eog-plugins master - en to fur translation catalogue (98 entries)

en:  (invalid Unicode)
fur: (Unicode no valit)

note: TRANSLATORS: This is the actual focal length used when the image was taken.
en: %.1fmm (lens)
fur: %.1fmm (obietîf)

note: Print as float to get a similar look as above. TRANSLATORS: This is the equivalent focal length assuming a 35mm film camera.
en: %.1fmm (35mm film)
fur: %.1fmm (pelicule di 35mm)

en: Histogram
fur: Istogram

en: Display per-channel histogram
fur: Mostre istogram par canâl

en: Display RGB histogram
fur: Mostre istogram RGB

en: General
fur: Gjenerâl

en: Display camera settings in statusbar
fur: Mostre impostazions de fotocjamare te sbare di stât

en: Exif Display
fur: Schermi Exif

en: Displays camera settings and histogram
fur: Al mostre lis impostazions de fotocjamare e l'istogram

en: Displays Exif tags in the side panel and optionally the statusbar
fur: Al mostre lis etichetis Exif intal panel laterâl e, se si vûl, te sbare di stât

en: ISO speed:
fur: Velocitât ISO:

en: Expo. Time:
fur: Timp di esposizion:

en: Aperture:
fur: Vierzidure:

en: Zoom:
fur: Ingrandiment:

en: Metering:
fur: Esposimetri:

en: Expo. bias:
fur: Polarizazion de esposizion:

en: Description:
fur: Descrizion:

en: Export to Folder
fur: Espuarte te cartele

en: Export the current image to a separate directory
fur: Espuarte la imagjin atuâl suntune cartele separade

en: _Export
fur: _Espuarte

en: The folder to export to
fur: La cartele dulà espuartâ

en: This is the folder the plugin will place the exported files in. Plugin will export to $HOME/exported-images if not set.
fur: Cheste e je la cartele dulà che il plugin al butarà i file espuartâts. Se nol ven stabilît il plugin al espuartarà su $HOME/exported-images.

en: Export directory:
fur: Cartele di esportazion:

en: Zoom to Fit Image Width
fur: Ingrandìs par adatâ la imagjin ae largjece

en: Adjusts the zoom to have the image’s width fit into the window
fur: Al juste l'ingrandiment par vê la largjece de imagjin adatade al barcon

en: Fit to width
fur: Adate ae largjece

en: Fit images to the window width
fur: Adate lis imagjins ae largjece dal barcon

en: Fullscreen Background
fur: Sfont a plen visôr

en: Enables changing background in fullscreen mode
fur: Al abilite il cambiâ dal fondâl inte modalitât plen visôr

en: Use custom background settings
fur: Dopre impostazions di sfont personalizadis

en: Whether the plugin should use global settings or its own.
fur: Indiche se il plugin al à di doprâ lis impostazions globâls o lis sôs.

en: Background color in fullscreen mode
fur: Colôr sfont inte modalitât plen visôr

en: The color that is used to fill the area behind the image. This option has effect only if use-custom is enabled.
fur: Il colôr doprât par jemplâ la aree daûr de imagjin. Cheste opzion e à efiet dome se al è abilitât use-custom.

en: Use custom color:
fur: Dopre colôr personalizât:

en: Hide Titlebar
fur: Plate sbare dal titul

en: Hides the titlebar of maximized windows
fur: Al plate la sbare dal titul dai barcons slargjâts

en: Hides the titlebar of maximized Eye of GNOME windows
fur: Al plate la sbare dal titul dai barcons di Eye of GNOME

en: Disable Dark Theme
fur: Disabilite teme scûr

en: Disables dark theme
fur: Al disabilite il teme scûr

en: Disables Eye of GNOME’s preference of dark theme variants
fur: Al disabilite lis preferencis di Eye of GNOME su lis variants dal teme scûr

en: Map
fur: Mape

en: Displays on a map in the side panel where the picture was taken
fur: Al mostre suntune mape intal panel laterâl dulà che e je stade scatade la foto

en: Jump to current image’s location
fur: Salte ae posizion de imagjin atuâl

en: Zoom in
fur: Ingrandìs

en: Zoom out
fur: Impiçulìs

en: Display the geolocation of the image on a map
fur: Mostre la gjeolocalizazion de imagjin suntune mape

en: Maximize Windows
fur: Slargje barcons

en: New windows will open maximized
fur: I gnûfs barcons si vierzaran slargjâts

en: Maximize new windows
fur: Slargje gnûfs barcons

en: Picasa Web Uploader
fur: Cjariadôr su Picasa Web

en: Supports uploading photos to Google Picasa Web
fur: Al supuarte il cjariament des fotos su Picasa Web di Google

en: Uploading…
fur: Daûr a cjariâ sù...

en: Uploaded
fur: Cjariât sù

en: Cancelled
fur: Anulât

en: Failed
fur: Falît

en: Login failed. %s
fur: Acès falît. %s

en: Logged in successfully.
fur: Acès eseguît.

en: Close
fur: Siere

en: Cancel
fur: Anule

note: TODO: want to handle passwords more securely
en: Logging in…
fur: Daûr a acedi...

en: Please log in to continue upload.
fur: Jentre par continuâ a cjariâ sù.

en: Upload to PicasaWeb
fur: Cjarie su PicasaWeb

en: PicasaWeb Login
fur: Acès PicasaWeb

en: _Cancel
fur: _Anule

en: _Login
fur: _Jentre

en: _Username:
fur: _Non utent:

en: PicasaWeb Uploader
fur: Cjariadôr di PicasaWeb

en: Upload your pictures to PicasaWeb
fur: Cjarie sù lis tôs fotos su PicasaWeb

en: Uploads:
fur: Cjariaments:

en: Size
fur: Dimension

en: Status
fur: Stât

en: Cancel Selected
fur: Anule selezionât

en: Cancel All
fur: Anule dut

en: Supports uploading photos to Flickr
fur: Al supuarte il cjariament des fotos su Flickr

en: Upload to Flickr
fur: Cjarie su Flickr

en: Flickr Uploader
fur: Cjariadôr su Flickr

en: Upload your pictures to Flickr
fur: Cjarie lis tôs fotos su Flickr

en: C_ommand color:
fur: Colôr c_omant:

en: _Error color:
fur: Colôr _erôr:

en: Python Console
fur: Console Python

en: Adds a Python console
fur: Al zonte une console Python

en: P_ython Console
fur: Console P_ython

en: Command Text Color
fur: Colôr test comant

en: The color used for commands.
fur: Il colôr doprât pai comants.

en: Error Text Color
fur: Colôr test erôr

en: The color used for errors.
fur: Il colôr doprât pai erôrs.

en: Whether to use the system font
fur: Indiche se doprâ il caratar di sisteme

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it’s monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
fur: Se vêr, il terminâl al doprarà il caratar standard desktop-globâl se al è a spazis fis (se no il caratar plui simil che al ven cjatât).

en: Font used by Python Console
fur: Caratar doprât de console Python

en: A Pango font name. Examples are “Sans 12” or “Monospace Bold 14”.
fur: Un non di caratar Pango. I esemplis a son “Sans 12” o “Monospace Bold 14”.

en: Python console for Eye of GNOME
fur: Console Python par Eye of GNOME

en: Send by Mail
fur: Invie par e-mail

en: Sends an image attached to a new mail
fur: Al invie une imagjin zontade suntune gnove e-mail

en: Send By Mail
fur: Invie par e-mail

en: Slideshow Shuffle
fur: Messede diapositivis

en: Shuffles the photos in slideshow mode
fur: Al messede lis fotos inte modalitât diapositivis

en: Shuffles images in slideshow mode
fur: Al messede lis imagjins inte modalitât diapositivis
