eog-plugins master - en to tr translation catalogue (98 entries)

en:  (invalid Unicode)
tr:  (geçersiz Unikod)

note: TRANSLATORS: This is the actual focal length used when the image was taken.
en: %.1fmm (lens)
tr: %.1fmm (mercek)

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Histogram
tr: Çubuk Grafik

en: Display per-channel histogram
tr: Kanal başına çubuk grafik göster

en: Display RGB histogram
tr: RGB çubuk grafiği göster

en: General
tr: Genel

en: Display camera settings in statusbar
tr: Fotoğraf makinesi ayarlarını durum çubuğunda göster

en: Exif Display
tr: Exif Görünümü

en: Displays camera settings and histogram
tr: Fotoğraf makinesi ayarlarını ve çubuk grafiği gösterir

en: Displays Exif tags in the side panel and optionally the statusbar
tr: Exif etiketlerini yan panelde ve isteğe bağlı durum çubuğunda gösterir

en: ISO speed:
tr: ISO hızı:

en: Expo. Time:
tr: Poz. Süresi:

en: Aperture:
tr: Açıklık:

en: Zoom:
tr: Yakınlaştırma:

en: Metering:
tr: Metreleme:

en: Expo. bias:
tr: Pozl. meyili:

en: Description:
tr: Tanım:

en: Export to Folder
tr: Klasöre Aktar

en: Export the current image to a separate directory
tr: Mevcut resmi ayrı bir dizine aktar

en: _Export
tr: _Dışa Aktar

en: The folder to export to
tr: Dışa aktarılacak klasör

en: This is the folder the plugin will place the exported files in. Plugin will export to $HOME/exported-images if not set.
tr: Eklentinin dışa aktarılan dosyaları koyacağı klasördür. Eğer belirtilmezse, eklenti $HOME/exported-images klasörüne aktaracaktır.

en: Export directory:
tr: Dışa aktarım dizini:

en: Zoom to Fit Image Width
tr: Resim Genişliğine Uygun Yaklaştır

en: Adjusts the zoom to have the image’s width fit into the window
tr: Yaklaştırmayı resmin genişliği pencereye sığacak şekilde ayarlar

en: Fit to width
tr: Genişliğe sığdır

en: Fit images to the window width
tr: Resimleri pencere genişliğine uydur

en: Fullscreen Background
tr: Tam Ekran Arkaplan

en: Enables changing background in fullscreen mode
tr: Tam ekran kipinde arkaplan değiştirmeyi etkinleştir

en: Use custom background settings
tr: Özel arkaplan ayarları kullan

en: Whether the plugin should use global settings or its own.
tr: Eklenti kendi ayarlarını mı genel ayarları mı kullanmalı.

en: Background color in fullscreen mode
tr: Tam ekran kipinde arkaplan rengi

en: The color that is used to fill the area behind the image. This option has effect only if use-custom is enabled.
tr: Resmin arkasındaki alanı doldurmak için kullanılan renk. Bu seçenek yalnızca özel-kullanım etkinse kullanılabilir.

en: Use custom color:
tr: Özel renk kullan:

en: Disable Dark Theme
tr: Karanlık Temayı Kapat

en: Disables dark theme
tr: Karanlık temayı kapatır

en: Disables Eye of GNOME’s preference of dark theme variants
tr: Gnome’un Gözü’nün karanlık tema çeşitleri tercihlerini kapatır

en: Map
tr: Harita

en: Displays on a map in the side panel where the picture was taken
tr: Yan panelde resmin nerde çekildiğini bir haritada gösterir

en: Jump to current image’s location
tr: Mevcut resmin konumuna git

en: Zoom in
tr: Yakınlaştır

en: Zoom out
tr: Uzaklaştır

en: Display the geolocation of the image on a map
tr: Resmin coğrafik konumunu haritada göster

en: Maximize Windows
tr: Pencereler Ekranı Kaplasın

en: New windows will open maximized
tr: Yeni pencereler ekranı kaplamış şekilde açılır

en: Maximize new windows
tr: Yeni pencereler ekranı kaplasın

en: Picasa Web Uploader
tr: Picasa Web Yükleyici

en: Supports uploading photos to Google Picasa Web
tr: Fotoğrafların Google Picasa Web’e yüklenmesini destekler

en: Uploading…
tr: Karşıya yükleniyor…

en: Uploaded
tr: Karşıya Yüklendi

en: Cancelled
tr: İptal Edildi

en: Failed
tr: Başarısız Oldu

en: Login failed. %s
tr: Oturum açma başarısız oldu. %s

en: Logged in successfully.
tr: Başarıyla oturum açıldı.

en: Close
tr: Kapat

en: Cancel
tr: Vazgeç

note: TODO: want to handle passwords more securely
en: Logging in…
tr: Oturum açılıyor...

en: Please log in to continue upload.
tr: Karşıya yüklemeye devam etmek için lütfen oturum açın.

en: Upload to PicasaWeb
tr: PicasaWeb’e Yükle

en: PicasaWeb Login
tr: PicasaWeb Giriş

en: _Cancel
tr: _Vazgeç

en: _Login
tr: _Giriş

en: _Username:
tr: K_ullanıcı Adı:

en: _Password:
tr: _Parola:

en: PicasaWeb Uploader
tr: PicasaWeb Yükleyici

en: Upload your pictures to PicasaWeb
tr: Resimlerinizi PicasaWeb’e yükleyin

en: Uploads:
tr: Karşıya Yüklemeler:

en: File
tr: Dosya

en: Size
tr: Boyut

en: Status
tr: Durum

en: Cancel Selected
tr: Seçileni İptal Et

en: Cancel All
tr: Tümünü İptal Et

en: Supports uploading photos to Flickr
tr: Fotoğrafların Flickr’a yüklenmesini destekler

en: Upload to Flickr
tr: Flickr’a Yükle

en: Flickr Uploader
tr: Flickr Yükleyici

en: Upload your pictures to Flickr
tr: Resimlerinizi Flickr’a yükleyin

en: C_ommand color:
tr: _Komut rengi:

en: _Error color:
tr: _Hata rengi:

en: Python Console
tr: Python Uçbirimi

en: Adds a Python console
tr: Bir Python uçbirimi ekler

en: P_ython Console
tr: P_ython Uçbirimi

en: Command Text Color
tr: Komut Metni Rengi

en: The color used for commands.
tr: Komutlar için kullanılan renk.

en: Error Text Color
tr: Hata Metni Rengi

en: The color used for errors.
tr: Hatalar için kullanılan renk.

en: Whether to use the system font
tr: Sistem yazıtipinin kullanılması

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it’s monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
tr: True ise, uç birim masa üstü standart yazı tipini eğer monospace ise kullanacaktır (aksi halde en yakın gelen yazı tipi).

en: Font used by Python Console
tr: Python uçbirimi tarafından kullanılan yazıtipi

en: A Pango font name. Examples are “Sans 12” or “Monospace Bold 14”.
tr: Pango yazı tipi ismi. Örnekler “Sans 12” veya “Monospace Bold 14”.

en: Python console for Eye of GNOME
tr: Gnome’un Gözü için Python uçbirimi

en: Send by Mail
tr: Postayla Gönder

en: Sends an image attached to a new mail
tr: Resmi yeni bir e-postaya ekli gönderir

en: Send by _Mail
tr: _Postayla Gönder

en: Send By Mail
tr: Postayla Gönder

en: Slideshow Shuffle
tr: Slayt Gösterisi Karıştırma

en: Shuffles the photos in slideshow mode
tr: Fotoğrafları slayt gösterim kipinde karıştırır

en: Shuffles images in slideshow mode
tr: Resimleri slayt gösterim kipinde karıştırır
