entangle - en to pl translation catalogue (227 entries)

en: 'Escape' to close
pl: Klawisz „Escape” zamknie

en: 1.15:1 - Movietone
pl: 1,15∶1 — Movietone

en: 1.33:1 (4:3, 12:9) - Super 35mm / DSLR / MF 645
pl: 1,33∶1 (4∶3, 12∶9) — Super 35 mm / DSLR / MF 645

en: 1.37:1 - 35mm movie
pl: 1,37∶1 — film 35 mm

en: 1.44:1 - IMAX
pl: 1,44∶1 — IMAX

en: 1.50:1 (3:2, 15:10)- 35mm SLR
pl: 1,50∶1 (3∶2, 15∶10) — 35 mm SLR

en: 1.66:1 (5:3, 15:9) - Super 16mm
pl: 1,66∶1 (5∶3, 15∶9) — Super 16 mm

en: 1.6:1 (8:5, 16:10) - Widescreen
pl: 1,6∶1 (8∶5, 16∶10) — szeroki ekran

en: 1.75:1 (7:4) - Widescreen
pl: 1,75∶1 (7∶4) — szeroki ekran

en: 1.77:1 (16:9) - APS-H / HDTV / Widescreen
pl: 1,77∶1 (16∶9) — APS-H / HDTV / szeroki ekran

en: 1.85:1 - 35mm Widescreen
pl: 1,85∶1 — szeroki ekran 35 mm

en: 12.00:1 - Circle-Vision 360
pl: 12,00∶1 — Circle-Vision 360

en: 1:1 - Square / MF 6x6
pl: 1∶1 — kwadratowy / MF 6×6

en: 2.00:1 - SuperScope
pl: 2,00∶1 — SuperScope

en: 2.10:1 (21:10) - Planned HDTV
pl: 2,10∶1 (21∶10) — planowane HDTV

en: 2.20:1 (11:5, 22:10) - 70mm movie
pl: 2,20∶1 (11∶5, 22∶10) — film 70 mm

en: 2.35:1 - CinemaScope
pl: 2,35∶1 — CinemaScope

en: 2.37:1 (64:27)- HDTV cinema
pl: 2,37∶1 (64∶27) — kino HDTV

en: 2.39:1 (12:5)- Panavision
pl: 2,39∶1 (12∶5) — Panavision

en: 2.55:1 (23:9)- CinemaScope 55
pl: 2,55∶1 (23∶9) — CinemaScope 55

en: 2.59:1 (13:5)- Cinerama
pl: 2,59∶1 (13∶5) — Cinerama

en: 2.66:1 (8:3, 24:9)- Super 16mm
pl: 2,66∶1 (8∶3, 24∶9) — Super 16 mm

en: 2.76:1 (11:4) - Ultra Panavision
pl: 2,76∶1 (11∶4) — Ultra Panavision

en: 2.93:1 - MGM Camera 65
pl: 2,93∶1 — MGM Camera 65

en: 3:1 APS Panorama
pl: 3∶1 — Panorama APS

en: 4.00:1 - Polyvision
pl: 4,00∶1 — Polyvision

en: <b>Capture</b>
pl: <b>Pobieranie</b>

en: <b>Colour management</b>
pl: <b>Zarządzanie kolorami</b>

en: <b>Image Viewer</b>
pl: <b>Przeglądarka obrazów</b>

en: <b>Interface</b>
pl: <b>Interfejs</b>

en: <b>Plugins</b>
pl: <b>Wtyczki</b>

en: About - Entangle
pl: O programie Entangle

en: Absolute colourimetric
pl: Kolorymetria bezwzględna

en: All files (*.*)
pl: Wszystkie pliki (*.*)

en: Apply mask to alter aspect ratio
pl: Zastosowanie maski, aby zmienić współczynnik proporcji

en: Aspect ratio:
pl: Współczynnik proporcji:

[ctx: shortcut window]
en: Autofocus
pl: Automatyczna ostrość

en: Autofocus control not available with this camera
pl: Sterowanie automatyczną ostrością nie jest dostępne dla tego aparatu

en: Autofocus control was not a toggle widget
pl: Sterowanie automatyczną ostrością nie jest widżetem przełączania

en: Autofocus failed
pl: Automatyczna ostrość się nie powiodła

en: Automatically connect to cameras at startup
pl: Automatyczne łączenie z aparatami podczas uruchamiania

en: Automatically synchronize camera clock
pl: Automatyczne synchronizowanie czasu aparatu

en: Automation
pl: Automatycznie

en: Background:
pl: Tło:

en: Best Fit
pl: Najlepsze dopasowanie

en: Blank screen when capturing images
pl: Wygaszanie ekranu podczas pobierania obrazów

en: Camera connect failed
pl: Połączenie aparatu się nie powiodło

en: Camera control update failed
pl: Aktualizacja sterowania aparatem się nie powiodła

en: Camera is in use
pl: Aparat jest używany

en: Camera load controls failed
pl: Sterowanie wczytywaniem aparatu się nie powiodło

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Cannot capture image while not opened
pl: Nie można pobrać obrazu, kiedy nie jest otwarte

en: Cannot delete file while not opened
pl: Nie można usunąć pliku, kiedy nie jest otwarte

en: Cannot download file while not opened
pl: Nie można pobrać pliku, kiedy nie jest otwarte

en: Cannot initialize gphoto2 abilities
pl: Nie można zainicjować możliwości biblioteki gphoto2

en: Cannot initialize gphoto2 ports
pl: Nie można zainicjować portów biblioteki gphoto2

en: Cannot load gphoto2 abilities
pl: Nie można wczytać możliwości biblioteki gphoto2

en: Cannot load gphoto2 ports
pl: Nie można wczytać portów biblioteki gphoto2

en: Cannot preview image while not opened
pl: Nie można wyświetlić podglądu obrazu, kiedy nie jest otwarte

en: Cannot wait for events while not opened
pl: Nie można czekać na zdarzenia, kiedy nie jest otwarte

en: Capture
pl: Pobierz

[ctx: shortcut window]
en: Capture a single image
pl: Pobranie jednego obrazu

en: Capture an image
pl: Pobiera obraz

en: Capture target setting not available with this camera
pl: Ustawienie celu przechwytywania nie jest dostępne dla tego aparatu

en: Capture;Camera;Tethered;Photo;
pl: Pobieranie;Pobranie;Pobierz;Przechwytywanie;Przechwyć;Aparat;Kamera;Podłączanie;Podłącz;Łączenie;Połącz;Zdjęcie;Zdjęcia;Fotografia;Fotografie;

en: Center lines
pl: Wyśrodkowane linie

en: Check that the camera is not
    
     - opened by another photo <b>application</b>
     - mounted as a <b>filesystem</b> on the desktop
     - in <b>sleep mode</b> to save battery power
pl: Proszę sprawdzić, czy aparat nie jest:
    
     • otwarty przez inną <b>aplikację</b> do obsługi zdjęć
     • zamontowany jako <b>system plików</b> na pulpicie
     • w <b>trybie uśpienia</b>, aby oszczędzić zasilanie

[ctx: shortcut window]
en: Close all windows & exit
pl: Zamknięcie wszystkich okien i zakończenie działania

en: Color Management
pl: Zarządzanie kolorami

en: Colour managed display
pl: Zarządzanie kolorami ekranu

en: Continue preview mode after capture
pl: Kontynuowanie trybu podglądu po pobraniu

en: Continuous capture preview
pl: Ciągły podgląd pobierania

[ctx: shortcut window]
en: Controlling the application
pl: Sterowanie aplikacją

en: Controls not available for this camera
pl: Sterowanie nie jest dostępne dla tego aparatu

en: Controls not available when camera is closed
pl: Sterowanie nie jest dostępne, kiedy aparat jest zamknięty

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete file from camera after downloading
pl: Usuwanie plików z aparatu po pobraniu

en: Detect the system monitor profile
pl: Wykrywanie systemowego profilu monitora

en: Display focus point during preview
pl: Wyświetlanie punktu ostrości w podglądzie

[ctx: shortcut window]
en: Display help manual
pl: Wyświetlenie podręcznika pomocy

en: Entangle Preferences
pl: Preferencje programu Entangle

en: Entangle can trigger the camera shutter to capture new images. When supported by the camera, a continuously updating preview of the scene can be displayed prior to capture. Images will be downloaded and displayed as they are captured by the camera. Entangle also allows the settings of the camera to be changed from the computer.
pl: Entangle może automatycznie wykonywać zdjęcia. Jeśli jest to obsługiwane przez aparat, to podgląd sceny może być wyświetlany przed zrobieniem zdjęcia. Obrazy zostaną pobrane i wyświetlone po wykonaniu przez aparat. Entangle umożliwia także zmienianie ustawień aparatu z poziomu komputera.

en: Entangle is a program used to control digital cameras that are connected to the computer via USB.
pl: Entangle jest programem do sterowania aparatami cyfrowych połączonymi do komputera przez USB.

en: Entangle is compatible with most DSLR cameras from Nikon and Canon, some of their compact camera models, and a variety of cameras from other manufacturers.
pl: Entangle jest zgodny z większością lustrzanek cyfrowych firm Nikon i Canon, niektórymi modelami kompaktowymi, a także różnymi innymi aparatami innych producentów.

en: Entangle: Camera autofocus failed
pl: Entangle: automatyczna ostrość aparatu się nie powiodła

en: Entangle: Camera connect failed
pl: Entangle: połączenie aparatu się nie powiodło

en: Entangle: Camera control update failed
pl: Entangle: aktualizacja sterowania aparatem się nie powiodła

en: Entangle: Camera load controls failed
pl: Entangle: sterowanie wczytywaniem aparatu się nie powiodło

en: Entangle: Camera manual focus failed
pl: Entangle: ręczna ostrość aparatu się nie powiodła

en: Entangle: Operation failed
pl: Entangle: działanie się nie powiodło

en: Failed to read manual focus choice %d: %s %d
pl: Odczytanie wyboru ręcznej ostrości %d się nie powiodło: %s %d

en: Failed to set autofocus state: %s %d
pl: Ustawienie stanu automatycznej ostrości się nie powiodło: %s %d

en: Failed to set capture target: %s %d
pl: Ustawienie celu przechwytywania się nie powiodło: %s %d

en: Failed to set manual focus state: %s %d
pl: Ustawienie stanu ręcznej ostrości się nie powiodło: %s %d

en: Failed to set time state: %s %d
pl: Ustawienie stanu czasu się nie powiodło: %s %d

en: Failed to set viewfinder state: %s %d
pl: Ustawienie stanu widoku wyszukiwania się nie powiodło: %s %d

en: Filename pattern:
pl: Wzór nazw plików:

en: Flip horizontally
pl: Odbicie poziomo

en: Flip vertically
pl: Odbicie pionowo

[ctx: shortcut window]
en: Focus control (during live preview)
pl: Sterowanie ostrością (podczas podglądu na żywo)

[ctx: shortcut window]
en: Focus in (large step)
pl: Zwiększenie ostrości (duży krok)

[ctx: shortcut window]
en: Focus in (small step)
pl: Zwiększenie ostrości (mały krok)

[ctx: shortcut window]
en: Focus out (large step)
pl: Zmniejszenie ostrości (duży krok)

[ctx: shortcut window]
en: Focus out (small step)
pl: Zmniejszenie ostrości (mały krok)

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
pl: Pełny ekran

en: Golden sections
pl: Złoty podział

en: Grid lines:
pl: Linie siatki:

en: Highlight areas of overexposure
pl: Wyróżnianie prześwietlonych obszarów

en: Highlight:
pl: Wyróżnianie:

en: ICC profiles (*.icc, *.icm)
pl: Profile ICC (*.icc, *.icm)

en: IP Address:
pl: Adres IP:

en: Image Viewer
pl: Przeglądarka obrazów

[ctx: shortcut window]
en: Image display
pl: Wyświetlanie obrazów

en: Image histogram
pl: Histogram obrazu

en: Interface
pl: Interfejs

en: Manual focus control not available with this camera
pl: Sterowanie ręczną ostrością nie jest dostępne dla tego aparatu

en: Manual focus control was not a range or radio widget
pl: Sterowanie ręczną ostrością nie jest widżetem zakresu lub polem wyboru

en: Manual focus failed
pl: Ręczna ostrość się nie powiodła

en: Mask opacity:
pl: Nieprzezroczystość maski:

en: Missing 'execute' method implementation
pl: Brak implementacji metody „execute”

en: Mode of operation:
pl: Tryb działania:

en: Monitor profile:
pl: Profil monitora:

en: Network camera
pl: Aparat sieciowy

en: No
pl: Nie

en: No camera connected
pl: Nie podłączono aparatu

en: No cameras were detected, check that
    
      - the <b>cables</b> are connected
      - the camera is <b>turned on</b>
      - the camera is in the <b>correct mode</b>
      - the camera is a <b>supported</b> model
    
    USB cameras are automatically detected
    when plugged in, for others try a refresh
    or enter a network camera IP address
pl: Nie wykryto aparatów, proszę sprawdzić, czy
    
      • <b>kable</b> są podłączone
      • aparat jest <b>włączony</b>
      • aparat jest we <b>właściwym trybie</b>
      • aparat jest <b>obsługiwanym</b> modelem
    
    Aparaty USB są automatycznie wykrywane po
    podłączeniu, inne mogą potrzebować odświeżenia
    lub podania adresu IP aparatu sieciowego

en: No config options
pl: Brak opcji konfiguracji

en: No controls available
pl: Brak dostępnego sterowania

en: No script
pl: Brak skryptu

en: None
pl: Brak

en: Off
pl: Wyłączone

en: On
pl: Włączone

en: Open
pl: Otwórz

[ctx: shortcut window]
en: Open a new camera window
pl: Otwarcie okna nowego aparatu

en: Open with
pl: Otwórz za pomocą

en: Operation: %s
pl: Działanie: %s

en: Overlay earlier images
pl: Pokrywanie wcześniejszych obrazów

en: Overlay layers:
pl: Warstwy pokrywania:

en: Pattern must contain 'XXXXXX' placeholder
pl: Wzór musi zawierać „XXXXXX”

en: Perceptual
pl: Percepcyjnie

en: Plugins
pl: Wtyczki

[ctx: shortcut window]
en: Presentation
pl: Prezentacja

en: Preview
pl: Podgląd

en: Quarters
pl: Jedna czwarta

en: RGB profile:
pl: Profil RGB:

en: Relative colourimetric
pl: Kolorymetria względna

en: Rendering intent:
pl: Renderowanie docelowe:

en: Reset controls
pl: Przywróć sterowanie

en: Retry
pl: Ponów

en: Rule of 3rds
pl: Jedna trzecia

en: Rule of 5ths
pl: Jedna piąta

en: Saturation
pl: Nasycenie

en: Screen blanking is not available on this display
pl: Wygaszanie jest niedostępne na tym ekranie

en: Screen blanking is not implemented on this platform
pl: Wygaszanie ekranu nie jest zaimplementowane na tej platformie

en: Script
pl: Skrypt

en: Select a camera to connect to:
pl: Wybór aparatu do podłączenia:

en: Select a folder
pl: Wybierz katalog

en: Select application...
pl: Wybierz program…

en: Select camera - Entangle
pl: Wybór aparatu — Entangle

en: Set clock
pl: Ustaw czas

en: Show linear histogram
pl: Wyświetlanie histogramu liniowego

[ctx: shortcut window]
en: Shutter control
pl: Sterowanie migawką

en: Tear off
pl: Oderwij

en: Tethered Camera Control & Capture
pl: Sterowanie i pobieranie zdjęć z podłączonego aparatu

en: Tethered Camera Control &amp; Capture
pl: Sterowanie i pobieranie zdjęć z podłączonego aparatu

en: The Entangle Photo project
pl: Projekt Entangle

en: The camera cannot be opened because it is mounted as a filesystem. Do you wish to umount it now?
pl: Nie można otworzyć aparatu, ponieważ jest zamontowany jako system plików. Odmontować go teraz?

en: This camera does not support image capture
pl: Ten aparat nie obsługuje pobierania obrazów

en: This camera does not support image preview
pl: Ten aparat nie obsługuje podglądu obrazów

en: Time setting not available with this camera
pl: Ustawienie czasu nie jest dostępne dla tego aparatu

en: Time setting was not a choice widget
pl: Ustawienie czasu nie było widżetem wyboru

en: Time setting was not a date widget
pl: Ustawienie czasu nie było widżetem daty

[ctx: shortcut window]
en: Toggle histogram scale
pl: Przełączenie skali histogramu

[ctx: shortcut window]
en: Toggle image mask
pl: Przełączenie maski obrazu

[ctx: shortcut window]
en: Toggle live preview
pl: Przełączenie podglądu na żywo

[ctx: shortcut window]
en: Toggle overexposure highlighting
pl: Przełączenie wyróżniania prześwietlenia

en: Unable to capture image: %s
pl: Nie można pobrać obrazu: %s

en: Unable to capture preview: %s
pl: Nie można pobrać podglądu: %s

en: Unable to connect to camera: %s
pl: Nie można połączyć się z aparatem: %s

en: Unable to delete file: %s
pl: Nie można usunąć pliku: %s

en: Unable to fetch camera control configuration: %s
pl: Nie można pobrać konfiguracji sterowania aparatem: %s

en: Unable to fetch widget name
pl: Nie można pobrać nazwy widżetu

en: Unable to fetch widget type
pl: Nie można pobrać typu widżetu

en: Unable to get camera file: %s
pl: Nie można pobrać pliku aparatu: %s

en: Unable to get file data: %s
pl: Nie można pobrać danych pliku: %s

en: Unable to get filename: %s
pl: Nie można pobrać nazwy pliku: %s

en: Unable to initialize camera: %s
pl: Nie można zainicjować aparatu: %s

en: Unable to load controls, camera is not opened
pl: Nie można wczytać sterowania, aparat nie jest otwarty

en: Unable to save camera control configuration: %s
pl: Nie można zapisać konfiguracji sterowania aparatem: %s

en: Unable to save controls, camera is not configurable
pl: Nie można wczytać sterowania, aparat nie jest konfigurowalny

en: Unable to save controls, camera is not opened
pl: Nie można zapisać sterowania, aparat nie jest otwarty

en: Unable to wait for events: %s
pl: Nie można czekać na zdarzenia: %s

en: Untitled script
pl: Skrypt bez nazwy

en: Use embedded preview from raw files
pl: Używa osadzonego podglądu z plików RAW

en: Use preview output as capture image
pl: Wyjście podglądu jako przechwytywany obraz

en: Viewfinder control not available with this camera
pl: Sterowanie widokiem wyszukiwania nie jest dostępne dla tego aparatu

en: Viewfinder control was not a toggle widget
pl: Sterowanie widokiem wyszukiwania nie jest widżetem przełączania

[ctx: shortcut window]
en: Window display
pl: Wyświetlanie okna

en: Yes
pl: Tak

en: Zoom _In
pl: Przy_bliż

en: Zoom _Out
pl: _Oddal

[ctx: shortcut window]
en: Zoom best
pl: Dopasowanie do ekranu

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
pl: Przybliżenie

[ctx: shortcut window]
en: Zoom normal
pl: Zwykły rozmiar

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
pl: Oddalenie

en: _About
pl: _O programie

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Connect…
pl: _Połącz…

en: _Disconnect…
pl: _Rozłącz…

en: _Fullscreen
pl: _Pełny ekran

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _Keyboard shortcuts
pl: _Skróty klawiszowe

en: _Manual
pl: _Podręcznik

en: _New window
pl: _Nowe okno

en: _Normal Size
pl: Z_wykły rozmiar

en: _Open
pl: _Otwórz

en: _Preferences…
pl: _Preferencje…

en: _Presentation
pl: _Prezentacja

en: _Quit
pl: Za_kończ

en: _Select session…
pl: _Wybierz sesję…

en: _Settings
pl: _Ustawienia

en: _Supported cameras
pl: _Obsługiwane aparaty

en: _Synchronize capture
pl: Z_synchronizuj pobieranie

en: capture
pl: pobierz

en: label
pl: etykieta

en: preview
pl: podgląd

en: settings
pl: ustawienia
