eog-plugins - en to sr translation catalogue (100 entries)

en:  (invalid Unicode)
sr:  (неисправан Уникод)

note: TRANSLATORS: This is the actual focal length used when the image was taken.
en: %.1fmm (lens)
sr: %.1fmm (објектив)

note: Print as float to get a similar look as above. TRANSLATORS: This is the equivalent focal length assuming a 35mm film camera.
en: %.1fmm (35mm film)
sr: %.1fmm (35mm филм)

en: Details
sr: Детаљи

en: Histogram
sr: Хистограм

en: Display per-channel histogram
sr: Прикажите хистограм по каналу

en: Display RGB histogram
sr: Прикажи РГБ хистограм

en: General
sr: Опште

en: Display camera settings in statusbar
sr: Прикажите подешавања фото-апарата на траци стања

en: Exif Display
sr: Ексиф приказ

en: Displays camera settings and histogram
sr: Прикажите подешавања фото-апарата и хистограм

en: Displays Exif tags in the side panel and optionally the statusbar
sr: Прикажите Ексиф ознаке у бочној површи и по могућности у траци стања

en: ISO speed:
sr: ИСО брзина:

en: Expo. Time:
sr: Време излагања:

en: Aperture:
sr: Бленда:

en: Zoom:
sr: Увеличање:

en: Metering:
sr: Мерење:

en: Expo. bias:
sr: Тежња излагања:

en: Description:
sr: Опис:

en: Export to Folder
sr: Извези у фасциклу

en: Export the current image to a separate directory
sr: Извезите текућу слику у засебну фасциклу

en: _Export
sr: _Извези

en: The folder to export to
sr: Фасцикла за извоз

en: This is the folder the plugin will place the exported files in. Plugin will export to $HOME/exported-images if not set.
sr: Ово је фасцикла у којој ће прикључак да смести извезене датотеке. Ако ово није подешено онда ће прикључак да их извезе у фасциклу „$HOME/exported-images“.

en: Export directory:
sr: Фасцикла извоза:

en: Zoom to Fit Image Width
sr: Увећај да испуни ширину слике

en: Adjusts the zoom to have the image’s width fit into the window
sr: Дотерајте увеличање тако да ширина слике испуни прозор

en: Fit to width
sr: Испуни по ширини

en: Fit images to the window width
sr: Прилагодите слике ширини прозора

en: Fullscreen Background
sr: Позадина целог екрана

en: Enables changing background in fullscreen mode
sr: Укључите промену позадине у режиму преко целог екрана

en: Use custom background settings
sr: Користи произвољна подешавања позадине

en: Whether the plugin should use global settings or its own.
sr: Да ли ће прикључак да користи општа подешавања или сопствена.

en: Background color in fullscreen mode
sr: Боја позадине у режиму преко целог екрана

en: The color that is used to fill the area behind the image. This option has effect only if use-custom is enabled.
sr: Боја која се користи за попуњавање области иза слике. Ова опција има дејство само ако је укључено „use-custom“ (користи произвољно).

en: Use custom color:
sr: Произвољна боја:

en: Disable Dark Theme
sr: Искључи тамну тему

en: Disables dark theme
sr: Искључите тамну тему

en: Disables Eye of GNOME’s preference of dark theme variants
sr: Искључите тамну тему у поставкама Гномовог Ока

en: Map
sr: Карта

en: Displays on a map in the side panel where the picture was taken
sr: Прикажите на карти у бочној површи где је снимљена слика

en: Jump to current image’s location
sr: Скочи до места текуће слике

en: Zoom in
sr: Увећај

en: Zoom out
sr: Умањи

en: Display the geolocation of the image on a map
sr: Прикажите геоположај слике на карти

en: Maximize Windows
sr: Увећај прозор

en: New windows will open maximized
sr: Нови прозори ће се отворити увећани

en: Maximize new windows
sr: Увећај нове прозоре

en: Picasa Web Uploader
sr: Отпремник Пикаса веба

en: Supports uploading photos to Google Picasa Web
sr: Подршка за отпремање фотографија на Гугл Пикаса веб

en: Uploading…
sr: Отпремам…

en: Uploaded
sr: Отпремљено

en: Cancelled
sr: Отказано

en: Failed
sr: Неуспело

en: Login failed. %s
sr: Пријављивање није успело. %s

en: Logged in successfully.
sr: Успешно сте пријављени.

en: Close
sr: Затвори

en: Cancel
sr: Откажи

note: TODO: want to handle passwords more securely
en: Logging in…
sr: Пријављујем се…

en: Please log in to continue upload.
sr: Пријавите се да наставите отпремање.

en: Upload to PicasaWeb
sr: Отпреми на Пикаса веб

en: PicasaWeb Login
sr: Пријава на Пикаса веб

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Login
sr: Пријави _ме

en: _Username:
sr: _Корисник:

en: _Password:
sr: _Лозинка:

en: PicasaWeb Uploader
sr: Отпремник Пикаса веба

en: Upload your pictures to PicasaWeb
sr: Отпремите ваше слике на Пикаса веб

en: Uploads:
sr: Отпремања:

en: File
sr: Датотека

en: Size
sr: Величина

en: Status
sr: Стање

en: Cancel Selected
sr: Откажи изабрано

en: Cancel All
sr: Откажи све

en: Postr
sr: Постр

en: Supports uploading photos to Flickr
sr: Подршка за отпремање фотогрфија на Фликр

en: Upload to Flickr
sr: Отпреми на Фликр

en: Flickr Uploader
sr: Фликров отпреник

en: Upload your pictures to Flickr
sr: Отпремите ваше слике на Фликр

en: C_ommand color:
sr: Боја _наредбе:

en: _Error color:
sr: Боја _грешке:

en: Python Console
sr: Питонова конзола

en: Adds a Python console
sr: Додајте питонову конзолу

en: P_ython Console
sr: _Питонова конзола

en: Command Text Color
sr: Боја текста наредбе

en: The color used for commands.
sr: Боја која се користи за наредбе.

en: Error Text Color
sr: Боја текста грешке

en: The color used for errors.
sr: Боја која се користи за грешке.

en: Whether to use the system font
sr: Да ли да користи системско писмо

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it’s monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
sr: Ако је изабрано, терминал ће да користи опште писмо радне површи ако је утврђене ширине (или у супротном најсличније писмо које пронађе).

en: Font used by Python Console
sr: Писмо које користи Питонова конзола

en: A Pango font name. Examples are “Sans 12” or “Monospace Bold 14”.
sr: Назив Панго писма. Примери су „Sans 12“ или „Monospace Bold 14“.

en: Python console for Eye of GNOME
sr: Питонова конзола за Око Гнома

en: Send by Mail
sr: Пошаљи поштом

en: Sends an image attached to a new mail
sr: Пошаљите слику прикачену новој пошти

en: Send by _Mail
sr: Пошаљи _поштом

en: Send By Mail
sr: Пошаљи поштом

en: Slideshow Shuffle
sr: Мешање покретног приказа

en: Shuffles the photos in slideshow mode
sr: Измешајте фотографије у режиму покретног приказа

en: Shuffles images in slideshow mode
sr: Измешајте слике у режиму покретног приказа
