eog-plugins master - en to be translation catalogue (99 entries)

en:  (invalid Unicode)
be:  (няправільны Унікод)

note: TRANSLATORS: This is the actual focal length used when the image was taken.
en: %.1fmm (lens)
be: %.1f мм (аб'ектыў)

note: Print as float to get a similar look as above. TRANSLATORS: This is the equivalent focal length assuming a 35mm film camera.
en: %.1fmm (35mm film)
be: %.1f мм (стужка 35 мм)

en: Details
be: Падрабязнасці

en: Histogram
be: Гістаграма

en: Display per-channel histogram
be: Паказваць гістаграму па каналах

en: Display RGB histogram
be: Паказваць гістаграму RGB

en: General
be: Агульныя

en: Display camera settings in statusbar
be: Паказваць налады камеры на панэлі стану

en: Exif Display
be: Паказваць даныя Exif

en: Displays camera settings and histogram
be: Паказваць налады камеры і гістаграму

en: Displays Exif tags in the side panel and optionally the statusbar
be: Паказваць даныя Exif на бакавой панэлі і пры жаданні на панэлі стану

en: ISO speed:
be: Святлоадчувальнасць ISO:

en: Expo. Time:
be: Час экспазіцыі:

en: Aperture:
be: Дыяфрагма:

en: Zoom:
be: Павелічэнне:

en: Metering:
be: Вымярэнне экспазіцыі:

en: Expo. bias:
be: Кампенсацыя экспазіцыі:

en: Description:
be: Апісанне:

en: Export to Folder
be: Экспартаваць у папку

en: Export the current image to a separate directory
be: Экспартаваць бягучую выяву ў асобны каталог

en: _Export
be: _Экспартаваць

en: The folder to export to
be: Папка для экспартавання

en: This is the folder the plugin will place the exported files in. Plugin will export to $HOME/exported-images if not set.
be: Гэта папка, у якой плагін будзе размяшчаць экспартаваныя файлы. Калі яна не зададзена, будзе экспартавацца ў $HOME/exported-images.

en: Export directory:
be: Каталог для экспартавання:

en: Zoom to Fit Image Width
be: Маштабаванне выявы па шырыні

en: Adjusts the zoom to have the image’s width fit into the window
be: Змяняе маштаб, каб дапасаваць выяву да шырыні акна

en: Fit to width
be: Дапасаваць да шырыні

en: Fit images to the window width
be: Дапасаваць выявы да шырыні акна

en: Fullscreen Background
be: Фон у поўнаэкранным рэжыме

en: Enables changing background in fullscreen mode
be: Уключае змяненне фонавага колеру ў поўнаэкранным рэжыме

en: Use custom background settings
be: Выкарыстоўваць уласныя налады фону

en: Whether the plugin should use global settings or its own.
be: Плагін павінен выкарыстоўваць глабальныя налады або свае ўласныя.

en: Background color in fullscreen mode
be: Фонавы колер у поўнаэкранным рэжыме

en: The color that is used to fill the area behind the image. This option has effect only if use-custom is enabled.
be: Колер, які выкарыстоўваецца для запаўнення вобласці за выявай. Гэты параметр працуе, толькі калі задзейнічаны параметр use-custom (выкарыстоўваць уласны).

en: Use custom color:
be: Выкарыстоўваць уласны колер:

en: Disable Dark Theme
be: Адключэнне цёмнай тэмы

en: Disables dark theme
be: Адключае цёмную тэму

en: Disables Eye of GNOME’s preference of dark theme variants
be: Адключае ў наладах Вока GNOME варыянты з цёмнай тэмай

en: Map
be: Карта

en: Displays on a map in the side panel where the picture was taken
be: Паказвае на карце ў бакавой панэлі, дзе быў зроблены здымак

en: Jump to current image’s location
be: Перайсці ў месцазнаходжанне з бягучай выявы

en: Zoom in
be: Павялічыць

en: Zoom out
be: Паменшыць

en: Display the geolocation of the image on a map
be: Паказваць месцазнаходжанне атрымання выявы на карце

en: Maximize Windows
be: Разгортванне акон

en: New windows will open maximized
be: Новыя вокны будуць адкрывацца разгорнутымі

en: Maximize new windows
be: Разгортваць новыя вокны

en: Picasa Web Uploader
be: Сродак запампоўвання на Picasa

en: Supports uploading photos to Google Picasa Web
be: Падтрымлівае запампоўвання фатаграфій на Google Picasa

en: Uploading…
be: Запампоўванне…

en: Uploaded
be: Запампаваны

en: Cancelled
be: Скасавана

en: Failed
be: Няўдача

en: Login failed. %s
be: Не ўдалася ўвайсці. %s

en: Logged in successfully.
be: Вы ўвайшлі.

en: Close
be: Закрыць

en: Cancel
be: Скасаваць

note: TODO: want to handle passwords more securely
en: Logging in…
be: Уваход…

en: Please log in to continue upload.
be: Увайдзіце, каб працягнуць запампоўванне.

en: Upload to PicasaWeb
be: Запампаваць у PicasaWeb

en: PicasaWeb Login
be: Уваход у PicasaWeb

en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: _Login
be: _Уваход

en: _Username:
be: І_мя карыстальніка:

en: _Password:
be: _Пароль:

en: PicasaWeb Uploader
be: Сродак запампоўвання на PicasaWeb

en: Upload your pictures to PicasaWeb
be: Запампоўвае вашы выявы на PicasaWeb

en: Uploads:
be: Запампоўкі:

en: File
be: Файл

en: Size
be: Памер

en: Status
be: Стан

en: Cancel Selected
be: Скасаваць вылучаныя

en: Cancel All
be: Скасаваць усе

en: Supports uploading photos to Flickr
be: Падтрымлівае запампоўвання фатаграфій на Flickr

en: Upload to Flickr
be: Запампаваць на Flickr

en: Flickr Uploader
be: Сродак запампоўвання на Flickr

en: Upload your pictures to Flickr
be: Запампоўвае вашы выявы на Flickr

en: C_ommand color:
be: Колер _каманды:

en: _Error color:
be: Колер _памылкі:

en: Python Console
be: Кансоль Python

en: Adds a Python console
be: Дадаць кансоль Python

en: P_ython Console
be: _Кансоль Python

en: Command Text Color
be: Колер тэксту каманды

en: The color used for commands.
be: Колер, які выкарыстоўваецца для каманд.

en: Error Text Color
be: Колер тэксту памылкі

en: The color used for errors.
be: Колер, які выкарыстоўваецца для памылак.

en: Whether to use the system font
be: Ці трэба выкарыстоўваць сістэмны шрыфт

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it’s monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
be: Калі «true», тэрмінал будзе выкарыстоўваць стандартны шрыфт desktop-global, калі ён монашырынны (або найбольш падобны шрыфт, які зможа прапанаваць).

en: Font used by Python Console
be: Шрыфт, які выкарыстоўваецца ў кансолі Python

en: A Pango font name. Examples are “Sans 12” or “Monospace Bold 14”.
be: Назва шрыфту Pango. Напрыклад: «Sans 12» або «Monospace Bold 14».

en: Python console for Eye of GNOME
be: Кансоль Python для Вока GNOME

en: Send by Mail
be: Адправіць праз эл. пошту

en: Sends an image attached to a new mail
be: Адпраўляе праз эл.пошту выяву, далучыўшы яе ў новае паведамленне

en: Send by _Mail
be: Адправіць праз эл. _пошту

en: Send By Mail
be: Адправіць праз электронную пошту

en: Slideshow Shuffle
be: Выпадковы парадак у слайдшоу

en: Shuffles the photos in slideshow mode
be: Перамешвае фатаграфіі ў рэжыме слайдшоу

en: Shuffles images in slideshow mode
be: Перамешвае выявы ў рэжыме слайдшоу
