eog-plugins master - en to hu translation catalogue (98 entries)

en:  (invalid Unicode)
hu:  (érvénytelen Unicode)

note: TRANSLATORS: This is the actual focal length used when the image was taken.
en: %.1fmm (lens)
hu: %.1fmm (lencse)

en: Details
hu: Részletek

en: Histogram
hu: Hisztogram

en: Display per-channel histogram
hu: Csatornánkénti hisztogram megjelenítése

en: Display RGB histogram
hu: RGB hisztogram megjelenítése

en: General
hu: Általános

en: Display camera settings in statusbar
hu: Fényképezőgép beállításainak megjelenítése az állapotsoron

en: Exif Display
hu: Exif megjelenítő

en: Displays camera settings and histogram
hu: Megjeleníti a fényképezőgép beállításait és a hisztogramot

en: Displays Exif tags in the side panel and optionally the statusbar
hu: Megjeleníti az Exif címkéket az oldalsó panelen és opcionálisan az állapotsoron

en: ISO speed:
hu: ISO sebesség:

en: Expo. Time:
hu: Expozíciós idő:

en: Aperture:
hu: Rekesz:

en: Zoom:
hu: Nagyítás:

en: Metering:
hu: Mérés:

en: Expo. bias:
hu: Expozíció eltérítése:

en: Description:
hu: Leírás:

en: Export to Folder
hu: Exportálás mappába

en: Export the current image to a separate directory
hu: A jelenlegi kép exportálása külön könyvtárba

en: _Export
hu: _Exportálás

en: The folder to export to
hu: Exportálás ebbe a mappába

en: This is the folder the plugin will place the exported files in. Plugin will export to $HOME/exported-images if not set.
hu: A bővítmény ebbe a mappába helyezi el az exportált fájlokat. Alapértelmezett: $HOME/exported-images.

en: Export directory:
hu: Exportálás könyvtára:

en: Zoom to Fit Image Width
hu: Nagyítás a kép szélességének igazításához

en: Adjusts the zoom to have the image’s width fit into the window
hu: Beállítja a nagyítást, hogy a képek szélessége beférjen az ablakba

en: Fit to width
hu: Szélesség illesztése

en: Fit images to the window width
hu: Képek igazítása az ablak szélességéhez

en: Fullscreen Background
hu: Teljes képernyős háttér

en: Enables changing background in fullscreen mode
hu: Engedélyezi a háttér váltását teljes képernyős módban

en: Use custom background settings
hu: Egyéni háttérszín-beállítások használata

en: Whether the plugin should use global settings or its own.
hu: A bővítmény a globális beállításokat használja-e vagy a sajátjait.

en: Background color in fullscreen mode
hu: Háttérszín teljes képernyős módban

en: The color that is used to fill the area behind the image. This option has effect only if use-custom is enabled.
hu: A kép mögötti terület kitöltésére használt szín. Ez a beállítás csak akkor hatásos, ha a use-custom kulcs engedélyezve van.

en: Use custom color:
hu: Egyéni szín használata:

en: Disable Dark Theme
hu: Sötét téma tiltása

en: Disables dark theme
hu: Letiltja a sötét témát

en: Disables Eye of GNOME’s preference of dark theme variants
hu: Letiltja a Képmegjelenítő sötét témaváltozatainak előnyben részesítését

en: Map
hu: Térkép

en: Displays on a map in the side panel where the picture was taken
hu: Megjeleníti az oldalsó panelen egy térképen, hogy a kép hol készült

en: Jump to current image’s location
hu: Ugrás a jelenlegi kép helyére

en: Zoom in
hu: Nagyítás

en: Zoom out
hu: Kicsinyítés

en: Display the geolocation of the image on a map
hu: A kép földrajzi elhelyezkedésének jelölése a térképen

en: Maximize Windows
hu: Ablakok maximalizálása

en: New windows will open maximized
hu: Az új ablakok teljes méretben fognak megnyílni

en: Maximize new windows
hu: Új ablakok maximalizálása

en: Picasa Web Uploader
hu: Picasa Web feltöltő

en: Supports uploading photos to Google Picasa Web
hu: Támogatja a fényképek feltöltését a Google Picasa Web szolgáltatásba

en: Uploading…
hu: Feltöltés…

en: Uploaded
hu: Feltöltve

en: Cancelled
hu: Megszakítva

en: Failed
hu: Sikertelen

en: Login failed. %s
hu: A bejelentkezés meghiúsult. %s

en: Logged in successfully.
hu: A bejelentkezés sikerült.

en: Close
hu: Bezárás

en: Cancel
hu: Mégse

note: TODO: want to handle passwords more securely
en: Logging in…
hu: Bejelentkezés…

en: Please log in to continue upload.
hu: Jelentkezzen be a feltöltés folytatásához.

en: Upload to PicasaWeb
hu: Feltöltés a Picasawebre

en: PicasaWeb Login
hu: PicasaWeb bejelentkezés

en: _Cancel
hu: Mé_gse

en: _Login
hu: _Bejelentkezés

en: _Username:
hu: _Felhasználónév:

en: _Password:
hu: _Jelszó:

en: PicasaWeb Uploader
hu: Picasaweb feltöltő

en: Upload your pictures to PicasaWeb
hu: Képek feltöltése a Picasawebre

en: Uploads:
hu: Feltöltések:

en: File
hu: Fájl

en: Size
hu: Méret

en: Status
hu: Állapot

en: Cancel Selected
hu: Kijelölt megszakítása

en: Cancel All
hu: Összes megszakítása

en: Supports uploading photos to Flickr
hu: Támogatja a fényképek feltöltését a Flickr szolgáltatásba

en: Upload to Flickr
hu: Feltöltés a Flickr-re

en: Flickr Uploader
hu: Flickr feltöltő

en: Upload your pictures to Flickr
hu: Képek feltöltése a Flickr-re

en: C_ommand color:
hu: _Parancsszín:

en: _Error color:
hu: _Hibaszín:

en: Python Console
hu: Python konzol

en: Adds a Python console
hu: Hozzáad egy Python konzolt

en: P_ython Console
hu: P_ython konzol

en: Command Text Color
hu: Parancsszöveg színe

en: The color used for commands.
hu: A parancsokhoz használt szín.

en: Error Text Color
hu: Hibaszöveg színe

en: The color used for errors.
hu: A hibákhoz használt szín.

en: Whether to use the system font
hu: Használja-e a rendszer betűkészletet

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it’s monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
hu: Ha be van állítva, a terminál az asztal globális szabvány betűkészletét fogja használni, ha az monospace (és a hozzá leginkább hasonlót egyébként).

en: Font used by Python Console
hu: A Python konzol által használt betűkészlet

en: A Pango font name. Examples are “Sans 12” or “Monospace Bold 14”.
hu: Egy Pango betűkészletnév. Például: „Sans 12” vagy „Monospace Bold 14”.

en: Python console for Eye of GNOME
hu: Python konzol az Eye of GNOME programhoz

en: Send by Mail
hu: Küldés e-mailben

en: Sends an image attached to a new mail
hu: Kép küldése egy új e-mailhez csatolva

en: Send by _Mail
hu: Küldés _levélben

en: Send By Mail
hu: Küldés e-mailben

en: Slideshow Shuffle
hu: Diavetítés véletlenszerűen

en: Shuffles the photos in slideshow mode
hu: Megkeveri a fényképeket diavetítés módban

en: Shuffles images in slideshow mode
hu: Megkeveri a képeket diavetítés módban
