engrampa 1.25.0 - en to zu translation catalogue (48 entries)

en: Starting %s
zu: Siqala %s

en: Not a launchable item
zu: Akusiyona into engathunyelwa

en: Disable connection to session manager
zu: Qamula ukuxhumana kumphathi wesiqephu

en: Specify session management ID
zu: Cacisa isiqephu sokulawula ukuzazisa

en: ID
zu: Ukuzazisa

en: _Save
zu: _Hlenga

en: Create _Folder
zu: Akha _Isibaya

en: %s Properties
zu: %s Mininingwane

en: All Files
zu: Amahele wonke

en: Debian package
zu: Isithungo Debian

en: Bzip2 compressed file
zu: Ihele elicindezelekile Bzip2

en: Folder
zu: Isibaya

en: _Quit
zu: _Phuma

en: _Close
zu: _Vala

[ctx: File]
en: Size
zu: Ubungako

[ctx: File]
en: Type
zu: Uhlobo

[ctx: File]
en: Date Modified
zu: Usuku onyakeni lushintshiwe

[ctx: File]
en: Name
zu: Igama

note: Translators: after the colon there is a folder name.
en: _Location:
zu: _Isabelo:

en: Replace _All
zu: Buyisela _Konke

en: _Skip
zu: _Yenqa

en: _Replace
zu: _Buyisela

en: Rename
zu: Qamba futhi

en: _Paste
zu: _Namathisela

en: _Help
zu: _Usizo

en: _Password:
zu: _Igama lokungena:

en: Delete
zu: Susa

en: _Delete
zu: _Cima

en: _Edit
zu: _Hlela

en: _View
zu: _Bheka

en: _About
zu: _Nge

en: _Copy
zu: _Kopisha

en: Copy the selection
zu: Kopisha okukhethiwe

en: Cu_t
zu: Si_ka

en: Cut the selection
zu: Sika lokhu okukhethiwe

en: Paste the clipboard
zu: Namathisela kuqoqo lwesikhashana

en: _Open
zu: _Vula

en: _Properties
zu: _Izakhiwo

en: Select _All
zu: Khetha _konke

en: _Stop
zu: _Ima

en: Go to the previous visited location
zu: Iya esabelweni ebesivakashelwe ngokwedlule

en: Go to the next visited location
zu: Iya kusabelo isozovakashelwa ekulandeleni

en: _Toolbar
zu: _Ithuluzi kokumele

en: by _Name
zu: ngokwe _gama

en: by _Size
zu: ngoko _bungakanani

[ctx: File]
en: Name:
zu: Igama:

en: Location:
zu: Isabelo:

en: Type:
zu: Uhlobo:
