eog - en to ca translation catalogue (309 entries)

en: Prefere_nces
ca: Preferè_ncies

en: _Keyboard Shortcuts
ca: _Dreceres de teclat

en: _Help
ca: A_juda

en: _About
ca: _Quant a

en: _Quit
ca: S_urt

en: Browse and rotate images
ca: Navegueu per imatges i gireu-les

en: The Eye of GNOME is the official image viewer for the GNOME desktop. It integrates with the GTK+ look and feel of GNOME, and supports many image formats for viewing single images or images in a collection.
ca: L'Eye of GNOME és el visualitzador d'imatges oficial per a l'escriptori GNOME. S'integra amb l'aparença GTK+ del GNOME i és compatible amb molts formats d'imatge per a la visualització d'imatges independents o col·leccions d'imatges.

en: The Eye of GNOME also allows to view the images in a fullscreen slideshow mode or set an image as the desktop wallpaper. It reads the camera tags to automatically rotate your images in the correct portrait or landscape orientation.
ca: L'Eye of GNOME també permet visualitzar les imatges en mode de presentació a pantalla completa o establir una imatge com a fons d'escriptori. Llig les etiquetes de la càmera per girar automàticament les imatges en l'orientació vertical o horitzontal.

en: Image Viewer
ca: Visualitzador d'imatges

note: Extra keywords that can be used to search for eog in GNOME Shell and Unity TRANSLATORS: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Picture;Slideshow;Graphics;
ca: Fotografia;Diapositives;Gràfics;

en: _Open…
ca: _Obri…

en: Open _With
ca: Obri a_mb

en: _Save
ca: Al_ça

en: Save _As…
ca: _Anomena i guarda…

en: _Print…
ca: _Imprimeix…

en: Set as Wa_llpaper
ca: Estableix com a _fons d'escriptori

en: Sli_deshow
ca: _Projecció de diapositives

en: S_ide Pane
ca: _Subfinestra lateral

en: Image _Gallery
ca: Col·lecció d'_imatges

en: S_tatus Bar
ca: Barra d'e_stat

en: Prope_rties
ca: P_ropietats

en: Image Properties
ca: Propietats de la imatge

en: Previous
ca: Prèvia

en: Next
ca: Següent

en: Name:
ca: Nom:

en: Width:
ca: Amplària:

en: Height:
ca: Alçària:

en: Type:
ca: Tipus:

en: Folder:
ca: Carpeta:

en: Aperture Value:
ca: Valor de l'obertura:

en: Exposure Time:
ca: Temps d'exposició:

en: Focal Length:
ca: Longitud focal:

en: Flash:
ca: Flaix:

en: ISO Speed Rating:
ca: Valoració ISO de la velocitat:

en: Metering Mode:
ca: Mode de mesurament:

en: Camera Model:
ca: Model de la càmera:

en: Date/Time:
ca: Data i hora:

en: Description:
ca: Descripció:

en: Location:
ca: Ubicació:

en: Keywords:
ca: Paraules clau:

en: Author:
ca: Autor:

en: Details
ca: Detalls

en: Metadata
ca: Metadades

en: Save As
ca: Anomena i guarda

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: Save _As
ca: _Anomena i guarda

en: <b>%f:</b> original filename
ca: <b>%f:</b> nom de fitxer original

en: <b>%n:</b> counter
ca: <b>%n:</b> comptador

en: _Filename format:
ca: _Format del nom del fitxer:

en: _Destination folder:
ca: Carpeta de _destinació:

en: Choose a folder
ca: Trieu una carpeta

en: File Path Specifications
ca: Especificacions del camí dels fitxers

en: _Start counter at:
ca: _Inicia el comptador a:

en: _Replace spaces with underscores
ca: _Reemplaça els espais per subratllats

en: Options
ca: Opcions

en: Rename from:
ca: Canvia el nom de:

en: To:
ca: A:

en: File Name Preview
ca: Previsualització del nom del fitxer

en: Preferences
ca: Preferències

en: Image Enhancements
ca: Millores de la imatge

en: Smooth images when zoomed _out
ca: Suavitza les imatges en _reduir-les

en: Smooth images when zoomed _in
ca: Suavitza les imatges en _ampliar-les

en: _Automatic orientation
ca: Orientació _automàtica

en: Background
ca: Fons

en: As custom color:
ca: Com a color personalitzat:

en: Background Color
ca: Color de fons

en: Transparent Parts
ca: Parts transparents

en: As check _pattern
ca: Com a _patró de quadrats

en: As custom c_olor:
ca: Com a c_olor personalitzat:

en: Color for Transparent Areas
ca: Color per a àrees transparents

en: As _background
ca: Com a _fons

en: Image View
ca: Visualització de la imatge

en: Image Zoom
ca: Ampliació de la imatge

en: E_xpand images to fit screen
ca: Ajusta totes les imatges a la _pantalla

en: Sequence
ca: Seqüència

note: I18N: This sentence will be displayed above a horizonzal scale to select a number of seconds in eog's preferences dialog.
en: _Time between images:
ca: _Temps entre imatges:

en: _Loop sequence
ca: Seqüència en buc_le

en: Slideshow
ca: Projecció de diapositives

en: Plugins
ca: Connectors

en: Shrink the image
ca: Encongeix la imatge

en: Enlarge the image
ca: Amplia la imatge

en: Go to the first image of the gallery
ca: Vés a la primera imatge de la col·lecció

en: _First Image
ca: P_rimera imatge

en: Go to the previous image of the gallery
ca: Vés a la imatge prèvia de la col·lecció

en: _Previous Image
ca: Imatge _prèvia

en: Go to the next image of the gallery
ca: Vés a la imatge següent de la col·lecció

en: _Next Image
ca: Imatge _següent

en: Go to the last image of the gallery
ca: Vés a l'última imatge de la col·lecció

en: _Last Image
ca: _Darrera imatge

en: _Zoom In
ca: A_mplia

en: Zoom _Out
ca: Re_dueix

en: _Normal Size
ca: Mida _normal

en: _Best Fit
ca: Millor a_just

en: Rotate the image 90 degrees to the left
ca: Gira la imatge 90 graus en sentit antihorari

en: Rotate Counter_clockwise
ca: Gira _en sentit antihorari

en: Rotate the image 90 degrees to the right
ca: Gira la imatge 90 graus en sentit horari

en: _Rotate Clockwise
ca: _Gira cap a la dreta

en: Changes the visibility of the image gallery pane in the current window
ca: Canvia la visibilitat de la subfinestra de col·lecció d'imatges de la finestra actual

en: _Image Gallery
ca: Col·lecció d'_imatges

en: Pause or resume the slideshow
ca: Fes una pausa o reprén la projecció de diapositives

en: _Leave Fullscreen
ca: Ix de _la pantalla completa

en: Leave fullscreen mode
ca: Ix del mode de pantalla completa

[ctx: shortcut window]
en: Open an image file
ca: Obri un fitxer d'imatge

[ctx: shortcut window]
en: Save the image
ca: Guarda la imatge

[ctx: shortcut window]
en: Save the image with a new file name
ca: Guarda la imatge amb un nou nom

[ctx: shortcut window]
en: Print the current image
ca: Imprimeix la imatge actual

[ctx: shortcut window]
en: Close the current window
ca: Tanca la finestra actual

[ctx: shortcut window]
en: Close all windows
ca: Tanca totes finestres

[ctx: shortcut window]
en: Set the image as desktop background
ca: Estableix la imatge com a fons d'escriptori

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide the sidebar
ca: Mostra/amaga la barra lateral

[ctx: shortcut window]
en: Show image properties dialog
ca: Mostra el diàleg de propietats de la imatge

[ctx: shortcut window]
en: Open the application manual
ca: Obri el manual de l'aplicació

[ctx: shortcut window]
en: Zoom
ca: Amplia

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
ca: Apropa

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
ca: Allunya

[ctx: shortcut window]
en: Actual size
ca: Mida real

[ctx: shortcut window]
en: Best fit
ca: Millor ajust

[ctx: shortcut window]
en: Browsing Images
ca: Navegueu per les imatges

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous image in the folder
ca: Vés a la imatge prèvia de la carpeta

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next image in the folder
ca: Vés a la imatge següent de la carpeta

[ctx: shortcut window]
en: Go to the first image in the folder
ca: Vés a la primera imatge de la carpeta

[ctx: shortcut window]
en: Go to the last image in the folder
ca: Vés a l'última imatge de la carpeta

[ctx: shortcut window]
en: Go to a random image in the folder
ca: Vés a una imatge aleatòria de la carpeta

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide the image gallery
ca: Mostra/amaga la col·lecció d'imatges

[ctx: shortcut window]
en: Rotation
ca: Rotació

[ctx: shortcut window]
en: Rotate clockwise
ca: Gira en sentit horari

[ctx: shortcut window]
en: Rotate counterclockwise
ca: Gira en sentit antihorari

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

[ctx: shortcut window]
en: Enter/Leave fullscreen
ca: Entra/Ix de la pantalla completa

[ctx: shortcut window]
en: Start/Stop slideshow
ca: Inicia/Atura la projecció de diapositives

[ctx: shortcut window]
en: Pause slideshow
ca: Fes una pausa a la projecció de diapositives

en: Size
ca: Mida

en: Type
ca: Tipus

en: File Size
ca: Mida del fitxer

en: Folder
ca: Carpeta

en: Aperture
ca: Obertura

en: Exposure
ca: Temps d'exposició

en: Metering
ca: Mesurament

en: Camera
ca: Càmera

en: Date
ca: Data

en: Time
ca: Hora

en: Focal Length
ca: Longitud focal

en: Automatic orientation
ca: Orientació automàtica

en: Whether the image should be rotated automatically based on EXIF orientation.
ca: Si la imatge s'ha de girar automàticament d'acord amb les dades EXIF.

en: The color that is used to fill the area behind the image. If the use-background-color key is not set, the color is determined by the active GTK+ theme instead.
ca: El color que s'utilitzarà per omplir l'àrea de darrere la imatge. Si la clau «use-background-color» no està establida, s'utilitzarà el color del tema de la GTK+.

en: Interpolate Image
ca: Interpola la imatge

en: Whether the image should be interpolated on zoom-out. This leads to better quality but is somewhat slower than non-interpolated images.
ca: Si s'ha d'interpolar la imatge en reduir. Això aporta una millor qualitat però és una mica més lent que les imatges no interpolades.

en: Extrapolate Image
ca: Extrapola la imatge

en: Whether the image should be extrapolated on zoom-in. This leads to blurry quality and is somewhat slower than non-extrapolated images.
ca: Si s'ha d'extrapolar la imatge en ampliar. Això aporta una qualitat borrosa i és una mica més lent que les imatges no extrapolades.

en: Transparency indicator
ca: Indicador de transparència

en: Determines how transparency should be indicated. Valid values are CHECK_PATTERN, COLOR and NONE. If COLOR is chosen, then the trans-color key determines the color value used.
ca: Determina com s'ha d'indicar la transparència. Els valors vàlids són «CHECK_PATTERN» (comprova el patró), «COLOR» (color) i «NONE» (cap). Si se selecciona COLOR, aleshores la clau «trans-color» determina el valor del color utilitzat.

en: Scroll wheel zoom
ca: Zoom amb la rodeta de desplaçament

en: Whether the scroll wheel should be used for zooming.
ca: Si s'ha d'utilitzar la rodeta de desplaçament per fer zoom.

en: Zoom multiplier
ca: Multiplicador del zoom

en: The multiplier to be applied when using the mouse scroll wheel for zooming. This value defines the zooming step used for each scroll event. For example, 0.05 results in a 5% zoom increment for each scroll event and 1.00 result in a 100% zoom increment.
ca: El factor de multiplicació que s'ha d'aplicar quan es faça servir la rodeta del ratolí per ampliar o reduir. Este valor defineix el pas d'ampliació/reducció que es farà a cada esdeveniment de la rodeta. Per exemple, 0.05 significa que a cada esdeveniment de rodeta s'ampliarà o es reduirà un 5%, 1.00 serà una ampliació/reducció del 100%.

en: Transparency color
ca: Color de transparència

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
ca: Si la clau de transparència té el valor COLOR, aleshores esta clau determina el color que s'utilitza per indicar la transparència.

en: Use a custom background color
ca: Utilitza un color de fons personalitzat

en: If this is active, the color set by the background-color key will be used to fill the area behind the image. If it is not set, the current GTK+ theme will determine the fill color.
ca: Si està actiu, el color establit en la clau «background-color» s'utilitzarà per omplir l'àrea de darrere la imatge. Si no està establida, s'utilitzarà el color del tema de la GTK+.

en: Loop through the image sequence
ca: Repeteix la seqüència d'imatges

en: Whether the sequence of images should be shown in an endless loop.
ca: Si la seqüència d'imatges s'hauria de mostrar en un bucle infinit.

en: Allow zoom greater than 100% initially
ca: Permet que en iniciar-se l'ampliació siga més gran del 100%

en: If this is set to FALSE small images will not be stretched to fit into the screen initially.
ca: Si està establit a «FALSE» (fals), les imatges petites no s'estiraran per ajustar-les a la finestra inicialment.

en: Delay in seconds until showing the next image
ca: Retard en segons abans de mostrar la següent imatge

en: A value greater than 0 determines the seconds an image stays on screen until the next one is shown automatically. Zero disables the automatic browsing.
ca: Un valor més gran que 0 determina els segons que romandrà una imatge en pantalla fins que la següent es mostre automàticament. Zero inhabilita la navegació automàtica.

en: Show/Hide the window statusbar.
ca: Mostra/amaga la barra d'estat de la finestra.

en: Show/Hide the image gallery pane.
ca: Mostra/amaga la subfinestra de col·lecció d'imatges.

en: Image gallery pane position. Set to 0 for bottom; 1 for left; 2 for top; 3 for right.
ca: Posició de la subfinestra de col·lecció d'imatges. Establiu-ho a 0 perquè estiga a baix, a 1 perquè estiga a l'esquerra, a 2 perquè estiga a dalt i a 3 perquè estiga a la dreta.

en: Whether the image gallery pane should be resizable.
ca: Si s'ha de poder redimensionar la subfinestra de col·lecció d'imatges.

en: Show/Hide the window side pane.
ca: Mostra/amaga la subfinestra lateral de la finestra.

en: Show/Hide the image gallery pane scroll buttons.
ca: Mostra/amaga els botons de desplaçament de la subfinestra de col·lecció d'imatges.

en: Close main window without asking to save changes.
ca: Tanca la finestra principal sense demanar si es volen guardar els canvis.

en: Trash images without asking
ca: Envia les imatges a la paperera sense confirmar

en: If activated, Eye of GNOME won’t ask for confirmation when moving images to the trash. It will still ask if any of the files cannot be moved to the trash and would be deleted instead.
ca: Si està activat, l'Eye of GNOME no sol·licitarà confirmació en enviar imatges a la paperera. Tot i això, la demanarà si algun dels fitxers no es pot enviar a la paperera i s'ha de suprimir.

en: Whether the file chooser should show the user’s pictures folder if no images are loaded.
ca: Si el selector de fitxers hauria de mostrar la carpeta d'imatges de l'usuari si no s'ha carregat cap imatge.

en: If activated and no image is loaded in the active window, the file chooser will display the user’s pictures folder using the XDG special user directories. If deactivated or the pictures folder has not been set up, it will show the current working directory.
ca: Si està activat i no s'ha carregat cap imatge a la finestra activa, el selector de fitxers mostrarà la carpeta d'imatges de l'usuari utilitzant els directoris d'usuari especials XDG. Si està desactivat o no s'ha configurat la carpeta d'imatges, es mostrarà el directori de treball actual.

en: Whether the metadata list in the properties dialog should have its own page.
ca: Si la llista de metadades del diàleg de propietats hauria de tindre la seua pròpia pàgina.

en: If activated, the detailed metadata list in the properties dialog will be moved to its own page in the dialog. This should make the dialog more usable on smaller screens, e.g. as used by netbooks. If disabled, the widget will be embedded on the “Metadata” page.
ca: Si està activat es mourà la llista de metadades detallades del diàleg de propietats a la seua pròpia pàgina en el diàleg. Això farà el diàleg més fàcil d'utilitzar en pantalles petites; per exemple quan s'utilitze en ordinadors ultraportàtils. Si està desactivat el giny serà incrustat a la pàgina «Metadades».

en: Active plugins
ca: Connectors actius

en: List of active plugins. It doesn’t contain the “Location” of the active plugins. See the .eog-plugin file for obtaining the “Location” of a given plugin.
ca: Llista de connectors actius. No conté la «Location» (ubicació) dels connectors actius. Vegeu el fitxer .eog-plugin per obtindre la «Location» (ubicació) d'un connector determinat.

en: Open _with
ca: Obri a_mb

en: _Copy
ca: _Copia

en: Move to _Trash
ca: Mou a la _paperera

en: Show Containing _Folder
ca: Mostra la _carpeta contenidora

en: _Best fit
ca: _Millor ajust

en: Fullscreen with double-click
ca: Pantalla completa fent doble clic

en: Activate fullscreen mode with double-click
ca: Activa el mode a pantalla completa fent doble clic

en: Reload Image
ca: Carrega una imatge

en: Reload current image
ca: Torna a carregar la imatge actual

en: Date in statusbar
ca: Data a la barra d'estat

en: Shows the image date in the window statusbar
ca: Mostra la data de la imatge a la barra d'estat

en: Close _without Saving
ca: Tanca _sense guardar

en: Question
ca: Pregunta

en: If you don’t save, your changes will be lost.
ca: Es perdran els canvis si no els guardeu.

en: Save changes to image “%s” before closing?
ca: Abans de tancar voleu guardar els canvis a la imatge «%s»?

en: There is %d image with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d images with unsaved changes. Save changes before closing?
ca[0]: Hi ha %d imatge que té canvis sense guardar. Voleu guardar-los abans de tancar?
ca[1]: Hi ha %d imatges que té canvis sense guardar. Voleu guardar-los abans de tancar?

en: S_elect the images you want to save:
ca: S_eleccioneu les imatges que voleu guardar:

note: Secondary label
en: If you don’t save, all your changes will be lost.
ca: Es perdran tots els canvis si no els guardeu.

en: _Reload
ca: _Torna a carregar

en: Open with _Document Viewer
ca: Obri amb el _Visualitzador de documents

en: Could not load image “%s”.
ca: No s'ha pogut carregar la imatge «%s».

en: Could not save image “%s”.
ca: No s'ha pogut guardar la imatge «%s».

en: No images found in “%s”.
ca: No s'ha trobat cap imatge a «%s».

en: The given locations contain no images.
ca: Les ubicacions donades no contenen cap imatge.

en: This image contains multiple pages. Image Viewer displays only the first page.
    Do you want to open the image with the Document Viewer to see all pages?
ca: Esta imatge conté múltiples pàgines. Image View mostra només la primera pàgina.
    Voleu obrir la imatge amb el Document Viewer per veure totes les pàgines?

en: This image contains multiple pages. Image Viewer displays only the first page.
    You may want to install the Document Viewer to see all pages.
ca: Esta imatge conté múltiples pàgines. Image View mostra només la primera pàgina.
    Podeu instal·lar el Document Viewer per veure totes les pàgines.

note: TRANSLATORS: This is the actual focal length used when the image was taken.
en: %.1f (lens)
ca: %.1f (lent)

note: Print as float to get a similar look as above. TRANSLATORS: This is the equivalent focal length assuming a 35mm film camera.
en: %.1f (35mm film)
ca: %.1f (film de 35mm)

en: File format is unknown or unsupported
ca: El format de fitxer és desconegut o no està implementat

en: Image Viewer could not determine a supported writable file format based on the filename.
ca: El visualitzador d'imatges no ha pogut determinar el format de fitxer basant-se en el nom del fitxer.

en: Please try a different file extension like .png or .jpg.
ca: Proveu una extensió de fitxer diferent, com .png o .jpg.

en: All files
ca: Tots els fitxers

en: Supported image files
ca: Fitxers d'imatge

note: Pixel size of image: width x height in pixel
en: pixel | pixels
ca[0]: píxel
ca[1]: píxels

en: _Open
ca: _Obri

en: Open Image
ca: Obri una imatge

en: Save Image
ca: Guarda la imatge

en: Open Folder
ca: Obri una carpeta

en: Transformation on unloaded image.
ca: Transformació en una imatge descarregada.

en: Transformation failed.
ca: No s'ha pogut transformar la imatge.

en: EXIF not supported for this file format.
ca: Este format de fitxer no pot fer servir EXIF.

en: Image loading failed.
ca: No s'ha pogut carregar la imatge.

en: No image loaded.
ca: No hi ha cap imatge carregada.

en: You do not have the permissions necessary to save the file.
ca: No teniu els permisos necessaris per guardar el fitxer.

en: Temporary file creation failed.
ca: Ha fallat la creació del fitxer temporal.

en: Couldn’t create temporary file for saving: %s
ca: No s'ha pogut crear el fitxer temporal per guardar: %s

en: Couldn’t allocate memory for loading JPEG file
ca: No s'ha pogut assignar memòria per carregar el fitxer JPEG

en: Image Data
ca: Dades de la imatge

en: Image Taking Conditions
ca: Condicions de captura de la imatge

en: GPS Data
ca: Dades GPS

en: Maker Note
ca: Nota de l'autor

en: Other
ca: Altres

en: XMP Exif
ca: XMP EXIF

en: XMP Rights Management
ca: Gestió de drets XMP

en: XMP Other
ca: Altres XMP

en: Tag
ca: Etiqueta

en: Value
ca: Valor

en: North
ca: Nord

en: East
ca: Est

en: West
ca: Oest

en: South
ca: Sud

en: %i × %i pixel | %i × %i pixels
ca[0]: %i × %i píxel
ca[1]: %i × %i píxels

en: Unknown
ca: Desconegut

en: %lu second | %lu seconds
ca[0]: %lu segon
ca[1]: %lu segons

en: Image Settings
ca: Paràmetres de la imatge

en: Image
ca: Imatge

en: The image whose printing properties will be set up
ca: La imatge de la qual se'n configuraran les propietats de la impressió

en: Page Setup
ca: Configuració de la pàgina

en: The information for the page where the image will be printed
ca: La informació de la pàgina on s'imprimirà la imatge

en: Position
ca: Posició

en: _Left:
ca: _Esquerra:

en: _Right:
ca: _Dreta:

en: _Top:
ca: _Superior:

en: _Bottom:
ca: _Inferior:

en: C_enter:
ca: _Centre:

en: None
ca: Cap

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: Both
ca: Ambdós

en: _Width:
ca: _Amplària:

en: _Height:
ca: A_lçària:

en: _Scaling:
ca: _Escalat:

en: _Unit:
ca: _Unitat:

en: Millimeters
ca: Mil·límetres

en: Inches
ca: Polzades

en: Preview
ca: Previsualització

en: Show the folder which contains this file in the file manager
ca: Mostra la carpeta que conté este fitxer en el gestor de fitxers

en: as is
ca: com està

en: Taken on
ca: Presa al

en: At least two file names are equal.
ca: Hi ha dos noms de fitxer iguals com a mínim.

en: Could not display help for Image Viewer
ca: No s'ha pogut mostrar l'ajuda del visualitzador d'imatges

en:  (invalid Unicode)
ca:  (Unicode no vàlid)

note: Translators: This is the string displayed in the statusbar * The tokens are from left to right: * - image width * - image height * - image size in bytes * - zoom in percent
en: %i × %i pixel  %s    %i%% | %i × %i pixels  %s    %i%%
ca[0]: %i × %i píxel  %s    %i%%
ca[1]: %i × %i píxels  %s    %i%%

[ctx: MessageArea]
en: Hi_de
ca: _Oculta

note: The newline character is currently necessary due to a problem * with the automatic line break.
en: The image “%s” has been modified by an external application.
    Would you like to reload it?
ca: Una aplicació externa ha modificat la imatge «%s».
    Voleu tornar a carregar-la?

note: Translators: This string is displayed in the statusbar * while saving images. The tokens are from left to right: * - the original filename * - the current image's position in the queue * - the total number of images queued for saving
en: Saving image “%s” (%u/%u)
ca: S'està desant la imatge «%s» (%u/%u)

en: Opening image “%s”
ca: S'està obrint la imatge «%s»

note: L10N: This the reason why the screensaver is inhibited.
en: Viewing a slideshow
ca: S'està visualitzant una projecció de diapositives

en: Error printing file:
    %s
ca: S'ha produït un error en imprimir el fitxer:
    %s

en: Error launching System Settings:
ca: S'ha produït un error en iniciar els paràmetres del sistema:

en: _Open Background Preferences
ca: Obri les preferències del _fons de pantalla

note: The newline character is currently necessary due to a problem * with the automatic line break.
en: The image “%s” has been set as Desktop Background.
    Would you like to modify its appearance?
ca: S'ha establit la imatge «%s» com a fons d'escriptori.
    Voleu modificar-ne l'aparença?

en: Saving image locally…
ca: S'està desant la imatge en local…

en: Are you sure you want to remove
    “%s” permanently?
ca: Segur de voler suprimir
    «%s»?

en: Are you sure you want to remove
    the selected image permanently? | Are you sure you want to remove
    the %d selected images permanently?
ca[0]: Segur que voleu moure la
    imatge seleccionada a la paperera?
ca[1]: Segur que voleu moure les
    %d imatges seleccionades a la paperera?

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: _Yes
ca: _Sí

note: add 'dont ask again' button
en: Do _not ask again during this session
ca: No _ho tornes a demanar en esta sessió

en: Couldn’t retrieve image file
ca: No s'ha pogut recuperar el fitxer d'imatge

en: Couldn’t retrieve image file information
ca: No s'ha pogut recuperar la informació del fitxer d'imatge

en: Couldn’t delete file
ca: No s'ha pogut suprimir el fitxer

note: set dialog error message
en: Error on deleting image %s
ca: S'ha produït un error en eliminar la imatge %s

en: Are you sure you want to move
    “%s” to the trash?
ca: Esteu segur de voler moure
    «%s» a la paperera?

en: A trash for “%s” couldn’t be found. Do you want to remove this image permanently?
ca: No s'ha pogut trobar una paperera per a «%s». Voleu suprimir esta imatge permanentment?

en: Are you sure you want to move
    the selected image to the trash? | Are you sure you want to move
    the %d selected images to the trash?
ca[0]: Esteu segur que voleu moure la
    imatge seleccionada a la paperera?
ca[1]: Esteu segur que voleu moure les
    %d imatges seleccionades a la paperera?

en: Some of the selected images can’t be moved to the trash and will be removed permanently. Are you sure you want to proceed?
ca: No es poden moure a la paperera algunes de les imatges seleccionades, de manera que se suprimiran permanentment. Segur que voleu continuar?

en: Couldn’t access trash.
ca: No s'ha pogut accedir a la paperera.

en: Shrink or enlarge the current image
ca: Encongeix o augmenta la imatge actual

en: Show the current image in fullscreen mode
ca: Mostra la imatge actual en mode pantalla completa

en: Properties
ca: Propietats

en: The GNOME image viewer.
ca: El visualitzador d'imatges del GNOME.

en: GNOME Image Viewer
ca: Visualitzador d'imatges del GNOME

en: Open in fullscreen mode
ca: Obri a pantalla completa

en: Disable image gallery
ca: Inhabilita la col·lecció d'imatges

en: Open in slideshow mode
ca: Obri en mode projecció de diapositives

en: Start a new instance instead of reusing an existing one
ca: Inicia una instància nova en lloc de reutilitzar-ne una d'existent

en: Open in a single window, if multiple windows are open the first one is used
ca: Obri en una finestra única. En cas que hi haja diverses finestres obertes, s'utilitzarà la primera

en: Show the application’s version
ca: Mostra la versió de l'aplicació

en: [FILE…]
ca: [FITXER…]

note: I18N: The '%s' is replaced with eog's command name.
en: Run “%s --help” to see a full list of available command line options.
ca: Executeu «%s --help» per veure la llista completa d'opcions disponibles de la línia d'ordes.
