eog-plugins master - en to hr translation catalogue (97 entries)

en:  (invalid Unicode)
hr:  (neispravan Unikôd)

note: TRANSLATORS: This is the actual focal length used when the image was taken.
en: %.1fmm (lens)
hr: %.1fmm (objektiv)

en: Details
hr: Pojedinosti

en: Display per-channel histogram
hr: Prikaži histogram po kanalu

en: Display RGB histogram
hr: Prikaži RGB histogram

en: General
hr: Općenito

en: Display camera settings in statusbar
hr: Prikaži postavke fotoaparata na traci stanja

en: Exif Display
hr: Eksif prikaz

en: Displays camera settings and histogram
hr: Prikazuje postavke fotoaparata i histogram

en: Displays Exif tags in the side panel and optionally the statusbar
hr: Prikazuje Exif oznake u bočnom panelu i neobavezno u traci stanja

en: ISO speed:
hr: ISO brzina:

en: Expo. Time:
hr: Vrijeme ekspozicije:

en: Aperture:
hr: Promjer optičke leće:

en: Zoom:
hr: Uvećanje:

en: Metering:
hr: Mjerenje:

en: Expo. bias:
hr: Težnja ekspozicije:

en: Description:
hr: Opis:

en: Export to Folder
hr: Izvezi u mapu

en: Export the current image to a separate directory
hr: Izvezi trenutnu sliku u posebnu mapu

en: _Export
hr: _Izvezi

en: The folder to export to
hr: Mapa za izvoz

en: This is the folder the plugin will place the exported files in. Plugin will export to $HOME/exported-images if not set.
hr: Ovo je mapa u koju će priključak smjestiti izvezene datoteke. Ako ovo nije postavljeno, priključak će ih izvesti u $HOME/izvezene-slike.

en: Export directory:
hr: Mapa izvoza:

en: Zoom to Fit Image Width
hr: Uvećaj za popunu širine slike

en: Adjusts the zoom to have the image’s width fit into the window
hr: Prilagodi uvećanje kako bi širina slike pristajala u prozor

en: Fit to width
hr: Prilagodi po širini

en: Fit images to the window width
hr: Prilagodi slike po širini prozora

en: Fullscreen Background
hr: Cijelozaslonska pozadina

en: Enables changing background in fullscreen mode
hr: Omogućuje promjenu pozadine u cijelozaslonskom prikazu

en: Use custom background settings
hr: Koristi pralagođene postavke pozadine

en: Whether the plugin should use global settings or its own.
hr: Treba li priključak koristiti opće postavke ili vlastite.

en: Background color in fullscreen mode
hr: Boja pozadine u cijelozaslonskom prikazu

en: The color that is used to fill the area behind the image. This option has effect only if use-custom is enabled.
hr: Boja koja se koristi za popunjavanje područja iza slike. Ova mogućnost ima učinak samo ako je omogućeno koristi-prilagođeno.

en: Use custom color:
hr: Prilagođena boja:

en: Disable Dark Theme
hr: Onemogući tamnu temu

en: Disables dark theme
hr: Onemogući tamnu temu

en: Disables Eye of GNOME’s preference of dark theme variants
hr: Onemogućuje tamnu temu u Eye of GNOME postavkama

en: Map
hr: Mapa

en: Displays on a map in the side panel where the picture was taken
hr: Prikazuje u mapi na bočnom panelu gdje je slika uslikana

en: Jump to current image’s location
hr: Idi na trenutnu lokaciju slike

en: Zoom in
hr: Uvećaj

en: Zoom out
hr: Umanji

en: Display the geolocation of the image on a map
hr: Prikaži geopoložaj slike na mapi

en: Maximize Windows
hr: Uvećaj prozore

en: New windows will open maximized
hr: Novi prozori će se otvoriti uvećani

en: Maximize new windows
hr: Uvećaj nove prozore

en: Picasa Web Uploader
hr: Pošiljatelj na Picasa web

en: Supports uploading photos to Google Picasa Web
hr: Podržava slanje fotografija na Google Picasa web

en: Uploading…
hr: Šaljem…

en: Uploaded
hr: Poslano

en: Cancelled
hr: Prekinuto

en: Failed
hr: Neuspelo

en: Login failed. %s
hr: Neuspješna prijava. %s

en: Logged in successfully.
hr: Prijava uspjela.

en: Close
hr: Zatvori

en: Cancel
hr: Odustani

note: TODO: want to handle passwords more securely
en: Logging in…
hr: Prijavljivanje…

en: Please log in to continue upload.
hr: Prijavite se za nastavak slanja.

en: Upload to PicasaWeb
hr: Pošalji na Picasa web

en: PicasaWeb Login
hr: Picasa web prijava

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: _Login
hr: _Prijava

en: _Username:
hr: _Korisničko ime:

en: _Password:
hr: _Lozinka:

en: PicasaWeb Uploader
hr: Pošiljatelj na Picasa web

en: Upload your pictures to PicasaWeb
hr: Pošaljite svoje slike na Picasa web

en: Uploads:
hr: Slanja:

en: File
hr: Datoteka

en: Size
hr: Veličina

en: Status
hr: Stanje

en: Cancel Selected
hr: Ukloni odabir

en: Cancel All
hr: Ukloni sve

en: Supports uploading photos to Flickr
hr: Podržava slanje fotografija na Flickr

en: Upload to Flickr
hr: Pošalji na Flickr

en: Flickr Uploader
hr: Pošiljatelj na Flickr

en: Upload your pictures to Flickr
hr: Pošaljite svoje slike na Flickr

en: C_ommand color:
hr: B_oja naredbe:

en: _Error color:
hr: _Boja greške:

en: Python Console
hr: Python konzola

en: Adds a Python console
hr: Dodaje Python konzolu

en: P_ython Console
hr: _Python konzola

en: Command Text Color
hr: Boja teksta naredbe

en: The color used for commands.
hr: Boja koja se koristi za naredbe.

en: Error Text Color
hr: Boja teksta greške

en: The color used for errors.
hr: Boja koja se koristi za greške.

en: Whether to use the system font
hr: Treba li koristiti slova sustava

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it’s monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
hr: Ako je odabrano, terminal će koristiti opća slova radne površine ako je monospace (ili u suprotnome najsličnija pronađena slova).

en: Font used by Python Console
hr: Slova koje koristi Python konzola

en: A Pango font name. Examples are “Sans 12” or “Monospace Bold 14”.
hr: Naziv Pango slova. Primjeri su „Sans 12“ ili „Monospace Bold 14“.

en: Python console for Eye of GNOME
hr: Python konzolu za Eye of GNOME

en: Send by Mail
hr: Pošalji e-poštom

en: Sends an image attached to a new mail
hr: Pošaljite sliku priloženu u novoj pošti

en: Send by _Mail
hr: Pošalji _e-poštom

en: Send By Mail
hr: Pošalji e-poštom

en: Slideshow Shuffle
hr: Naizmjenična prezentacija

en: Shuffles the photos in slideshow mode
hr: Naizmjenično prikazuje  fotografije u prezentacijskom načinu

en: Shuffles images in slideshow mode
hr: Naizmjenično prikazuje slike u prezentacijskom načinu
