eog-plugins master - en to as translation catalogue (21 entries)

en: Display the geolocation of the image on a map
as: ছবিৰ জিঅ'লেকেছন এখন মেপত দেখুৱাওক

en: Map
as: মেপ

en:  (invalid Unicode)
as:  (অবৈধ Unicode)

en: General
as: সাধাৰণ

en: Histogram
as: হিস্টোগ্ৰাম

en: Display RGB histogram
as: RGB হিস্টোগ্ৰাম দেখুৱাওক

en: Display camera settings in statusbar
as: অৱস্থাৰবাৰত কেমেৰাৰ পছন্দ দেখুৱাওক

en: Display per-channel histogram
as: per-channel হিস্টোগ্ৰাম দেখুৱাওক

en: Displays camera settings and histogram
as: কেমেৰাৰ পছন্দ আৰু হিস্টোগ্ৰাম দেখুৱাই

en: Exif display
as: Exif প্ৰদৰ্শন

en: ISO speed:
as: ISO গতি:

en: Metering:
as: মিটাৰিং:

en: Zoom:
as: জুম:

en: Fit to width
as: প্ৰস্থৰ যুক্ত কৰক

en: Zoom to fit image width
as: ছবিৰ প্ৰস্থ মিলাবলৈ জুম কৰক

en: Shuffles images in slideshow mode
as: স্লাইডশো ধৰণত ছবি মিহলি কৰে

en: Slideshow Shuffle
as: স্লাইডশো মিহলোৱা

en: Flickr Uploader
as: Flickr আপ-ল'ডাৰ

en: Upload your pictures to Flickr
as: Flickr ত আপোনাৰ ছবিসমূহ আপ-ল'ড কৰক

en: Upload to Flickr
as: Flickr লৈ তোলক

en: Python console for Eye of GNOME
as: Eye of GNOME ৰ কাৰণে Python console
