entangle - en to hu translation catalogue (125 entries)

en: 1.15:1 - Movietone
hu: 1.15:1 - Film-rögzítés változó fényerővel

en: 1.33:1 (4:3, 12:9) - Super 35mm / DSLR / MF 645
hu: 1.33:1 (4:3, 12:9) - Szuper 35mm / DSLR / MF 645

en: 1.37:1 - 35mm movie
hu: 1.37:1 - 35mm mozifilm

en: 1.50:1 (3:2, 15:10)- 35mm SLR
hu: 1.50:1 (3:2, 15:10)- 35 mm SLR

en: 1.66:1 (5:3, 15:9) - Super 16mm
hu: 1.66:1 (5:3, 15:9) - Szuper 16 mm

en: 1.6:1 (8:5, 16:10) - Widescreen
hu: 1.6:1 (8:5, 16:10) - Szélesvásznú

en: 1.75:1 (7:4) - Widescreen
hu: 1.75:1 (7:4) - Szélesvásznú

en: 1.77:1 (16:9) - APS-H / HDTV / Widescreen
hu: 1.77:1 (16:9) - APS-H / HDTV / Szélesvásznú

en: 1.85:1 - 35mm Widescreen
hu: 1.85:1 - 35 mm Szélesvásznú

en: 1:1 - Square / MF 6x6
hu: 1:1 - Négyszög / MF 6x6

en: 2.00:1 - SuperScope
hu: 2.00:1 - SuperScope arány

en: 2.10:1 (21:10) - Planned HDTV
hu: 2.10:1 (21:10) - sík HDTV

en: 2.20:1 (11:5, 22:10) - 70mm movie
hu: 2.20:1 (11:5, 22:10) - 70 mm mozifilm

en: 2.39:1 (12:5)- Panavision
hu: 2.39:1 (12:5) - Panavision

en: 2.55:1 (23:9)- CinemaScope 55
hu: 2.55:1 (23:9) - CinemaScope 55

en: 2.66:1 (8:3, 24:9)- Super 16mm
hu: 2.66:1 (8:3, 24:9) - Szuper 16mm

en: 3:1 APS Panorama
hu: 3:1 APS Panoráma

en: <b>Capture</b>
hu: <b>Képrögzítés</b>

en: <b>Colour management</b>
hu: <b>Színkezelés</b>

en: <b>Image Viewer</b>
hu: <b>Képnéző</b>

en: <b>Interface</b>
hu: <b>Kezelőfelület</b>

en: <b>Plugins</b>
hu: <b>Bővítmények</b>

en: About - Entangle
hu: Az alkalmazásról - Entangle

en: Absolute colourimetric
hu: Abszolút színmetrikus

en: All files (*.*)
hu: Minden fájl (*.*)

en: Apply mask to alter aspect ratio
hu: Maszk alkalmazása a képarányok módosításához

en: Aspect ratio:
hu: Képarány

en: Autofocus control not available with this camera
hu: Autofókusz vezérlés nem elérhető ehhez a kamerához

en: Autofocus control was not a toggle widget
hu: Autofókusz vezérlés nem kapcsoló widget

en: Autofocus failed
hu: Autofókuszálás sikertelen

en: Automatically connect to cameras at startup
hu: Automatikusan csatlakoztassa a kamerákat induláskor

en: Best Fit
hu: Legjobb illesztés

en: Blank screen when capturing images
hu: Törölje a képet ha képet rögzít, fotóz

en: Camera connect failed
hu: Kamera csatlakozása sikertelen

en: Camera control update failed
hu: Kamera vezérlés frissítése sikertelen

en: Camera is in use
hu: Kamera használatban

en: Camera load controls failed
hu: Kamera vezérlési betöltése sikertelen

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Cannot initialize gphoto2 abilities
hu: A gphoto2 képességei nem beállíthatóak

en: Cannot initialize gphoto2 ports
hu: A gphoto2 portjai nem beállíthatóak

en: Cannot load gphoto2 abilities
hu: A gphoto2 képességei nem betölthetőek

en: Cannot load gphoto2 ports
hu: A gphoto2 portjai nem betölthetőek

en: Capture
hu: Képrögzítés

en: Capture an image
hu: Egy kép rögzítése

en: Center lines
hu: Középvonalak

en: Check that the camera is not
    
     - opened by another photo <b>application</b>
     - mounted as a <b>filesystem</b> on the desktop
     - in <b>sleep mode</b> to save battery power
hu: Ellenőrizze, hogy a kamera:
    
    - nincs megnyitva más fotós <b>alkalmazással</b> ami lefoglalja
    - nincs csatlakoztatva <b>a fájlrendszere</b> az asztalon
    - nincs <b>alvó módban</b> hogy az elemeket kímélje

en: Color Management
hu: Színkezelés

en: Colour managed display
hu: Színre beállított kijelző

en: Continue preview mode after capture
hu: Előnézeti módban marad képrögzítés után is

en: Continuous capture preview
hu: Sorozatkép előnézet

en: Controls not available for this camera
hu: Vezérlés nem elérhető ehhez a kamerához

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete file from camera after downloading
hu: Fájl törlése a kameráról a letöltés után

en: Detect the system monitor profile
hu: Érzékelje a rendszer monitor profilját

en: Display focus point during preview
hu: Fókuszpont megjelenítése az előnézet alatt

en: Entangle Preferences
hu: Entangle beállításai

en: Entangle: Camera autofocus failed
hu: Entangle: Kamera autofókuszálás sikertelen

en: Entangle: Camera connect failed
hu: Entangle: Kamera csatlakozása sikertelen

en: Entangle: Camera control update failed
hu: Entangle: Kamera vezérlés frissítése sikertelen

en: Entangle: Camera load controls failed
hu: Entangle: Kamera vezérlési betöltése sikertelen

en: Entangle: Camera manual focus failed
hu: Entangle: Kamera manuális fókuszálás sikertelen

en: Entangle: Operation failed
hu: Entangle: Művelet sikertelen

en: Failed to set autofocus state: %s %d
hu: Sikertelen az autofókusz kereső állapotának beállítása: %s %d

en: Failed to set manual focus state: %s %d
hu: Manuális fókusz állapotának beállítása sikertelen: %s %d

en: Failed to set viewfinder state: %s %d
hu: Sikertelen a kereső állapotának beállítása: %s %d

en: Filename pattern:
hu: Fáljnév minta:

en: Golden sections
hu: Arany szekciók

en: Grid lines:
hu: Hálóvonalak:

en: ICC profiles (*.icc, *.icm)
hu: ICC profilok (*.icc, *.icm)

en: Image Viewer
hu: Képnéző

en: Interface
hu: Kezelőfelület

en: Manual focus control not available with this camera
hu: Kézi fókuszvezérlés nem elérhető ezzel a kamerával

en: Manual focus failed
hu: Manuális fókuszálás sikertelen

en: Mask opacity:
hu: Maszk átlászósága

en: Mode of operation:
hu: Működési mód:

en: Model
hu: Modell

en: Monitor profile:
hu: Monitor profil:

en: No
hu: Nem

en: No camera connected
hu: Nincs kamera csatlakoztatva

en: No controls available
hu: Nincs elérhető vezérlés

en: None
hu: Nincs

en: Off
hu: Ki

en: On
hu: Be

en: Open with
hu: Megnyitás ezzel:

en: Operation: %s
hu: Művelet: %s

en: Overlay earlier images
hu: Korábbi képek átfedése

en: Overlay layers:
hu: Átfedési rétegek:

en: Perceptual
hu: Észlelési

en: Plugins
hu: Bővítmények

en: Preview
hu: Előnézet

en: Quarters
hu: Negyedek

en: RGB profile:
hu: RGB profil:

en: Relative colourimetric
hu: Relatív szín-metrikus

en: Rendering intent:
hu: Leképezési mód:

en: Retry
hu: Újra

en: Rule of 3rds
hu: 3 osztású szabály

en: Rule of 5ths
hu: 5 osztású szabály

en: Saturation
hu: Telítettség

en: Screen blanking is not available on this display
hu: Képernyő törlése nem lehetséges ezen a kijelzőn

en: Screen blanking is not implemented on this platform
hu: Képernyőtörlés nincs implementálva ezen a platformon

en: Select a camera to connect to:
hu: Válasszon egy kamerát a csatlakozáshoz:

en: Select a folder
hu: Válasszon mappát

en: Select application...
hu: Válasszon alkalmazást...

en: Select camera - Entangle
hu: Válasszon kamerát - Entangle

en: Show linear histogram
hu: Lineáris hisztogram megjelenítése

en: Tethered Camera Control & Capture
hu: Összekapcsolt kameravezérlés & képrögzítő

en: This camera does not support image capture
hu: Ez a kamera nem támogatja a képrögzítést

en: This camera does not support image preview
hu: Ez a kamera nem támogatja az előnézeti kép megjelenítését

en: Unable to capture image: %s
hu: Képrögzítés sikertelen: %s

en: Unable to capture preview: %s
hu: Előnézeti kép rögzítése sikertelen: %s

en: Unable to connect to camera: %s
hu: Csatlakozás a kamerához sikertelen: %s

en: Unable to delete file: %s
hu: Fájl törlése sikertelen: %s

en: Unable to fetch widget name
hu: Widget nevének letöltése sikertelen

en: Unable to fetch widget type
hu: Widget típus letöltése sikertelen

en: Unable to get camera file: %s
hu: A kamera fájl elérhetetlen: %s

en: Unable to get file data: %s
hu: Fájl adatainak letöltése sikertelen: %s

en: Unable to get filename: %s
hu: Fájlnév elérhetetlen: %s

en: Unable to save controls, camera is not configurable
hu: Vezérlés mentése nem lehetséges, kamera nem szabályozható

en: Unable to wait for events: %s
hu: Műveletre várakozás nem lehetséges: %s

en: Use embedded preview from raw files
hu: Beépített előnézet használata raw fájlokból

en: Viewfinder control not available with this camera
hu: Kereső vezérlés nem elérhető ezzel a kamerával

en: Viewfinder control was not a toggle widget
hu: Kereső vezérlés nem volt kapcsoló widget

en: Yes
hu: Igen

en: _Help
hu: Súgó

en: label
hu: címke
