entangle - en to bg translation catalogue (127 entries)

en: 1.37:1 - 35mm movie
bg: 1.37:1 - 35mm филм

en: 1.6:1 (8:5, 16:10) - Widescreen
bg: 1.6:1 (8:5, 16:10) - Широк екран

en: 1.75:1 (7:4) - Widescreen
bg: 1.75:1 (7:4) - Широк екран

en: 1.77:1 (16:9) - APS-H / HDTV / Widescreen
bg: 1.77:1 (16:9) - APS-H / HDTV / Широк екран

en: 1.85:1 - 35mm Widescreen
bg: 1.85:1 - 35mm Широк екран

en: 1:1 - Square / MF 6x6
bg: 1:1 - Квадрат / MF 6x6

en: 2.20:1 (11:5, 22:10) - 70mm movie
bg: 2.20:1 (11:5, 22:10) - 70mm филм

en: <b>Capture</b>
bg: <b>Снимане</b>

en: <b>Colour management</b>
bg: <b>Управление на цветовете</b>

en: <b>Interface</b>
bg: <b>Интерфейс</b>

en: <b>Plugins</b>
bg: <b>Плъгини</b>

en: About - Entangle
bg: Относно - Entangle

en: Absolute colourimetric
bg: Абсолютна колориметрия

en: All files (*.*)
bg: Всички файлове (*.*)

en: Apply mask to alter aspect ratio
bg: Прилагай маска за промяна на съотношението

en: Aspect ratio:
bg: Съотношение:

en: Autofocus control not available with this camera
bg: Управлението на автофокуса не е достъпно за тази камера

en: Autofocus failed
bg: Автофокусът се провали

en: Automatically connect to cameras at startup
bg: Автоматично свързване на камери при стартиране

en: Automatically synchronize camera clock
bg: Автоматично синхронизирай часовника на камерата

en: Background:
bg: Фон:

en: Best Fit
bg: Най-добро вместване

en: Blank screen when capturing images
bg: Празен екран при заснемане на изображение

en: Camera connect failed
bg: Свързването към камера не успя

en: Camera control update failed
bg: Обновяването на управлението на камерата не успя

en: Camera is in use
bg: Камерата се ползва

en: Camera load controls failed
bg: Зареждането на управлението на камерата не успя

en: Cancel
bg: Отказ

en: Cannot initialize gphoto2 abilities
bg: Не мога да инициализирам способностите на gphoto2

en: Cannot initialize gphoto2 ports
bg: Не мога да инициализирам портовете на gphoto2

en: Cannot load gphoto2 abilities
bg: Не мога да заредя способностите на gphoto2

en: Cannot load gphoto2 ports
bg: Не мога да заредя портовете на gphoto2

en: Capture an image
bg: Създава снимка

en: Center lines
bg: Централни линии

en: Check that the camera is not
    
     - opened by another photo <b>application</b>
     - mounted as a <b>filesystem</b> on the desktop
     - in <b>sleep mode</b> to save battery power
bg: Проверете дали камерата не е
    
     - отворена от друго фото <b>приложение</b>
     - монтирана като <b>файлова система</b> на десктопа
     - в <b>спящ режим</b> за пестене на енергия

en: Color Management
bg: Управление на цветовете

en: Colour managed display
bg: Дисплей с управляван цвят

en: Continue preview mode after capture
bg: Продължаващ след снимането режим на преглед

en: Continuous capture preview
bg: Постоянен изглед

en: Controls not available for this camera
bg: Управление не е налично за тази камера

en: Delete
bg: Изтрий

en: Delete file from camera after downloading
bg: След свалянето, изтривай файла в камерата

en: Detect the system monitor profile
bg: Откриване профила на системния монитор

en: Display focus point during preview
bg: Показвай точката на фокус в предв. преглед

en: Entangle Preferences
bg: Предпочитания за Entangle

en: Entangle can trigger the camera shutter to capture new images. When supported by the camera, a continuously updating preview of the scene can be displayed prior to capture. Images will be downloaded and displayed as they are captured by the camera. Entangle also allows the settings of the camera to be changed from the computer.
bg: Entangle може да задейства затвора на камерата, за да създава нови снимки. Когато се поддържа от камерата, преди снимането може да бъде показван постоянно обновяващ се изглед на сцената. Изображенията ще бъдат сваляни и показвани така, както са заснети от камерата. Entangle позволява също, настройките на камерата да се променят от компютъра.

en: Entangle is a program used to control digital cameras that are connected to the computer via USB.
bg: Entangle е програма за управление на цифрови камери, свързани към компютъра чрез USB.

en: Entangle is compatible with most DSLR cameras from Nikon and Canon, some of their compact camera models, and a variety of cameras from other manufacturers.
bg: Entangle е съвместим с повечето DSLR фотоапарати на Nikon и Canon, някои от техните компактни модели и различни камери от други производители.

en: Entangle: Camera autofocus failed
bg: Entangle: Автофокусът на камерата се провали

en: Entangle: Camera connect failed
bg: Entangle: Свързването към камера не успя

en: Entangle: Camera control update failed
bg: Entangle: Обновяването на управлението на камерата не успя

en: Entangle: Camera load controls failed
bg: Entangle: Зареждането на управлението на камерата не успя

en: Entangle: Camera manual focus failed
bg: Entangle: Ръчният фокус на камерата се провали

en: Entangle: Operation failed
bg: Entangle: Действието не успя

en: Failed to read manual focus choice %d: %s %d
bg: Провал при четене ръчния избор на фокус %d: %s %d

en: Failed to set autofocus state: %s %d
bg: Провал при задаване състоянието на автофокуса: %s %d

en: Failed to set manual focus state: %s %d
bg: Провал при задаване състоянието на ръчния фокус: %s %d

en: Failed to set time state: %s %d
bg: Провал при задаване състоянието на часовника: %s %d

en: Failed to set viewfinder state: %s %d
bg: Провал при задаване състоянието на визьора: %s %d

en: Filename pattern:
bg: Шаблон за име на файл:

en: Golden sections
bg: Златно сечение

en: Grid lines:
bg: Мрежа от линии:

en: ICC profiles (*.icc, *.icm)
bg: ICC профили (*.icc, *.icm)

en: Image Viewer
bg: Преглед на изображението

en: Interface
bg: Интерфейс

en: Manual focus control not available with this camera
bg: Управлението на ръчния фокус не е достъпно за тази камера

en: Manual focus failed
bg: Ръчният фокус се провали

en: Mode of operation:
bg: Начин на работа:

en: Model
bg: Модел

en: Monitor
bg: Монитор

en: Monitor profile:
bg: Профил на монитора:

en: No
bg: Не

en: No camera connected
bg: Няма свързана камера

en: No config options
bg: Няма конфигурационни опции

en: No controls available
bg: Нищо достъпно за контролиране

en: No script
bg: Няма скрипт

en: None
bg: Нищо

en: Off
bg: Изкл.

en: On
bg: Вкл.

en: Open with
bg: Отваряне с

en: Operation: %s
bg: Действие: %s

en: Perceptual
bg: Възприятие

en: Plugins
bg: Плъгини

en: Port
bg: Порт

en: Preview
bg: Преглед

en: Quarters
bg: Четвъртини

en: RGB profile:
bg: RGB профил:

en: Relative colourimetric
bg: Относителна колориметрия

en: Reset controls
bg: Връщане към нормално състояние

en: Retry
bg: Опит отново

en: Rule of 3rds
bg: Правило на третините

en: Rule of 5ths
bg: Правило на 5-ните

en: Saturation
bg: Насищане

en: Screen blanking is not available on this display
bg: Screen blanking не е налично за този дисплей

en: Screen blanking is not implemented on this platform
bg: Screen blanking не е реализирано за тази платформа

en: Script
bg: Скрипт

en: Select a camera to connect to:
bg: Избор на камера за използване:

en: Select a folder
bg: Изберете папка

en: Select application...
bg: Изберете приложение...

en: Select camera - Entangle
bg: Избор на камера - Entangle

en: Set clock
bg: Сверяване на часовника

en: Show linear histogram
bg: Покажи линейна хистограма

en: Tethered Camera Control & Capture
bg: Свързани контрол на камерата и снимане

en: This camera does not support image capture
bg: Камерата не поддържа снимане на изображение

en: This camera does not support image preview
bg: Тази камера не поддържа предв. преглед на изображения

en: Time setting not available with this camera
bg: Управлението на часовника не е достъпно за тази камера

en: Unable to capture image: %s
bg: Невъзможно е правенето на снимки: %s

en: Unable to capture preview: %s
bg: Невъзможен предварителен преглед: %s

en: Unable to connect to camera: %s
bg: Не мога да се свържа към камерата: %s

en: Unable to delete file: %s
bg: Невъзможно изтриване на файла: %s

en: Unable to fetch widget name
bg: Невъзможно да се извлече името на джаджата

en: Unable to fetch widget type
bg: Невъзможно да се извлече типа на джаджата

en: Unable to get camera file: %s
bg: Невъзможно да взема файла на камерата: %s

en: Unable to get file data: %s
bg: Невъзможно вземането данните на файла: %s

en: Unable to get filename: %s
bg: Невъзможно вземането името на файла: %s

en: Unable to save controls, camera is not configurable
bg: Невъзможно да запиша управлението, камерата не може да се конфигурира

en: Unable to wait for events: %s
bg: Невъзможно очакването на събития: %s

en: Untitled script
bg: Неозаглавен скрипт

en: Use embedded preview from raw files
bg: Ползвай вградения предв. преглед от raw файлове

en: Viewfinder control not available with this camera
bg: Управлението на визьора не е достъпно за тази камера

en: Yes
bg: Да

en: _Cancel
bg: От_каз

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Open
bg: _Отваряне

en: capture
bg: снимане

en: label
bg: етикет

en: settings
bg: настройки
