engrampa 1.25.0 - en to uz translation catalogue (184 entries)

en: File is not a valid .desktop file
uz: Fayl yaroqli .desktop fayl emas

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
uz: Aniqlanmagan '%s' desktop fayli versiyasi

en: Starting %s
uz: %s boshlanmoqda

en: Application does not accept documents on command line
uz: Dastur hujjatlarni buyruq satrida qabul qilmaydi

en: Unrecognized launch option: %d
uz: Tanilmagan ishga tushirish xossasi: %d

en: Not a launchable item
uz: Element ishga tushiriladigan emas

en: Disable connection to session manager
uz: Seans boshqaruvchisiga bogʻlanishni o'chirish

en: Specify file containing saved configuration
uz: Saqlangan moslamalar mavjud boʻlgan faylni koʻrsating

en: FILE
uz: FAYL

en: Specify session management ID
uz: Seans boshqaruvi ID'ni koʻrsating

en: Session management options:
uz: Seans boshqaruvi xossalari:

en: Show session management options
uz: Seans boshqaruvi xossalarini ko'rsatish

en: Engrampa Archive Manager
uz: Engrampa Arxiv Boshqaruvchisi

en: An Archive Manager for the MATE desktop environment
uz: MATE ish stoli muhiti uchun Arxiv Boshqaruvchi

en: Archive Manager
uz: Arxiv Boshqaruvchisi

en: Create and modify an archive
uz: Arxivni yaratish va o'zgartirish

en: How to sort files
uz: Fayllarni qanday tartiblash

en: What criteria must be used to arrange files. Possible values: name, size, type, time, path.
uz: Qaysi mezon asosida fayllarni tartiblash kerakligi. Mavjud qiymatlar: nom, hajm, vaqt, yo'l.

en: Editors
uz: Tahrirchilar

en: Compression level
uz: Siqish darajasi

en: Overwrite existing files
uz: Mavjud fayllarning ustidan yozish

en: Do not overwrite newer files
uz: Yangiroq fayllar ustidan yozilmasin

en: Extract Here
uz: Shu yerga ajratish

en: Extract To...
uz: Ajratish...

en: Extract the selected archive
uz: Tanlangan arxivni ajratish

en: Compress...
uz: Siqish...

en: You don't have permission to create an archive in this folder
uz: Ushbu jildda arxiv yaratish uchun sizda ruxsat yo'q

en: Archive type not supported.
uz: Arxiv turi qo'llab quvvatlanmagan.

en: Open
uz: Ochish

en: All archives
uz: Barcha arxivlar

en: All files
uz: Barcha fayllar

en: Engrampa is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
uz: Engrampa dasturiy ta'minot: siz uni Free Software Foundation tomonidan nashr etilgan GNU Umumiy Ommaviy Litsenziyaning 2 yoki har qanday kechroq (o'z ixtiyoringizga ko'ra) versiyasi shartlari asosida qayta tarqatish va/yoki o'zgartirishingiz mumkin.

en: Engrampa is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
uz: Engrampa foydali bo'lishidan umidda, lekin hech qanday kafolatsiz tarqatiladi; hatto BIROR MAQSAD UCHUN YAROQLILIK yoki MUVOFIQLIK ham kafolatlanmaydi. Tafsilotlar uchun GNU Umumiy Ommaviy Litsenziyasiga qarang.

en: Could not add the files to the archive
uz: Fayllarni arxivga qo'shib bo'lmadi

en: Save Options
uz: Sqlash Xossalari

en: _Cancel
uz: _Bekor qilish

en: _Save
uz: _Saqlash

en: Enter the password for the archive '%s'.
uz: '%s' arxivi uchun maxfiy so'zni kiriting.

en: Please use a different name.
uz: Iltimos, boshqa nom tanlang.

en: Create _Folder
uz: _Jild Yaratish

en: Archive not created
uz: Arxiv yaratilmadi

en: The archive is already present.  Do you want to overwrite it?
uz: Arxiv allaqachon mavjud. Almashtirishni istaysizmi?

en: _Overwrite
uz: _Almashtirish

[ctx: File]
en: New
uz: Yangi

[ctx: File]
en: Save
uz: Saqlash

en: %s Properties
uz: %s Xossalari

en: Update the file "%s" in the archive "%s"?
uz: "%s" arxivdagi "%s" faylni yangilansinmi?

en: Update the files in the archive "%s"?
uz: "%s" srxivdagi fayllar yangilansinmi?

en: File _Format: %s
uz: Fayl _Formati: %s

en: All Files
uz: Barcha Fayllar

en: All Supported Files
uz: Barcha Qo'llab quvvatlanuvchu Fayllar

en: By Extension
uz: Kengaytma bo'yicha

en: File Format
uz: Fayl Shakli

en: Extension(s)
uz: Kengaytma(lar)

en: File format not recognized
uz: Fayl formatini atnib bo'lmadi

en: File not found.
uz: Fayl topilmadi.

en: Archive not found
uz: Arxiv topilmadi

en: You don't have the right permissions.
uz: Sizda kerakli huquqlar yo'q.

en: This archive type cannot be modified
uz: Ushbu arxiv turini o'zgartirib bo'lmaydi

en: You can't add an archive to itself.
uz: Arxivni o'ziga qo'shib bo'lmaydi.

en: Folder
uz: Jild

en: Please wait…
uz: Iltimos, kuting...

en: _Quit
uz: _Chiqish

en: _Open the Archive
uz: Arxivni _Ochish

en: _Show the Files
uz: Fayllarni _Ko'rsatish

en: _Close
uz: _Yopish

en: Extraction completed successfully
uz: Ajratish muvaffaqiyatli yakunlandi

en: Archive created successfully
uz: Arxiv muvaffaqiyatli yaratildi

en: Could not open "%s"
uz: "%s" ni ochib bo'lmadi

en: An error occurred.
uz: Xato yuz berdi.

en: Command not found.
uz: Buyruq topilmadi.

en: Create _Archive
uz: _Arxiv Yaratish

en: Folders
uz: Jildlar

[ctx: File]
en: Size
uz: Hajmi

[ctx: File]
en: Type
uz: Turi

[ctx: File]
en: Date Modified
uz: Oʻzgartirilgan Sanasi

[ctx: File]
en: Location
uz: Manzil

[ctx: File]
en: Name
uz: Nomi

en: Find:
uz: Topish:

note: Translators: this is the label for the "open recent file" sub-menu.
en: Open _Recent
uz: _Yaqindagini Ochish

note: Translators: after the colon there is a folder name.
en: _Location:
uz: _Manzil:

en: Replace file "%s"?
uz: "%s" fayl almashtirilsinmi?

en: Another file with the same name already exists in "%s".
uz: Boshqa shu nomli fayl "%s"da allaqachon mavjud.

en: Replace _All
uz: _Hammasini almashtirish

en: _Skip
uz: _Oʻtkazib yuborish

en: _Replace
uz: Almashtirish

en: Rename
uz: Nomini oʻzgartirish

en: _New folder name:
uz: _Yangi jild nomi:

en: _New file name:
uz: _Yangi fayl nomi:

en: _Rename
uz: _Nomini oʻzgartirish

en: Could not rename the folder
uz: Jild nomini o'zgartirib bo'lmadi

en: Could not rename the file
uz: Fayl nomini o'zgartirib bo'lmadi

en: Paste Selection
uz: Tanlovni Qo'yish

en: Add files to an archive
uz: Fayllarni arxivga qo'shish

en: Extract archive
uz: Arxivdan ajratish

en: Could not display help
uz: Yordamni koʻrsatib boʻlmadi

en: ARCHIVE
uz: ARXIV

en: FOLDER
uz: JILD

en: Show the application's version
uz: Dastur versiyasini ko'rsatish

en: Compress
uz: Siqish

en: Load Options
uz: Yuklash Xossalari

en: _Help
uz: _Yordam

en: C_reate
uz: Y_aratish

en: _Filename:
uz: _Fayl nomi:

en: Location
uz: Manzil

en: _Password:
uz: _Maxfiy so'z:

en: _Other Options
uz: _Boshqa Holatlar

en: <span weight="bold" size="larger">Password required</span>
uz: <span weight="bold" size="larger">Maxfiy so'z zarur</span>

en: Delete
uz: O'chirish

en: _Delete
uz: _Olib tashlash

en: _All files
uz: _Barcha fayllar

en: _Selected files
uz: _Tanlangan fayllar

en: example: *.txt; *.doc
uz: misol: *.txt; *.doc

en: _Files:
uz: _Fayllar:

en: _Add
uz: _Qoʻshish

en: Add a Folder
uz: Jild Qo'shish

en: _Load Options
uz: _Yuklash Xossalari

en: Sa_ve Options
uz: Sa_qlash Xossalari

en: Extract
uz: Ajratish

en: _Extract
uz: _Ajratish

en: Over_write existing files
uz: Mavjud fayllarning ustidan _yozish

en: Actions
uz: Harakatlar

en: _Archive
uz: _Arxiv

en: _Edit
uz: _Tahrir

en: _View
uz: _Ko'rish

en: _Arrange Files
uz: Fayllarni _Tartiblash

en: _About
uz: _Haqida

en: Information about the program
uz: Dastur haqida ma'lumot

en: _Add Files…
uz: Fayllarni _Qo'shish...

en: Add files to the archive
uz: ARxivga fayllarni qo'shish

en: Add Files
uz: Fayllarni Qo'shish

en: Add a _Folder…
uz: _Jild Qo'shish:

en: Add a folder to the archive
uz: Arxivga jild qo'shish

en: Add Folder
uz: Jild Qo'shish

en: Close the current archive
uz: Joriy arxivni yopish

en: Contents
uz: Tarkibi

en: Display the Engrampa Manual
uz: Engrampa Qo'llanmasini Ko'rsatish

en: _Copy
uz: _Nusxa olish

en: Copy the selection
uz: Tanlovdan nusxa olish

en: Cut the selection
uz: Tanlovni kesish

en: Paste the clipboard
uz: Klipborddagini  qoʻyish

en: _Rename…
uz: _Nomini oʻzgartirish...

en: Rename the selection
uz: Tanlovni qayta nomlash

en: Dese_lect All
uz: Hammasini tanlovdan _chiqarish

en: _Extract…
uz: _Ajratish...

en: Extract files from the archive
uz: Fayllarni arxivdan ajratish

en: Find…
uz: Topish:

en: New…
uz: Yangi...

en: Create a new archive
uz: Yangi arxiv yaratish

en: Open…
uz: Ochish...

en: Open archive
uz: Arxivni ochish

en: _Open
uz: _Ochish

en: _Open With…
uz: Quyidagi bilan _ochish...

en: Pass_word…
uz: Maxfiy _so'z...

en: _Properties
uz: _Xossalar

en: Show archive properties
uz: Arxiv xususiyatlarini ko'rsatish

en: Save As…
uz: Quyidagicha saqlash...

en: Select _All
uz: Barchasini _Tanlash

en: Select all files
uz: Hamma fayllarni tanlash

en: _Stop
uz: _Toʻxtatish

en: Stop current operation
uz: Joriy amalni to'xtatish

en: _Test Integrity
uz: Moslikni _Tekshirish

en: Open the selected file
uz: Tanlangan faylni ochish

en: Go to the previous visited location
uz: Oldingi koʻrilgan manzilga oʻtish

en: Go to the next visited location
uz: Keyingi koʻrilgan manzilga oʻtish

en: _Toolbar
uz: _Asboblar paneli

en: _Reversed Order
uz: _Teskari Tartibda

en: _Folders
uz: _Jildlar

en: View All _Files
uz: Hamma _Fayllarni Ko'rish

en: by _Name
uz: _Nomi boʻyicha

en: by _Size
uz: _Hajmi boʻyicha

en: by T_ype
uz: Turi boʻyicha

en: by _Date Modified
uz: _Oʻzgartirilgan sanasi bo'yicha

note: Translators: this is the "sort by file location" menu item
en: by _Location
uz: _Manzili bo'yicha

en: Password
uz: Maxfiy so'z

[ctx: File]
en: Name:
uz: Nomi:

en: Archive size:
uz: Arxiv hajmi:

en: Compression ratio:
uz: Siqish nisbati:

en: Number of files:
uz: Fayllar soni:

en: Location:
uz: Joylashuv:

en: Last modified:
uz: Oxiri o'zgartirilgan:

en: Type:
uz: Turi:

en: _Update
uz: _Yangilash

en: S_elect the files you want to update:
uz: Yangilamoqchi bo'lgan fayllarni t_anlang:
