engrampa 1.25.0 - en to si translation catalogue (159 entries)

en: Starting %s
si: ආරම්භවෙමින් %s

en: Not a launchable item
si: ඇරඹීය හැකි අයිතමයක් නොවේ

en: Archive Manager
si: සංරක්‍ෂණ කළමණාකරු

en: Create and modify an archive
si: සංරක්‍ෂණයක් නිර්මාණය කරන්න සහ වෙනස් කරන්න

en: Extract Here
si: මෙතන විසුරුවන්න

en: Extract To...
si: වෙත විසුරුවන්න...

en: Extract the selected archive
si: තෝරාගත් සංරක්‍ෂණය විසුරුවන්න

en: Engrampa
si: ගොනු සංරක්‍ෂණය

en: Could not create the archive
si: සංරක්‍ෂණ නිර්මාණය කළ නොහැකි විය

en: You have to specify an archive name.
si: ඔබට සංරක්‍ෂණ නාමය විශේෂිතව දැක්විය යුතුයි.

en: You don't have permission to create an archive in this folder
si: මෙම බහලුම තුළ සංරක්‍ෂණයක් නිර්මාණයට ඔබට අවසර නැත

en: Archive type not supported.
si: සංරක්‍ෂණ වර්‍ගය සහය දක්වන්නේ නැත.

en: Could not delete the old archive.
si: පැරණි සංරක්‍ෂණය මකාදැමිය නොහැක.

en: Open
si: විවෘත කරන්න

en: All archives
si: සියළුම සංරක්‍ෂණ

en: All files
si: සියළු ගොනු

en: Last Output
si: අවසාන ප්‍රථිධානය

en: Could not add the files to the archive
si: සංරක්‍ෂණ සඳහා ගොනු ඇතුලත් කළ නොහැකි විය

en: You don't have the right permissions to read files from folder "%s"
si: "%s" බහලුම තුලින් ගොනු කියවීම සඳහා ඔබට නිසි අවසර නැත

en: Save Options
si: සුරකිමේ විකල්ප

en: _Cancel
si: අවලංගු කරන්න (_C)

en: _Save
si: සුරකින්න (_S)

en: Enter the password for the archive '%s'.
si: '%s' සංරක්‍ෂණය සඳහා රහස්පදය ඇතුළත් කරන්න.

en: Please use a different name.
si: කරුණාකර වෙනත් නමක් භාවිතා කරන්න.

en: Destination folder "%s" does not exist.
    
    Do you want to create it?
si: අනිත් අන්තයේ "%s" බහලුම නැත.
    
    ඔබට එය නිර්මාණය කිරීමට අවශ්‍යද?

en: Create _Folder
si: බහලුමක් නිර්මාණය කරන්න

en: Could not create the destination folder: %s.
si: අනිත් අන්තයේ නිර්මාණය කළ නොහැකිවිය: %s.

en: Archive not created
si: සංරක්‍ෂණය නිර්මාණයය නොවුනි

en: The archive is already present.  Do you want to overwrite it?
si: සංරක්‍ෂණය දැනටමත් ඇත.  ඔබට එය මත නැවත ලිවීමට අවශ්‍යද?

en: _Overwrite
si: මත ලියන්න (_O)

en: Extraction not performed
si: විහිදුවීම සිදු නොවුනි

[ctx: File]
en: Save
si: සුරකින්න

en: %s Properties
si: %s වත්කම්

en: All Files
si: සියළුම ගොනු

en: You don't have the right permissions.
si: ඔබට නිසි අවසර නොමැත.

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Adding file:
si: ගොනුවක් එක් කරමින්:

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Extracting file:
si: ගොනු විහිදුවමින්:

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Removing file:
si: ගොනුවක් ඉවත් කරමින්:

en: Deleting files from archive
si: සංරක්‍ෂණයෙන් ගොනු මකන්න

en: Recompressing archive
si: සංරක්‍ෂණය ප්‍රථිසම්පීඩනය

en: Decompressing archive
si: සංරක්‍ෂණය අසම්පීඩනය

en: Folder
si: බහලුම

en: [read only]
si: [කියවීම පමණයි]

en: Could not display the folder "%s"
si: "%s" බහලුම පෙන්විය නොහැක

en: Getting the file list
si: ගොනු ලැයිස්තුව ලබා ගනිමින්

en: _Quit
si: ඉවත් වන්න (_Q)

en: _Close
si: වසන්න (_C)

en: Command exited abnormally.
si: විධානය අසාමාන්‍ය ලෙස අවසන් විය.

en: An error occurred while extracting files.
si: ගොනු විහිදීමෙදි දෝෂයක් හටගැනුනි

en: Could not open "%s"
si: "%s" විවෘත කළ නොහැක

en: An error occurred while loading the archive.
si: සංරක්‍ෂණය පූරණයේදි දෝෂයක් හට ගැනින.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
si: සංරක්‍ෂණයෙන් ගොනු මැකීමේදි දෝෂයක් හට ගැනින.

en: An error occurred while adding files to the archive.
si: සංරක්‍ෂණයට ගොනු එක් කිරීමේදිදී දෝෂයක් හට ගැනින.

en: An error occurred while testing archive.
si: සංරක්‍ෂණයට ගොනු එක් පරික්‍ෂාරීරිමේේදි දෝෂයක් හට ගැනින.

en: Command not found.
si: විධානය හමුවුයේ නැත.

en: Test Result
si: පරීක්‍ෂණ ප්‍රථිපල

en: Could not perform the operation
si: මෙහෙයුම ක්‍රියාත්මක කළ නොහැකි විය

en: Create _Archive
si: සංරක්‍ෂණය නිර්මාණය කරන්න (_A)

[ctx: File]
en: Size
si: ප්‍රමාණය

[ctx: File]
en: Type
si: වර්‍ගය

[ctx: File]
en: Date Modified
si: වෙනස්කල දිනය

[ctx: File]
en: Location
si: පිහිටිම

[ctx: File]
en: Name
si: නම

en: Find:
si: සොයන්න:

en: Open a recently used archive
si: මීට පෙර භැවිත් කළ සංරක්‍ෂණය විවෘත කරන්න

note: Translators: after the colon there is a folder name.
en: _Location:
si: පිහිටීම: (_L)

en: Could not save the archive "%s"
si: "%s" සංරක්‍ෂණය සුරකිමට නොහැකි විය

en: Replace _All
si: සියල්ල ආදේශ කරන්න (_A)

en: _Skip
si: මගහරින්න (_S)

en: _Replace
si: ආදේශය (_R)

en: A folder named "%s" already exists.
    
    %s
si: "%s" බහලුම දැනටමත් ඇත.
    
    %s

en: A file named "%s" already exists.
    
    %s
si:  "%s" ගොනුව දැනටමත් ඇත.
    
    %s

en: Rename
si: නම වෙනස් කරන්න

en: _Rename
si: නම වෙනස් කරන්න (_R)

en: Could not rename the folder
si: බහලුමේ නම වෙනස් කළ නොහැකි විය

en: Could not rename the file
si: ගොනුවේ නම වෙනස් කළ නොහැකි විය

en: Paste Selection
si: තෝරාගත් කොටස අලවන්න

en: _Paste
si: අලවන්න (_P)

en: Add files to an archive
si: සංරක්‍ෂණය සඳහා ගොනු ඇතුලත් කරන්න

en: Extract archive
si: සංරක්‍ෂණය විසුරුවන්න

en: Command _Line Output
si: රේඛිය විධාන ප්‍රථිධානය (_L)

en: Could not display help
si: සහාය දර්ශනය කළ නොහැක

en: Add files to the specified archive and quit the program
si: විශේෂිතව දැක්වු සංරක්‍ෂණයට ගොනු එක්කර වැඩසටහනින් ඉවත්වන්න

en: Show the application's version
si: යෙදුමේ අනුවාදය පෙන්වන්න

en: Load Options
si: පූරණ විකල්ප

en: _Help
si: උදව් (_H)

en: C_reate
si: නිර්මාණය කරන්න (_r)

en: Location
si: පිහිටිම

en: _Password:
si: _රහස්‍ය පදය:

en: <span weight="bold" size="larger">Password required</span>
si: <span weight="bold" size="larger">රහස්පදය අවශ්‍යවේ</span>

en: Delete
si: මකන්න

en: _Delete
si: මකන්න (_D)

en: _All files
si: සියළුම ගොනු (_A)

en: _Selected files
si: තෝරාගත් ගොනු (_S)

en: example: *.txt; *.doc
si: උදාහරණය: *.txt; *.doc

en: _Files:
si: ගොනු: (_F)

en: _Add
si: එක් කරන්න (_A)

en: Add a Folder
si: ගොනුවක් එක් කරන්න

en: _Include subfolders
si: උපබහලුම් ඇතුලත් කරන්න (_I)

en: example: *.o; *.bak
si: උදාහරණය: *.o; *.bak

en: E_xclude files:
si: ගොනු ඇතුලත් නොකරන්න (_I)

en: _Load Options
si: පුරණ විකල්ප (_L)

en: Sa_ve Options
si: සුරකිමේ විකල්ප (_v)

en: Extract
si: විහිදුවන්න

en: _Extract
si: විහිදුවන්න (_E)

en: Re-crea_te folders
si: බහලුම් නැවත නිර්මාණය කරන්න (_t)

en: Actions
si: ක්‍රියා

en: _Archive
si: සංරක්‍ෂණය (_A)

en: _Edit
si: සැකසුම් (_E)

en: _View
si: දසුන (_V)

en: _Arrange Files
si: ගොනු පිළිවෙලට සකසන්න (_A)

en: _About
si: සම්බන්ධව (_A)

en: Information about the program
si: ක්‍රමලේඛය පිළිබද තොරතුරු

en: Add files to the archive
si: සංරක්‍ෂණයට ගොනු එක්කරන්න

en: Add Files
si: ගොනු එක් කරන්න

en: Add Folder
si: බහලුමක් එක් කරන්න

en: Contents
si: අදහස

en: _Copy
si: පිටපත් කරන්න (_C)

en: Copy the selection
si: තෝරාගත් කොටස අලවන්න

en: Cu_t
si: කපන්න (_t)

en: Cut the selection
si: තෝරාගත් කොටස කපන්න

en: Rename the selection
si: තේරීමෙ නම වෙනස්කරන්න

en: Dese_lect All
si: තෝරාගත් සියල්ල අත්හරින්න (_l)

en: Deselect all files
si: තෝරාගත් ගොනු සියල්ල අත්හරින්න

en: _Last Output
si: අවසාන ප්‍රථිධානය (_L)

en: Create a new archive
si: නව සංරක්‍ෂණයක් නිර්මාණය කරන්න

en: Open archive
si: සංරක්‍ෂණය විවෘත කරන්න

en: _Open
si: විවෘත කරන්න (_O)

en: Open selected files with an application
si: තෝරාගත් ගොනු යෙදුමක් සමඟ විවෘත කරන්න

en: _Properties
si: වත්කම් (_P)

en: Show archive properties
si: සංරක්‍ෂණ වත්කම් පෙන්වන්න

en: _Refresh
si: ප්‍රබෝධ කරීම (_R)

en: Reload current archive
si: දැනට භාවිතයේ ඇති සංරක්‍ෂණය ප්‍රථිපූරණය කරන්න

en: Save As…
si: සුරකින අයුර…

en: Select _All
si: සියල්ල තෝරන්න (_A)

en: Select all files
si: ගොනු සියල්ල තෝරන්න

en: _Stop
si: නවතන්න (_S)

en: Stop current operation
si: දැනට ක්‍රියාත්මක වන මෙහෙයුම නවතන්න

en: Open the selected folder
si: තෝරාගත් බහලුම විවෘත කරන්න

en: Go to the previous visited location
si: මීට පෙර ඇති පෙර ගමන් කළ පිහිටීමට යන්න

en: Go to the next visited location
si: මීලඟට ඇති පෙර ගමන් කළ පිහිටීමට යන්න

en: Go up one level
si: එක මට්තමක් ඉහලට යන්න

note: Translators: the home location is the home folder.
en: Go to the home location
si: නිවාස පිහිටිමට යන්න

en: _Toolbar
si: මෙවලම්තීරුව (_T)

en: View All _Files
si: සියළුම ගොනු දර්ශනය කරන්න (_F)

en: View as a F_older
si: බහලුමක් ලෙස දර්ශනය කරන්න (_o)

en: by _Name
si: නමින් (_N)

en: by _Size
si: විශාලත්වයෙන් (_S)

en: by T_ype
si: වර්‍ගයෙන් (_y)

note: Translators: this is the "sort by file location" menu item
en: by _Location
si: පිහිටීමෙන් (_L)

en: Password
si: රහස්පදය

[ctx: File]
en: Name:
si: නම:

en: Archive size:
si: සංරක්‍ෂණයේ ප්‍රමාණය:

en: Compression ratio:
si: සම්පීඩන අනුපාතය:

en: Content size:
si: අන්තර්ගතයේ ප්‍රමාණය:

en: Number of files:
si: ගොනු සංඛ්‍යාව:

en: Location:
si: පිහිටිම:

en: Type:
si: වර්‍ගය:

en: _Update
si: යාවත්කාලීන (_U)
