entangle - en to nb_NO translation catalogue (177 entries)

en: 1.50:1 (3:2, 15:10)- 35mm SLR
nb_NO: 1.50:1 (3:2, 15:10)- 35mm speilrefleks

en: 1:1 - Square / MF 6x6
nb_NO: 1:1 - Kvadrat / MF 6x6

en: <b>Capture</b>
nb_NO: <b>Opptak</b>

en: <b>Colour management</b>
nb_NO: <b>Fargebehandling</b>

en: <b>Image Viewer</b>
nb_NO: <b>Bildeviser</b>

en: <b>Interface</b>
nb_NO: <b>Grensesnitt</b>

en: <b>Plugins</b>
nb_NO: <b>Programtillegg</b>

en: About - Entangle
nb_NO: Om - Entangle

en: Absolute colourimetric
nb_NO: Absolutt kolorimetrisk

en: All files (*.*)
nb_NO: Alle filer (*.*)

en: Apply mask to alter aspect ratio
nb_NO: Tillagt maske for endring av bildeformat

en: Aspect ratio:
nb_NO: Bildeformat:

[ctx: shortcut window]
en: Autofocus
nb_NO: Autofokus

en: Autofocus control not available with this camera
nb_NO: Autofokus-styring ikke tilgjengelig med dette kameraet

en: Autofocus control was not a toggle widget
nb_NO: Autofokusstyring er ikke et miniprogram som lar seg skru av og på

en: Autofocus failed
nb_NO: Autofokus mislyktes

en: Automatically connect to cameras at startup
nb_NO: Koble til kamera automatisk ved oppstart

en: Automatically synchronize camera clock
nb_NO: Synkroniser kameraklokke automatisk

en: Automation
nb_NO: Automasjon

en: Background:
nb_NO: Bakgrunn:

en: Best Fit
nb_NO: Beste tilpasning

en: Blank screen when capturing images
nb_NO: Tøm skjermen ved bildeknipsing

en: Camera connect failed
nb_NO: Tilkobling av kamera mislyktes

en: Camera control update failed
nb_NO: Oppdatering av kamerastyring mislyktes

en: Camera is in use
nb_NO: Kamera i bruk

en: Camera load controls failed
nb_NO: Innlasting av kamerastyring mislyktes

en: Cancel
nb_NO: Avbryt

en: Cannot capture image while not opened
nb_NO: Kan ikke knipse bilde uåpnet

en: Cannot download file while not opened
nb_NO: Kan ikke laste ned fil uåpnet

en: Cannot initialize gphoto2 abilities
nb_NO: Kan ikke igangsette gphoto2-funksjonalitet

en: Cannot load gphoto2 abilities
nb_NO: Kan ikke laste inn gphoto2-funksjonalitet

en: Cannot load gphoto2 ports
nb_NO: Kan ikke laste inn porter for gphoto2

en: Cannot preview image while not opened
nb_NO: Kan ikke forhåndsvise bilde uåpnet

en: Cannot wait for events while not opened
nb_NO: Kan ikke avvente hendelser uåpnet

en: Capture
nb_NO: Opptak

[ctx: shortcut window]
en: Capture a single image
nb_NO: Knips ett bilde

en: Capture an image
nb_NO: Knips et bilde

en: Capture target setting not available with this camera
nb_NO: Innstilling for opptaksmål ikke tilgjengelig med dette kameraet

en: Capture;Camera;Tethered;Photo;
nb_NO: Opptak;Kamera;Tjudring;Foto;

en: Check that the camera is not
    
     - opened by another photo <b>application</b>
     - mounted as a <b>filesystem</b> on the desktop
     - in <b>sleep mode</b> to save battery power
nb_NO: Sjekk at kameraet ikke
    
     - Brukes av et annet bilde-<b>program</b>
     - Montert som et <b>filsystem</b> på skrivebordet
     - Er i <b>dvalemodus</b> for å spare batteri

[ctx: shortcut window]
en: Close all windows & exit
nb_NO: Lukk alle vinduer og avslutt

en: Color Management
nb_NO: Fargebehandling

en: Colour managed display
nb_NO: Fargekorrigert skjerm

en: Continue preview mode after capture
nb_NO: Fortsett forhåndsvisning etter opptak

en: Continuous capture preview
nb_NO: Vedvarende opptaksforhåndsvisning

[ctx: shortcut window]
en: Controlling the application
nb_NO: Styring av programmet

en: Controls not available for this camera
nb_NO: Styringskontroller ikke tilgjengelige for dette kameraet

en: Controls not available when camera is closed
nb_NO: Styringskontroller ikke tilgjengelig når kamera er lukket

en: Delete
nb_NO: Slett

en: Delete file from camera after downloading
nb_NO: Slett fil fra kamera etter nedlasting

en: Detect the system monitor profile
nb_NO: Oppdag systemskjermprofilen

en: Display focus point during preview
nb_NO: Vis fokuspunkt under sanntidsvisning

[ctx: shortcut window]
en: Display help manual
nb_NO: Vis hjelpemanualen

en: Entangle Preferences
nb_NO: Entangle-innstillinger

en: Entangle is a program used to control digital cameras that are connected to the computer via USB.
nb_NO: Entangle er et program til bruk for styring av digitale kamera tilkoblet datamaskinen via USB.

en: Entangle is compatible with most DSLR cameras from Nikon and Canon, some of their compact camera models, and a variety of cameras from other manufacturers.
nb_NO: Entangle er kompatibelt med de fleste DSLR-kamera fra Nikon og Canon, noen av deres kompaktkamera, og et utall andre kamera fra andre produsenter.

en: Entangle: Camera autofocus failed
nb_NO: Entangle: Kamera-autofokus mislyktes

en: Entangle: Camera connect failed
nb_NO: Entangle: Tilkobling av kamera mislyktes

en: Entangle: Camera control update failed
nb_NO: Entangle: Oppdatering av kamerastyring mislyktes

en: Entangle: Camera load controls failed
nb_NO: Entangle: Innlasting av kamerastyring mislyktes

en: Entangle: Camera manual focus failed
nb_NO: Entangle: Manuell kamera-autofokus mislyktes

en: Entangle: Operation failed
nb_NO: Entangle: Operasjon mislyktes

en: Failed to read manual focus choice %d: %s %d
nb_NO: Klarte ikke å lese manuelt fokusvalg %d: %s %d

en: Failed to set autofocus state: %s %d
nb_NO: Klarte ikke å sette autofokustilstand: %s %d

en: Failed to set capture target: %s %d
nb_NO: Klarte ikke å sette opptaksmål: %s %d

en: Failed to set manual focus state: %s %d
nb_NO: Klarte ikke å sette manuell fokustilstand: %s %d

en: Failed to set time state: %s %d
nb_NO: Klarte ikke å sette tidstilstand: %s %d

en: Filename pattern:
nb_NO: Filnavnsmønster:

[ctx: shortcut window]
en: Focus control (during live preview)
nb_NO: Fokuskontroll (under sanntidsforhåndsvisning)

[ctx: shortcut window]
en: Focus out (small step)
nb_NO: Fokuser utover (lite steg)

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
nb_NO: Fullskjermsvisning

en: Golden sections
nb_NO: Gyldne snitt

en: Grid lines:
nb_NO: Rutenett:

en: Highlight areas of overexposure
nb_NO: Framhev overeksponerte områder

en: Highlight:
nb_NO: Framheving:

en: ICC profiles (*.icc, *.icm)
nb_NO: ICC-profiler (*.icc, *.icm)

en: IP Address:
nb_NO: IP-adresse:

en: Image Viewer
nb_NO: Bildeviser

[ctx: shortcut window]
en: Image display
nb_NO: Bildeforhåndsvisning

en: Image histogram
nb_NO: Bildehistogram

en: Interface
nb_NO: Grensesnitt

en: Manual focus control not available with this camera
nb_NO: Manuell fokusstyring ikke tilgjengelig med dette kameraet

en: Manual focus failed
nb_NO: Manuell fokus mislyktes

en: Missing 'execute' method implementation
nb_NO: Manglende implementasjon av "kjøre"-metode

en: Mode of operation:
nb_NO: Operasjonsmodus:

en: Model
nb_NO: Modell

en: Monitor profile:
nb_NO: Monitorprofil:

en: Network camera
nb_NO: Nettverkskamera

en: No
nb_NO: Nei

en: No camera connected
nb_NO: Ingen kamera tilknyttet

en: No cameras were detected, check that
    
      - the <b>cables</b> are connected
      - the camera is <b>turned on</b>
      - the camera is in the <b>correct mode</b>
      - the camera is a <b>supported</b> model
    
    USB cameras are automatically detected
    when plugged in, for others try a refresh
    or enter a network camera IP address
nb_NO: Fant ingen kamera, sjekk at
    
      - <b>Kablene</b> er satt i
      - Kameraet er <b>påsrkudd</b>
      - Kameraet er i <b>rett modus</b>
      - Kameraet er en <b>støttet</b> modell
    
    USB-kameraer oppdages automatisk når
    de plugges inn. Med andre kan du prøve å oppdatere
    eller skrive inn IP-adresse for nettverkskamera.

en: No config options
nb_NO: Ingen oppsettsvalg

en: No controls available
nb_NO: Ingen styringskontroller tilgjengelige

en: No script
nb_NO: Ingen skript

en: None
nb_NO: Ingen

en: Off
nb_NO: Avslått

en: On
nb_NO: Påslått

en: Open
nb_NO: Åpne

[ctx: shortcut window]
en: Open a new camera window
nb_NO: Åpne et nytt kameravindu

en: Open with
nb_NO: Åpne med

en: Operation: %s
nb_NO: Operasjon: %s

en: Overlay layers:
nb_NO: Overleggslag:

en: Perceptual
nb_NO: Perseptuell

en: Plugins
nb_NO: Programtillegg

[ctx: shortcut window]
en: Presentation
nb_NO: Presentasjon

en: Preview
nb_NO: Forhåndsvisning

en: Quarters
nb_NO: Fjerdedeler

en: RGB profile:
nb_NO: RGB-profil:

en: Rendering intent:
nb_NO: Opptegningsintensjon:

en: Reset controls
nb_NO: Tilbakestill styringskontroller

en: Retry
nb_NO: Prøv igjen

en: Rule of 3rds
nb_NO: Tredjedelsregelen

en: Rule of 5ths
nb_NO: Femtedelsregelen

en: Saturation
nb_NO: Metning

en: Screen blanking is not available on this display
nb_NO: Skjermtømming er ikke tilgjengelig for denne skjermen

en: Script
nb_NO: Skript

en: Select a camera to connect to:
nb_NO: Velg et kamera å koble til:

en: Select a folder
nb_NO: Velg en mappe

en: Select application...
nb_NO: Velg program…

en: Select camera - Entangle
nb_NO: Velg kamera - Entangle

en: Set clock
nb_NO: Still klokken

[ctx: shortcut window]
en: Shutter control
nb_NO: Lukkerstyring

en: Tethered Camera Control & Capture
nb_NO: Tjudret kamerastyring og opptak

en: Tethered Camera Control &amp; Capture
nb_NO: Tjudret kamerastyring og opptak

en: The Entangle Photo project
nb_NO: Entangle-bildeprosjektet

en: This camera does not support image capture
nb_NO: Dette kameraet støtter ikke bildeknipsing

en: This camera does not support image preview
nb_NO: Dette kameraet støtter ikke bildeforhåndsvisning

en: Time setting not available with this camera
nb_NO: Tidsinnstilling ikke tilgjengelig med dette kameraet

[ctx: shortcut window]
en: Toggle image mask
nb_NO: Skru bildemaske av/på

[ctx: shortcut window]
en: Toggle live preview
nb_NO: Skru sanntidsforhåndsvisning av/på

en: Unable to capture image: %s
nb_NO: Kunne ikke knipse bilde: %s

en: Unable to capture preview: %s
nb_NO: Kunne ikke knipse forhåndsvisning: %s

en: Unable to connect to camera: %s
nb_NO: Kunne ikke koble til kamera: %s

en: Unable to delete file: %s
nb_NO: Kunne ikke slette fil: %s

en: Unable to fetch camera control configuration: %s
nb_NO: Kunne ikke hente oppsett for kamerastyring: %s

en: Unable to fetch widget name
nb_NO: Kunne ikke hente miniprogramsnavn

en: Unable to fetch widget type
nb_NO: Kunne ikke hente miniprogramstype

en: Unable to get camera file: %s
nb_NO: Kunne ikke hente kamerafil: %s

en: Unable to get file data: %s
nb_NO: Kunne ikke hente fildata: %s

en: Unable to get filename: %s
nb_NO: Kunne ikke hente filnavn: %s

en: Unable to initialize camera: %s
nb_NO: Kunne ikke igangsette kamera: %s

en: Unable to load controls, camera is not opened
nb_NO: Kan ikke laste inn styring, kameraet er ikke åpnet

en: Unable to save camera control configuration: %s
nb_NO: Kunne ikke lagre oppsett av kamerastyring: %s

en: Unable to save controls, camera is not configurable
nb_NO: Kunne ikke lagre styringskontroller, kamera kan ikke settes opp

en: Unable to save controls, camera is not opened
nb_NO: Kan ikke lagre styring, kameraet er ikke åpnet

en: Unable to wait for events: %s
nb_NO: Kunne ikke vente på hendelser: %s

en: Untitled script
nb_NO: Navnløst skript

en: Use preview output as capture image
nb_NO: Bruk forhåndsvisning som opptaksbilde

en: Viewfinder control not available with this camera
nb_NO: Søkerstyring ikke tilgjengelig med dette kameraet

en: Viewfinder control was not a toggle widget
nb_NO: Søkerstyring er ikke et miniprogram som kan skrus av og på

en: Yes
nb_NO: Ja

en: Zoom _In
nb_NO: _Forstørr

en: Zoom _Out
nb_NO: _Forminsk

[ctx: shortcut window]
en: Zoom best
nb_NO: Beste forstørrelsesnivå

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
nb_NO: Forstørr

[ctx: shortcut window]
en: Zoom normal
nb_NO: Opprinnelig forstørrelsesnivå

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
nb_NO: Forminsk

en: _About
nb_NO: _Om

en: _Cancel
nb_NO: _Avbryt

en: _Connect…
nb_NO: _Koble til…

en: _Disconnect…
nb_NO: Koble _fra…

en: _Fullscreen
nb_NO: _Fullskjermsvisning

en: _Help
nb_NO: _Hjelp

en: _Keyboard shortcuts
nb_NO: _Tastatursnarveier

en: _New window
nb_NO: _Nytt vindu

en: _Normal Size
nb_NO: _Normal størrelse

en: _Open
nb_NO: _Åpne

en: _Preferences…
nb_NO: _Innstillinger…

en: _Presentation
nb_NO: _Presentasjon

en: _Quit
nb_NO: _Avslutt

en: _Select session…
nb_NO: _Velg økt…

en: _Settings
nb_NO: _Innstillinger

en: _Supported cameras
nb_NO: _Støttede kamera

en: _Synchronize capture
nb_NO: _Synkroniser opptak

en: label
nb_NO: etikett

en: preview
nb_NO: forhåndsvis

en: settings
nb_NO: innstillinger
