entangle - en to cs translation catalogue (200 entries)

en: 1.37:1 - 35mm movie
cs: 1.37:1 - 35mm film

en: 1.6:1 (8:5, 16:10) - Widescreen
cs: 1.6:1 (8:5, 16:10) - širokoúhlé

en: 1.75:1 (7:4) - Widescreen
cs: 1.75:1 (7:4) - širokoúhlé

en: 1.77:1 (16:9) - APS-H / HDTV / Widescreen
cs: 1.77:1 (16:9) - APS-H / HDTV / širokoúhlé

en: 1.85:1 - 35mm Widescreen
cs: 1.85:1 - 35mm širokoúhlé

en: 12.00:1 - Circle-Vision 360
cs: 12.00:1 - 360° panorama

en: 1:1 - Square / MF 6x6
cs: 1:1 - čtverec / MF 6x6

en: 2.10:1 (21:10) - Planned HDTV
cs: 2.10:1 (21:10) - Plánované HDTV

en: 2.20:1 (11:5, 22:10) - 70mm movie
cs: 2.20:1 (11:5, 22:10) - 70mm film

en: <b>Capture</b>
cs: <b>Pořizování snímků</b>

en: <b>Colour management</b>
cs: <b>Správa přesnosti podání barev</b>

en: <b>Image Viewer</b>
cs: <b>Prohlížeč obrázků</b>

en: <b>Interface</b>
cs: <b>Uživatelské rozhraní</b>

en: <b>Plugins</b>
cs: <b>Rozšiřující zásuvné moduly</b>

en: About - Entangle
cs: O aplikaci - Entangle

en: Absolute colourimetric
cs: Absolutní kolorimetrická

en: All files (*.*)
cs: Všechny soubory (*.*)

en: Apply mask to alter aspect ratio
cs: Použít masku ke změně poměru stran

en: Aspect ratio:
cs: Poměr stran:

[ctx: shortcut window]
en: Autofocus
cs: Automatické ostření

en: Autofocus control not available with this camera
cs: Automatické ostření není pro tento fotoaparát dostupné

en: Autofocus control was not a toggle widget
cs: Automatické ostření nebylo přepínatelným prvkem

en: Autofocus failed
cs: Automatické ostření se nezdařilo

en: Automatically connect to cameras at startup
cs: Při spuštění aplikace automaticky připojit k fotoaparátu

en: Automatically synchronize camera clock
cs: Automaticky synchronizovat hodiny fotoaparátu

en: Automation
cs: Automatizace

en: Background:
cs: Pozadí:

en: Best Fit
cs: Přizpůsobit velikosti okna

en: Blank screen when capturing images
cs: Při spuštění závěrky fotoaparátu zatemnit obrazovku počítače (probliknutí).

en: Camera connect failed
cs: Navázání spojení s fotoaparátem se nezdařilo.

en: Camera control update failed
cs: Aktualizace stavu ovládacího prvku se nezdařila

en: Camera is in use
cs: Fotoaparát je používán jinou aplikací

en: Camera load controls failed
cs: Nahrání ovládacích prvků fotoaparátu se nezdařilo

en: Cancel
cs: Storno

en: Cannot initialize gphoto2 abilities
cs: Nezdařilo se inicializovat funkce gphoto2

en: Cannot initialize gphoto2 ports
cs: Nezdařilo se inicializovat porty ghpoto2

en: Cannot load gphoto2 abilities
cs: Nezdařilo se načíst funkce gphoto2

en: Cannot load gphoto2 ports
cs: Nezdařilo se nahrát porty gphoto2

en: Capture
cs: Pořizování snímků

[ctx: shortcut window]
en: Capture a single image
cs: Pořídit jeden snímek

en: Capture an image
cs: Pořídit snímek

en: Capture target setting not available with this camera
cs: Nastavení zachycení cíle není s tímto fotoaparátem k dispozici

en: Capture;Camera;Tethered;Photo;
cs: Zachytit;Fotoaparát;Tethered;Foto;

en: Center lines
cs: Označení středu

en: Check that the camera is not
    
     - opened by another photo <b>application</b>
     - mounted as a <b>filesystem</b> on the desktop
     - in <b>sleep mode</b> to save battery power
cs: Zkontrolujte, zda:
    
    - fotoaparát není používán jinou foto <b>aplikací</b>
    - <b>souborový systém</b> na jeho paměťové kartě není připojen do systému
    - se přístroj nenachází v <b>úsporném režimu</b> (šetření energií v akumulátoru)

[ctx: shortcut window]
en: Close all windows & exit
cs: Zavřít všechna okna & skončit

en: Color Management
cs: Správa přesnosti podání barev

en: Colour managed display
cs: Obrazovka má seřízené podání barev

en: Continue preview mode after capture
cs: Pokračovat ve zobrazování náhledu i po pořízení snímku

en: Continuous capture preview
cs: Průběžně obnovovat náhled

[ctx: shortcut window]
en: Controlling the application
cs: Řízení aplikace

en: Controls not available for this camera
cs: U tohoto fotoaparátu nejsou ovládací prvky dostupné

en: Delete
cs: Smazat

en: Delete file from camera after downloading
cs: Po stažení do počítače smazat snímek z fotoaparátu

en: Detect the system monitor profile
cs: Použít barevný profil monitoru z operačního systému

en: Display focus point during preview
cs: V náhledu zobrazovat bod, na který se ostří

[ctx: shortcut window]
en: Display help manual
cs: Zobrazit nápovědu

en: Entangle Preferences
cs: Nastavení Entangle

en: Entangle can trigger the camera shutter to capture new images. When supported by the camera, a continuously updating preview of the scene can be displayed prior to capture. Images will be downloaded and displayed as they are captured by the camera. Entangle also allows the settings of the camera to be changed from the computer.
cs: Entangle může spustit spoušť fotoaparátu k zachycení nových snímků. Pokud je podporován fotoaparátem, lze zobrazit průběžnou aktualizaci náhledu scény před vyfocením. Snímky budou staženy a zobrazeny tak, jak byly zachyceny fotoaparátem. Entangle také umožňuje nastavení kamery přímo z počítače.

en: Entangle is a program used to control digital cameras that are connected to the computer via USB.
cs: Entangle je program, který slouží k ovládání digitálních fotoaparátů, které jsou připojeny k počítači přes USB

en: Entangle is compatible with most DSLR cameras from Nikon and Canon, some of their compact camera models, and a variety of cameras from other manufacturers.
cs: Entangle je kompatibilní s většinou digitálních zrcadlovek Nikon a Canon, s některými z jejich kompaktních modelů fotoaparátů a různých kamer od jiných výrobců.

en: Entangle: Camera autofocus failed
cs: Entangle: automatické ostření se nezdařilo

en: Entangle: Camera connect failed
cs: Entangle: navázání spojení s fotoaparátem se nezdařilo

en: Entangle: Camera control update failed
cs: Entangle: aktualizace stavu ovládacího prvku se nezdařila

en: Entangle: Camera load controls failed
cs: Entangle: nahrání ovládacích prvků fotoaparátu se nezdařilo

en: Entangle: Camera manual focus failed
cs: Entangle: ruční ostření se nezdařilo

en: Entangle: Operation failed
cs: Entangle: operace se nezdařila

en: Failed to read manual focus choice %d: %s %d
cs: Selhalo načtení výběru ručního zaostření %d: %s %d

en: Failed to set autofocus state: %s %d
cs: Nezdařilo se nastavit automatické ostření: %s %d

en: Failed to set capture target: %s %d
cs: Nepodařilo se nastavit zachycení cíle: %s %d

en: Failed to set manual focus state: %s %d
cs: Nastavení ručního ostření se nezdařilo: %s %d

en: Failed to set time state: %s %d
cs: Selhalo nastavení stavu času: %s %d

en: Failed to set viewfinder state: %s %d
cs: Nastavení hledáčku se nezdařilo: %s %d

en: Filename pattern:
cs: Struktura názvů souborů:

[ctx: shortcut window]
en: Focus control (during live preview)
cs: Ovládání ostření (v živém náhledu)

[ctx: shortcut window]
en: Focus in (large step)
cs: Zaostřit (malý krok)

[ctx: shortcut window]
en: Focus in (small step)
cs: Zaostřit (malý krok)

[ctx: shortcut window]
en: Focus out (large step)
cs: Rozostřit (velký krok)

[ctx: shortcut window]
en: Focus out (small step)
cs: Rozostřit (malý krok)

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
cs: Celá obrazovka

en: Golden sections
cs: Zlaté řezy

en: Grid lines:
cs: Kompoziční pomůcka:

en: Highlight areas of overexposure
cs: Zvýraznit přeexponované oblati

en: Highlight:
cs: Zdůraznení:

en: ICC profiles (*.icc, *.icm)
cs: Barevné profily ICC (*.icc, *.icm)

en: IP Address:
cs: IP adresa:

en: Image Viewer
cs: Prohlížeč obrázků

[ctx: shortcut window]
en: Image display
cs: Zobrazení obrazu

en: Image histogram
cs: Histogram obrázku

en: Interface
cs: Uživatelské rozhraní

en: Manual focus control not available with this camera
cs: Ruční ostření není u tohoto fotoaparátu dostupné

en: Manual focus control was not a range or radio widget
cs: Ruční ovládání zaostření nebylo prvkem rozsahu nebo přenosu

en: Manual focus failed
cs: Ruční ostření se nezdařilo

en: Mask opacity:
cs: Průhlednost masky:

en: Missing 'execute' method implementation
cs: Scházející metoda implementace "spustit"

en: Mode of operation:
cs: Režim:

en: Model
cs: Výrobce a typ

en: Monitor
cs: Obrazovka

en: Monitor profile:
cs: Barevný profil monitoru:

en: Network camera
cs: Síťová kamera

en: No
cs: Ne

en: No camera connected
cs: Není připojen žádný fotoaparát

en: No cameras were detected, check that
    
      - the <b>cables</b> are connected
      - the camera is <b>turned on</b>
      - the camera is in the <b>correct mode</b>
      - the camera is a <b>supported</b> model
    
    USB cameras are automatically detected
    when plugged in, for others try a refresh
    or enter a network camera IP address
cs: Nebyly nalezeny žádné fotoaparáty, zkontrolujte zda:
    
    - jsou <b>kabely</b> zapojené
    - je fotoaparát <b>zapnutý</b>
    - je fotoaparát přepnutý do <b>příslušného režimu</b>
    - je tento typ fotoaparátu <b>podporován</b>
    
    Fotoaparáty s rozhraním USB jsou po připojení
    rozpoznány automaticky, u ostatních rozhraní
    je po připojení třeba kliknout na tlačítko obnovit
    nebo zadejte IP adresu síťové kamery.

en: No config options
cs: Žádné volby nastavení

en: No controls available
cs: Nejsou k dispozici žádné ovládací prvky

en: No script
cs: Žádný skript

en: None
cs: Žádná

en: Off
cs: Vypnuto

en: On
cs: Zapnuto

en: Open
cs: Otevřít

[ctx: shortcut window]
en: Open a new camera window
cs: Otevřít nové okno fotoaparátu

en: Open with
cs: Otevřít s

en: Operation: %s
cs: Operace: %s

en: Overlay earlier images
cs: Zobrazit současně s dřívějšími obrázky (překrývání)

en: Overlay layers:
cs: Počet překrývajících se vrstev:

en: Perceptual
cs: Perceptuální (vjemová)

en: Plugins
cs: Rozšiřující zásuvné moduly

en: Port
cs: Rozhraní – port

[ctx: shortcut window]
en: Presentation
cs: Spustit prezentaci

en: Preview
cs: Náhled

en: Quarters
cs: Čtvrtiny

en: RGB profile:
cs: RGB profil:

en: Relative colourimetric
cs: Relativní kolorimetrická

en: Rendering intent:
cs: Metoda korekce barev:

en: Reset controls
cs: Obnovit ovládání

en: Retry
cs: Zkusit znovu

en: Rule of 3rds
cs: Pravidlo třetin

en: Rule of 5ths
cs: Pravidlo pětin

en: Saturation
cs: Saturační

en: Screen blanking is not available on this display
cs: Tuto obrazovku není možné zatmívat.

en: Screen blanking is not implemented on this platform
cs: Pro tento tento operační systém není zatmívání obrazovky ještě dodělané.

en: Script
cs: Skript

en: Select a camera to connect to:
cs: Vyberte ke kterému z fotoaparátů se připojit:

en: Select a folder
cs: Zvolte složku

en: Select application...
cs: Zvolte aplikaci…

en: Select camera - Entangle
cs: Volba fotoaparátu - Entangle

en: Set clock
cs: Nastavení hodin

en: Show linear histogram
cs: Zobrazit lineární histogram

[ctx: shortcut window]
en: Shutter control
cs: Ovládání závěrky

en: Tethered Camera Control & Capture
cs: Ovládání a pořizování snímků z fotoaparátu přes počítač

en: Tethered Camera Control &amp; Capture
cs: Ovládání fotoaparátu a pořizování snímků z počítače.

en: The Entangle Photo project
cs: Fotografický projekt Entangle

en: This camera does not support image capture
cs: Tento fotoaparát není možné ovládat z počítače

en: This camera does not support image preview
cs: U tohoto fotoaparátu není možné zobrazovat náhled

en: Time setting not available with this camera
cs: Nastavení času není pro tento fotoaparát dostupné.

en: Time setting was not a choice widget
cs: Nastavení času nebylo prvkem výběru

en: Time setting was not a date widget
cs: Nastavení času nebylo prvkem datumu.

[ctx: shortcut window]
en: Toggle histogram scale
cs: Vyz/zap stupnici histogramu

[ctx: shortcut window]
en: Toggle image mask
cs: Vyp/zap masku obrázku

[ctx: shortcut window]
en: Toggle live preview
cs: Zapnout/vypnout živý náhled

[ctx: shortcut window]
en: Toggle overexposure highlighting
cs: Vyp/zap zvýraznění přeexpozice

en: Unable to capture image: %s
cs: Nezdařilo se pořídit snímek: %s\

en: Unable to capture preview: %s
cs: Nezdařilo se pořídit náhled: %s

en: Unable to connect to camera: %s
cs: Nezdařilo se připojit fotoaparát: %s

en: Unable to delete file: %s
cs: Nezdařilo se smazat soubor: %s

en: Unable to fetch camera control configuration: %s
cs: Nezdařilo se načíst nastavení ovládacích prvků: %s

en: Unable to fetch widget name
cs: Nezdařilo se získat název prvku

en: Unable to fetch widget type
cs: Nezdařilo se získat typ prvku

en: Unable to get camera file: %s
cs: Nezdařilo se získat soubor z fotoaparátu: %s

en: Unable to get file data: %s
cs: Nezdařilo se získat informace o souboru: %s

en: Unable to get filename: %s
cs: Nezdařilo se získat název souboru: %s

en: Unable to initialize camera: %s
cs: Nezdařilo se iniciovat fotoaparát: %s

en: Unable to save camera control configuration: %s
cs: Nezdařilo se uložit nastavení ovládacích prvků: %s

en: Unable to save controls, camera is not configurable
cs: Nezdařilo se uložit nastavení ovládacích prvků do fotoaparátu, protože tento fotoaparát to neumožňuje

en: Unable to wait for events: %s
cs: Nezdařilo se vyčkávat na událost: %s

en: Untitled script
cs: Skript bez názvu

en: Use embedded preview from raw files
cs: Používat zapouzdřené náhledy z RAW souborů

en: Use preview output as capture image
cs: Použít náhled výstupu pro zachycení snímku

en: Viewfinder control not available with this camera
cs: Hledáček tohoto fotoaparátu nelze ovládat.

en: Viewfinder control was not a toggle widget
cs: Ovládání hledáčku nebylo přepínatelným prvkem.

[ctx: shortcut window]
en: Window display
cs: Okno zobrazení

en: Yes
cs: Ano

en: Zoom _In
cs: Př_iblížit

en: Zoom _Out
cs: _Oddálit

[ctx: shortcut window]
en: Zoom best
cs: Přiblížit nejlépe

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
cs: Přiblížit

[ctx: shortcut window]
en: Zoom normal
cs: Přiblížit normálně

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
cs: Oddálit

en: _About
cs: O _metodě

en: _Cancel
cs: _Zrušit

en: _Connect…
cs: Př_ipojit...

en: _Disconnect…
cs: _Odpojit...

en: _Fullscreen
cs: _Celá obrazovka

en: _Help
cs: _Nápověda

en: _Keyboard shortcuts
cs: Klávesové _zkratky

en: _Manual
cs: _Ruční

en: _New window
cs: _Nové okno

en: _Normal Size
cs: _Normální velikost

en: _Open
cs: _Otevřít

en: _Preferences…
cs: _Předvolby...

en: _Presentation
cs: Pre_zentace

en: _Quit
cs: _Ukončit

en: _Select session…
cs: Vybrat _relaci...

en: _Settings
cs: Na_stavení

en: _Supported cameras
cs: Podporované _kamery

en: _Synchronize capture
cs: _Synchronizovat zachycení

en: capture
cs: zachytit

en: label
cs: označení

en: preview
cs: náhled

en: settings
cs: nastavení
