engrampa 1.25.0 - en to ky translation catalogue (258 entries)

en: File is not a valid .desktop file
ky: Файл туура эмес .desktop файлы

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ky: desktop файлынын версиясы белгисиз «%s»

en: Starting %s
ky: %s жүргүзүлүүдө

en: Application does not accept documents on command line
ky: Тиркеме командалык саптан иш кагаздарды кабыл албайт

en: Unrecognized launch option: %d
ky: Белгисиз жүргүзүү параметри: %d

en: Not a launchable item
ky: Жүргүзүлбөгөн объект

en: Disable connection to session manager
ky: Сеанс менеджерине туташтырбоо

en: Specify file containing saved configuration
ky: Сакталган ырастоолору бар файлды көрсөтүү

en: FILE
ky: ФАЙЛ

en: Specify session management ID
ky: Сеансты башкаруунун ID'син көрсөтүү

en: Session management options:
ky: Сеансты башкаруу параметрлери:

en: Show session management options
ky: Сеансты башкаруунун параметрлерин көрсөтүү

en: Archive Manager
ky: Архив менеджери

en: Create and modify an archive
ky: Архивди жаратуу же өзгөртүү

en: View the folders pane
ky: Папкалар багынын панелин көрсөтүү

en: Extract Here
ky: Бул жерден таңгагын ачуу

note: Translators: the current position is the current folder
en: Extract the selected archive to the current position
ky: Кезектеги папкага архивдин таңгагын ачуу

en: Extract To...
ky: Таңгагын ачуу...

en: Extract the selected archive
ky: Тандалган архивдин таңгагын ачуу

en: Compress...
ky: Кысуу...

en: Create a compressed archive with the selected objects
ky: Тандалган объекттер менен кысылган архивди жаратуу

en: Could not create the archive
ky: Архивди жаратуу оңунан чыккан жок

en: You have to specify an archive name.
ky: Архивдин атын көрсөтүү керек.

en: You don't have permission to create an archive in this folder
ky: Бул папкадан архивди жаратуу үчүн укуктар жетишсиз

en: Archive type not supported.
ky: Архив түрү колдолбойт.

en: Could not delete the old archive.
ky: Эски архивди өчүрүү оңунан чыккан жок.

en: Open
ky: Ачуу

en: All archives
ky: Бардык архивдер

en: All files
ky: Бардык файлдар

en: Last Output
ky: Билдирүүлөр журналы

en: Engrampa is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ky: Engrampa ― эркин программа жабдыгы; Free Software Foundation менен жарыяланган GNU GPL'дин шартына ылайыктап таратып же өзгөртсөңүз болот; же 2 версиясындагы лицензия менен, же (өз ыктыярыңыз боюнча) каалаган кечки версиясы менен.

en: Engrampa is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ky: Engrampa пайдалуу болот деген үмүт менен таратылат, бирок КАНДАЙДЫР БИР КЕПИЛДИКСИЗИ менен; ЖАРАКТУУЛУК же ӨЗГӨЧӨ БИР ТАЛАПКА ЫЛАЙЫК КЕЛҮҮСҮНӨ да кепилдик берилбейт.  Көбүрөөк маалымат алыш үчүн GNU General Public License менен таанышыңыз.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Engrampa; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA
ky: GNU General Public License'ин Engrampa менен алмаксыз; эгер жок болсо, төмөнкү дарекке жазыңыз Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA

en: Could not add the files to the archive
ky: Архивге файлдарды кошуу оңунан чыккан жок

en: You don't have the right permissions to read files from folder "%s"
ky: «%s» папкасынан файлдарды окуу үчүн укуктар жетишсиз

en: Save Options
ky: Параметрлерди сактоо

en: _Cancel
ky: _Жокко чыгаруу

en: _Save
ky: _Сактоо

en: Enter the password for the archive '%s'.
ky: «%s» архивинин сырсөзүн киргизиңиз.

en: The name "%s" is not valid because it cannot contain the characters: %s
    
    %s
ky: Төмөнкү символдор бар болгон үчүн «%s» аты туура эмес: %s
    
    %s

en: Please use a different name.
ky: Башка атты тандаңыз.

en: You don't have the right permissions to create an archive in the destination folder.
ky: Дайындоо папкасында архивди жаратуу үчүн укуктарыңыз жетишсиз.

en: Destination folder "%s" does not exist.
    
    Do you want to create it?
ky: "%s" дайындоо папкасы жок.
    
    Аны жаратасызбы?

en: Create _Folder
ky: _Папканы жаратуу

en: Could not create the destination folder: %s.
ky: Дайындоо папкасын жаратуу оңунан чыккан жок: %s.

en: Archive not created
ky: Архив жаратылган жок

en: The archive is already present.  Do you want to overwrite it?
ky: Архив эбак эле бар.  Аны кайтадан жаздырууну каалайсызбы?

en: _Overwrite
ky: _Кайтадан жаздыруу

en: Extraction not performed
ky: Таңгагын ачуу ишке ашырылган жок

[ctx: File]
en: New
ky: Жаңы

[ctx: File]
en: Save
ky: Сактоо

en: There was an internal error trying to search for applications:
ky: Тиркемелерди издегенге аракет кылуу учурунда ички ката чыкты:

en: Could not open this file type
ky: Ушундай түрүндөгү файлды ачуу оңунан чыккан жок

en: _Search Command
ky: _Издөө командасы

en: %s Properties
ky: %s элементинин касиеттери

en: Update the file "%s" in the archive "%s"?
ky: «%2$s» архивиндеги «%1$s» файлын жаңыртасызбы?

en: Update the files in the archive "%s"?
ky: «%s» архивиндеги файлдарды жаңылайсызбы?

en: File _Format: %s
ky: Файл _форматы: %s

en: All Files
ky: Бардык файлдар

en: All Supported Files
ky: Бардык жеткиликтүү файлдар

en: By Extension
ky: Кеңейтүүсү боюнча

en: File Format
ky: Файл форматы

en: Extension(s)
ky: Кеңейтүү(лөр)

en: The program was not able to find out the file format you want to use for `%s'. Please make sure to use a known extension for that file or manually choose a file format from the list below.
ky: «%s» үчүн кайсы файл форматын колдонооруңузду программа аныктай алган жок. Белгилүү кеңейтүү колдонулуп жатканын текшериңиз же тизмеден кол менен форматты тандаңыз.

en: File format not recognized
ky: Файл форматы аныкталган жок

en: File not found.
ky: Файл табылган жок.

en: You don't have the right permissions.
ky: Укуктар жетишсиз.

en: This archive type cannot be modified
ky: Архив түрүн өзгөртүү мүмкүн эмес

en: You can't add an archive to itself.
ky: Архивди өзүнүн ичине салуу мүмкүн эмес.

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Adding file:
ky: Файл кошулууда:

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Extracting file:
ky: Файлдын таңгагы ачылууда:

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Removing file:
ky: Файл өчүрүлүүдө:

en: Could not find the volume: %s
ky: Томду табуу оңунан чыккан жок: %s

en: Deleting files from archive
ky: Файлдар архивден өчүрүлүүдө

en: Recompressing archive
ky: Архивди кайтадан таңгактоо

en: Decompressing archive
ky: Архивдин таңгагы ачылууда

en: Debian package
ky: Debian пакети

en: Bzip2 compressed file
ky: Bzip2 кысылган файлы

en: Folder
ky: Папка

en: [read only]
ky: [окуу гана]

en: Could not display the folder "%s"
ky: «%s» папкасын көрсөтүү оңунан чыккан жок

en: Getting the file list
ky: Файлдар тизмеси алынууда

en: _Quit
ky: _Чыгуу

en: _Open the Archive
ky: Архивди _ачуу

en: _Show the Files
ky: Файлдарды _көрсөтүү

en: _Close
ky: _Жабуу

en: Extraction completed successfully
ky: Таңгагын ачуу ийгиликтүү өттү

en: Archive created successfully
ky: Архив ийгиликтүү жаратылды

en: Command exited abnormally.
ky: Программа кемчилик менен аякталды.

en: An error occurred while extracting files.
ky: Файлдардын таңгагын ачуу учурунда ката чыкты.

en: Could not open "%s"
ky: «%s» архивин ачуу оңунан чыккан жок

en: An error occurred while loading the archive.
ky: Архивди окуу учурунда ката чыкты.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
ky: Файлдарды архивден өчүрүү учурунда ката чыкты.

en: An error occurred while adding files to the archive.
ky: Файлдарды архивге кошуу учурунда ката чыкты.

en: An error occurred while testing archive.
ky: Архивди текшерүү учурунда ката чыкты.

en: An error occurred while saving the archive.
ky: Архивди сактоо учурунда ката чыкты.

en: An error occurred.
ky: Ката чыкты.

en: Command not found.
ky: Команда табылган жок.

en: Test Result
ky: Текшерүүнүн натыйжалары

en: Could not perform the operation
ky: Операцияны аткаруу оңунан чыккан жок

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
ky: Бул файлды кезектеги архивге кошкуңуз келеби же жаңыдай кылып ачасызбы?

en: Do you want to create a new archive with these files?
ky: Жаңы архивди жаратып жана тандалган файлдарды ага кошосузбу?

en: Create _Archive
ky: _Архивди жаратуу

en: Folders
ky: Бак

[ctx: File]
en: Size
ky: Өлчөмү

[ctx: File]
en: Type
ky: Түрү

[ctx: File]
en: Date Modified
ky: Өзгөртүлгөн күнү

[ctx: File]
en: Location
ky: Дарек

[ctx: File]
en: Name
ky: Аты

en: Find:
ky: Табуу:

en: Close the folders pane
ky: Папкалар панелин жашыруу

note: Translators: this is the label for the "open recent file" sub-menu.
en: Open _Recent
ky: _Жакындагыларды ачуу

en: Open a recently used archive
ky: Жакында колдонулган архивди ачуу

note: Translators: after the colon there is a folder name.
en: _Location:
ky: _Дареги:

en: Could not save the archive "%s"
ky: «%s» архивин сактоо оңунан чыккан жок

en: Replace file "%s"?
ky: «%s» файлын алмаштырасызбы?

en: Replace _All
ky: _Баарын алмаштыруу

en: _Skip
ky: Ө_ткөрүү

en: _Replace
ky: _Алмаштыруу

en: A folder named "%s" already exists.
    
    %s
ky: «%s» аттуу папка эбак эле бар.
    
    %s

en: A file named "%s" already exists.
    
    %s
ky: «%s» аттуу файлы эбак эле бар.
    
    %s

en: Rename
ky: Атын өзгөртүү

en: _Rename
ky: Атын ө_згөртүү

en: Could not rename the folder
ky: Папканын атын өзгөртүү оңунан чыккан жок

en: Could not rename the file
ky: Файлдын атын өзгөртүү оңунан чыккан жок

en: Paste Selection
ky: Тандалган элементтерди коюу

en: _Paste
ky: К_оюу

en: Add files to an archive
ky: Файлдарды архивге кошуу

en: Extract archive
ky: Архивдин таңгагын ачуу

en: Command _Line Output
ky: Командалык саптын чыгаруусун көрсөтүү

en: Could not display help
ky: Жардамды көрсөтүү оңунан чыккан жок

en: Add files to the specified archive and quit the program
ky: Файлдарды архивге кошуп анан чыгуу

en: ARCHIVE
ky: АРХИВ

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
ky: Архивдин атын сурап файлдарды кошуу жана программадан чыгуу

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
ky: Көрсөтүлгөн папкадан файлдардын таңгагын ачып анан чыгуу

en: FOLDER
ky: ПАПКА

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
ky: Максаттуу папканын атын сурап файлдардын таңгагын ачуу анан чыгуу

en: Extract the contents of the archives in the archive folder and quit the program
ky: Архив папкасына архивдердин мазмунунун таңгагын ачып анан программадан чыгуу

en: Default folder to use for the '--add' and '--extract' commands
ky: «--add» жана «--extract» команадаларынын баштапкы папкасы

en: Create destination folder without asking confirmation
ky: Аныктоону суроосуз максаттуу папканы жаратуу

en: Show the application's version
ky: Тиркеменин версиясын көрсөтүү

en: Compress
ky: Кысуу

en: - Create and modify an archive
ky: - архивди жаратуу же өзгөртүү

en: Load Options
ky: Параметрлерди жүктөө

en: _Remove
ky: Ө_чүрүү

en: _Help
ky: _Жардам

en: C_reate
ky: Ж_аратуу

en: _Filename:
ky: Файл _аты:

en: Location
ky: Дарек

en: _Encrypt the file list too
ky: Файл тизмесин да _шифрлөө

note: this is part of a sentence, for example "split into volumes of 10.0 MB", where MB stands for megabyte.
en: Split into _volumes of
ky: _Томдорду бөлүү

note: MB means megabytes
en: MB
ky: МБ

en: _Password:
ky: _Сырсөзү:

en: _Other Options
ky: _Башка параметрлер

en: <span weight="bold" size="larger">Password required</span>
ky: <span weight="bold" size="larger">Сырсөз талап кылынат</span>

en: Delete
ky: Өчүрүү

en: _Delete
ky: Ө_чүрүү

en: _All files
ky: _Баары

en: _Selected files
ky: _Тандалган файлдар

en: example: *.txt; *.doc
ky: мисалы: *.txt; *.doc

en: _Files:
ky: _Файлдар:

en: _Add
ky: _Кошуу

en: Add only if _newer
ky: _Жаңыраактарын гана кошуу

en: Add a Folder
ky: Папканы кошуу

en: _Include subfolders
ky: Салынган папкаларды _кошуу

en: Exclude folders that are symbolic lin_ks
ky: Символдук _шилтеме болгон папкаларды чыгаруу

en: Include _files:
ky: _Файлдарды кошуу

en: example: *.o; *.bak
ky: мисалы: *.o; *.bak

en: E_xclude files:
ky: Файлдарды _чыгаруу:

en: _Exclude folders:
ky: Папкаларды ч_ыгаруу:

en: _Load Options
ky: Параметрлерди жү_ктөө

en: Sa_ve Options
ky: Параметрлерди _сактоо

en: _Reset Options
ky: Параметрлерди _түшүрүү

en: Extract
ky: Таңгагын ачуу

en: _Extract
ky: _Таңгагын ачуу

en: Re-crea_te folders
ky: Папкаларды кайтадан _жаратуу

en: Over_write existing files
ky: Бар болгон файлдарды кайтадан _жаздыруу

en: Do not e_xtract older files
ky: Эскирген файлдарды өткөрүү

en: Actions
ky: Командалар

en: _Archive
ky: _Архив

en: _Edit
ky: _Оңдоо

en: _View
ky: _Көрүнүш

en: _Arrange Files
ky: Файлдарды _тизүү

en: _About
ky: Программа _жөнүндө

en: Information about the program
ky: Программа жөнүндө маалымат

en: Add files to the archive
ky: Файлдарды архивге кошуу

en: Add Files
ky: Файлдарды кошуу

en: Add a folder to the archive
ky: Папканы архивге кошуу

en: Add Folder
ky: Папканы кошуу

en: Close the current archive
ky: Кезектеги архивди жабуу

en: Contents
ky: Мазмуну

en: Display the Engrampa Manual
ky: Engrampa колдонмосун көрсөтүү

en: _Copy
ky: _Көчүрүү

en: Copy the selection
ky: Тандоону көчүрүү

en: Cu_t
ky: Ке_сип алуу

en: Cut the selection
ky: Тандалган файлдарды кесүү

en: Paste the clipboard
ky: Алмашуу буферинен коюу

en: Rename the selection
ky: Тандалган файлдардын атын өзгөртүү

en: Delete the selection from the archive
ky: Тандалган файлдарды архивден өчүрүү

en: Dese_lect All
ky: _Белгилөөнү алуу

en: Deselect all files
ky: Файлдардын тандалышын алуу

en: Extract files from the archive
ky: Архивден файлдардын таңгагын ачуу

en: _Last Output
ky: _Акыркы чыгыш

en: View the output produced by the last executed command
ky: Акыркы аткарылган команданын чыгышын көрүү

en: Create a new archive
ky: Жаңы архивди жаратуу

en: Open archive
ky: Архивди ачуу

en: _Open
ky: _Ачуу

en: Open selected files with an application
ky: Тандалган файлдарды программа менен ачуу

en: Specify a password for this archive
ky: Бул архив үчүн сырсөздү көрсөтүңүз

en: _Properties
ky: _Касиеттери

en: Show archive properties
ky: Архивдин касиеттерин көрсөтүү

en: _Refresh
ky: _Жаңылоо

en: Reload current archive
ky: Кезектеги архивди кайтадан жүктөө

en: Save As…
ky: Ат коюп сактоо…

en: Save the current archive with a different name
ky: Кезектеги архивди башка аты менен сактоо

en: Select _All
ky: _Баарын тандоо

en: Select all files
ky: Бардык файлдарды тандоо

en: _Stop
ky: _Токтотуу

en: Stop current operation
ky: Кезектеги операцияны үзүү

en: _Test Integrity
ky: Бүтүндүгүн _текшерүү

en: Test whether the archive contains errors
ky: Архивди каталарга текшерүү

en: Open the selected file
ky: Тандалган файлды ачуу

en: Open the selected folder
ky: Тандалган папканы ачуу

en: Go to the previous visited location
ky: Мурунку барган дарекке өтүү

en: Go to the next visited location
ky: Кийинки барган дарекке өтүү

en: Go up one level
ky: Бир деңгээл өйдөгө өтүү

note: Translators: the home location is the home folder.
en: Go to the home location
ky: Үй папкасына өтүү

en: _Toolbar
ky: _Аспап панели

en: View the main toolbar
ky: Аспап панелин көрсөтүү

en: Stat_usbar
ky: _Абал сабы

en: View the statusbar
ky: Абал сабын көрсөтүү

en: _Reversed Order
ky: _Кайтарым тартиби боюнча

en: Reverse the list order
ky: Тизме тартибин тескерилетүү

en: _Folders
ky: _Папкалар багы

en: View All _Files
ky: Бардык _файлдарды көрүү

en: View as a F_older
ky: П_апка кылып көрүү

en: by _Name
ky: _аты боюнча

en: Sort file list by name
ky: Файл тизмесин аты боюнча сорттоо

en: by _Size
ky: ө_лчөмү боюнча

en: Sort file list by file size
ky: Файлдар тизмесин өлчөмү боюнча сорттоо

en: by T_ype
ky: тү_рү боюнча

en: Sort file list by type
ky: Файл тизмесин түрү боюнча сорттоо

en: by _Date Modified
ky: өзгөртүү _датасы боюнча

en: Sort file list by modification time
ky: Файлдар тизмесин өзгөртүлгөн убакыты боюнча сорттоо

note: Translators: this is the "sort by file location" menu item
en: by _Location
ky: _жайгашкан жери боюнча

note: Translators: location is the file location
en: Sort file list by location
ky: Файл тизмесин жайгашкан жери боюнча сорттоо

en: Password
ky: Сырсөз

en: <i><b>Note:</b> the password will be used to encrypt files you add to the current archive, and to decrypt files you extract from the current archive. When the archive is closed the password will be deleted.</i>
ky: <i><b>Көңүл буруңуз:</b> сырсөз кезектеги архивге кошулуучу файлдарды шифрлөө үчүн жана кезектеги архивден чыгарылуучу файлдардын шифрин ачып окуу үчүн колдонулат. Архивди жабуу кезинде сырсөз жоюлат.</i>

[ctx: File]
en: Name:
ky: Аты:

en: Archive size:
ky: Архив өлчөмү:

en: Compression ratio:
ky: Кысуу даражасы:

en: Content size:
ky: Мазмун өлчөмү:

en: Number of files:
ky: Файлдардын саны:

en: Location:
ky: Дареги:

en: Last modified:
ky: Соңку өзгөртүлүшү:

en: Type:
ky: Түрү:

en: _Update
ky: _Жаңылоо

en: S_elect the files you want to update:
ky: Жаңылоо үчүн файлдарды _тандаңыз:
