entangle - en to ca translation catalogue (186 entries)

en: 1.33:1 (4:3, 12:9) - Super 35mm / DSLR / MF 645
ca: 1.33:1 (4:3, 12:9) - Súper de 35 mm / DSLR / MF 645

en: 1.37:1 - 35mm movie
ca: 1.37:1 - Pel·lícula de 35 mm

en: 1.50:1 (3:2, 15:10)- 35mm SLR
ca: 1.50:1 (3:2, 15:10)- SLR de 35 mm

en: 1.66:1 (5:3, 15:9) - Super 16mm
ca: 1.66:1 (5:3, 15:9) - Súper de 16 mm

en: 1.6:1 (8:5, 16:10) - Widescreen
ca: 1.6:1 (8:5, 16:10) - Pantalla ampla

en: 1.75:1 (7:4) - Widescreen
ca: 1.75:1 (7:4) - Pantalla ampla

en: 1.77:1 (16:9) - APS-H / HDTV / Widescreen
ca: 1.77:1 (16:9) - APS-H / HDTV / Pantalla ampla

en: 1.85:1 - 35mm Widescreen
ca: 1.85:1 - Pantalla ampla de 35 mm

en: 1:1 - Square / MF 6x6
ca: 1:1 - Quadrat / MF 6x6

en: 2.10:1 (21:10) - Planned HDTV
ca: 2.10:1 (21:10) - HDTV plana

en: 2.20:1 (11:5, 22:10) - 70mm movie
ca: 2.20:1 (11:5, 22:10) - Pel·lícula de 70 mm

en: 2.37:1 (64:27)- HDTV cinema
ca: 2.37:1 (64:27)- Cinema HDTV

en: 2.66:1 (8:3, 24:9)- Super 16mm
ca: 2.66:1 (8:3, 24:9)- Súper de 16 mm

en: 2.93:1 - MGM Camera 65
ca: 2.93:1 - Càmera 65 de la MGM

en: <b>Capture</b>
ca: <b>Captura</b>

en: <b>Colour management</b>
ca: <b>Gestió del color</b>

en: <b>Image Viewer</b>
ca: <b>Visualitzador d'imatges</b>

en: <b>Interface</b>
ca: <b>Interfície</b>

en: <b>Plugins</b>
ca: <b>Connectors</b>

en: About - Entangle
ca: Entangle - Quant a

en: Absolute colourimetric
ca: Colorimètric absolut

en: All files (*.*)
ca: Tots els fitxers (*.*)

en: Apply mask to alter aspect ratio
ca: Aplica la màscara per alterar la relació de l'aspecte

en: Aspect ratio:
ca: Relació de l'aspecte:

en: Autofocus control not available with this camera
ca: El control automàtic de l'enfocament no està disponible per aquesta càmera

en: Autofocus control was not a toggle widget
ca: El control de l'enfocament automàtic no és un giny manipulable

en: Autofocus failed
ca: Error en l'enfocament automàtic

en: Automatically connect to cameras at startup
ca: Connecta la càmera automàticament al començament

en: Automatically synchronize camera clock
ca: Sincronitza automàticament el rellotge de la càmera

en: Automation
ca: Automatització

en: Background:
ca: Fons:

en: Best Fit
ca: Millor ajust

en: Blank screen when capturing images
ca: Pantalla en blanc quan capturi imatges

en: Camera connect failed
ca: Error en connectar amb la càmera

en: Camera control update failed
ca: El control de la càmera no pot actualitzar el camp

en: Camera is in use
ca: La càmera està en ús

en: Camera load controls failed
ca: Error en la càrrega dels controls de la càmera

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Cannot initialize gphoto2 abilities
ca: No es poden inicialitzar les habilitats del gphoto2

en: Cannot initialize gphoto2 ports
ca: No es posen inicialitzar els ports del gphoto2

en: Cannot load gphoto2 abilities
ca: No es poden carregar les habilitats del gphoto2

en: Cannot load gphoto2 ports
ca: No es poden carregar els ports del gphoto2

en: Capture
ca: Captura

[ctx: shortcut window]
en: Capture a single image
ca: Captura una sola imatge

en: Capture an image
ca: Captura una imatge

en: Capture target setting not available with this camera
ca: Les preferències del destí de la captura no estan disponible per aquesta càmera

en: Capture;Camera;Tethered;Photo;
ca: Captura;Càmera;Tethered;Foto;

en: Center lines
ca: Línies centrals

en: Check that the camera is not
    
     - opened by another photo <b>application</b>
     - mounted as a <b>filesystem</b> on the desktop
     - in <b>sleep mode</b> to save battery power
ca: Comproveu que la càmera no estigui
    
     - oberta per una altra <b>aplicació</b> de fotografies
     - muntada com un <b>sistema de fitxers</b> en l'escriptori
     - en <b>mode de repòs</b> per estalviar bateria

[ctx: shortcut window]
en: Close all windows & exit
ca: Tanca totes les finestres i surt

en: Color Management
ca: Gestió del color

en: Colour managed display
ca: Monitor amb gestió del color

en: Continue preview mode after capture
ca: Mode continu de vista prèvia abans de la captura

en: Continuous capture preview
ca: Captura continua de la vista prèvia

[ctx: shortcut window]
en: Controlling the application
ca: Control de l'aplicació

en: Controls not available for this camera
ca: Els controls no estan disponibles per aquesta càmera

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Delete file from camera after downloading
ca: Elimina el fitxer de la càmera després de baixar-ho

en: Detect the system monitor profile
ca: Detecta el perfil del monitor del sistema

en: Display focus point during preview
ca: Mostra el punt focal durant la vista prèvia

[ctx: shortcut window]
en: Display help manual
ca: Mostra el manual d'ajuda

en: Entangle Preferences
ca: Preferències de l'Entangle

en: Entangle can trigger the camera shutter to capture new images. When supported by the camera, a continuously updating preview of the scene can be displayed prior to capture. Images will be downloaded and displayed as they are captured by the camera. Entangle also allows the settings of the camera to be changed from the computer.
ca: Entangle pot disparar l'obturador de la càmera per capturar noves imatges. Quan la càmera és compatible, es pot mostrar abans de la captura una vista prèvia contínua de l'escena. Les imatges es baixen i es mostren com són capturades per la càmera. Entangle també permet que la configuració de la càmera es pugui canviar des de l'ordinador.

en: Entangle is a program used to control digital cameras that are connected to the computer via USB.
ca: Entangle és un programa que s'utilitza per controlar càmeres digitals que estiguin connectades a l'ordinador a través de l'USB.

en: Entangle is compatible with most DSLR cameras from Nikon and Canon, some of their compact camera models, and a variety of cameras from other manufacturers.
ca: Entangle és compatible amb la majoria de les càmeres DSLR de Nikon i Canon, alguns dels seus models de càmeres compactes, i una gran varietat de càmeres d'altres fabricants.

en: Entangle: Camera autofocus failed
ca: Entangle: error en l'enfocament automàtic de la càmera

en: Entangle: Camera connect failed
ca: Entangle: Error en connectar amb la càmera

en: Entangle: Camera control update failed
ca: Entangle: Error en actualitzar el control de la càmera

en: Entangle: Camera load controls failed
ca: Entangle: Error en la càrrega del control de la càmera

en: Entangle: Camera manual focus failed
ca: Entangle: Error en l'enfocament manual de la càmera

en: Entangle: Operation failed
ca: Entangle: Operació fallida

en: Failed to read manual focus choice %d: %s %d
ca: Error en la lectura de la selecció de l'enfocament manual %d: %s %d

en: Failed to set autofocus state: %s %d
ca: Error en establir l'estat de l'enfocament automàtic: %s %d

en: Failed to set capture target: %s %d
ca: Error en establir el destí de la captura: %s %d

en: Failed to set manual focus state: %s %d
ca: Error en establir l'estat de l'enfocament manual: %s %d

en: Failed to set time state: %s %d
ca: Error en establir l'estat de l'hora: %s %d

en: Failed to set viewfinder state: %s %d
ca: Error en establir l'estat del visor: %s %d

en: Filename pattern:
ca: Patró del nom del fitxer:

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

en: Golden sections
ca: Seccions dorades

en: Grid lines:
ca: Línies de quadrícula:

en: Highlight:
ca: Ressaltat:

en: ICC profiles (*.icc, *.icm)
ca: Perfils ICC (*.icc, *.icm)

en: IP Address:
ca: Adreça IP:

en: Image Viewer
ca: Visualitzador d'imatges

[ctx: shortcut window]
en: Image display
ca: Visualització de la imatge

en: Image histogram
ca: Histograma de la imatge

en: Interface
ca: Interfície

en: Manual focus control not available with this camera
ca: El control de l'enfocament manual no està disponible per aquesta càmera

en: Manual focus control was not a range or radio widget
ca: El control de l'enfocament manual no està dins de l'interval o de la ràtio del giny

en: Manual focus failed
ca: Error en l'enfocament manual

en: Mask opacity:
ca: Màscara d'opacitat:

en: Missing 'execute' method implementation
ca: Falta la implementació del mètode «execute»

en: Mode of operation:
ca: Mode d'operació:

en: Monitor profile:
ca: Perfil del monitor:

en: Network camera
ca: Càmera de xarxa

en: No camera connected
ca: Ni hi ha cap càmera connectada

en: No cameras were detected, check that
    
      - the <b>cables</b> are connected
      - the camera is <b>turned on</b>
      - the camera is in the <b>correct mode</b>
      - the camera is a <b>supported</b> model
    
    USB cameras are automatically detected
    when plugged in, for others try a refresh
    or enter a network camera IP address
ca: No s'ha detectat cap càmera, comproveu que
    
      - els <b>cables</b> estiguin connectats
      - la càmera estigui <b>engegada</b>
      - la càmera estigui en <b>mode de connexió</b>
      - la càmera sigui <b>compatible</b>
    
    Les càmeres USB es detecten automàticament
    quan s'endollen, per a les altres proveu amb
    actualitzar o introduir l'IP d'una càmera de xarxa

en: No config options
ca: Sense opcions de configuració

en: No controls available
ca: No hi ha cap control disponible

en: No script
ca: Sense script

en: None
ca: Cap

en: Off
ca: Desactivada

en: On
ca: Activada

en: Open
ca: Obre

[ctx: shortcut window]
en: Open a new camera window
ca: Obre en una finestra de càmera nova

en: Open with
ca: Obre amb

en: Operation: %s
ca: Operació: %s

en: Overlay earlier images
ca: Superposa amb les primeres imatges

en: Overlay layers:
ca: Capes superposades:

en: Perceptual
ca: Perceptiu

en: Plugins
ca: Connectors

[ctx: shortcut window]
en: Presentation
ca: Presentació

en: Preview
ca: Vista prèvia

en: Quarters
ca: Quarts

en: RGB profile:
ca: Perfil RGB:

en: Relative colourimetric
ca: Colorimètric relatiu

en: Rendering intent:
ca: Propòsit de la conversió:

en: Reset controls
ca: Restableix els controls

en: Retry
ca: Reintent

en: Rule of 3rds
ca: Regla del terç

en: Rule of 5ths
ca: Regla del cinquè

en: Saturation
ca: Saturació

en: Screen blanking is not available on this display
ca: La pantalla en blanc no està disponible en aquest monitor

en: Screen blanking is not implemented on this platform
ca: La pantalla en blanc no està implementada en aquesta plataforma

en: Select a camera to connect to:
ca: Seleccioneu una càmera a la qual connectar-vos:

en: Select a folder
ca: Selecciona una carpeta

en: Select application...
ca: Selecciona una aplicació...

en: Select camera - Entangle
ca: Entangle - Selecciona la càmera

en: Set clock
ca: Estableix el rellotge

en: Show linear histogram
ca: Mostra l'histograma lineal

en: Tethered Camera Control & Capture
ca: Controleu la càmera enllaçada i captureu

en: Tethered Camera Control &amp; Capture
ca: Controleu la càmera enllaçada i captureu

en: This camera does not support image capture
ca: Aquesta càmera no és compatible amb la captura d'imatges

en: This camera does not support image preview
ca: Aquesta càmera no és compatible amb la vista prèvia de la imatge

en: Time setting not available with this camera
ca: L'establiment de l'hora no està disponible en aquesta càmera

en: Time setting was not a choice widget
ca: L'establiment de l'hora no és una opció del giny

en: Time setting was not a date widget
ca: L'establiment de l'hora no és una opció del giny

[ctx: shortcut window]
en: Toggle live preview
ca: Commuta la vista prèvia en directe

en: Unable to capture image: %s
ca: No es pot capturar la imatge: %s

en: Unable to capture preview: %s
ca: No es pot capturar la vista prèvia: %s

en: Unable to connect to camera: %s
ca: No es pot connectar amb la càmera: %s

en: Unable to delete file: %s
ca: No es pot eliminar el fitxer: %s

en: Unable to fetch camera control configuration: %s
ca: No s'ha pogut obtenir la configuració del control de la càmera: %s

en: Unable to fetch widget name
ca: No es pot obtenir el nom del giny

en: Unable to fetch widget type
ca: No es pot obtenir el tipus de giny

en: Unable to get camera file: %s
ca: No es pot obtenir el fitxer de la càmera: %s

en: Unable to get file data: %s
ca: No es poden obtenir les dades del fitxer: %s

en: Unable to get filename: %s
ca: No es pot obtenir el nom del fitxer: %s

en: Unable to initialize camera: %s
ca: No es pot inicialitzar la càmera: %s

en: Unable to save camera control configuration: %s
ca: No s'ha pogut desar la configuració del control de la càmera: %s

en: Unable to save controls, camera is not configurable
ca: No es poden desar els controls, la càmera no es pot configurar

en: Unable to wait for events: %s
ca: No es pot esperar per esdeveniments: %s

en: Untitled script
ca: Script sense retolar

en: Use embedded preview from raw files
ca: Utilitza la vista prèvia incrustada dels fitxers raw

en: Use preview output as capture image
ca: Utilitza la sortida de vista prèvia com a imatge de captura

en: Viewfinder control not available with this camera
ca: El control del visor no està disponible en aquesta càmera

en: Viewfinder control was not a toggle widget
ca: El control del visor no és un giny manipulable

[ctx: shortcut window]
en: Window display
ca: Visualització de la finestra

en: Yes
ca: Sí

en: Zoom _In
ca: _Augmenta el zoom

en: Zoom _Out
ca: _Disminueix el zoom

[ctx: shortcut window]
en: Zoom best
ca: Millor zoom

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
ca: Augmenta el zoom

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
ca: Disminueix el zoom

en: _About
ca: Quant _a

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Connect…
ca: _Connecta...

en: _Disconnect…
ca: _Desconnecta...

en: _Fullscreen
ca: _Pantalla completa

en: _Help
ca: A_juda

en: _Keyboard shortcuts
ca: _Dreceres de teclat

en: _New window
ca: Finestra _nova

en: _Normal Size
ca: Mida _normal

en: _Open
ca: _Obre

en: _Preferences…
ca: _Preferències...

en: _Presentation
ca: _Presentació

en: _Quit
ca: _Surt

en: _Select session…
ca: _Selecciona la sessió...

en: _Settings
ca: Ajust_s

en: _Supported cameras
ca: Càmere_s compatibles

en: _Synchronize capture
ca: _Sincronitza la captura

en: capture
ca: captura

en: label
ca: etiqueta

en: preview
ca: vista prèvia

en: settings
ca: preferències
