Enigma - en to bs translation catalogue (219 entries)

en: Server Error: could not load level '
bs: Serverska Greška: nemoguće učitati nivo '

en: Mouse speed: %d
bs: Brzina miša: %d

en: Another nameless level
bs: Još jednan bezimeni nivo

en:  by
bs: od

en: Left mouse button:
bs: Lijevo dugme miša:

en: Activate/drop leftmost inventory item
bs: Aktiviraj/ispusti skroz lijevi predmet u inventaru

en: Right mouse button:
bs: Desno dugme miša:

en: Rotate inventory items
bs: Rotiraj predmete u inventaru

en: Show game menu
bs: Prikaži meni igre

en: Quit game immediately
bs: Napusti igru odmah

en: Show this help
bs: Prikaži pomoć za ovo

en: Kill current marble
bs: Uništi trenutni mramor

en: Restart the current level
bs: Ponovo pokreni trenutni nivo

en: Skip to next level
bs: Preskoči na sljedeći nivo

en: Jump back to last level
bs: Vrati se nazad na posljednji nivo

en: Make screenshot
bs: Napravi sliku ekrana

en: Left/right arrow:
bs: Lijeva/desna strelica:

en: Change mouse speed
bs: Promijeni brzinu miša

en: Return to level menu
bs: Povratak na meni nivoa

en: Skip to next level for best score hunt
bs: Preskoči na sljedeći nivo za lov na najbolji rezultat

en: Skip to next unsolved level
bs: Preskoči na sljedeći neriješeni nivo

en: Too slow for
bs: Presporo za

en: Exactly the world record of
bs: Tačno kao i svjetski rekord od

en: Great! A new world record!
bs: Odlično! Novi svjetski rekord!

en: Again your personal record...
bs: Ponovo Vaš lični rekord...

en: New personal record - better than par!
bs: Novi lični rekord - bolje od redovnog stanja!

en: New personal record!
bs: Novi lični rekord!

en: Your record,
bs: Vaš rekord,

en: behind world record.
bs: iza svjetskog rekorda.

en: behind your record.
bs: iza Vašeg rekorda.

en: Level finished - better than par!
bs: Nivo završen - bolje od redovnog stanja!

en: Level finished!
bs: Nivo završen!

en:  Cheater!
bs: Prevarant!

en: Enigma pack %s - level #%d: %s
bs: Enigma paket %s - nivo #%d: %s

en: Your record:
bs: Vaš rekord:

en: World record to beat:
bs: Svjetski rekord za nadmašiti:

en: Error in configuration file.
bs: Greška u konfiguracijskoj datoteci.

en: Error in XML initialization.
bs: Greška u XML učitavanju.

en: OK
bs: UREDU

en: Never
bs: Nikad

en: Remind
bs: Podsjeti

en: Quit
bs: Napusti

en: Start Game
bs: Započni Igru

en: Join Game
bs: Priključi se Igri

en: Back
bs: Nazad

en:   RONALD LAMPRECHT (lead)
bs:   RONALD LAMPRECHT (vodeći programer)

en: Special Thanks To:
bs: Posebne Zahvale Pripadaju:

en:   DANIEL HECK (project founder)
bs:   DANIEL HECK (osnivač projekta)

en:   MEINOLF SCHNEIDER (game idea, level design)
bs:   MEINOLF SCHNEIDER (ideja igre, dizajn nivoa)

en: Please refer to the manual or the next pages for full credits.
bs: Molimo pogledate upute za upotrebu ili sljedeće stranice za sve zasluge.

en: Home Page: http://www.nongnu.org/enigma
bs: Početna Stranica: http://www.nongnu.org/enigma

en: Contact: enigma-devel@nongnu.org
bs: Kontakt: enigma-devel@nongnu.org

en: Enigma is free software and may be distributed under the
bs: Enigma je besplatan sofver i može se podijeliti pod

en: terms of the GNU General Public License, version 2.
bs: uslovima GNU General Public Licence, verzija 2.

en: Main developers of all releases:
bs: Glavni programeri za sva izdanja:

en: Special Thanks:
bs: Posebne Zahvale:

en: Homepage
bs: Početna stranica

en: Documentation
bs: Dokumentacija

en: Paths
bs: Putanje

en: Locate Auto
bs: Lociraj Automatski

en: Locate Score
bs: Lociraj Rezultat

en: Credits
bs: Zasluge

en: Preferences Path:
bs: Putanja Preferenci:

en: User Path:
bs: Korisnička Putanja:

en: User Image Path:
bs: Putanja Korisničkih Slika:

en: System Path:
bs: Sistemska Putanja:

en: Resource Paths:
bs: Putanja Resursa:

en: L10n Path:
bs: L10n Putanja:

en: Level Pack
bs: Paket Nivoa

en: Network Game
bs: Mrežna Igra

en: Search
bs: Pretraga

en: Options
bs: Mogućnosti

en: Update
bs: Nadopuni

en: Help
bs: Pomoć

en: muted
bs: utišano

en: Music in game
bs: Muzika u igri

en: No music in game
bs: Bez muzike u igri

en: Auto
bs: Automatski

en: Always
bs: Uvijek

en: Yes
bs: Da

en: No
bs: Ne

en: reversed
bs: preokrenuto

en: normal
bs: normalno

en: unknown
bs: nepoznato

en: Main
bs: Opći

en: Audio
bs: Zvuk

en: Config
bs: Konfiguracija

en: Ok
bs: Uredu

en: Language:
bs: Jezik:

en: Fullscreen:
bs: Cijeli ekran:

en: Mouse speed:
bs: Brzina miša:

en: Sound volume:
bs: Glasnoća zvuka:

en: Music volume:
bs: Glasnoća muzike:

en: Ratings update:
bs: Nadopuna ocjena:

en: Score upload:
bs: Postavljanje rezultata:

en: User name:
bs: Korisničko ime:

en: Sound set:
bs: Postavljanje zvuka:

en: Menu music:
bs: Muzika menija:

en: Music ingame:
bs: Muzika u igri:

en: Text speed:
bs: Brzina teksta:

en: User path:
bs: Korisnička putanja:

en: User image path:
bs: Putanja korisničke slike:

en: Main Menu
bs: Glavni Meni

en: Skip to main menu
bs: Preskoči na glavni meni

en: Update levelpack
bs: Nadopuni paket nivoa

en: Arrows:
bs: Strijelice:

en: Select level
bs: Izaberi nivo

en: Play selected level
bs: Igraj izabrani nivo

en: Previous/next levelpack
bs: Prethodni/sljedeći paket nivoa

en: Mark current level as unsolved
bs: Označite trenutni nivo kao neriješen

en: Switch between fullscreen and window
bs: Prebacite između cijelog ekrana i prozora

en: Left click:
bs: Lijevi klik:

en: Right or control click:
bs: Desni ili kontrolni klik:

en: Inspect selected level
bs: Pregledaj izabrani nivo

en: Select next level for world record hunt
bs: Izaberite sljedeći nivo za lov na svjetski rekord

en: Select next unsolved level
bs: Izaberite sljedeći neriješeni nivo

en: You are not allowed to play this level yet.
bs: Nije Vam još dozvoljeno da igrate ovaj nivo.

en: %d%% solved
bs: %d%% riješeno

en: Your time:
bs: Vaše vrijeme:

en: That's world record.
bs: To je svjetski rekord.

en: That's %s below world record.
bs: To je %s ispod svjetskog rekorda.

en: World record:
bs: Svjetski rekord:

en: World record by %s:
bs: Svjetski rekord od %s:

en: Add to clipboard
bs: Dodaj u međuspremnik

en: Clear clipboard
bs: Očisti međuspremnik

en: Delete level
bs: Izbriši nivo

en: Undo
bs: Vrati nazad

en: Levelpack:
bs: Paket nivoa:

en: Owner:
bs: Vlasnik:

en: Group:
bs: Grupa:

en: Location
bs: Lokacija

en: Edit Metadata
bs: Uredi Metapodatke

en: Release:
bs: Izdanje:

en: Revision:
bs: Revizija:

en: Compatibility:
bs: Kompatibilnost:

en: Default Location:
bs: Zadana Lokacija

en: Level types:
bs: Tipovi nivoa:

en: Compose Pack
bs: Sastavi Paket

en: Update Pack
bs: Dopuni Paket

en: Left column:
bs: Lijeva kolona:

en: Levelpack groups
bs: Grupe paketa nivoa

en: Right columns:
bs: Desna kolona:

en: Levelpacks of selected group
bs: Paket nivoa od izabrane grupe

en: Select group or levelpack
bs: Izaberi grupu ili paket nivoa

en: Configure group or levelpack
bs: Konfiguriši grupu ili paket nivoa

en: New Group
bs: Nova Grupa

en: Position:
bs: Pozicija

en: New Pack
bs: Novi Paket

en: Delete Group
bs: Izbriši Grupu

en: Error: group not empty
bs: Greška: grupa nije prazna

en: Show previous screenshot
bs: Prikaži prethodnu sliku ekrana

en: Show next screenshot
bs: Prikaži sljedeću sliku ekrana

en: No screenshot available:
bs: Ni jedna slika ekrana nije dostupna:

en: Intelligence:
bs: Inteligencija:

en: Patience:
bs: Strpljenje:

en: Knowledge:
bs: Znanje:

en: Speed:
bs: Brzina:

en: Difficulty:
bs: Teškoća:

en: Screenshot
bs: Slika ekrana

en: Level:
bs: Nivo:

en: Author:
bs: Autor:

en: Contact:
bs: Kontakt:

en: Homepage:
bs: Početna stranica:

en: Public Ratings
bs: Javne ocjene

en: You:
bs: Vi:

en: World:
bs: Svijet:

en: Solved %:
bs: Riješeno %:

en: Solved #:
bs: Riješeno #:

en: Version
bs: Verzija

en: Status:
bs: Stanje:

en: Release:
bs: Izdanje:

en: Revision:
bs: Revizija:

en: Control:
bs: Kontrola:

en: stable
bs: stabilno

en: test
bs: testno

en: experimental
bs: eksperimentalno

en: released
bs: izdano

en: time
bs: vrijeme

en: moves
bs: koraci

en: Credits:
bs: Zasluge:

en: Level Path:
bs: Putanja Nivoa:

en: Load time:
bs: Vrijeme učitavanja:

en: Compatibility:
bs: Kompatibilnost:

en: Rating:
bs: Ocjena:

en: Average:
bs: Prosjek:

en: Level Info
bs: Informacije o Nivou

en: Abort Level
bs: Prekini Nivo

en: Error on auto registration of levelfile:
bs: Greška pri automatskoj registraciji datoteke nivoa:

en: Continue
bs: Nastavi

en: Cannot find '%s'.
bs: Nemoguće pronaći '%s'.

en: Error: '%s'
bs: Greška: '%s'

en: Uncover pairs of stones while navigating obstacles using a marble
bs: Otkrivajte parove kamenčića dok izbjegavate prepreke koristeći mramor

en: Welcome
bs: Dobrodošli

en: No! No! Aaaarrrrgggghhhh!
bs: Ne! Ne! Aaaarrrrgggghhhh!

en: Careful.
bs: Pažljivo.

en: Open the Doors
bs: Otvori vrata

en: Lady in Red
bs: Dama u crvenom

en: Welcome to Enigma VII
bs: Dobrodošli na Enigma VII

en: Remember the colors.
bs: Zapamtite boje.

en: Don't touch everything!
bs: Ne dirajte svašta!

en: Keep distance!
bs: Drži rastojanje!

en: Just a Dance ?
bs: Samo ples ?

en: White helps black, black helps white.
bs: Bijeli pomažu crnima, crni pomažu cijelima.

en: Don't forget to open the door ...
bs: Ne zaboravite otvoriti vrata ...

en: Good Luck!
bs: Sretno!

en: Hurry!
bs: Požurite!

en: Congratulations! (or try again)
bs: Čestitamo! (ili pokušajte ponovo)

en: Restart with F3 ...
bs: Ponovo pokrenite sa F3 ...

en: The danger is not visible!!!
bs: Opasnost nije vidljiva!!!

en: Welcome to Enigma III
bs: Dobrodošli na Enigma III

en: Risk your life ...
bs: Rizikujte svoj život ...

en: Watch your step!
bs: Pazite svoje korake!

en: Look ... they're over there!
bs: Pogledajte ... oni su tamo!

en: This is the control panel.
bs: Ovo je upravljačka ploča.

en: This level is much bigger! Press F3!
bs: Ovaj nivo je puno veći! Pritisnite F3!

en: It's a long way ...
bs: Dug je put ...

en: Look closely!
bs: Pogledajte temeljito!

en: You lost!
bs: Izgubili ste!

en: Press F3 or finish.
bs: Pritisni F3 ili završi.
