engrampa 1.25.0 - en to yo translation catalogue (29 entries)

en: Starting %s
yo: Ìbẹrẹ %s

en: Not a launchable item
yo: kìí ṣe irú nkan láti fi bẹrẹ

en: Create _Folder
yo: Ṣẹ̀dá _Fódà

en: %s Properties
yo: %s Àwọn Àbùdá

en: _Close
yo: _Ti

[ctx: File]
en: Size
yo: Ìwọ̀n

[ctx: File]
en: Type
yo: Irúfẹ́

[ctx: File]
en: Date Modified
yo: A tún Déètì Tò

[ctx: File]
en: Name
yo: Orúkọ

note: Translators: after the colon there is a folder name.
en: _Location:
yo: _Àyè:

en: Replace _All
yo: Pààrọ̀ _Gbogbo Wọn

en: _Skip
yo: _Fòó

en: _Replace
yo: _Pààrọ̀

en: Rename
yo: Tún Orúkọ Sọ

en: _Help
yo: _Ìrànwọ́

en: _Delete
yo: _Pajẹ

en: _Edit
yo: _Ṣàyẹ̀wò

en: _View
yo: _Òye

en: _About
yo: _Nípa

en: _Open
yo: _Ṣi

en: _Properties
yo: _Àwọn Àbùdá

en: Select _All
yo: Yan _Gbogbo wọn

en: _Stop
yo: _Dúró

en: Go to the previous visited location
yo: Lọ sí àyè tí a ṣẹ̀ bẹ̀wò tán

en: Go to the next visited location
yo: Lọ sí àyè tókàn tí a fẹ́ bẹ̀wò

en: by _Name
yo: nípa _Orúkọ

en: by _Size
yo: nípa _Ìwọ̀n

en: Location:
yo: Àyè:

en: Type:
yo: Irúfẹ́:
