eog-plugins - en to ca translation catalogue (97 entries)

en:  (invalid Unicode)
ca:  (Unicode no vàlid)

note: TRANSLATORS: This is the actual focal length used when the image was taken.
en: %.1fmm (lens)
ca: %.1f mm (lent)

note: Print as float to get a similar look as above. TRANSLATORS: This is the equivalent focal length assuming a 35mm film camera.
en: %.1fmm (35mm film)
ca: %.1f mm (pel·lícula de 35 mm)

en: Histogram
ca: Histograma

en: Display per-channel histogram
ca: Visualitza l'histograma per canal

en: Display RGB histogram
ca: Visualitza l'histograma RGB

en: Display camera settings in statusbar
ca: Visualitza els paràmetres de la càmera a la barra d'estat

en: Exif Display
ca: Visualitza l'EXIF

en: Displays camera settings and histogram
ca: Visualitza els paràmetres de la càmera i l'histograma

en: Displays Exif tags in the side panel and optionally the statusbar
ca: Mostra les etiquetes Exif al panell lateral i opcionalment a la barra d'estat

en: ISO speed:
ca: Velocitat de l'ISO:

en: Expo. Time:
ca: Temps d'exposició:

en: Aperture:
ca: Obertura:

en: Zoom:
ca: Ampliació:

en: Metering:
ca: Mesura:

en: Expo. bias:
ca: Correcció d'exposició:

en: Description:
ca: Descripció:

en: Export to Folder
ca: Exporta a una carpeta

en: Export the current image to a separate directory
ca: Exporta la imatge actual a un altre directori

en: _Export
ca: _Exporta

en: The folder to export to
ca: Carpeta on s'exportarà

en: This is the folder the plugin will place the exported files in. Plugin will export to $HOME/exported-images if not set.
ca: Aquesta és la carpeta on el connector col·locarà els fitxers exportats. El connector exportarà a $HOME/exported-images si no s’ha configurat.

en: Export directory:
ca: Directori d'exportació:

en: Zoom to Fit Image Width
ca: Amplia per a ajustar-se a l'amplada de la imatge

en: Adjusts the zoom to have the image’s width fit into the window
ca: Ajusta ampliació perquè l'amplada de la imatge s'ajusti a la finestra

en: Fit to width
ca: Ajusta a l'amplada

en: Fit images to the window width
ca: Ajusta les imatges a l'amplada de la finestra

en: Fullscreen Background
ca: Fons a pantalla completa

en: Enables changing background in fullscreen mode
ca: Habilita el canvi de fons en mode de pantalla completa

en: Use custom background settings
ca: Utilitza la configuració de fons personalitzada

en: Whether the plugin should use global settings or its own.
ca: Si el connector ha d'utilitzar la configuració global o la seva pròpia.

en: Background color in fullscreen mode
ca: Color de fons en mode pantalla completa

en: The color that is used to fill the area behind the image. This option has effect only if use-custom is enabled.
ca: El color que s'utilitza per omplir l'àrea darrere de la imatge. Aquesta opció només té efecte si use-custom està habilitat.

en: Use custom color:
ca: Utilitza un color personalitzat:

en: Disable Dark Theme
ca: Inhabilita el tema fosc

en: Disables dark theme
ca: Inhabilita el tema fosc

en: Disables Eye of GNOME’s preference of dark theme variants
ca: Inhabilita la preferència Eye de GNOME de les variants del tema fosc

en: Map
ca: Mapa

en: Displays on a map in the side panel where the picture was taken
ca: Mostra en un mapa del panell lateral on s'ha pres la imatge

en: Jump to current image’s location
ca: Salta a la ubicació de la imatge actual

en: Zoom in
ca: Amplia

en: Zoom out
ca: Redueix

en: Display the geolocation of the image on a map
ca: Visualitza la localització geogràfica de la imatge en un mapa

en: Maximize Windows
ca: Maximitza les finestres

en: New windows will open maximized
ca: Les finestres noves s'obriran maximitzades

en: Maximize new windows
ca: Maximitza les finestres noves

en: Picasa Web Uploader
ca: Gestor de pujades al Picasa Web

en: Supports uploading photos to Google Picasa Web
ca: Suporta la càrrega de fotos a Google Picasa Web

en: Uploading…
ca: S'està pujant…

en: Uploaded
ca: Pujat

en: Cancelled
ca: Cancel·lat

en: Failed
ca: Ha fallat

en: Login failed. %s
ca: No s'ha pogut entrar. %s

en: Logged in successfully.
ca: S'ha entrat correctament.

en: Close
ca: Tanca

en: Cancel
ca: Cancel·la

note: TODO: want to handle passwords more securely
en: Logging in…
ca: S'està entrant…

en: Please log in to continue upload.
ca: Entreu per a continuar el procés de pujada.

en: Upload to PicasaWeb
ca: Puja al Picasa Web

en: PicasaWeb Login
ca: Entra al Picasa Web

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Login
ca: _Entra

en: _Username:
ca: _Nom d'usuari:

en: _Password:
ca: _Contrasenya:

en: PicasaWeb Uploader
ca: Gestor de pujades al Picasa Web

en: Upload your pictures to PicasaWeb
ca: Puja les imatges al Picasa Web

en: Uploads:
ca: Pujades:

en: File
ca: Fitxer

en: Size
ca: Dimensions

en: Status
ca: Estat

en: Cancel Selected
ca: Cancel·la la selecció

en: Cancel All
ca: Cancel·la-ho tot

en: Supports uploading photos to Flickr
ca: Suporta la càrrega de fotos a Flickr

en: Upload to Flickr
ca: Puja al Flickr

en: Flickr Uploader
ca: Gestor de pujades al Flickr

en: Upload your pictures to Flickr
ca: Puja les fotos al Flickr

en: C_ommand color:
ca: Color de les _ordres:

en: _Error color:
ca: Color dels _errors:

en: Python Console
ca: Consola de Python

en: Adds a Python console
ca: Afegeix una consola de Python

en: P_ython Console
ca: _Consola de Python

en: Command Text Color
ca: Color del text de l'ordre

en: The color used for commands.
ca: El color utilitzat per a les ordres.

en: Error Text Color
ca: Color del text de l'error

en: The color used for errors.
ca: El color utilitzat per als errors.

en: Whether to use the system font
ca: Si s'utilitza el tipus de lletra del sistema

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it’s monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
ca: Si és cert, el terminal utilitzarà el tipus de lletra estàndard global d'escriptori si és monoespaiada (i en cas contrari el tipus de lletra més similar possible).

en: Font used by Python Console
ca: Tipus de lletra usat per la Consola de Python

en: A Pango font name. Examples are “Sans 12” or “Monospace Bold 14”.
ca: Un nom de lletra del Pango. Alguns exemples són «Sans 12» o «Monoespaiada Bold 14».

en: Python console for Eye of GNOME
ca: Consola de Python per a l'Eye de GNOME

en: Send by Mail
ca: Envia per correu electrònic

en: Sends an image attached to a new mail
ca: Envia un correu electrònic nou amb una imatge adjuntada

en: Send by _Mail
ca: _Envia per correu electrònic

en: Send By Mail
ca: Envia per correu electrònic

en: Slideshow Shuffle
ca: Projecció de diapositives mesclades

en: Shuffles the photos in slideshow mode
ca: Mescla les fotografies en el mode de projecció de diapositives

en: Shuffles images in slideshow mode
ca: Mescla les imatges en el mode de projecció de diapositives
