacji

en: Sort file list by modification time
pl: Sortuje listę plików według czasów modyfikacji

note: Translators: this is the "sort by file location" menu item
en: by _Location
pl: według położ_enia

note: Translators: location is the file location
en: Sort file list by location
pl: Sortuje listę plików według położenia

en: Password
pl: Hasło

en: _Encrypt the file list
pl: Szyfrowanie _listy plików

en: <i><b>Note:</b> the password will be used to encrypt files you add to the current archive, and to decrypt files you extract from the current archive. When the archive is closed the password will be deleted.</i>
pl: <i><b>Uwaga:</b> wprowadzone hasło będzie używane do szyfrowania plików dodawanych do bieżącego archiwum, jak również do odszyfrowywania plików rozpakowywanych z niego. Z chwilą zamknięcia archiwum hasło zostanie usunięte z pamięci.</i>

[ctx: File]
en: Name:
pl: Nazwa:

en: Archive size:
pl: Rozmiar archiwum:

en: Compression ratio:
pl: Współczynnik kompresji:

en: Content size:
pl: Rozmiar zawartości:

en: Number of files:
pl: Liczba plików:

en: Location:
pl: Położenie:

en: Last modified:
pl: Ostatnia modyfikacja:

en: Type:
pl: Rodzaj:

en: _Update
pl: _Zaktualizuj

en: S_elect the files you want to update:
pl: Pr_oszę wybrać pliki do aktualizacji:
