eog-plugins master - en to sk translation catalogue (99 entries)

en:  (invalid Unicode)
sk:  (neplatný Unicode)

note: TRANSLATORS: This is the actual focal length used when the image was taken.
en: %.1fmm (lens)
sk: %.1fmm (objektív)

en: Display per-channel histogram
sk: Zobraziť histogram kanálu

en: Display RGB histogram
sk: Zobraziť histogram RGB

en: General
sk: Všeobecné

en: Display camera settings in statusbar
sk: Zobraziť nastavenia fotoaparátu v stavovom riadku

en: Exif Display
sk: Zobrazenie údajov Exif

en: Displays camera settings and histogram
sk: Zobrazuje nastavenia fotoaparátu a histogramu

en: Displays Exif tags in the side panel and optionally the statusbar
sk: Zobrazuje značky Exif v bočnom paneli a voliteľne v stavovej lište

en: ISO speed:
sk: Citlivosť ISO:

en: Expo. Time:
sk: Čas expozície:

en: Aperture:
sk: Clona:

en: Zoom:
sk: Priblíženie:

en: Metering:
sk: Meranie:

en: Expo. bias:
sk: Odchýlka expozície:

en: Description:
sk: Popis:

en: Export to Folder
sk: Export do priečinka

en: Export the current image to a separate directory
sk: Exportuje aktuálny obrázok do samostatného adresára

en: _Export
sk: _Exportovať

en: The folder to export to
sk: Priečinok na exportovanie do

en: This is the folder the plugin will place the exported files in. Plugin will export to $HOME/exported-images if not set.
sk: Toto je priečinok, do ktorého zásuvný modul umiestňuje exportované súbory. Ak nie je nastavený, zásuvný modul ich bude umiestňovať do $HOME/exported-images.

en: Export directory:
sk: Adresár pre export:

en: Zoom to Fit Image Width
sk: Mierku zobrazenia prispôsobí šírke obrázku

en: Adjusts the zoom to have the image’s width fit into the window
sk: Upravuje priblíženie tak, aby šírka obrázku vyhovovala oknu

en: Fit to width
sk: Prispôsobiť šírke

en: Fit images to the window width
sk: Prispôsobuje obrázky šírke okna

en: Fullscreen Background
sk: Celoobrazovkové pozadie

en: Enables changing background in fullscreen mode
sk: Povolí zmenu pozadia v celoobrazovkovom režime

en: Use custom background settings
sk: Použiť vlastné nastavenia pozadia

en: Whether the plugin should use global settings or its own.
sk: Či by mal zásuvný modul používať globálne nastavenia, alebo svoje vlastné.

en: Background color in fullscreen mode
sk: Farba pozadia v celoobrazovkovom režime

en: The color that is used to fill the area behind the image. This option has effect only if use-custom is enabled.
sk: Farba, ktorá sa použije na vyplnenie oblasti za obrázkom. Táto voľba má vplyv iba ak je povolený kľúč use-custom.

en: Use custom color:
sk: Použiť vlastnú farbu:

en: Hide Titlebar
sk: Skryť titulok okna

en: Hides the titlebar of maximized windows
sk: Skryje titulok okna pri maximalizovaných oknách

en: Hides the titlebar of maximized Eye of GNOME windows
sk: Skryje titulok okna pri maximalizovanom okne programu Oko GNOME

en: Disable Dark Theme
sk: Zakázať tmavú tému

en: Disables dark theme
sk: Zakáže tmavú tému

en: Disables Eye of GNOME’s preference of dark theme variants
sk: Zakáže nastavenie tmavých variant tém aplikácie Oko prostredia GNOME

en: Map
sk: Mapa

en: Displays on a map in the side panel where the picture was taken
sk: Zobrazuje na mape v bočnom paneli, kde bol obrázok vytvorený

en: Jump to current image’s location
sk: Prejde na umiestnenie aktuálneho obrázku

en: Zoom in
sk: Zväčší

en: Zoom out
sk: Zmenší

en: Display the geolocation of the image on a map
sk: Zobrazí geologické umiestnenie z obrázku na mape

en: Maximize Windows
sk: Maximalizácia okien

en: New windows will open maximized
sk: Nové okná budú otvárané v maximalizovanom stave

en: Maximize new windows
sk: Maximalizuje nové okná

en: Picasa Web Uploader
sk: Odovzdávanie na web služby Picasa

en: Supports uploading photos to Google Picasa Web
sk: Podpora odovzdávania fotografií do služby Google Picasa Web

en: Uploading…
sk: Odovzdáva sa…

en: Uploaded
sk: Odovzdané

en: Cancelled
sk: Zrušené

en: Failed
sk: Zlyhalo

en: Login failed. %s
sk: Prihlásenie zlyhalo. %s

en: Logged in successfully.
sk: Úspešné prihlásenie.

en: Close
sk: Zavrieť

en: Cancel
sk: Zrušiť

note: TODO: want to handle passwords more securely
en: Logging in…
sk: Prihlasuje sa…

en: Please log in to continue upload.
sk: Ak chcete pokračovať v odovzdávaní, prosím, prihláste sa.

en: Upload to PicasaWeb
sk: Odovzdať na PicasaWeb

en: PicasaWeb Login
sk: Prihlásenie na PicasaWeb

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Login
sk: _Prihlásiť

en: _Username:
sk: Po_užívateľské meno:

en: _Password:
sk: _Heslo:

en: PicasaWeb Uploader
sk: Odovzdávanie na PicasaWeb

en: Upload your pictures to PicasaWeb
sk: Odovzdá vaše obrázky na PicasaWeb

en: Uploads:
sk: Odovzdávanie:

en: File
sk: Súbor

en: Size
sk: Veľkosť

en: Status
sk: Stav

en: Cancel Selected
sk: Zrušiť označené

en: Cancel All
sk: Zrušiť všetko

en: Supports uploading photos to Flickr
sk: Podpora odovzdávania fotografií na Flickr

en: Upload to Flickr
sk: Odovzdať na Flickr

en: Flickr Uploader
sk: Odovzdávanie na Flickr

en: Upload your pictures to Flickr
sk: Odovzdá tvoje obrázky na Flickr

en: C_ommand color:
sk: F_arba príkazu:

en: _Error color:
sk: _Farba chyby:

en: Python Console
sk: Konzola jazyka Python

en: Adds a Python console
sk: Pridá konzolu jazyka Python

en: P_ython Console
sk: Konzola P_ython

en: Command Text Color
sk: Farba textu príkazu

en: The color used for commands.
sk: Farba použitá pre príkazy.

en: Error Text Color
sk: Farba textu chyby

en: The color used for errors.
sk: Farba použitá pre chyby.

en: Whether to use the system font
sk: Či sa má použiť systémové písmo

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it’s monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
sk: Ak je nastavené na true, terminál použije štandardné písmo pracovného prostredia, ak je to neproporcionálne písmo (v opačnom prípade sa použije najpodobnejšie písmo).

en: Font used by Python Console
sk: Písmo použité pre konzolu Python

en: A Pango font name. Examples are “Sans 12” or “Monospace Bold 14”.
sk: Názov písma pre Pango. Napríklad „Sans 12“ alebo „Monospace Bold 14“.

en: Python console for Eye of GNOME
sk: Konzola jazyka Python pre program Oko GNOME

en: Send by Mail
sk: Poslať emailom

en: Sends an image attached to a new mail
sk: Posiela obrázok ako prílohu nového emailu

en: Send by _Mail
sk: Odoslať _emailom

en: Send By Mail
sk: Poslať emailom

en: Slideshow Shuffle
sk: Premiešanie prezentácie

en: Shuffles the photos in slideshow mode
sk: Zamieša fotografie v režime prezentácie

en: Shuffles images in slideshow mode
sk: Zamieša snímky v režime prezentácie
