engrampa 1.25.0 - en to tr translation catalogue (404 entries)

en: File is not a valid .desktop file
tr: Dosya geçerli bir .desktop dosyası değil

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
tr: Tanınmayan desktop dosyası Sürüm '%s'

en: Starting %s
tr: %s başlatılıyor

en: Application does not accept documents on command line
tr: Uygulama komut satırında belgeleri kabul etmiyor

en: Unrecognized launch option: %d
tr: Anımsanamayan başlatma seçeneği: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
tr: Belge URI'leri bir 'Tür=Bağ' masaüstü girişine geçilemiyor

en: Not a launchable item
tr: Başlatılabilir bir öğe değil

en: Disable connection to session manager
tr: Ortam yöneticisiyle bağlantıyı kapat

en: Specify file containing saved configuration
tr: Kaydedilen yapılandırmayı içeren dosyayı belirtin

en: FILE
tr: DOSYA

en: Specify session management ID
tr: Ortam yönetici ID belirtin

en: ID
tr: No

en: Session management options:
tr: Ortam yönetimi seçenekleri:

en: Show session management options
tr: Ortam yönetimi seçeneklerini göster

en: Engrampa Archive Manager
tr: Engrampa Arşiv Yöneticisi

en: An Archive Manager for the MATE desktop environment
tr: MATE masaüstü ortamı için bir Arşiv Yöneticisi

en: Engrampa is an archive manager for the MATE environment. It allows you to create and modify archives, view the contents of an archive, view a file contained in an archive, and extract files from archive.
tr: Engrampa, MATE masaüstü ortamı için arşiv yöneticisidir. Arşiv oluşturmanıza, değiştirmenize, arşivin içeriğini görüntülemenize, arşivde bulunan dosyayı görüntülemenize ve arşivden dosya çıkarmanıza olanak tanır.

en: Engrampa is only a front-end (a graphical interface) to archiving programs like tar and zip. The supported file types are:
tr: Engrampa, tar ve zip gibi arşivleme programları için grafik arayüzdür. Desteklenen dosya türleri şunlardır:

en: 7-Zip Compressed File (.7z)
tr: 7-Zip Sıkıştırılmış Dosya (.7z)

en: WinAce Compressed File (.ace)
tr: WinAce Sıkıştırılmış Dosya (.ace)

en: ALZip Compressed File (.alz)
tr: ALZip Sıkıştırılmış Dosya (.alz)

en: AIX Small Indexed Archive (.ar)
tr: AIX Küçük İndeksli Arşiv (.ar)

en: ARJ Compressed Archive (.arj)
tr: ARJ Sıkıştırılmış Arşiv (.arj)

en: Cabinet File (.cab)
tr: Cabinet Dosyası (.cab)

en: UNIX CPIO Archive (.cpio)
tr: UNIX CPIO Arşiv (.cpio)

en: Debian Package (.deb, .udeb) [Read-only mode]
tr: Debian Paketi (.deb, .udeb) [salt okunur kip]

en: ISO-9660 Disk Image (.iso) [Read-only mode]
tr: ISO-9660 Disk Görüntüsü (.iso) [Salt okunur kip]

en: Java Archive (.jar)
tr: Java Arşiv (.jar)

en: Java Enterprise archive (.ear)
tr: Java Enterprise arşiv (.ear)

en: Java Web Archive (.war)
tr: Java Web Arşiv (.war)

en: LHA Archive (.lzh, .lha)
tr: LHA Arşiv (.lzh, .lha)

en: WinRAR Compressed Archive (.rar)
tr: WinRAR Sıkıştırılmış Arşiv (.rar)

en: RAR Archived Comic Book (.cbr)
tr: RAR Arşivlenmiş Çizgi-Roman Kitabı (.cbr)

en: RPM Package Manager (.rpm) [Read-only mode]
tr: RPM Paket Yöneticisi (.rpm) [Salt okunur kip]

en: Tape Archive File uncompressed (.tar) or compressed with: gzip (.tar.gz, .tgz), brotli (.tar.br), bzip (.tar.bz, .tbz), bzip2 (.tar.bz2, .tbz2), compress (.tar.Z, .taz), lrzip (.tar.lrz, .tlrz), lzip (.tar.lz, .tlz), lzop (.tar.lzo, .tzo), 7zip (.tar.7z), xz (.tar.xz), Zstandard (.zst)
tr: Teyp Arşiv Dosyası sıkıştırılmamış (.tar) ya da şunlarla sıkıştırılmış: gzip (.tar.gz, .tgz), brotli (.tar.br), bzip (.tar.bz, .tbz), bzip2 (.tar.bz2, .tbz2), sıkıştırma (.tar.Z, .taz), lrzip (.tar.lrz, .tlrz), lzip (.tar.lz, .tlz), lzop (.tar.lzo, .tzo), 7zip (.tar.7z), xz (.tar.xz), Zstandard (.zst)

en: Stuffit Archives (.bin, .sit)
tr: Stuffit Arşivleri (.bin, .sit)

en: ZIP Archive (.zip)
tr: ZIP Arşiv (.zip)

en: ZIP Archived Comic Book (.cbz)
tr: ZIP Arşivlenmiş Çizgi-Roman Kitabı (.cbz)

en: ZOO Compressed Archive File (.zoo)
tr: ZOO Sıkıştırılmış Arşiv Dosyası (.zoo)

en: Single files compressed with gzip (.gz), brotli (.br), bzip (.bz), bzip2 (.bz2), compress (.Z), lrzip (.lrz), lzip (.lz), lzop (.lzo), rzip(.rz), xz (.xz).
tr: Şunlarla sıkıştırılmış tek dosya gzip (.gz), brotli (.br), bzip (.bz), bzip2 (.bz2), sıkıştırma (.Z), lrzip (.lrz), lzip (.lz), lzop (.lzo), rzip(.rz), xz (.xz).

en: Engrampa is a fork of File Roller and part of the MATE Desktop Environment. If you would like to know more about MATE and Engrampa, please visit the project's home page.
tr: Engrampa, bir File Roller çatallamasıdır ve MATE masaüstü ortamının bir parçasıdır. MATE ve Engrampa hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, lütfen projenin ana sayfasını ziyaret ediniz.

en: Archive Manager
tr: Arşiv Yöneticisi

en: Create and modify an archive
tr: Bir arşivi oluşturur ve değiştirir

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;archive;manager;compression;
tr: MATE;arşiv;yönetici;sıkıştırma;

en: How to sort files
tr: Dosyaların nasıl sıralanacağı

en: What criteria must be used to arrange files. Possible values: name, size, type, time, path.
tr: Dosya düzenleme için kullanılacak kriterler. Olası değerler: isim, boyut, tür, zaman, yol.

en: Sort type
tr: Sıralama türü

en: Whether to sort in ascending or descending direction. Possible values: ascending, descending.
tr: Artan veya azalan yönde sıralama olup olmaması. Olası değerler: artan, azalan.

en: List Mode
tr: Liste kipi

en: Whether to view all files in the archive (all_files), or view the archive as a folder (as_folder).
tr: Arşiv içeriğini tümünün görülüp görülmemesi (all_files), ya da arşivin dizin görünümünde olup olmaması (as_folder).

en: Display type
tr: Türü görüntüle

en: Display the Type column in the main window.
tr: Ana pencere Tür sütununu göster.

en: Display size
tr: Boyutu görüntüle

en: Display the Size column in the main window.
tr: Ana pencere Boyut sütununu göster.

en: Display time
tr: Zamanı görüntüle

en: Display the Time column in the main window.
tr: Ana pencere Zaman sütununu göster.

en: Display path
tr: Yolu görüntüle

en: Display the Path column in the main window.
tr: Ana pencere Yol sütununu göster.

en: Use MIME icons
tr: MIME simgelerini kullan

en: if TRUE will display icons depending on the file type (slower), otherwise will use always the same icon for all files (faster).
tr: Eğer doğruysa dosya türüyle bağlantılı simgeler gösterilir (yavaş), aksi durumda tüm dosyalar için aynı simge kullanılır (hızlı).

en: Name column width
tr: İsim sütun genişliği

en: The default width of the name column in the file list.
tr: Listedeki isim sütununun varsayılan genişliği

en: Max history length
tr: Maksimum geçmiş uzunluğu

en: Max number of items in the Open Recents menu.
tr: Son Kullanılanlar menüsündeki öğelerin maksimum sayısı

en: View toolbar
tr: Araç çubuğunu göster

en: Whether to display the toolbar.
tr: Araç çubuğunun görünüp görünmemesi.

en: View statusbar
tr: Durum çubuğunu göster

en: Whether to display the statusbar.
tr: Durum çubuğunun görünüp görünmemesi.

en: View the folders pane
tr: Dizinler panelini göster

en: Whether to display the folders pane.
tr: Dizinler bölmesinin görünüp görünmemesi.

en: Editors
tr: Düzenleyiciler

en: List of applications entered in the Open file dialog and not associated with the file type.
tr: Birlikte aç penceresindeki girili uygulamaların ve dosya türü ile ilişkili olmayan uygulamaların listesi

en: Compression level
tr: Sıkıştırma seviyesi

en: Compression level used when adding files to an archive. Possible values: very_fast, fast, normal, maximum.
tr: Bir arşive dosya eklerken kullanılan sıkıştırma düzeyi. Olası değerler: çok_hızlı, hızlı, normal, azami.

en: Encrypt the archive header
tr: Arşiv başlığını şifrele

en: Whether to encrypt the archive header. If the header is encrypted the password will be required to list the archive content as well.
tr: Arşiv başlığının şifrelenmiş olup olmaması. Eğer arşiv başlığı şifrelenirse, arşiv içeriği listesi için şifre gerekli olacaktır.

en: Adds 'unar' support over .zip archives.
tr: .zip arşivleri üzerinde 'unar' desteği ekler.

en: It enables the ability to support 'unar' over .zip archives.
tr: .zip arşivleri üzerinde 'unar' desteği vermeyi etkinleştirir.

en: Overwrite existing files
tr: Mevcut dosyaların üstüne yaz

en: Do not overwrite newer files
tr: Yeni dosyaların üzerine yazma

en: Recreate the folders stored in the archive
tr: Arşivde saklanan dizinleri yeniden oluştur

en: Default volume size
tr: Varsayılan birim boyutu

en: The default size for volumes.
tr: Birimlerin varsayılan boyutu

en: Extract Here
tr: Buraya Aç

note: Translators: the current position is the current folder
en: Extract the selected archive to the current position
tr: Seçilen arşivi mevcut konuma aç

en: Extract To...
tr: Konuma _Aç...

en: Extract the selected archive
tr: Seçili arşivi aç

en: Compress...
tr: Sıkıştır...

en: Create a compressed archive with the selected objects
tr: Seçilen nesnelerle sıkıştırılmış bir arşiv oluştur

en: Allows to create and extract archives
tr: Arşiv oluşturulmasına ve açılmasına imkân sağlar

en: Could not create the archive
tr: Arşiv oluşturulamadı

en: You have to specify an archive name.
tr: Bir arşiv ismi belirtmelisiniz.

en: You don't have permission to create an archive in this folder
tr: Bu dizin içinde bir arşiv oluşturmak için yeterli izniniz yok

en: Archive type not supported.
tr: Arşiv türü desteklenmiyor.

en: Could not delete the old archive.
tr: Eski arşiv silinemedi.

en: Open
tr: Aç

en: All archives
tr: Tüm arşivler

en: All files
tr: Tüm dosyalar

en: Last Output
tr: Son Çıktı

en: Engrampa is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
tr: Engrampa özgür yazılımdır; Özgür Yazılım Vakfı tarafından yayınlanan GNU Genel Kamu Lisansının 2. veya (tercihinize bağlı olarak) daha sonraki bir sürümü kapsamında yeniden dağıtabilir ve/veya değiştirebilirsiniz.

en: Engrampa is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
tr: Engrampa faydalı olacağı umularak dağıtılmaktadır, fakat HİÇ BİR GARANTİSİ YOKTUR; SATILABİLİRLİĞİ veya HERHANGİBİR AMACA UYGUNLUĞU için dahi zımni bir garanti içermez. Daha fazla bilgi için GNU Genel Kamu Lisansı'na bakın.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Engrampa; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA
tr: Bu yazılımla birlikte GNU Genel Kamu Lisansı'nın bir kopyası gelmiş olmalıdır; eğer yok ise, lütfen Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA adresine yazın

en: Copyright © 2001–2010 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2012–2021 The MATE developers
tr: Telif Hakkı © 2001–2010 Free Software Foundation, Inc.
    Telif Hakkı © 2012–2021 MATE geliştiricileri

en: Engrampa is an archive manager for the MATE Desktop Environment.
tr: Engrampa, MATE masaüstü ortamı için bir Arşiv Yöneticisidir.

en: Could not add the files to the archive
tr: Arşive dosyalar eklenemedi

en: You don't have the right permissions to read files from folder "%s"
tr: "%s" dizininde bulunan dosyaları okumak için yeterli izne sahip değilsiniz.

en: Save Options
tr: Kaydetme Seçenekleri

en: _Options Name:
tr: _Seçenek Adı:

en: _Cancel
tr: _Vazgeç

en: _Save
tr: _Kaydet

en: Enter the password for the archive '%s'.
tr: Arşiv '%s' için parolayı girin.

en: The name "%s" is not valid because it cannot contain the characters: %s
    
    %s
tr: "%s" ismi "%s" karakterlerini içerdiği için geçerli bir ad değil.
    
    %s

en: Please use a different name.
tr: Lütfen başka bir ad kullanın.

en: You don't have the right permissions to create an archive in the destination folder.
tr: Hedef dizin içinde bir arşiv oluşturmak için yeterli izniniz yok.

en: Destination folder "%s" does not exist.
    
    Do you want to create it?
tr: Hedef dizin "%s" mevcut değil. 
    
    Onu oluşturmak istiyor musunuz?

en: Create _Folder
tr: Di_zin Oluştur

en: Could not create the destination folder: %s.
tr: Belirtilen hedef dizin oluşturulamadı: %s.

en: Archive not created
tr: Arşiv oluşturulamadı

en: The archive is already present.  Do you want to overwrite it?
tr: Bu arşiv zaten var.  Üzerine yazılmasını istiyor musunuz?

en: _Overwrite
tr: Ü_zerine yaz

en: Extraction not performed
tr: Açma işlemi gerçekleştirilemedi

en: You don't have the right permissions to extract archives in the folder "%s"
tr: Dosyaları "%s" dizinine açmak için yeterli izniniz yok.

[ctx: File]
en: New
tr: Yeni

[ctx: File]
en: Save
tr: Kaydet

en: There was an internal error trying to search for applications:
tr: Uygulamalar için aranırken dahili bir hata oluştu:

en: There is no command installed for %s files.
    Do you want to search for a command to open this file?
tr: %s dosyaları için hiçbir komut kurulu değil.
    Bu dosyayı açmak için bir komut aramak ister misiniz?

en: Could not open this file type
tr: Bu dosya türü açılamadı

en: _Search Command
tr: _Arama Komutu

en: %s Properties
tr: %s Özellikleri

en: Update the file "%s" in the archive "%s"?
tr: "%s" dosyasının "%s" arşivindeki hali güncellensin mi?

en: Update the files in the archive "%s"?
tr: "%s" arşivindeki dosyalar güncellensin mi?

en: File _Format: %s
tr: Dosya _Biçimi: %s

en: All Files
tr: Tüm Dosyalar

en: All Supported Files
tr: Tüm Desteklenen Dosyalar

en: By Extension
tr: Uzantıya Göre

en: File Format
tr: Dosya Biçimi

en: Extension(s)
tr: Uzantı(lar)

en: The program was not able to find out the file format you want to use for `%s'. Please make sure to use a known extension for that file or manually choose a file format from the list below.
tr: Program  `%s' için kullanılacak dosya biçimi bulamıyor. Lütfen dosya için bilinen bir uzantı kullanıldığından emin olun ya da aşağıdaki listeden uygun olan dosya biçimini seçin.

en: File format not recognized
tr: Dosya biçimi algılanamadı

en: File not found.
tr: Dosya bulunamadı.

en: Archive not found
tr: Arşiv bulunamadı

en: You don't have the right permissions.
tr: Yeterli izne sahip değilsiniz.

en: This archive type cannot be modified
tr: Bu arşiv türü değiştirilemiyor

en: You can't add an archive to itself.
tr: Bir arşivi kendi üzerine ekleyemezsiniz.

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Adding file:
tr: Dosya ekleniyor:

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Extracting file:
tr: Dosyalar açılıyor:

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Removing file:
tr: Dosya siliniyor:

en: Could not find the volume: %s
tr: Sistem bulunamadı: %s

en: Deleting files from archive
tr: Arşivden dosyalar siliniyor

en: Recompressing archive
tr: Arşiv tekrar sıkıştırılıyor

en: Decompressing archive
tr: Arşiv açılıyor

en: Debian package
tr: Debian paketi

en: OpenDocument Presentation Template
tr: OpenDocument Presentation Şablonu

en: OpenDocument Spreadsheet Template
tr: OpenDocument Spreadsheet Şablonu

en: OpenDocument Text Template
tr: OpenDocument Text Şablonu

en: Electronic Publication
tr: Sayısal Yayın

en: Tar compressed with 7z
tr: 7z ile sıkıştırılmış Tar

en: ALZip archive
tr: ALZip arşiv

en: ARC archive
tr: ARC arşiv

en: Brotli compressed file
tr: Brotli sıkıştırılmış dosya

en: Tar compressed with brotli
tr: Brotli ile sıkıştırılmış Tar

en: Bzip2 compressed file
tr: Bzip2 ile sıkıştırılmış dosya

en: Tar compressed with bzip2
tr: Bzip2 ile sıkıştırılmış Tar

en: Bzip compressed file
tr: Bzip sıkıştırılmış dosya

en: Tar compressed with bzip
tr: Bzip ile sıkıştırılmış Tar

en: Rar Archived Comic Book
tr: Rar ile Arşivlenmiş Çizgi Roman

en: Zip Archived Comic Book
tr: Zip ile Arşivlenmiş Çizgi Roman

en: Disc Image File
tr: Disk Görüntü Dosyası

en: Unix Compressed Archive file
tr: Unix Sıkıştırılmış Arşiv dosyası

en: Tar compressed with gzip
tr: Gzip ile sıkıştırılmış Tar

en: Unix CPIO Archive
tr: Unix CPIO Arşivi

en: GZip compressed file
tr: GZip ile sıkıştırılmış dosya

en: Tar compressed with lrzip
tr: Lrzip ile sıkıştırılmış Tar

en: LZip compressed file
tr: LZip ile sıkıştırılmış dosya

en: Tar compressed with lzip
tr: Lzip ile sıkıştırılmış Tar

en: LZMA compressed file
tr: LZMA ile sıkıştırılmış dosya

en: Tar compressed with lzma
tr: Lzma ile sıkıştırılmış Tar

en: LZO compressed file
tr: LZO ile sıkıştırılmış dosya

en: Tar compressed with lzop
tr: Lzop ile sıkıştırılmış Tar

en: Self-extracting zip
tr: Kendiliğinden çıkarılabilir zip

en: Windows Imaging Format
tr: Windows İmaging Biçimi

en: Red Hat Package Manager file
tr: Red Hat Paket Yöneticisi dosyası

en: RZip compressed file
tr: RZip ile sıkıştırılmış dosya

en: StuffIt Archive
tr: StuffIt Arşivi

en: Tar uncompressed
tr: Sıkıştırılmamış Tar

en: Tar compressed with compress
tr: Compress ile sıkıştırılmış Tar

en: Xz compressed file
tr: Xz ile sıkıştırılmış dosya

en: Tar compressed with xz
tr: Xz ile sıkıştırılmış dosya

en: Zstandard compressed file
tr: Zstandard ile sıkıştırılmış dosya

en: Tar compressed with zstd
tr: Zstd ile sıkıştırılmış dosya

en: Folder
tr: Dizin

en: [read only]
tr: [salt okunur]

en: Could not display the folder "%s"
tr: "%s" dizini görüntülenemedi

en: _Pause
tr: _Duraklat

en: Process paused
tr: Süreç duraklatıldı

en: _Resume
tr: _Devam Ettir

en: Please wait…
tr: Lütfen bekleyin...

note: Translators: %s is a filename
en: Creating "%s"
tr: "%s" oluşturuluyor

note: Translators: %s is a filename
en: Loading "%s"
tr: "%s" yükleniyor

note: Translators: %s is a filename
en: Reading "%s"
tr: "%s" okunuyor

note: Translators: %s is a filename
en: Deleting files from "%s"
tr: "%s" öğesinden dosyalar siliniyor

note: Translators: %s is a filename
en: Testing "%s"
tr: "%s" test ediliyor

en: Getting the file list
tr: Dosya listesi alınıyor

note: Translators: %s is a filename
en: Copying the files to add to "%s"
tr: Dosyalar "%s" öğesine eklemek için kopyalanıyor

note: Translators: %s is a filename
en: Adding files to "%s"
tr: "%s" öğesine dosyalar ekleniyor

note: Translators: %s is a filename
en: Extracting files from "%s"
tr: "%s" öğesinden dosyalar ayıklanıyor

en: Copying the extracted files to the destination
tr: Ayıklanan dosyalar hedefe kopyalanıyor

note: Translators: %s is a filename
en: Saving "%s"
tr: "%s" kaydediliyor

en: _Quit
tr: _Çık

en: _Open the Archive
tr: Arşivi _Aç

en: _Show the Files
tr: Do_syaları Göster

en: Show the _Files and Quit
tr: _Dosyaları Göster ve Çık

en: _Close
tr: _Kapat

en: Extraction completed successfully
tr: Açma başarıyla tamamlandı

en: Archive created successfully
tr: Arşiv başarıyla oluşturuldu

en: Command exited abnormally.
tr: Komut hatalı bir şekilde sonlandı.

en: An error occurred while extracting files.
tr: Dosyalar açılırken bir hata oluştu.

en: Could not open "%s"
tr: "%s" açılamadı

en: An error occurred while loading the archive.
tr: Arşiv yüklenirken bir hata oluştu.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
tr: Arşivden dosyalar silinirken bir hata oluştu.

en: An error occurred while adding files to the archive.
tr: Arşive dosya eklenirken bir hata oluştu.

en: An error occurred while testing archive.
tr: Arşiv denetlenirken bir hata oluştu.

en: An error occurred while saving the archive.
tr: Arşiv kaydedilirken bir hata oluştu.

en: An error occurred.
tr: Bir hata oluştu.

en: Command not found.
tr: Komut bulunamadı.

en: Test Result
tr: Denetleme Sonucu

en: Could not perform the operation
tr: İşlem gerçekleştirilemedi

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
tr: Bu dosyayı mevcut arşive eklemek istiyor musunuz yoksa onu yeni bir arşiv olarak mı açacaksınız?

en: Do you want to create a new archive with these files?
tr: Bu dosyalarla yeni bir arşiv oluşturmak istiyor musunuz?

en: Create _Archive
tr: Arşiv _Oluştur

en: Folders
tr: Klasörler

[ctx: File]
en: Size
tr: Boyut

[ctx: File]
en: Type
tr: Tür

[ctx: File]
en: Date Modified
tr: Değiştirilme Tarihi

[ctx: File]
en: Location
tr: Konum

[ctx: File]
en: Name
tr: İsim

en: Find:
tr: Bul:

en: Close the folders pane
tr: Dizinler panelini kapat

note: Translators: this is the label for the "open recent file" sub-menu.
en: Open _Recent
tr: _Son Kullanılanı Aç

en: Open a recently used archive
tr: Son kullanılan bir arşiv aç

note: Translators: after the colon there is a folder name.
en: _Location:
tr: _Konum:

en: Could not save the archive "%s"
tr: "%s" arşivi kaydedilemedi

en: Replace file "%s"?
tr: "%s" dosyası ile değiştirilsin mi?

en: Another file with the same name already exists in "%s".
tr: Aynı isimde başka bir dosya zaten "%s" içinde mevcut.

en: Replace _All
tr: _Tümünü Değiştir

en: _Skip
tr: _Atla

en: _Replace
tr: _Değiştir

note: Translators: the name references to a filename.  This message can appear when renaming a file.
en: New name is void, please type a name.
tr: Yeni ad boş, lütfen bir ad yazın

note: Translators: the name references to a filename.  This message can appear when renaming a file.
en: New name is the same as old one, please type other name.
tr: Yeni ad eskisiyle aynı, lütfen başka bir ad yazın

note: Translators: the %s references to a filename.  This message can appear when renaming a file.
en: Name "%s" is not valid because it contains at least one of the following characters: %s, please type other name.
tr: "%s" adı geçerli değil, çünkü içinde şu karakterlerden biri var: %s. Lütfen başka bir dosya adı yazın.

en: A folder named "%s" already exists.
    
    %s
tr: "%s" isminde bir dizin zaten mevcut.
    
    %s

en: A file named "%s" already exists.
    
    %s
tr: "%s" isminde bir dosya zaten mevcut.
    
    %s

en: Rename
tr: Yeniden adlandır

en: _New folder name:
tr: _Yeni dizin adı:

en: _New file name:
tr: _Yeni dosya adı:

en: _Rename
tr: _Yeniden Adlandır

en: Could not rename the folder
tr: Dizin yeniden adlandırılamadı

en: Could not rename the file
tr: Dosya yeniden adlandırılamadı

en: Paste Selection
tr: Seçimi Yapıştır

en: _Destination folder:
tr: _Hedef dizin:

en: _Paste
tr: Y_apıştır

en: Add files to an archive
tr: Arşive dosyaları ekle

en: Extract archive
tr: Arşivi aç

en: Command _Line Output
tr: _Komut Satırı Çıktısı

en: Could not display help
tr: Yardım görüntülenemedi

en: Add files to the specified archive and quit the program
tr: Dosyaları belirtilen arşive ekle ve programdan çık

en: ARCHIVE
tr: ARŞİV

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
tr: Dosyaları, adını sorduğun arşive ekle ve programdan çık

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
tr: Dosyaları belirtilen dizine aç ve programdan çık

en: FOLDER
tr: KLASÖR

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
tr: Dosyaları, adını sorduğun hedef dizinine aç ve programdan çık

en: Extract the contents of the archives in the archive folder and quit the program
tr: Arşivlerin içeriklerini arşiv dizininde aç ve programdan çık

en: Default folder to use for the '--add' and '--extract' commands
tr: '--add' ve '--extract' komutları için kullanılacak öntanımlı dizin

en: Create destination folder without asking confirmation
tr: Onay sormadan hedef dizini oluştur

en: Show the application's version
tr: Uygulamanın sürümünü göster

en: Compress
tr: Sıkıştır

en: - Create and modify an archive
tr: - Bir arşiv oluştur ve değiştir

en: Load Options
tr: Yükleme Seçenekleri

en: _Apply
tr: _Uygula

en: _Remove
tr: _Sil

en: _Help
tr: _Yardım

en: _About Archive Manager
tr: _Arşiv Yöneticisi Hakkında

en: C_reate
tr: O_luştur

en: _Filename:
tr: _Dosya adı:

en: Location
tr: Konum

en: _Encrypt the file list too
tr: _Dosya listesini de şifrele

note: this is part of a sentence, for example "split into volumes of 10.0 MB", where MB stands for megabyte.
en: Split into _volumes of
tr: Bölünecek _dosyaların boyutu

en: _Password:
tr: _Parola:

en: _Other Options
tr: _Diğer Seçenekler

en: _OK
tr: _Tamam

en: <span weight="bold" size="larger">Password required</span>
tr: <span weight="bold" size="larger">Parola gerekli</span>

en: Delete
tr: Sil

en: _Delete
tr: _Sil

en: _All files
tr: _Tüm dosyalar

en: _Selected files
tr: _Seçilen dosyalar

en: example: *.txt; *.doc
tr: örnek: *.txt, *.doc

en: _Files:
tr: _Dosyalar:

en: _Add
tr: _Ekle

en: Add only if _newer
tr: _Sadece yeniyse ekle

en: Add a Folder
tr: Dizin Ekle

en: _Include subfolders
tr: _Alt dizinlerde dahil

en: Exclude folders that are symbolic lin_ks
tr: Sembolik _bağları olan dizinleri hariç tut

en: Include _files:
tr: _Dahil dosyalar:

en: example: *.o; *.bak
tr: örnek: *.o, *.bak

en: E_xclude files:
tr: _Hariç dosyalar:

en: _Exclude folders:
tr: _Hariç dizinler:

en: _Load Options
tr: _Yükleme Seçenekleri

en: Sa_ve Options
tr: Kaydetme _Seçenekleri

en: _Reset Options
tr: Seçenekleri _Sıfırla

en: Extract
tr: Arşiv Aç

en: _Extract
tr: _Arşiv Aç

en: Re-crea_te folders
tr: _Dizinleri yeniden oluştur

en: Over_write existing files
tr: _Mevcut dosyaların üzerine yaz

en: Do not e_xtract older files
tr: E_ski dosyaları açma

en: Actions
tr: Eylemler

en: _Archive
tr: _Arşiv

en: _Edit
tr: _Düzenle

en: _View
tr: _Görünüm

en: _Arrange Files
tr: Do_syaları Düzenle

en: _About
tr: _Hakkında

en: Information about the program
tr: Program hakkında bilgi

en: _Add Files…
tr: _Dosya Ekle...

en: Add files to the archive
tr: Dosyaları arşive ekle

en: Add Files
tr: Dosyaları Ekle

en: Add a _Folder…
tr: Bir _Dizin Ekle....

en: Add a folder to the archive
tr: Arşive dizin ekle

en: Add Folder
tr: Dizin Ekle

en: Close the current archive
tr: Mevcut arşivi kapat

en: Contents
tr: İçindekiler

en: Display the Engrampa Manual
tr: Engrampa Kılavuzunu Görüntüle

en: _Copy
tr: _Kopyala

en: Copy the selection
tr: Seçimi kopyala

en: Cu_t
tr: _Kes

en: Cut the selection
tr: Seçimi kes

en: Paste the clipboard
tr: Panodakini yapıştır

en: _Rename…
tr: _Yeniden Adlandır...

en: Rename the selection
tr: Seçimi yeniden adlandır

en: Delete the selection from the archive
tr: Seçimi arşivden sil

en: Dese_lect All
tr: _Seçimi Kaldır

en: Deselect all files
tr: Hiçbir dosyayı seçme

en: _Extract…
tr: _Arşiv Aç...

en: Extract files from the archive
tr: Arşivden dosyaları aç

en: Find…
tr: Bul...

en: _Last Output
tr: _Son Çıktı

en: View the output produced by the last executed command
tr: En son çalıştırılan komuttan oluşan çıktıyı görüntüle

en: New…
tr: Yeni...

en: Create a new archive
tr: Yeni bir arşiv oluştur

en: Open…
tr: Aç...

en: Open archive
tr: Arşivi aç

en: _Open
tr: _Aç

en: _Open With…
tr: _Birlikte Aç...

en: Open selected files with an application
tr: Seçilen dosyaları bir uygulama ile aç

en: Pass_word…
tr: Paro_la...

en: Specify a password for this archive
tr: Bu arşiv için bir parola belirleyin

en: _Properties
tr: _Özellikler

en: Show archive properties
tr: Arşiv özelliklerini göster

en: _Refresh
tr: _Tazele

en: Reload current archive
tr: Mevcut arşivi yeniden yükle

en: Save As…
tr: Farklı Kaydet...

en: Save the current archive with a different name
tr: Mevcut arşivi başka bir isim ile kaydet

en: Select _All
tr: Tü_münü Seç

en: Select all files
tr: Tüm dosyaları seç

en: _Stop
tr: _Durdur

en: Stop current operation
tr: Mevcut işlemi durdur

en: _Test Integrity
tr: Bütünlük _Testi

en: Test whether the archive contains errors
tr: Arşivin hatalı olup olmadığını kontrol et

en: Open the selected file
tr: Seçili dosyayı aç

en: Open the selected folder
tr: Seçili dizini aç

en: Go to the previous visited location
tr: Önceki ziyaret edilmiş konuma git

en: Go to the next visited location
tr: Sonraki ziyaret edilmiş konuma git

en: Go up one level
tr: Bir seviye yukarı git

note: Translators: the home location is the home folder.
en: Go to the home location
tr: Ana konumuna git

en: _Toolbar
tr: _Araç çubuğu

en: View the main toolbar
tr: Ana araç çubuğunu göster

en: Stat_usbar
tr: _Durum çubuğu

en: View the statusbar
tr: Durum çubuğunu göster

en: _Reversed Order
tr: _Ters Sıralı Görüntüle

en: Reverse the list order
tr: Liste sırasını tersine çevir

en: _Folders
tr: _Dizinler

en: View All _Files
tr: Tü_m Dosyaları Görüntüle

en: View as a F_older
tr: Klas_ör Olarak Görüntüle

en: by _Name
tr: İ_sme Göre

en: Sort file list by name
tr: Dosyaları isme göre sırala

en: by _Size
tr: _Boyuta Göre

en: Sort file list by file size
tr: Dosyaları boyuta göre sırala

en: by T_ype
tr: _Türe Göre

en: Sort file list by type
tr: Dosyaları türe göre sırala

en: by _Date Modified
tr: _Değiştirilme Tarihine göre

en: Sort file list by modification time
tr: Dosyaları değiştirilme tarihine göre sırala

note: Translators: this is the "sort by file location" menu item
en: by _Location
tr: _Konuma göre

note: Translators: location is the file location
en: Sort file list by location
tr: Dosyaları konuma göre sırala

en: Password
tr: Parola

en: _Encrypt the file list
tr: Dosya listesini _Şifrele

en: <i><b>Note:</b> the password will be used to encrypt files you add to the current archive, and to decrypt files you extract from the current archive. When the archive is closed the password will be deleted.</i>
tr: <i><b>Not:</b> parola mevcut arşive eklediğiniz dosyaları şifrelemek için ve arşivdeki dosyaları açarken şifresini çözmek için kullanılacak. Arşivler kapalı iken parola saklanmayacaktır.</i>

[ctx: File]
en: Name:
tr: İsim:

en: Archive size:
tr: Arşiv boyutu:

en: Compression ratio:
tr: Sıkıştırma oranı:

en: Content size:
tr: İçerik boyutu:

en: Number of files:
tr: Dosya sayısı:

en: Location:
tr: Konum:

en: Last modified:
tr: Son değiştirme:

en: Type:
tr: Tür:

en: _Update
tr: _Güncelle

en: S_elect the files you want to update:
tr: Güncellemek istediğiniz _dosyaları seçin:
