Enigma - en to sl translation catalogue (234 entries)

en: Server Error: could not load level '
sl: Napaka strežnika: stopnje ni bilo mogoče naložiti '

en: Mouse speed: %d
sl: Hitrost miške: %d

en: Another nameless level
sl: Še ena stopnja brez imena

en:  by
sl:  od

en: Left mouse button:
sl: Levi miškin gumb:

en: Activate/drop leftmost inventory item
sl: Aktiviraj/spusti najbolj levi predmet inventarja

en: Right mouse button:
sl: Desni miškin gumb:

en: Rotate inventory items
sl: Rotiraj predmete inventarja

en: Show game menu
sl: Pokaži meni igre

en: Quit game immediately
sl: Takoj zapusti igro

en: Show this help
sl: Prikaži to pomoč

en: Kill current marble
sl: Ubij trenutno frnikolo

en: Restart the current level
sl: Ponovno začni trenutno stopnjo

en: Skip to next level
sl: Preskoči na naslednjo stopnjo

en: Jump back to last level
sl: Pojdi nazaj na zadnjo stopnjo

en: Make screenshot
sl: Naredi zaslonsko sliko

en: Left/right arrow:
sl: Puščica levo/desno:

en: Change mouse speed
sl: Spremeni hitrost miške

en: Return to level menu
sl: Vrni se na meni stopnje

en: Skip to next level for best score hunt
sl: Preskoči na naslednjo stopnjo za lov na najboljši rezultat

en: Skip to next unsolved level
sl: Preskoči na naslednjo nerešeno stopnjo

en: Too slow for
sl: Prepočasno za

en: You are slow today ... Ctrl-A
sl: Danes si pa počasen ... Ctrl-A

en: Exactly the world record of
sl: Natančno svetovni rekord od

en: Great! A new world record!
sl: Odlično! Nov svetovni rekord!

en: Again your personal record...
sl: Ponovno tvoj osebni rekord...

en: New personal record - better than par!
sl: Nov osebni rekord - boljše od para!

en: New personal record!
sl: Nov osebni rekord!

en: Your record,
sl: Tvoj rekord,

en: behind world record.
sl: za svetovnim rekordom.

en: behind your record.
sl: za tvojim rekordom.

en: Level finished - better than par!
sl: Stopnja končana - boljše od para!

en: Level finished!
sl: Stopnja končana!

en:  Cheater!
sl:  Goljuf!

en: Enigma pack %s - level #%d: %s
sl: Enigma paket %s - stopnja #%d: %s

en: Your record:
sl: Tvoj rekord:

en: World record to beat:
sl: Svetovni rekord, ki ga moraš premagati:

en: Error in configuration file.
sl: Napaka v konfiguracijski datoteki.

en: Error in XML initialization.
sl: Napaka pri XML inicalizaciji.

en: OK
sl: V redu

en: Never
sl: Nikoli

en: Remind
sl: Opomni

en: Quit
sl: Zapusti

en: Start Game
sl: Začni igro

en: Join Game
sl: Pridruži se igri

en: Back
sl: Nazaj

en:   RONALD LAMPRECHT (lead)
sl:   RONALD LAMPRECHT (vodja)

en: Special Thanks To:
sl: Posebne zahvale:

en:   DANIEL HECK (project founder)
sl:   DANIEL HECK (ustanovitelj projekta)

en:   MEINOLF SCHNEIDER (game idea, level design)
sl:   MEINOLF SCHNEIDER (ideja za igro, oblikovanje stopenj)

en: Home Page: http://www.nongnu.org/enigma
sl: Domača stran: http://www.nongnu.org/enigma

en: Contact: enigma-devel@nongnu.org
sl: Kontakt: enigma-devel@nongnu.org

en: terms of the GNU General Public License, version 2.
sl: pogoji splošnega dovoljenja GNU, različica 2.

en: Main developers of all releases:
sl: Glavni razvijalci vseh izdaj:

en: Special Thanks:
sl: Posebne zahvale:

en: Homepage
sl: Domača stran

en: Documentation
sl: Dokumentacija

en: Paths
sl: Poti

en: Locate Auto
sl: Odkrij samodejno

en: Locate Score
sl: Odkrij rezultat

en: Credits
sl: Zasluge

en: User Path:
sl: Pot uporabnika:

en: User Image Path:
sl: Pot uporabnikove slike:

en: System Path:
sl: Sistemska pot:

en: L10n Path:
sl: Pot l10n:

en: Level Pack
sl: Paket stopenj

en: Network Game
sl: Omrežna igra

en: Search
sl: Išči

en: Options
sl: Možnosti

en: Update
sl: Posodobi

en: Help
sl: Pomoč

en: muted
sl: nemo

en: Music in game
sl: Glasba v igri

en: No music in game
sl: Brez glasbe v igri

en: Auto
sl: Samodejno

en: Always
sl: Vedno

en: Yes
sl: Da

en: No
sl: Ne

en: reversed
sl: obratno

en: normal
sl: običajno

en: unknown
sl: neznano

en: Main
sl: Glavno

en: Audio
sl: Zvok

en: Config
sl: Nastavitve

en: Ok
sl: V redu

en: Language:
sl: Jezik:

en: Fullscreen:
sl: Celozaslonski način:

en: Mouse speed:
sl: Hitrost miške:

en: Sound volume:
sl: Jakost zvoka:

en: Music volume:
sl: Jakost glasbe:

en: Score upload:
sl: Prenos rezultatov:

en: User name:
sl: Uporabniško ime:

en: Menu music:
sl: Glasba v meniju:

en: Music ingame:
sl: Glasba v igri:

en: Text speed:
sl: Hitrost besedila:

en: User path:
sl: Pot uporabnika:

en: User image path:
sl: Pot uporabnikove slike:

en: Main Menu
sl: Glavni meni

en: Skip to main menu
sl: Preskoči na glavni meni

en: Update levelpack
sl: Posodobi paket stopenj

en: Arrows:
sl: Puščice:

en: Select level
sl: Izberi stopnjo

en: Play selected level
sl: Igraj izbrano stopnjo

en: Previous/next levelpack
sl: Prejšnji/naslednji paket stopenj

en: Mark current level as unsolved
sl: Označi trenutno stopnjo kot nerešeno

en: Switch between fullscreen and window
sl: Preklopi med celozaslonskim in okenskim načinom

en: Left click:
sl: Levi klik:

en: Inspect selected level
sl: Preglej izbrano stopnjo

en: Select next level for world record hunt
sl: Izberi naslednjo stopnjo za lov na svetovni rekord

en: Select next unsolved level
sl: Izberi naslednjo nerešeno stopnjo

en: You are not allowed to play this level yet.
sl: Te stopnje še ne smeš igrati.

en: %d%% best
sl: %d%% najboljši

en: %d%% solved
sl: %d%% rešeno

en: Your time:
sl: Tvoj čas:

en: That's world record.
sl: To je svetovni rekord.

en: That's %s below world record.
sl: To je %s za svetovnim rekordom.

en: World record:
sl: Svetovni rekord:

en: World record by %s:
sl: Svetovni rekord ima %s:

en: Exchange level with predecessor
sl: Izmenjaj stopnjo s predhodnikom

en: Exchange level with successor
sl: Izmenjaj stopnjo z naslednikom

en: Delete level
sl: Izbriši stopnjo

en: Undo
sl: Razveljavi

en: Levelpack:
sl: Paket stopenj:

en: Owner:
sl: Lastnik:

en: Group:
sl: Skupina:

en: in [All Packs]:
sl: v [vsi paketi]:

en: Edit Metadata
sl: Uredi meta podatke

en: Release:
sl: Izdaja:

en: Compose Pack
sl: Sestavi paket

en: Update Pack
sl: Posodobi paket

en: Left column:
sl: Levi stolpec:

en: Levelpack groups
sl: Skupine paketov stopenj

en: Right columns:
sl: Desni stolpec:

en: Levelpacks of selected group
sl: Paketi stopenj izbrane skupine

en: Select group or levelpack
sl: Izberi skupino paketov stopenj

en: New Group
sl: Nova skupina

en: Position:
sl: Položaj:

en: New Pack
sl: Nov paket

en: Delete Group
sl: Izbriši skupino

en: Show previous screenshot
sl: Pokaži prejšnjo sliko zaslona

en: Show next screenshot
sl: Pokaži naslednjo sliko zaslona

en: No screenshot available:
sl: Slika zaslona ni na voljo:

en: Intelligence:
sl: Inteligenca:

en: Dexterity:
sl: Spretnost:

en: Patience:
sl: Potrpežljivost:

en: Knowledge:
sl: Znanje:

en: Speed:
sl: Hitrost:

en: Difficulty:
sl: Težavnost:

en: Screenshot
sl: Slika zaslona

en: Level:
sl: Stopnja:

en: Author:
sl: Avtor:

en: Contact:
sl: Kontakt:

en: Homepage:
sl: Domača stran:

en: Scores
sl: Rezultati

en: You:
sl: Ti:

en: World:
sl: Svet:

en: Solved %:
sl: Rešeno %:

en: Solved #:
sl: Rešeno #:

en: Version
sl: Različica

en: Score:
sl: Rezultat:

en: Target:
sl: Cilj:

en: World Record Holders:
sl: Lastniki svetovnih rekordov:

en: Credits:
sl: Zasluge:

en: Rating:
sl: Ocena:

en: Level Info
sl: Podatki o stopnji

en: Abort Level
sl: O stopnji

en: Continue
sl: Nadaljuj

en: Your installation may be incomplete or invalid.
sl: Vaša namestitev je morda nepopolna ali napačna.

en: Error: '%s'
sl: Napaka: '%s'

en: All right, we'll call it a draw
sl: Dobro! Recimo, da je izenačeno

en: Uncover pairs of stones while navigating obstacles using a marble
sl: Poišči pare kamnov medtem, ko vodiš frnikolo mimo ovir

en: Welcome
sl: Dobrodošel

en: Hey, where am i now?
sl: Hej, kje sem zdaj?

en: Remember the colors.
sl: Zapomni si barve.

en: Don't touch everything!
sl: Ne dotakni se ničesar!

en: This is pretty self-explanatory.
sl: To je zelo samoumevno.

en: Greetings, adventurer!    The road ahead is long and dangerous, so be careful!
sl: Pozdravljen, pustolovec!    Pot pred tabo je dolga in nevarna, zato bodi previden!

en: Congratulations, adventurer!  You did it!
sl: Čestitke, pustolovec!  Uspelo ti je!

en: What a pity, and there's so much paint left ...
sl: Kakšna škoda, ostalo je zelo veliko barve ...

en: .moor txen eht ot teg ot syaw owt era erehT
sl: .ebos ejndelsan od itop evd atajatsbO

en: Danger ... laser beams!
sl: Nevarnost ... laserski žarki!

en: Calm down!
sl: Pomiri se!

en: A hammer destroys some black stones.
sl: Kladivo uniči nekatere črne kamne.

en: Oops ... you're stuck ...     Try again ...
sl: Opa ... zataknil si se ...     Poskusi ponovno ...

en: You can believe me: All stones you see in this level are solid!                                                                                      You can really believe me!                                                                               Really!
sl: Lahko mi verjameš: Vsi kamni na tej stopnji so trdni!                                                                                      Resnično mi lahko verjameš!                                                                               Resnično!

en: Welcome to Enigma IV
sl: Dobrodošel v Enigmi IV

en: It's a race!
sl: To je dirka!

en: This room is not the crime scene.
sl: Ta soba ni prizorišče zločina.

en: The murderer is not Mrs Peacock.
sl: Gospa Peacock ni morilka.

en: The murderer is not Colonel Mustard.
sl: Polkovnik Mustard ni morilec.

en: The murderer is not Professor Plum.
sl: Profesor Plum ni morilec.

en: The murderer is not Reverend Green.
sl: Duhovnik Green ni morilec.

en: The murderer is not Mrs Whiteball.
sl: Gospa Whiteball ni morilka.

en: The murderer is not Miss Scarlett.
sl: Gospodična Scarlett ni morilka.

en: White helps black, black helps white.
sl: Bela pomaga črni, črna pomaga beli.

en: Don't forget to open the door ...
sl: Ne pozabi odpreti vrat ...

en: Good Luck!
sl: Srečno!

en: Hurry!
sl: Pohiti!

en: Congratulations! (or try again)
sl: Čestitke! (morda poskusi ponovno)

en: Almost finished ...
sl: Skoraj na koncu ...

en: Restart with F3 ...
sl: Ponovno začni z F3 ...

en: The danger is not visible!!!
sl: Nevarnost ni vidna!!!

en: Welcome to Enigma III
sl: Dobrodošel v Enigmi III

en: Risk your life ...
sl: Tvegaj svoje življenje ...

en: I don't believe that you are the Marble. I won't let you pass until you prove me wrong: you have to be faster than my champion!
sl: Ne verjamem, da si ti tista Frnikola. Ne dovolim ti napredovati dokler mi ne dokažeš drugače: moraš biti hitrejši od mojega prvaka!

en: Congratulations! You may pass!
sl: Čestitke! Lahko nadaljuješ!

en: Look ... they're over there!
sl: Poglej ... tam so!

en: The left-most room is important!
sl: Soba na skrajni levi je pomembna!

en: The block near the top-left can move.
sl: Kocko blizu zgornjega desnega kota je mogoče premakniti.

en: This level is much bigger! Press F3!
sl: Ta stopnja je precej večja! Pritisni F3!

en: It's a long way ...
sl: Pot je dolga ...

en: Look closely!
sl: Poglej natančno!

en: Attention! One way ticket to the island.
sl: Pozor! Enosmerna vozovnica do otoka.

en: Pass the ball in time
sl: Pravočasno podaj žogo

en: Quickly ...                                                                             or trickily!
sl: Hitro ...                                                                             ali zvito!

en: I am innocent! I've never stolen anything!
sl: Nedolžen sem! Nikoli nisem ničesar ukradel!

en: Pirates usually hide their treasure!
sl: Pirati običajno skrijejo svoj zaklad!

en: Run for your life!
sl: Teci za svoje življenje!

en: Doomed ... Shift-F3!!!
sl: Pogubljen ... Shift-F3!!!

en: 5, 8, or 10 seconds?
sl: 5, 8 ali 10 sekund?

en: Welcome to Enigma IX
sl: Dobrodošel v Enigmi IX

en: Use ~all~ Stones
sl: Uporabi ~vse~ kamne

en: Faithlessness
sl: Nezvestoba

en: Lust
sl: Poželenje

en: Gluttony
sl: Požrešnost

en: Avarice
sl: Pohlep

en: Sloth
sl: Lenoba

en: Heresy
sl: Krivoverstvo

en: Violence
sl: Nasilje

en: Fraud
sl: Prevara

en: Treachery
sl: Izdajstvo

en: Once, No More No Less
sl: Enkrat, nič več nič manj

en: Veni, vidi, vici - I came, I saw, I conquered
sl: Veni, vidi, vici - Prišel, videl, zmagal

en: more is not less
sl: več ni manj
