eog-plugins master - en to eu translation catalogue (99 entries)

en:  (invalid Unicode)
eu:  (Unicode baliogabea)

note: TRANSLATORS: This is the actual focal length used when the image was taken.
en: %.1fmm (lens)
eu: %.1fmm (objektiboa)

note: Print as float to get a similar look as above. TRANSLATORS: This is the equivalent focal length assuming a 35mm film camera.
en: %.1fmm (35mm film)
eu: %.1fmm (35mm filma)

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Histogram
eu: Histograma

en: Display per-channel histogram
eu: Bistaratu histograma kanaleko

en: Display RGB histogram
eu: Bistaratu GBU histograma

en: General
eu: Orokorra

en: Display camera settings in statusbar
eu: Bistaratu kameraren ezarpenak egoera-barran

en: Exif Display
eu: Bistaratu Exif

en: Displays camera settings and histogram
eu: Bistaratu kameraren ezarpenak eta histograma

en: Displays Exif tags in the side panel and optionally the statusbar
eu: Exif etiketak bistaratzen ditu albo-panalean eta aukeran egoera-barran

en: ISO speed:
eu: ISO abiadura:

en: Expo. Time:
eu: Esposizio-denbora:

en: Aperture:
eu: Irekiera:

en: Zoom:
eu: Zooma:

en: Metering:
eu: Neurria:

en: Expo. bias:
eu: Esposizio-zuzenketa:

en: Description:
eu: Azalpena:

en: Export to Folder
eu: Esportatu karpetara

en: Export the current image to a separate directory
eu: Esportatu uneko irudia bereizitako direktorio batera

en: _Export
eu: E_sportatu

en: The folder to export to
eu: Karpeta (horra esportatzeko)

en: This is the folder the plugin will place the exported files in. Plugin will export to $HOME/exported-images if not set.
eu: Pluginak fitxategiak karpeta horretara esportatuko ditu. Ez bada ezartzen, pluginak $HOME/exported-images direktoriora esportatuko ditu

en: Export directory:
eu: Esportatze-direktorioa:

en: Zoom to Fit Image Width
eu: Zooma irudiaren zabalera doitzeko

en: Adjusts the zoom to have the image’s width fit into the window
eu: Zooma doitzen du irudiaren zabalera leihora egokitzeko

en: Fit to width
eu: Doitu zabalera

en: Fit images to the window width
eu: Doitu irudiak leihoaren zabalerara

en: Fullscreen Background
eu: Pantaila osoaren atzeko planoa

en: Enables changing background in fullscreen mode
eu: Atzeko planoa pantaila osoko moduan aldatzea gaitzen du

en: Use custom background settings
eu: Erabili atzeko planoaren ezarpen pertsonalizatuak

en: Whether the plugin should use global settings or its own.
eu: Pluginak ezarpen globalak edo bereak erabiliko dituen.

en: Background color in fullscreen mode
eu: Atzeko planoaren kolorea pantaila osoko moduan

en: The color that is used to fill the area behind the image. This option has effect only if use-custom is enabled.
eu: Irudiaren atzeko area betetzeko erabiliko den kolorea. Aukera honek eragina izango du 'use-custom' (erabili pertsonalizatua) aukera gaituta dagoenean.

en: Use custom color:
eu: Erabili kolore pertsonalizatua:

en: Disable Dark Theme
eu: Desgaitu 'Gai iluna'

en: Disables dark theme
eu: 'Gai iluna' desgaitzen du

en: Disables Eye of GNOME’s preference of dark theme variants
eu: GNOMEren Begiaren gai ilunaren aldaeren hobespenak desgaitzen ditu

en: Map
eu: Mapa

en: Displays on a map in the side panel where the picture was taken
eu: Argazkia non hartu den mapa batean bistaratzen du albo-panelean

en: Jump to current image’s location
eu: Joan uneko irudiaren kokalekura

en: Zoom in
eu: Handiagotu

en: Zoom out
eu: Txikiagotu

en: Display the geolocation of the image on a map
eu: Bistaratu irudiaren geolokalizazioa mapa batean

en: Maximize Windows
eu: Maximizatu leihoa

en: New windows will open maximized
eu: Leiho berriak maximizatuta irekiko dira

en: Maximize new windows
eu: Maximizatu leiho berriak

en: Picasa Web Uploader
eu: Picasa Web-eko igotzailea

en: Supports uploading photos to Google Picasa Web
eu: Argazkiak Google Picasa webgunera igotzeko euskarria du

en: Uploading…
eu: Igotzen…

en: Uploaded
eu: Igota

en: Cancelled
eu: Bertan behera utzita

en: Failed
eu: Huts egin du

en: Login failed. %s
eu: Huts egin du saioa hastean. %s

en: Logged in successfully.
eu: Saioa ongi hasita.

en: Close
eu: Itxi

en: Cancel
eu: Utzi

note: TODO: want to handle passwords more securely
en: Logging in…
eu: Saioa hasten…

en: Please log in to continue upload.
eu: Hasi saioa igotzen jarraitzeko.

en: Upload to PicasaWeb
eu: Igo PicasaWeb zerbitzura

en: PicasaWeb Login
eu: PicasaWeb zerbitzuko saio-hasiera

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Login
eu: _Saio-hasiera

en: _Username:
eu: _Erabiltzaile-izena:

en: _Password:
eu: _Pasahitza:

en: PicasaWeb Uploader
eu: PicasaWeb zerbitzuko igotzailea

en: Upload your pictures to PicasaWeb
eu: Igo zure argazkiak PicasaWeb gunera

en: Uploads:
eu: Igotakoak:

en: File
eu: Fitxategia

en: Size
eu: Tamaina

en: Status
eu: Egoera

en: Cancel Selected
eu: Utzi hautatutakoa

en: Cancel All
eu: Utzi dena

en: Supports uploading photos to Flickr
eu: Argazkiak Flickr webgunera igotzeko euskarria du

en: Upload to Flickr
eu: Igo Flickr-era

en: Flickr Uploader
eu: Flickr igotzailea

en: Upload your pictures to Flickr
eu: Igo zure argazkiak Flickr gunera

en: C_ommand color:
eu: _Komandoen kolorea:

en: _Error color:
eu: _Erroreen kolorea:

en: Python Console
eu: Python kontsola

en: Adds a Python console
eu: Python kontsola gehitzen du

en: P_ython Console
eu: _Python kontsola

en: Command Text Color
eu: Komandoaren testu-kolorea

en: The color used for commands.
eu: Komandoetan erabiliko den kolorea.

en: Error Text Color
eu: Erroreen testu-kolorea

en: The color used for errors.
eu: Erroreetan erabiliko den kolorea.

en: Whether to use the system font
eu: Sistemaren letra-tipoa erabili edo ez.

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it’s monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
eu: Egia bada, terminalak desktop-global letra-tipo estandarra erabiliko du tarte bakarrekoa bada (eta bestela, antzekoena den letra-tipoa).

en: Font used by Python Console
eu: Letra-tipoa Python kontsolan erabiltzeko

en: A Pango font name. Examples are “Sans 12” or “Monospace Bold 14”.
eu: Pango letra-tipo baten izena. Adibidez, “Sans 12” edo “Monospace Bold 14”.

en: Python console for Eye of GNOME
eu: GNOMEren begiaren python kontsola

en: Send by Mail
eu: Bidali postaz

en: Sends an image attached to a new mail
eu: Bidali irudi bat posta berriari erantsita

en: Send by _Mail
eu: Bidali _postaz

en: Send By Mail
eu: Bidali postaz

en: Slideshow Shuffle
eu: Ausazko diapositiba-aurkezpena

en: Shuffles the photos in slideshow mode
eu: Ausaz nahasi irudiak diapositiba-aurkezpena moduan

en: Shuffles images in slideshow mode
eu: Ausaz nahasi irudiak diapositiba-aurkezpena moduan
