engrampa 1.25.0 - en to wa translation catalogue (49 entries)

en: Starting %s
wa: Enondant %s

en: Not a launchable item
wa: Nén on cayet enondåve

en: Disable connection to session manager
wa: Essocter l' adjondaedje å manaedjeu di sessions

en: Specify session management ID
wa: Dire l' ID pol manaedjmint del session

en: Open
wa: Drovi

en: _Save
wa: _Schaper

en: Create _Folder
wa: Ahiver _ridant

[ctx: File]
en: Save
wa: Schaper

en: %s Properties
wa: Prôpietés di %s

en: All Files
wa: Tos les fitchîs

en: Debian package
wa: Pacaedje Debian

en: Bzip2 compressed file
wa: Fitchî bzip-rastrindou

en: Folder
wa: Ridant

en: _Quit
wa: Moussî _foû

en: _Close
wa: _Clôre

[ctx: File]
en: Size
wa: Grandeu

[ctx: File]
en: Type
wa: Sôre

[ctx: File]
en: Date Modified
wa: Dierin candjmint

[ctx: File]
en: Name
wa: No

en: Replace _All
wa: Mete el plaece _tot costé

en: _Replace
wa: _Mete el plaece

en: Rename
wa: Rilomer...

en: _Paste
wa: C_laper

en: _Help
wa: _Aidance

en: C_reate
wa: A_hiver

en: _Password:
wa: _Sicret:

en: Delete
wa: Disfacer

en: _Delete
wa: _Disfacer

en: _Add
wa: _Radjouter

en: _Edit
wa: _Candjî

en: _View
wa: _Vey

en: _About
wa: Å_d fwait

en: Contents
wa: Ådvins

en: _Copy
wa: _Copyî

en: Copy the selection
wa: Copyî li tchuze

en: Cu_t
wa: Cô_per

en: Cut the selection
wa: Côper li tchuze

en: Paste the clipboard
wa: Aclaper çu k' i gn a e tchapea emacralé

en: _Open
wa: _Drovi

en: _Properties
wa: _Prôpietés

en: Select _All
wa: Tchoezi _totafwait

en: _Stop
wa: Å_we

en: _Toolbar
wa: Bår ås _usteyes

en: by _Name
wa: pa _no

en: by _Size
wa: pa _grandeu

[ctx: File]
en: Name:
wa: No:

en: Location:
wa: Eplaeçmint:

en: Type:
wa: Sôre:

en: _Update
wa: _Mete a djoû
