latexila master - en to sl translation catalogue (543 entries)

en: View PDF
sl: Poglej PDF

en: View the PDF file
sl: Poglej datoteko PDF

en: View DVI
sl: Poglej DVI

en: View the DVI file
sl: Poglej datoteko DVI

en: View PS
sl: Poglej PS

en: View the PostScript file
sl: Poglej datoteko PostScript

en: Create a PDF file from LaTeX sources with the "pdflatex" command
sl: Ustvari datoteko PDF iz virov LaTeX z ukazom "pdflatex"

en: Create a DVI file from LaTeX sources with the "latex" command
sl: Ustvari datoteko DVI iz virov LaTeX z ukazom "latex"

en: Run BibTeX (bibliography)
sl: Zaženi BibTeX (bibliografija)

en: Run MakeIndex
sl: Zaženi MakeIndex

en: Convert the DVI document to the PDF format
sl: Pretvori dokument DVI v zapis PDF

en: Convert the DVI document to the PostScript format
sl: Pretvori dokument DVI v zapis PostScript

en: Convert the PostScript document to the PDF format
sl: Pretvori dokument PostScript v zapis PDF

en: Integrated LaTeX Environment
sl: Enovito okolje LaTeX

en: Edit LaTeX documents
sl: Uredi dokumente LaTeX

en: Open a New Window
sl: Odpri novo okno

en: Open a New Document
sl: Odpri nov dokument

en: Use Default Font
sl: Uporabi privzeto pisavo

en: Whether to use the system's default fixed width font for editing text instead of a font specific to LaTeXila. If this option is turned off, then the font named in the "Editor Font" option will be used instead of the system font.
sl: Ali naj bo za urejanje besedila uporabljena privzeta sistemska pisava namesto posebne pisave za LaTeXila. Če ta možnost ni potrjena, bo uporabljena pisava "Pisava urejevalnika" namesto sistemske pisave.

en: Editor Font
sl: Pisava urejevalnika

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
sl: Pisava po meri, ki bo uporabljena v območju urejanja. Velja le, če je izključena možnost "Uporabi privzeto pisavo".

en: Style Scheme
sl: Slogovna shema

en: The ID of a GtkSourceView Style Scheme used to color the text.
sl: ID slogovne sheme GtkSourceView za barvanje besedila.

en: Create Backup Copies
sl: Ustvari varnostne kopije

en: Whether LaTeXila should create backup copies for the files it saves.
sl: Ali naj LaTeXila ustvari varnostne kopije datotek, ki jih shranjuje.

en: Autosave
sl: Samodejno shranjevanje

en: Whether LaTeXila should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the "Autosave Interval" option.
sl: Ali naj LaTeXila samodejno shrani spremenjene datoteke po določenem časovnem intervalu. Slednjega določite z možnostjo "Interval samodejnega shranjevanja".

en: Autosave Interval
sl: Interval samodejnega shranjevanja

en: Number of minutes after which LaTeXila will automatically save modified files. This will only take effect if the "Autosave" option is turned on.
sl: Število minut, po katerih bo LaTeXila samodejno shranila spremenjene datoteke. To se bo zgodilo le, če je potrjena možnost "Samodejno shranjuj".

en: Reopen files on startup
sl: Ob zagonu ponovno odpri datoteke

en: Whether LaTeXila should reopen the files that was opened the last time.
sl: Ali naj LaTeXila ponovno odpre datoteke, ki so bile odprte prejšnjikrat.

en: Tab Size
sl: Velikost tabulatorja

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
sl: Določa število presledkov, ki naj bodo prikazani namesto znaka za tabulator.

en: Insert spaces
sl: Vstavi presledke

en: Whether LaTeXila should insert spaces instead of tabs.
sl: Ali naj LaTeXila namesto tabulatorjev vstavi presledke.

en: Forget lack of tabulations
sl: Pozabi na tabulatorje

en: Forget you are not using tabulations.
sl: Pozabi, da tabulatorji niso v uporabi.

en: Display Line Numbers
sl: Pokaži številke vrstic

en: Whether LaTeXila should display line numbers in the editing area.
sl: Ali naj LaTeXila prikaže številke vrstic v območju urejanja.

en: Highlight Current Line
sl: Poudari trenutno vrstico

en: Whether LaTeXila should highlight the current line.
sl: Ali naj LaTeXila poudari trenutno vrstico.

en: Highlight Matching Brackets
sl: Poudari ujemajoče oklepaje

en: Whether LaTeXila should highlight matching brackets.
sl: Ali naj LaTeXila poudari ujemajoče oklepaje.

en: Spell checking
sl: Preverjanje črkovanja

en: Main toolbar is visible
sl: Glavna orodna vrstica je vidna

en: Whether the main toolbar (file open, close, build, ...) should be visible.
sl: Ali naj bo glavna orodna vrstica (odpiranje datotek, zapiranje, gradnja, ...) vidna.

en: Edit toolbar is visible
sl: Orodna vrstica je vidna

en: Whether the edit toolbar (bold, italic, character sizes, ...) should be visible.
sl: Ali naj bo orodna vrstica urejanja (krepko, ležeče, velikost pisave, ...) vidna.

en: Side panel is Visible
sl: Stranski pult je viden

en: Whether the side panel at the left of editing windows should be visible.
sl: Ali naj bo stranski pult levo od urejevalnih oken viden.

en: Bottom panel is Visible
sl: Spodnji pult je viden

en: Whether the bottom panel containing the build view should be visible.
sl: Ali naj bo spodnji pult, ki vsebuje pogled gradnje, viden.

en: Side panel component
sl: Komponenta stranskega pulta

en: Side panel's active component. 0: Symbols. 1: File browser. 2: Structure.
sl: Dejavna enota stranskega pulta. 0: simboli; 1: datotečni brskalnik; 2: zgradba.

en: Show build output warnings
sl: Pokaži opozorila ob gradnji

en: Show build output badboxes
sl: Pokaži pojavna okna napak izgradnje

en: Interactive completion
sl: Odzivno dopolnjevanje

en: Automatically show LaTeX commands proposals
sl: Samodejno pokaži predloge ukazov

en: Minimum number of characters for interactive completion
sl: Najmanjše število znakov po za odzivno dopolnjevanje

en: Minimum number of characters after "\" for the interactive completion of LaTeX commands
sl: Najmanjše število znakov po "\" za odzivno dopolnjevanje ukazov LaTeX

en: No confirmation when cleaning-up
sl: Brez potrjevanja pri čiščenju

en: Automatic clean-up
sl: Samodejno počisti

en: Automatically clean-up files after close. no-confirm-clean must be true.
sl: Samodejno počisti datoteke po zapiranju. Veljati mora no-confirm-clean.

en: File extensions for the clean-up
sl: Pripone datotek za čiščenje

en: The list of file extensions for the clean-up, separated by spaces
sl: Seznam pripon za čiščenje, ločenih s presledki.

en: Enabled default build tools
sl: Privzeta orodja za izgradnjo omogočena

en: The list of the default build tools that are enabled
sl: Seznam privzetih orodij za gradnjo, ki so omogočena

en: Disabled default build tools
sl: Privzeta orodja za izgradnjo onemogočena

en: The list of the default build tools that are disabled
sl: Seznam privzetih orodij za gradnjo, ki so onemogočena

en: Current directory
sl: Trenutna mapa

en: URI of the file browser current directory
sl: URI trenutne mape datotečnega brskalnika

en: Show build files
sl: Pokaži datoteke gradnje

en: Show files with an extension present in preferences.latex.clean-extensions.
sl: Pokaži datoteke s pripono, ki je navedena v preferences.latex.clean-extensions.

en: Show hidden files
sl: Pokaži skrite datoteke

en: Show files beginning with a dot.
sl: Pokaži datoteke, ki se začenjajo s piko.

note: This must be translated by a usepackage LaTeX command.
en: 
    % babel package or equivalent
sl: 
    % paket babel ali enakovreden

note: There is a helper script in data/templates/tex2po.sh
en: 
    \documentclass[a4paper,11pt]{letter}
    \usepackage[T1]{fontenc}
    \usepackage[utf8]{inputenc}
    \usepackage{lmodern}
    
    \address{Your name\\Your address\\Your phone number}
    \signature{Your name}
    
    \begin{document}
    
    \begin{letter}{Destination\\Address of the destination\\Phone number of the destination}
    
    \opening{Dear Sir,}
    
    % corps of the letter
    
    \closing{Yours sincerely,}
    
    %\cc{Other destination}
    %\ps{PS: PostScriptum}
    %\encl{Enclosures}
    
    \end{letter}
    \end{document}
sl: 
    \documentclass[a4paper,11pt]{letter}
    \usepackage[T1]{fontenc}
    \usepackage[utf8]{inputenc}
    \usepackage{lmodern}
    
    \address{Vaše ime\\Vaš naslov\\Vaša telefonska številka}
    \signature{Your name}
    
    \begin{document}
    
    \begin{letter}{Naslovnik\\Naslov naslovnika\\Telefonska številka naslovnika}
    
    \opening{Spoštovani,}
    
    % telo pisma
    
    \closing{S pozdravi,}
    
    %\cc{Other destination}
    %\ps{PS: PostScriptum}
    %\encl{Enclosures}
    
    \end{letter}
    \end{document}

en: Hide panel
sl: Skrij pult

en: Build Tool (read-only)
sl: Orodje za izgradnjo (le za branje)

en: Build Tool
sl: Orodje za izgradnjo

note: icon stock-id label
en: Execute
sl: Izvedi

en: Convert
sl: Pretvori

en: View File
sl: Poglej datoteko

en: Commands
sl: Ukazi

en: Post Processor
sl: Poopravilnik

en: Add...
sl: Dodaj ...

en: Remove
sl: Odstrani

en: Move up
sl: Premakni navzgor

en: Move down
sl: Premakni navzdol

en: Label
sl: Oznaka

en: You can select this arrow and copy/paste it!
sl: To puščico lahko izberete in jo kopirate/prilepite!

en: Description
sl: Opis

en: File extensions for which the build tool can be executed.
sl: Pripona datotek, ki omogočajo zagon orodja izgradnje.

en: The extensions are separated by spaces.
sl: Seznam pripon, ločenih s presledki.

en: If it is empty, all extensions are allowed.
sl: V kolikor je polje prazno, so dovoljene vse razširitve.

en: Extensions
sl: Razširitve

en: Icon
sl: Ikona

note: Placeholders
en: Placeholders:
sl: Ograde:

en: The active document's filename.
sl: Ime datoteke dejavnega dokumenta.

en: If the active document belongs to a project, the main file is chosen.
sl: V kolikor sodi dejavni dokument v projekt, je izbrana glavna datoteka.

en: The active document's filename without its extension.
sl: Ime datoteke dejavnega dokumenta brez pripone.

en: Jobs
sl: Posli

en: List of files to open after executing the build jobs.
sl: Seznam datotek za odpiranje po izvajanju poslov izgradnje.

en: The files are separated by spaces.
sl: Seznam datotek, ločenih s presledki.

en: You should use the placeholders to specify the files.
sl: Za določevanje datotek je treba uporabiti vsebnike.

en: Files to open
sl: Datoteke za odpiranje

en: %s doesn't seem to be installed.
sl: %s ni nameščen.

en: Open %s
sl: Odpri %s

en: The file '%s' doesn't exist.
sl: Datoteka '%s' ne obstaja.

en: Failed to open '%s':
sl: Datoteke '%s' ni mogoče odpreti:

en: Build Tools
sl: Orodja za izgradnjo

en: Default build tools
sl: Privzeta orodja za izgradnjo

en: Personal build tools
sl: Osebna orodja za izgradnjo

en: Enabled
sl: Omogočeno

en: %s [copy]
sl: %s [kopija]

en: Do you really want to delete the build tool "%s"?
sl: Ali res želite izbrisati orodje za iz gradnjo "%s"?

en: Do you really want to delete these files?
sl: Ali zares želite izbrisati te datoteke?

note: secondary label
en: Select the files you want to delete:
sl: Izberite datoteke, ki jih želite izbrisati:

en: No build file to clean up.
sl: Ni datotek izgradnje za čiščenje.

en: No matching proposal
sl: Ni skladnih predlogov

note: Translators: "Ln" is an abbreviation for "Line", Col is an abbreviation for "Column". Please, use abbreviations if possible.
en: Ln %d, Col %d
sl: Vr. %d, st. %d

en: Close without Saving
sl: Zapri brez shranjevanja

en: There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
sl: Odprtih je %d dokumentov s spremenjeno vsebino. Ali jih želite shraniti pred zapiranjem?

en: Select the documents you want to save:
sl: Izberite dokumente, ki jih želite shraniti:

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
sl: V kolikor sprememb ne shranite, bodo trajno izgubljene.

en: The structure item already contains a sub-paragraph.
sl: Predmet zgradbe že vključuje podrejeni odstavek.

en: Close document
sl: Zapri dokument

note: main file
en: Main File
sl: Glavna datoteka

en: Main File:
sl: Glavna datoteka:

en: Activate '%s'
sl: Omogoči '%s'

en: The file %s changed on disk.
sl: Datoteka %s se je na disku spremenila.

en: Do you want to drop your changes and reload the file?
sl: Ali želite zavreči spremembe in ponovno naložiti datoteko?

en: Do you want to reload the file?
sl: Ali želite ponovno naložiti datoteko?

en: Reload
sl: Ponovno naloži

en: Impossible to load the file '%s'.
sl: Datoteke '%s' ni mogoče naložiti.

en: The file %s has been modified since reading it.
sl: Datoteka %s je bila od zadnjega branja spremenjena.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
sl: V primeru, da datoteko shranite, bodo vse zunanje spremembe izgubljene. Ali jo želite vseeno shraniti?

en: Save Anyway
sl: Vseeno shrani

en: Don't Save
sl: Ne shrani

en: Impossible to save the file.
sl: Datoteke ni mogoče shraniti.

en: Error trying to convert the document to UTF-8
sl: Napaka med poskusom pretvorbe datoteke v UTF-8.

en: Unsaved Document
sl: Neshranjen dokument

en: The file has a temporary location. The data can be lost after rebooting your computer.
sl: Datoteka je shranjena na začasno mesto. Podatki so, v primeru ponovnega zagona računalnika, lahko izgubljeni.

en: Do you want to save the file in a safer place?
sl: Ali želite datoteko shraniti na varnejše mesto?

en: Go to the home directory
sl: Pojdi v domačo mapo

en: Go to the parent directory
sl: Pojdi v mapo višje

en: Go to the active document directory
sl: Pojdi v mapo dejavnega dokumenta

en: File System
sl: Datotečni sistem

note: File browser
en: File Browser
sl: Brskalnik datotek

note: LaTeX: Sectioning
en: _Sectioning
sl: _Razdeljevanje

en: Part
sl: Del

en: Chapter
sl: Poglavje

en: Section
sl: Odsek

en: Sub-section
sl: Pod-odsek

en: Sub-sub-section
sl: Pod-pod-odsek

en: Paragraph
sl: Odstavek

en: Sub-paragraph
sl: Pododstavek

note: LaTeX: References
en: _References
sl: S_klici

en: Reference to a label
sl: Sklic na oznako

en: Page reference to a label
sl: Sklic strani na oznako

en: Add a word to the index
sl: Dodaj besedo v kazalo

en: Footnote
sl: Sprotna opomba

en: Reference to a bibliography item
sl: Sklic na predmet bibliografije

en: Center - \begin{center}
sl: Sredinsko - \begin{center}

en: Align Left - \begin{flushleft}
sl: Poravnaj levo - \begin{flushleft}

en: Align Right - \begin{flushright}
sl: Poravnaj desno - \begin{flushright}

en: Figure - \begin{figure}
sl: Risba - \begin{figure}

en: Table - \begin{table}
sl: Razpredelnica - \begin{table}

en: Quote - \begin{quote}
sl: V navednicah - \begin{quote}

en: Quotation - \begin{quotation}
sl: Navedek - \begin{quotation}

en: Verse - \begin{verse}
sl: Verz - \begin{verse}

en: Verbatim - \begin{verbatim}
sl: Dobesedno - \begin{verbatim}

en: Minipage - \begin{minipage}
sl: Ministran - \begin{minipage}

en: Title page - \begin{titlepage}
sl: Naslovnica - \begin{titlepage}

note: LaTeX: list environments
en: _List Environments
sl: _Seznam okolij

en: Bulleted List - \begin{itemize}
sl: Označen seznam - \begin{itemize}

en: Enumeration - \begin{enumerate}
sl: Oštevilčevanje - \begin{enumerate}

en: Description - \begin{description}
sl: Opis - \begin{description}

en: Custom list - \begin{list}
sl: Seznam po meri - \begin{list}

en: List item - \item
sl: Predmet seznama - \item

note: LaTeX: character sizes
en: _Characters Sizes
sl: Velikosti _znakov

note: LaTeX: font styles
en: _Font Styles
sl: Slo_gi pisav

en: Bold - \textbf
sl: Krepko - \textbf

en: Italic - \textit
sl: Ležeče - \textit

en: Typewriter - \texttt
sl: Pisalni stroj - \texttt

en: Slanted - \textsl
sl: Nagnjeno - \textsl

en: Small Capitals - \textsc
sl: Majhne velike črke - \textsc

en: Sans Serif - \textsf
sl: Pisava brez nastavkov - \textsf

en: Emphasized - \emph
sl: Poudarjeno - \emph

en: Underline - \underline
sl: Podčrtano - \underline

en: _Font Family
sl: _Družina pisav

en: Roman - \rmfamily
sl: Klasična pisava - \rmfamily

en: Sans Serif - \sffamily
sl: Pisava brez nastavkov - \sffamily

en: Monospace - \ttfamily
sl: Enakomerna pisava - \ttfamily

en: F_ont Series
sl: _Niz pisav

en: Medium - \mdseries
sl: Srednja - \mdseries

en: Bold - \bfseries
sl: Krepko - \bfseries

en: Fo_nt Shape
sl: Oblika _pisave

en: Upright - \upshape
sl: Pokončno - \upshape

en: Italic - \itshape
sl: Ležeče - \itshape

en: Slanted - \slshape
sl: Nagnjeno - \slshape

en: Small Capitals - \scshape
sl: Majhne velike črke - \scshape

note: LaTeX: Tabular
en: _Tabular
sl: _Tabularično

en: Tabbing - \begin{tabbing}
sl: Tabeliranje - \begin{tabbing}

en: Tabular - \begin{tabular}
sl: Tabularično - \begin{tabular}

en: Multicolumn - \multicolumn
sl: Večstolpčno - \multicolumn

en: Horizontal line - \hline
sl: Vodoravna črta - \hline

en: Vertical line - \vline
sl: Navpična črta - \vline

en: Horizontal line (columns specified) - \cline
sl: Vodoravna črta (stolpci določeni) -\cline

en: Frame - \begin{frame}
sl: Okvir - \begin{frame}

en: Block - \begin{block}
sl: Blok - \begin{block}

en: Two columns - \begin{columns}
sl: Dva stolpca - \begin{columns}

note: LaTeX: Spacing
en: _Spacing
sl: Raz_mik

en: New _Line
sl: Nova v_rstica

en: New Line - \\
sl: Nova vrstica - \\

en: New page - \newpage
sl: Nova stran - \newpage

en: Line break - \linebreak
sl: Prelom vrstice - \linebreak

en: Page break - \pagebreak
sl: Prelom strani - \pagebreak

en: Big skip - \bigskip
sl: Velik preskok - \bigskip

en: Medium skip - \medskip
sl: Srednji preskok - \medskip

en: Horizontal space - \hspace
sl: Vodoravni prostor - \hspace

en: Vertical space - \vspace
sl: Navpični prostor - \vspace

en: No paragraph indentation - \noindent
sl: Brez zamikov odstavka - \noindent

note: LaTeX: International accents
en: International _Accents
sl: _Diakritična znamenja

en: Acute accent - \'
sl: Ostrivec - \'

en: Grave accent - \`
sl: Krativec - \`

en: Circumflex accent - \^
sl: Cirkumfleks - \^

en: Trema - \"
sl: Trepetec - \"

en: Tilde - \~
sl: Tilda - \~

en: Macron - \=
sl: Makron - \=

en: Dot above - \.
sl: Pika zgoraj - \.

en: Caron - \v
sl: Strešica - \v

en: Breve - \u
sl: Krativec - \u

en: Double acute accent - \H
sl: Dvojni ostrivec - \H

en: Cedilla - \c
sl: Sedij - \c

en: Ogonek - \k
sl: Repek - \k

en: Dot below - \d
sl: Pika spodaj - \d

en: Macron below - \b
sl: Makron spodaj - \b

en: Ring - \r
sl: Krožec - \r

en: Tie - \t
sl: Spojka - \t

note: LaTeX: Others
en: _Misc
sl: _Razno

en: Document class - \documentclass
sl: Razred dokumenta - \documentclass

en: Use package - \usepackage
sl: Uporabi paket - \usepackage

en: _AMS packages
sl: Paketi _AMS

en: AMS packages
sl: Paketi AMS

en: Author - \author
sl: Avtor - \author

en: Title - \title
sl: Naslov - \title

en: Content of the document - \begin{document}
sl: Vsebina dokumenta - \begin{document}

en: Make title - \maketitle
sl: Izdelaj naslov - \maketitle

en: Table of contents - \tableofcontents
sl: Kazalo vsebine - \tableofcontents

en: Abstract - \begin{abstract}
sl: Povzetek - \begin{abstract}

en: Include an image (graphicx package) - \includegraphics
sl: Vključi sliko (paket graphicx) - \includegraphics

en: Include a file - \input
sl: Vključi datoteko - \input

note: Math
en: _Math
sl: _Matematika

note: Math Environments
en: _Math Environments
sl: _Matematična okolja

en: _Mathematical Environment - $...$
sl: _Matematično okolje - $...$

en: Mathematical Environment - $...$
sl: Matematično okolje - $...$

en: _Centered Formula - \[...\]
sl: Sre_dinjena formula - \[...\]

en: Centered Formula - \[...\]
sl: Sredinjena formula - \[...\]

en: _Numbered Equation - \begin{equation}
sl: _Oštevilčena enačba - \begin{equation}

en: Numbered Equation - \begin{equation}
sl: Oštevilčena enačba - \begin{equation}

en: _Array of Equations - \begin{align*}
sl: _Matrika enačb - \begin{align*}

en: Array of Equations - \begin{align*}
sl: Matrika enačb - \begin{align*}

en: Numbered Array of _Equations - \begin{align}
sl: Oštevilčena matrika _enačb - \begin{align}

en: Numbered Array of Equations - \begin{align}
sl: Oštevilčena matrika enačb - \begin{align}

en: _Superscript - ^{}
sl: _Nadpisano - ^{}

en: Superscript - ^{}
sl: Nadpisano - ^{}

en: Su_bscript - __{}
sl: Po_dpisano - __{}

en: Subscript - _{}
sl: Podpisano - _{}

en: _Fraction - \frac{}{}
sl: _Ulomek - \frac{}{}

en: Fraction - \frac{}{}
sl: Ulomek - \frac{}{}

en: Square _Root - \sqrt{}
sl: Kvad_ratni koren - \sqrt{}

en: Square Root - \sqrt{}
sl: Kvadratni koren - \sqrt{}

en: _N-th Root - \sqrt[]{}
sl: _N-ti koren - \sqrt[]{}

en: N-th Root - \sqrt[]{}
sl: N-ti koren - \sqrt[]{}

note: Math functions
en: Math _Functions
sl: Matematične _funkcije

note: Math Font Styles
en: Math Font _Styles
sl: Slogi _matematičnih pisav

en: Roman - \mathrm
sl: Klasična pisava - \mathrm

en: Italic - \mathit
sl: Ležeče - \mathit

en: Bold - \mathbf
sl: Krepko - \mathbf

en: Sans Serif - \mathsf
sl: Pisava brez nastavkov - \mathsf

en: Typewriter - \mathtt
sl: Pisalni stroj - \mathtt

en: Calligraphic - \mathcal
sl: Kaligrafsko - \mathcal

en: Blackboard (uppercase only)  - \mathbb (amsfonts package)
sl: Tabla (samo velike črke)  - \mathbb (paket amsfonts)

en: Euler Fraktur - \mathfrak (amsfonts package)
sl: Euler Fraktur - \mathfrak (paket amsfonts)

note: Math Accents
en: Math _Accents
sl: Matematični po_udarki

note: Math Spaces
en: Math _Spaces
sl: Matematični p_resledki

en: _Small
sl: _Majhni

en: Small - \,
sl: Majhni - \,

en: _Medium
sl: _Srednji

en: Medium - \:
sl: Srednji - \:

en: _Large
sl: _Veliki

en: Large - \;
sl: Veliki - \;

note: Math: Left Delimiters
en: _Left Delimiters
sl: _Levi razmejilniki

en: left (
sl: levi (

en: left [
sl: levi [

en: left {
sl: levi {

en: left <
sl: levi <

en: left )
sl: levi )

en: left ]
sl: levi ]

en: left  }
sl: levi }

en: left >
sl: levi >

en: left .
sl: leva .

note: Math: Right Delimiters
en: Right _Delimiters
sl: _Desni razmejilniki

en: right )
sl: desni )

en: right ]
sl: desni ]

en: right  }
sl: desni  }

en: right >
sl: desni >

en: right (
sl: desni (

en: right [
sl: desni [

en: right {
sl: desni {

en: right <
sl: desni <

en: right .
sl: desna .

note: menus under toolitems
en: Sectioning
sl: Razdeljevanje

en: Characters Sizes
sl: Velikosti znakov

en: References
sl: Sklici

en: Presentation Environments
sl: Okolje predstavitve

en: Math Environments
sl: Matematična okolja

en: Left Delimiters
sl: Levi razmejilniki

en: Right Delimiters
sl: Desni razmejilniki

en: Show the application's version
sl: Pokaži različico programa

en: Create new document
sl: Ustvari nov dokument

en: Create a new top-level window in an existing instance of LaTeXila
sl: Ustvari novo vrhnje okno v obstoječem oknu LaTeXila

en: - Integrated LaTeX Environment for GNOME
sl: - okolje LaTeX s podporo za namizje GNOME

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sl: Za popoln seznam možnosti ukazne vrstice zaženite '%s --help'.

en: _Build
sl: _Izgradi

en: Cleanup Build _Files
sl: Počisti datoteke izgradnje

en: Clean-up build files (*.aux, *.log, *.out, *.toc, etc)
sl: Počisti datoteke izgradenj (*.aux, *.log, *.out, *.toc, etc)

en: _Stop Execution
sl: _Ustavi izvajanje

en: Stop Execution
sl: Ustavi izvajanje

en: View _Log
sl: Pokaži _dnevnik

en: View Log
sl: Pokaži dnevnik

en: _Manage Build Tools
sl: _Upravljanje orodij za izgradnjo

en: Manage Build Tools
sl: Upravljanje orodij za izgradnjo

en: Show _Details
sl: Pokaži _podrobnosti

en: Show Details
sl: Pokaži podrobnosti

en: Show _Warnings
sl: Pokaži _opozorila

en: Show Warnings
sl: Pokaži opozorila

en: Show _Bad Boxes
sl: Pokaži sla_be okvirje

en: Show Bad Boxes
sl: Pokaži slabe okvirje

en: _Documents
sl: _Dokumenti

en: _Save All
sl: Shrani _vse

en: Save all open files
sl: Shrani vse odprte datoteke

en: _Close All
sl: _Zapri vse

en: Close all open files
sl: Zapri vse odprte datoteke

en: _Previous Document
sl: _Predhodni dokument

en: Activate previous document
sl: Pokaži predhodni dokument

en: _Next Document
sl: _Naslednji dokument

en: Activate next document
sl: Pokaži naslednji dokument

en: _Move to New Window
sl: _Premakni v novo okno

en: Move the current document to a new window
sl: Premakni trenutni dokument v novo okno

en: _Edit
sl: _Uredi

en: Undo the last action
sl: Razveljavi zadnje dejanje

en: Redo the last undone action
sl: Ponovi zadnje razveljavljeno dejanje

en: Cut the selection
sl: Izreži izbor

en: Copy the selection
sl: Kopiraj izbor

note: No shortcut here because if the shortcut is null, Ctrl+V is used for the _all_ the window. In this case Ctrl+V in the search text entry would be broken (the text is pasted in the document instead of the entry). Anyway if we press Ctrl+V when the cursor is in the document, no problem.
en: Paste the clipboard
sl: Prilepi z odložišča

en: Delete the selected text
sl: Izbriši izbrano besedilo

en: Select the entire document
sl: Izberi celoten dokument

en: _Comment
sl: _Komentiraj

en: Comment the selected lines (add the character "%")
sl: Komentiraj izbrane vrstice (dodaj znak "%")

en: _Uncomment
sl: _Odstrani komentar

en: Uncomment the selected lines (remove the character "%")
sl: Odstrani komentar izbrane vrstice (odstrani znak "%")

en: Configure the application
sl: Prilagodite program

en: Activate or disable the spell checking
sl: Omogoči ali onemogoči črkovanje

en: _File
sl: _Datoteka

en: New file
sl: Nova datoteka

en: New _Window
sl: Novo _okno

en: Create a new window
sl: Ustvari novo okno

en: Open a file
sl: Odpri datoteko

en: Save the current file
sl: Shrani trenutno datoteko

en: Save the current file with a different name
sl: Shrani trenutno datoteko pod drugim imenom

en: Create _Template From Document...
sl: Ustvari _predlogo iz dokumenta ...

en: Create a new template from the current document
sl: Ustvari novo predlogo iz trenutnega dokumenta

en: _Delete Template...
sl: I_zbriši predlogo ...

en: Delete personal template(s)
sl: Izbriši osebne predloge

en: Close the current file
sl: Zapri trenutno datoteko

note: recent documents
en: Open _Recent
sl: Odpri _nedavne

en: Open recently used files
sl: Odpri nedavno uporabljene datoteke

en: Open a recently used file
sl: Odpri nedavno uporabljeno datoteko

en: Open Files
sl: Odpri datoteke

note: Filter: by default show only .tex and .bib files
en: All LaTeX Files
sl: Vse datoteke LaTeX

note: All files filter
en: All Files
sl: Vse datoteke

en: S_tructure
sl: _Zgradba

en: Cut the selected structure item
sl: Izreži izbrani predmet zgradbe

en: Copy the selected structure item
sl: Kopiraj izbrani predmet zgradbe

en: Delete the selected structure item
sl: Izbriši izbrani predmet zgradbe

en: _Select
sl: _Izberi

en: Select the contents of the selected structure item
sl: Izberite vsebino izbranega predmeta zgradbe

en: Comment the selected structure item
sl: Dodaj opombo izbranemu predmetu zgradbe

en: Shift _Left
sl: Pomakni _levo

en: Shift the selected structure item to the left (e.g. section → chapter)
sl: Pomakni izbrani predmet zgradbe v levo (npr. odsek → poglavje)

en: Shift _Right
sl: Pomakni _desno

en: Shift the selected structure item to the right (e.g. chapter → section)
sl: Pomakni izbrani predmet zgradbe v desno (npr. poglavje → odsek)

en: _Open File
sl: _Odpri datoteko

en: Open the file referenced by the selected structure item
sl: Odpri datoteko v sklicu izbranega predmeta

en: Quit the program
sl: Zapri program

note: View
en: _View
sl: Pogl_ed

en: Zoom _In
sl: _Približaj

en: Enlarge the font
sl: Povečaj pisavo

en: Zoom _Out
sl: _Oddalji

en: Shrink the font
sl: Pomanjšaj pisavo

en: _Reset Zoom
sl: _Ponastavi približanje

en: Reset the size of the font
sl: Ponastavi velikost pisave

note: Search
en: _Search
sl: _Poišči

en: Search for text
sl: Poišči besedilo

en: Search for and replace text
sl: Poišči in zamenjaj besedilo

en: _Go to Line...
sl: Pojdi v _vrstico ...

en: Go to a specific line
sl: Pojdi v določeno vrstico

en: _Search Forward
sl: _Išči naprej

en: Jump to the associated position in the PDF file
sl: Skoči na določeno mesto v datoteki PDF

note: Projects
en: _Projects
sl: _Projekti

en: _New Project
sl: _Nov projekt

en: Create a new project
sl: Ustvari nov projekt

en: _Configure Current Project
sl: _Prilagodi trenutni projekt

en: Change the main file of the current project
sl: Spremeni glavno datoteko trenutnega projekta

en: _Manage Projects
sl: _Upravljaj s projekti

en: Manage Projects
sl: Upravljaj s projekti

note: Help
en: _Help
sl: Po_moč

en: _Contents
sl: _Vsebina

en: Open the LaTeXila documentation
sl: Odpri dokumentacijo programa LaTeXila

en: _LaTeX Reference
sl: Sklic _LaTeX

en: The Kile LaTeX Reference
sl: Sklicni Kile LaTeX

en: _Donate
sl: _Podari

en: Donate to demonstrate your appreciation of LaTeXila and help its future development
sl: Podarite in pokažite, da je nadaljnji razvoj programa LaTeXila pomemben za vas in za skupnost.

en: About LaTeXila
sl: O programu LaTeXila

en: _Main Toolbar
sl: _Glavna orodna vrstica

en: Show or hide the main toolbar
sl: Pokaži ali skrij glavno orodno vrstico

note: Translators: "Edit" here is an adjective.
en: _Edit Toolbar
sl: _Uredi orodno vrstico

en: Show or hide the edit toolbar
sl: Pokaži ali skrij orodno vrstico urejanja

en: _Side panel
sl: Stranski _pult

en: Show or hide the side panel
sl: Pokaži ali skrij stranski pult

en: _Bottom panel
sl: _Spodnji pult

en: Show or hide the bottom panel
sl: Pokaži ali skrij spodnji pult

note: Symbols
en: Symbols
sl: Simboli

en: Structure
sl: Zgradba

en: This file (%s) is already opened in another LaTeXila window.
sl: Ta datoteka (%s) je že odprta v drugem oknu programa LaTeXila.

en: LaTeXila opened this instance of the file in a non-editable way. Do you want to edit it anyway?
sl: S programom LaTeXila je odprt ta primerek datoteke v načinu, ki ne dopušča urejanja. Ali jo želite vseeno urejati?

en: Edit Anyway
sl: Vseeno uredi

en: Don't Edit
sl: Ne urejaj

en: Save changes to document "%s" before closing?
sl: Ali želite shraniti spremembe v dokumentu "%s", preden ga zaprete?

en: Read-Only
sl: Samo za branje

en: Save File
sl: Shrani datoteko

en: A file named "%s" already exists. Do you want to replace it?
sl: Datoteka z imenom "%s" že obstaja. Ali jo želite zamenjati?

en: Replace
sl: Zamenjaj

en: LaTeXila is an Integrated LaTeX Environment for the GNOME Desktop
sl: LaTeXila je okolje LaTeX s podporo za namizje GNOME

en: Latexmk messages
sl: Sporočila Latexmk

en: Preferences
sl: Možnosti

note: reset all button
en: Reset All
sl: Ponastavi vse

en: Reset all preferences
sl: Počisti vse nastavitve

en: Do you really want to reset all preferences?
sl: Ali res želite ponastaviti vse nastavitve?

en: minute | minutes
sl[0]: minut
sl[1]: minuta
sl[2]: minuti
sl[3]: minute

en: character | characters
sl[0]: znakov
sl[1]: znak
sl[2]: znaka
sl[3]: znaki

en: Use the system fixed width font (%s)
sl: Uporabi pisavo sistema s stalno širino (%s)

en: New Project
sl: Nov projekt

note: directory
en: Directory
sl: Mapa

en: There is a conflict with the project "%s".
sl: Obstaja spor s projektom "%s".

en: Configure Project
sl: Prilagodi projekt

en: Location of the project
sl: Mesto projekta

en: Clear All
sl: Počisti vse

en: Do you really want to delete the project "%s"?
sl: Ali resnično želite izbrisati projekt "%s"?

en: Do you really want to clear all projects?
sl: Ali res želite počistiti vse projekte?

en: The Main File is not in the directory.
sl: Glavne datoteke ni v mapi.

en: Go to Line:
sl: Pojdi v vrstico:

en: Line you want to move the cursor to
sl: Vrstica, v katero želite premakniti kazalko

en: Replace with
sl: Zamenjaj z

note: replace all: image + label
en: Replace All
sl: Zamenjaj vse

en: All
sl: Vse

en: Search for
sl: Poišči

en: Case sensitive
sl: Razlikovanje velikosti črk

en: Entire words only
sl: Le cele besede

en: Not found
sl: Ni zadetkov

note: Translators: the first %d is the position of the current search occurrence, * and the second %d is the total number of search occurrences.
en: Match %d of %d
sl: Zadetek %d od %d

note: Translators: %d is the total number of search occurrences.
en: %d match | %d matches
sl[0]: %d zadetkov
sl[1]: %d zadetek
sl[2]: %d zadetka
sl[3]: %d zadetki

en: Refresh
sl: Osveži

en: Collapse All
sl: Zloži vse

en: Show labels
sl: Pokaži napise

en: Show included files
sl: Pokaži vključene datoteke

en: Show tables
sl: Pokaži razpredelnice

en: Show figures and images
sl: Pokaži risbe in slike

note: Translators: do not translate the words TODO and FIXME. They are special comments that can be inserted in LaTeX documents.
en: Show TODOs and FIXMEs
sl: Pokaži cilje in znane napake

en: Structure action error: %s
sl: Napaka dejanja zgradbe: %s

en: The structure data seems outdated. Please refresh the structure.
sl: Podatki o zgradbi so videti zastareli. Osvežite zgradbo.

note: Translators: it's a verb
en: cut
sl: Izreži

note: Translators: it's a verb
en: copy
sl: Kopiraj

en: delete
sl: Izbriši

en: select
sl: Izberi

note: Translators: it's a verb
en: comment
sl: Komentiraj

note: Translators: it's a verb
en: shift left
sl: Leva dvigalka

note: Translators: it's a verb
en: shift right
sl: Desna dvigalka

en: open file
sl: odpri datoteko

en: Table
sl: Razpredelnica

note: Translators: "Figure" here means a diagram (\begin{figure}...\end{figure})
en: Figure
sl: Skica

en: Image
sl: Slika

en: File included
sl: Vključena datoteka

en: Greek
sl: Grščina

en: Arrows
sl: Puščice

en: Relations
sl: Relacije

en: Operators
sl: Operatorji

en: Delimiters
sl: Razmejilniki

en: Misc math
sl: Razno - matematika

en: Misc text
sl: Razno - besedilo

en: Most Used
sl: Največ uporabljene

en: The document is not saved.
sl: Dokument ni shranjen.

en: The PDF file doesn't exist.
sl: Datoteka PDF ne obstaja.

en: The file "%s" doesn't exist.
sl: Datoteka "%s" ne obstaja

en: Can not communicate with evince.
sl: Ni mogoče vzpostaviti vezi s programom evince.

en: Impossible to do the forward search.
sl: Iskanje naprej ni mogoče.

en: New File...
sl: Nova datoteka ...

en: Default templates
sl: Privzete predloge

en: Your personal templates
sl: Osebne predloge

en: New Template...
sl: Nova predloga ...

en: Name of the new template
sl: Ime nove predloge

en: Choose an icon
sl: Izberite ikono

en: Delete Template(s)...
sl: Izbriši predloge ...

en: Personal templates
sl: Osebne predloge

en: Empty
sl: Prazno

en: Article
sl: Članek

en: Report
sl: Poročilo

en: Book
sl: Knjiga

en: Letter
sl: Pismo

en: Presentation
sl: Predstavitev

en: Display line numbers
sl: Prikaži številke vrstic

en: Tab width:
sl: Širina tabulatorja:

en: Insert spaces instead of tabs
sl: Namesto tabulatorjev vstavi presledke

en: Forget you are not using tabulations
sl: Pozabi, da tabulatorji niso v uporabi.

en: Highlight current line
sl: Poudari trenutno vrstico

en: Highlight matching brackets
sl: Poudari pripadajoče oklepaje

en: Create a backup copy of files before saving
sl: Pred shranjevanjem ustvari varnostne kopije datotek

en: Autosave files every
sl: Samodejno shrani datoteke vsakih

en: Editor
sl: Urejevalnik

en: Font
sl: Pisava

en: _Use the system fixed width font (%s)
sl: _Uporabi pisavo sistema s stalno širino (%s)

en: Editor _font:
sl: _Pisava urejevalnika:

en: Pick the editor font
sl: Izbor pisave urejevalnika

en: Color Scheme
sl: Barvna shema

en: Font & Colors
sl: Pisave in barve

en: File Clean-Up
sl: Čiščenje datoteke

en: Automatically clean-up files after close
sl: Samodejno počisti datoteke po zapiranju

en: Interactive completion after
sl: Odzivno dopolnjevanje po

en: Number of characters after &apos;\&apos;
sl: Število znakov v dokumentu za &apos;\&apos;

en: Number of characters after '\'
sl: Število znakov po '\'

en: Other
sl: Ostalo
