eog 0 - en to hr translation catalogue (307 entries)

en: Image Viewer
hr: Preglednik slika

en: Browse and rotate images
hr: Pregledajte i zakrenite slike

en: Image Viewer is the official image viewer for the GNOME desktop. It integrates with the GTK look and feel of GNOME, and supports many image formats for viewing single images or images in a collection.
hr: Preglednik slika je službeni preglednik slika za GNOME rado okruženje. Integrira se s GTK izgledom GNOMA, i podržava mnogo formata slika za pregled pojedine slike ili kolekcija.

en: Image Viewer also allows to view the images in a fullscreen slideshow mode or set an image as the desktop wallpaper. It reads the camera tags to automatically rotate your images in the correct portrait or landscape orientation.
hr: Preglednik slika isto tako vam dopušta pregled slika u cjelozaslonskoj prezentaciji ili postavljanje slike kao pozadine radne površine. Čita oznake kamere kako bi automatski zakrenuo vaše slike u ispravnu orijentaciju.

en: _Open…
hr: _Otvori…

en: Op_en With…
hr: Otvori _s…

en: _Save
hr: _Spremi

en: Save _As…
hr: Spremi _kao…

en: _Print…
hr: _Ispis…

en: Set as Wa_llpaper
hr: Postavi kao poz_adinu

en: Image Prope_rties
hr: Svojstva _slike

en: Sli_deshow
hr: Pre_zentacija

en: Show Presen_ter
hr: Prikaži prezent_atora

en: Sho_w
hr: Prika_ži

en: S_ide Pane
hr: B_očno okno

en: Image _Gallery
hr: Galerija _slika

en: S_tatus Bar
hr: S_tatusna traka

en: Prefere_nces
hr: Osobit_osti

en: _Keyboard Shortcuts
hr: _Prečaci tipkovnice

en: _Help
hr: _Priručnik

en: _About Image Viewer
hr: _O Pregledniku slika

en: Details
hr: Pojedinosti

en: Not Available
hr: Nedostupno

en: Save As
hr: Spremi kao

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: Save _As
hr: Spremi _kao

en: <b>%f:</b> original filename
hr: <b>%f:</b> izvorni naziv datoteke

en: <b>%n:</b> counter
hr: <b>%n:</b> brojač

en: _Filename format:
hr: _Format naziva datoteke:

en: _Destination folder:
hr: _Odredišna mapa:

en: Choose a folder
hr: Odaberi mapu

en: File Path Specifications
hr: Specifikacije putanje datoteke

en: _Start counter at:
hr: _Počni brojenje od:

en: _Replace spaces with underscores
hr: _Zamijeni razmake s podcrtama

en: Options
hr: Mogućnosti

en: Rename from:
hr: Preimenuj iz:

en: To:
hr: Do:

en: File Name Preview
hr: Pregled naziva datoteke

en: Preferences
hr: Osobitosti

en: Image Enhancements
hr: Poboljšanja slike

en: Smooth images when zoomed _out
hr: Ugladi sliku kada se _umanjuje

en: Smooth images when zoomed _in
hr: Ugladi sliku kada se _uvećava

en: _Automatic orientation
hr: _Automatska orijentacija

en: Background
hr: Pozadina

en: As custom color:
hr: Kao prilagođena boja:

en: Background Color
hr: Boja pozadine

en: Transparent Parts
hr: Prozirni dijelovi

en: As check _pattern
hr: Kao uzorak za _provjeru

en: As custom c_olor:
hr: Kao prilagođena _boja:

en: Color for Transparent Areas
hr: Boja za prozirna područja

en: As _background
hr: _Kao pozadina

en: Image View
hr: Prikaz slike

en: Image Zoom
hr: Uvećanje slike

en: E_xpand images to fit screen
hr: P_roširi sliku da pristaje na zaslon

en: Sequence
hr: Redoslijed

note: I18N: This sentence will be displayed above a horizontal scale to select a number of seconds in eog's preferences dialog.
en: _Time between images:
hr: _Vrijeme između slika:

en: _Loop sequence
hr: _Slijed ponavljanja

en: Slideshow
hr: Prezentacija

en: Plugins
hr: Priključci

en: Type
hr: Vrsta

en: Name
hr: Naziv

en: Size
hr: Veličina

en: Bytes
hr: Bajtova

en: Folder
hr: Mapa

en: Show the folder which contains this file in the file manager
hr: Prikaži mapu koja sadrži ovu datoteku u upravitelju datotekama

en: Presenter
hr: Prezentator

en: Shrink the image
hr: Smanji sliku

en: Enlarge the image
hr: Uvećaj sliku

en: Go to the first image of the gallery
hr: Idi na prvu sliku u galeriji

en: _First Image
hr: _Prva slika

en: Go to the previous image of the gallery
hr: Idi na prijašnju sliku u galeriji

en: _Previous Image
hr: _Prijašnja slika

en: Go to the next image of the gallery
hr: Idi na sljedeću sliku u galeriji

en: _Next Image
hr: _Sljedeća slika

en: Go to the last image of the gallery
hr: Idi na zadnju sliku u galeriji

en: _Last Image
hr: _Zadnja slika

en: _Zoom In
hr: _Uvećaj

en: Zoom _Out
hr: U_manji

en: Show the image at its normal size
hr: Prikazuje sliku u njenoj izvornoj veličini

en: _Normal Size
hr: _Normalna veličina

en: Fit the image to the window
hr: Prilagodi sliku prozoru

en: _Best Fit
hr: _Najbolje pristajanje

en: Rotate the image 90 degrees to the left
hr: Zakreni sliku 90 stupnjeva u lijevo

en: Rotate Counter_clockwise
hr: Zakreni u smjeru _kazaljke sata

en: Rotate the image 90 degrees to the right
hr: Zakreni sliku 90 stupnjeva u desno

en: _Rotate Clockwise
hr: _Zakreni u smjeru kazaljke na satu

en: Changes the visibility of the image gallery pane in the current window
hr: Mijenja vidljivost panela galerije slika u trenutnom prozoru

en: _Image Gallery
hr: _Galerija slika

en: Pause or resume the slideshow
hr: Pauziraj ili nastavi prezentaciju

en: _Leave Fullscreen
hr: _Napusti cijeli zaslon

en: Leave fullscreen mode
hr: Napusti cjelozaslonski prikaz

[ctx: shortcut window]
en: General
hr: Općenito

[ctx: shortcut window]
en: Open an image file
hr: Otvori datoteku slike

[ctx: shortcut window]
en: Save the image
hr: Spremi datoteku slike

[ctx: shortcut window]
en: Save the image with a new file name
hr: Spremi sliku s novim nazivom

[ctx: shortcut window]
en: Print the current image
hr: Ispiši trenutnu sliku

[ctx: shortcut window]
en: Close the current window
hr: Zatvori trenutni prozor

[ctx: shortcut window]
en: Close all windows
hr: Zatvori sve prozore

[ctx: shortcut window]
en: Set the image as desktop background
hr: Postavi sliku kao pozadinu radne površine

[ctx: shortcut window]
en: Show image properties in sidebar
hr: Prikaži svojstva slike u bočnoj traci

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide the sidebar
hr: Prikaži/Sakrij bočnu traku

[ctx: shortcut window]
en: Open the application manual
hr: Otvori priručnik aplikacije

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide the application menu
hr: Prikaži/Sakrij izbornik aplikacije

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
hr: Prečaci tipkovnice

[ctx: shortcut window]
en: Zoom
hr: Uvećanje

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
hr: Uvećaj

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
hr: Umanji

[ctx: shortcut window]
en: Actual size
hr: Stvarna veličina

[ctx: shortcut window]
en: Best fit
hr: Najbolje pristajanje

[ctx: shortcut window]
en: Browsing Images
hr: Pregledavanje slika

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next image in the folder
hr: Idi na sljedeću sliku u mapi

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous image in the folder
hr: Idi na prijašnju sliku u mapi

[ctx: shortcut window]
en: Go to the first image in the folder
hr: Idi na prvu sliku u mapi

[ctx: shortcut window]
en: Go to the last image in the folder
hr: Idi na posljednju sliku u mapi

[ctx: shortcut window]
en: Go to a random image in the folder
hr: Idi na naizmjenično odabranu sliku u mapi

[ctx: shortcut window]
en: Show presenter with separate controls
hr: Prikaži prezentatora s zasebnim upravljanjima

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide the image gallery
hr: Prikaži/Sakrij galeriju slika

[ctx: shortcut window]
en: Rotation
hr: Zakretanje

[ctx: shortcut window]
en: Rotate clockwise
hr: Zakreni u smjeru kazaljke na satu

[ctx: shortcut window]
en: Rotate counterclockwise
hr: Zakreni suprotno od smjera kazaljke na satu

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
hr: Cijeli zaslon

[ctx: shortcut window]
en: Enter/Leave fullscreen
hr: Pokreni/Napusti cjelozaslonski prikaz

[ctx: shortcut window]
en: Start/Stop slideshow
hr: Pokreni/Pauziraj prezentacijski prikaz

[ctx: shortcut window]
en: Pause slideshow
hr: Pauziraj prezentacijski prikaz

[ctx: shortcut window]
en: Common
hr: Uobičajeno

[ctx: shortcut window]
en: Copy to clipboard
hr: Kopiraj u međuspremnik

[ctx: shortcut window]
en: Undo
hr: Poništi

[ctx: shortcut window]
en: Move to Trash
hr: Premjesti u smeće

[ctx: shortcut window]
en: Delete image permanently
hr: Obriši sliku trajno

[ctx: shortcut window]
en: Scrolling
hr: Pomicanje

[ctx: shortcut window]
en: Scroll left in a large image
hr: Pomiči lijevo u velikoj slici

[ctx: shortcut window]
en: Scroll right in a large image
hr: Pomiči desno u velikoj slici

[ctx: shortcut window]
en: Scroll up in a large image
hr: Pomiči gore u velikoj slici

[ctx: shortcut window]
en: Scroll down in a large image
hr: Pomiči dolje u velikoj slici

en: File Size
hr: Veličina datoteke

en: Aperture
hr: Promjer optičke leće

en: Exposure
hr: Ekspozicija

en: Metering
hr: Mjerenje

en: Camera
hr: Kamera

en: Date
hr: Datum

en: Time
hr: Vrijeme

en: Focal Length
hr: Fokusna duljina

en: Show Details
hr: Prikaži pojedinosti

note: Extra keywords that can be used to search for eog in GNOME Shell and Unity TRANSLATORS: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Picture;Slideshow;Graphics;
hr: Slika;Prezentacija;Grafika;

en: Automatic orientation
hr: Automatska orijentacija

en: Whether the image should be rotated automatically based on EXIF orientation.
hr: Treba li se slika automatski zakretati na temelju EXIF orijentacije.

en: The color that is used to fill the area behind the image. If the use-background-color key is not set, the color is determined by the active GTK+ theme instead.
hr: Boja korištena za ispunu područja iza slike. Ako ključ koristi-pozadinsku-boju nije postavljen, boju će odrediti trenutna GTK+ tema.

en: Interpolate Image
hr: Interpoliraj sliku

en: Whether the image should be interpolated on zoom-out. This leads to better quality but is somewhat slower than non-interpolated images.
hr: Treba li slika biti interpolirana na smanjenju. Ovo vodi prema boljoj kvaliteti, ali je nešto sporije nego neinterpolirane slike.

en: Extrapolate Image
hr: Ekstrapoliraj sliku

en: Whether the image should be extrapolated on zoom-in. This leads to blurry quality and is somewhat slower than non-extrapolated images.
hr: Treba li slika biti ekstrapolirana pri uvećanju. Ovo vodi do mutnije kvalitete i ponešto je sporije od neekstrapolirane slike.

en: Transparency indicator
hr: Pokazatelj prozirnosti

en: Determines how transparency should be indicated. Valid values are CHECK_PATTERN, COLOR and NONE. If COLOR is chosen, then the trans-color key determines the color value used.
hr: Određuje kako bi prozirnost trebala biti naznačena. Važeće vrijednosti su KOCKASTI_UZORAK, BOJA i NIŠTA. Ako je odabrana BOJA, ključ trans-boja određuje korištenu boju.

en: Scroll wheel zoom
hr: Uvećanje kotačićem miša

en: Whether the scroll wheel should be used for zooming.
hr: Treba li se kotačić koristiti za povećavanje/smanjivanje.

en: Zoom multiplier
hr: Faktor uvećanja/smanjenja

en: The multiplier to be applied when using the mouse scroll wheel for zooming. This value defines the zooming step used for each scroll event. For example, 0.05 results in a 5% zoom increment for each scroll event and 1.00 result in a 100% zoom increment.
hr: Faktor uvećavanja/smanjenja za korištenje kotačića na mišu. Ova vrijednost određuje korak uvećanja za svako pomicanje kotačića miša. Npr. 0.05 daje pomake od 5% za svaki pokret kotačića, a 1.00 za 100%.

en: Transparency color
hr: Boja prozirnosti

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
hr: Ako je vrijednost ključa prozirnosti COLOR, tada ovaj ključ određuje boju koja se koristi za naznačivanje prozirnosti.

en: Use a custom background color
hr: Koristi prilagođenu boju pozadine

en: If this is active, the color set by the background-color key will be used to fill the area behind the image. If it is not set, the current GTK+ theme will determine the fill color.
hr: Ako je ovo aktivno, boja podešena ključem pozadinska-boja bit će ispuniti područje iza slike. Ako nije postavljeno, trenutna GTK+ tema će odrediti boju ispune.

en: Loop through the image sequence
hr: Ponovi slijed slika od početka

en: Whether the sequence of images should be shown in an endless loop.
hr: Treba li slijed slika biti prikazan kao beskonačno ponavljanje.

en: Allow zoom greater than 100% initially
hr: Omogući uvećanje veće od početnih 100%

en: If this is set to FALSE small images will not be stretched to fit into the screen initially.
hr: Ako je ovo isključno male slike neće biti rastegnute na najveću moguću veličinu zaslona.

en: Delay in seconds until showing the next image
hr: Kašnjenje u sekundama prije prikazivanja sljedeće slike

en: A value greater than 0 determines the seconds an image stays on screen until the next one is shown automatically. Zero disables the automatic browsing.
hr: Vrijednost veća od 0 određuje koliko sekundi se slika prikazuje na zaslonu prije nego se automatski pojavi sljedeća. Nula onemogućuje automatsko pregledavanje.

en: Show/Hide the window statusbar.
hr: Prikaži/sakrij statusnu traku prozora.

en: Show/Hide the image gallery pane.
hr: Prikaži/Sakrij traku galerije slika.

en: Image gallery pane position. Set to 0 for bottom; 1 for left; 2 for top; 3 for right.
hr: Položaj trake galerije slika. Postavite 0 za dno; 1 za lijevo; 2 za vrh; 3 za desno.

en: Whether the image gallery pane should be resizable.
hr: Treba li se moći promijeniti veličina trake galerije slika.

en: Show/Hide the window side pane.
hr: Prikaži/Sakrij bočnu traku prozora.

en: Show/Hide the image gallery pane scroll buttons.
hr: Prikaži/Sakrij tipke klizanja trake galerije slika.

en: Close main window without asking to save changes.
hr: Zatvori glavni prozor bez upita za spremanje promjena.

en: Trash images without asking
hr: Premjesti slike u smeće bez potvrde

en: If activated, Eye of GNOME won’t ask for confirmation when moving images to the trash. It will still ask if any of the files cannot be moved to the trash and would be deleted instead.
hr: Ako je aktivirano, Eye of GNOME neće pitati za potvrdu pri premještanju slika u smeće. Ali će još uvijek pitati mogu li se ostale datoteke obrisati umjesto premjestiti u smeće.

en: Whether the file chooser should show the user’s pictures folder if no images are loaded.
hr: Treba li odabiratelj datoteka prikazati korisnikovu mapu slika ako slike nisu očitane.

en: If activated and no image is loaded in the active window, the file chooser will display the user’s pictures folder using the XDG special user directories. If deactivated or the pictures folder has not been set up, it will show the current working directory.
hr: Ako je aktivirano i nema učitanih slika u aktivnom prozoru, odabiratelj datoteka će prikazati korisnikovu mapu slika koristeći XDG određene mape. Ako je deaktivirano ili mapa slika nije postavljena, prikazat će se trenutna radna mapa.

en: Active plugins
hr: Aktivni priključci

en: List of active plugins. It doesn’t contain the “Location” of the active plugins. See the .eog-plugin file for obtaining the “Location” of a given plugin.
hr: Popis aktivnih priključaka. Ne sadrži "Lokaciju" aktivnih priključaka. Pogledajte .eog-plugin datoteku za dobivanje "Lokacije" zadanog priključka.

en: Open _With…
hr: Otvori _s…

en: _Copy
hr: _Kopiraj

en: Move to _Trash
hr: Premjesti u _smeće

en: Prope_rties
hr: Svoj_stva

en: Show Containing _Folder
hr: Prikaži sadržajnu _mapu

en: _Best fit
hr: _Najbolje pristajanje

en: Fullscreen with double-click
hr: Cjelozaslonski prikaz s dvostrukim klikom

en: Activate fullscreen mode with double-click
hr: Aktiviraj cjelozaslonski prikaz dvostrukim klikom

en: Reload Image
hr: Ponovno učitaj sliku

en: Reload current image
hr: Učitaj ponovno trenutnu sliku

en: Date in statusbar
hr: Datum u statusnoj traci

en: Shows the image date in the window statusbar
hr: Prikazuje datum slike u statusnoj traci prozora

en: Close _without Saving
hr: Zatvori _bez spremanja

en: If you don’t save, your changes will be lost.
hr: Ako ne spremite, vaše promjene će biti izgubljene.

en: Save changes to image “%s” before closing?
hr: Želite li spremiti promjene u slici “%s” prije zatvaranja?

en: There is %d image with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d images with unsaved changes. Save changes before closing?
hr[0]: Otvorena je %d slika s nespremljenim promjenama. Želite li spremiti promjene prije zatvaranja?
hr[1]: Otvorene su %d slike s nespremljenim promjenama. Želite li spremiti promjene prije zatvaranja?
hr[2]: Otvoreno je %d slika s nespremljenim promjenama. Želite li spremiti promjene prije zatvaranja?

en: S_elect the images you want to save:
hr: O_daberite slike koje želite spremiti:

note: Secondary label
en: If you don’t save, all your changes will be lost.
hr: Ako ne spremite, sve promjene će biti izgubljene.

en: _Reload
hr: _Učitaj ponovno

en: Open with _Document Viewer
hr: Otvori s _Preglednikom dokumenata

en: Could not load image “%s”.
hr: Nemoguće učitati sliku “%s”.

en: Could not save image “%s”.
hr: Nemoguće spremanje slike “%s”.

en: No images found in “%s”.
hr: Nema pronađenih slika u “%s”.

en: The given locations contain no images.
hr: Dane lokacije ne sadrže slike.

en: This image contains multiple pages. Image Viewer displays only the first page.
    Do you want to open the image with the Document Viewer to see all pages?
hr: Ova slika sadrži višestruke stranice. Preglednik slika prikazuje samo prvu stranicu.
    Želite li otvoriti sliku s Preglednikom dokumenata kako bi vidjeli sve stranice?

en: This image contains multiple pages. Image Viewer displays only the first page.
    You may want to install the Document Viewer to see all pages.
hr: Ova slika sadrži višestruke stranice. Preglednik slika prikazuje samo prvu stranicu.
    Možda želite instalirati Preglednik dokumenata kako bi vidjeli sve stranice.

note: TRANSLATORS: This is the actual focal length used when the image was taken.
en: %.1f (lens)
hr: %.1f  (leća)

en: File format is unknown or unsupported
hr: Vrsta datoteke je nepoznata ili nije podržana

en: Image Viewer could not determine a supported writable file format based on the filename.
hr: Preglednik slika nije uspio prepoznati podržanu, zapisivu vrstu datoteke na temelju njezinog naziva.

en: Please try a different file extension like .png or .jpg.
hr: Probajte drugačiji nastavak vrste datoteke kao .png ili .jpg.

en: All files
hr: Sve datoteke

en: Supported image files
hr: Podržane slikovne datoteke

en: _Open
hr: _Otvori

en: Open Image
hr: Otvori sliku

en: Save Image
hr: Spremi sliku

en: Open Folder
hr: Otvori mapu

en: Transformation on unloaded image.
hr: Pretvorba neučitane slike.

en: Transformation failed.
hr: Pretvorba nije uspjela.

en: EXIF not supported for this file format.
hr: EXIF nije podržan za ovaj format datoteke.

en: Image loading failed.
hr: Učitavanje slike nije uspjelo.

en: No image loaded.
hr: Nema učitane slike.

en: You do not have the permissions necessary to save the file.
hr: Nemate potrebne ovlasti za spremanje datoteke.

en: Temporary file creation failed.
hr: Stvaranje privremene datoteke nije uspjelo.

en: Couldn’t create temporary file for saving: %s
hr: Nemoguće stvaranje privremene datoteke spremanja: %s

en: Couldn’t allocate memory for loading JPEG file
hr: Nemoguće dodjeljivanje memorije za učitavanje JPEG datoteke

en: Image Data
hr: Podaci slike

en: Image Taking Conditions
hr: Uvjeti fotografiranja

en: GPS Data
hr: GPS podaci

en: Maker Note
hr: Napomena autora

en: Other
hr: Ostalo

en: XMP Rights Management
hr: XMP upravljanje pravima

en: XMP Other
hr: XMP drugo

en: Tag
hr: Oznaka

en: Value
hr: Vrijednost

en: North
hr: Sjever

en: East
hr: Istok

en: West
hr: Zapad

en: South
hr: Jug

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: %lu second | %lu seconds
hr[0]: %lu sekunda
hr[1]: %lu sekunde
hr[2]: %lu sekundi

en: Image Settings
hr: Postavke slike

en: Image
hr: Slika

en: The image whose printing properties will be set up
hr: Slika čije će postavke ispisa biti podešene

en: Page Setup
hr: Postavke stranice

en: The information for the page where the image will be printed
hr: Informacije stranice na koju će slika biti ispisana

en: Position
hr: Položaj

en: _Left:
hr: _Lijevo:

en: _Right:
hr: _Desno:

en: _Top:
hr: _Vrh:

en: _Bottom:
hr: _Dno:

en: C_enter:
hr: _Sredina:

en: None
hr: Ništa

en: Horizontal
hr: Vodoravno

en: Vertical
hr: Okomito

en: Both
hr: Oboje

en: _Width:
hr: _Širina:

en: _Height:
hr: _Visina:

en: _Scaling:
hr: _Promjena veličine:

en: _Unit:
hr: _Jedinica:

en: Millimeters
hr: Milimetara

en: Inches
hr: Inča

en: Preview
hr: Pregled

en: as is
hr: kako je

en: Hide sidebar
hr: Sakrij bočnu traku

en: Taken on
hr: Fotografirano

en: At least two file names are equal.
hr: Najmanje dva naziva datoteka su identična.

en: Could not display help for Image Viewer
hr: Nije moguće prikazati pomoć Preglednika slika

en:  (invalid Unicode)
hr:  (neispravni Unikôd)

en: %i × %i pixel | %i × %i pixels
hr[0]: %i × %i piksel
hr[1]: %i × %i piksela
hr[2]: %i × %i piksela

note: Translators: This is the string displayed in the statusbar * The tokens are from left to right: * - image width * - image height * - image size in bytes * - zoom in percent
en: %i × %i pixel  %s    %i%% | %i × %i pixels  %s    %i%%
hr[0]: %i × %i piksel %s %i%%
hr[1]: %i × %i piksela %s %i%%
hr[2]: %i × %i piksela %s %i%%

[ctx: MessageArea]
en: Hi_de
hr: Sa_krij

en: The image “%s” has been modified by an external application. Would you like to reload it?
hr: Slika “%s” je promijenjena od strane vanjske aplikacije. Želite li ju ponovno učitati?

note: Translators: This string is displayed in the statusbar * while saving images. The tokens are from left to right: * - the original filename * - the current image's position in the queue * - the total number of images queued for saving
en: Saving image “%s” (%u/%u)
hr: Spremanje slike “%s” (%u/%u)

en: Opening image “%s”
hr: Otvaranje slike “%s”

note: L10N: This the reason why the screensaver is inhibited.
en: Viewing a slideshow
hr: Gledanje prezentacije

en: Error printing file:
    %s
hr: Greška ispisa datoteke:
    %s

en: Error launching System Settings:
hr: Greška pokretanja postavki sustava:

en: _Open Background Preferences
hr: _Otvori postavke pozadine

en: The image “%s” has been set as Desktop Background. Would you like to modify its appearance?
hr: Slika “%s” je postavljena kao pozadina radne površine. Želite li promijeniti njezin izgled?

en: Saving image locally…
hr: Spremanje slike lokalno…

en: Are you sure you want to remove
    “%s” permanently?
hr: Sigurno želite trajno
    ukloniti “%s”?

en: Are you sure you want to remove
    the selected image permanently? | Are you sure you want to remove
    the %d selected images permanently?
hr[0]: Sigurno želite ukloniti
     %d odabranu sliku trajno?
hr[1]: Sigurno želite ukloniti
    %d odabrane slike trajno?
hr[2]: Sigurno želite ukloniti
    %d odabranih slika trajno?

en: _Delete
hr: _Obriši

en: _Yes
hr: _Da

note: add 'dont ask again' button
en: Do _not ask again during this session
hr: Ne _pitaj više tijekom ove sesije

en: Couldn’t retrieve image file
hr: Nemoguće preuzimanje datoteke slike

en: Couldn’t retrieve image file information
hr: Nemoguće preuzimanje informacija datoteke slike

en: Couldn’t delete file
hr: Nemoguće brisanje datoteke

note: set dialog error message
en: Error on deleting image %s
hr: Greška pri brisanju slike %s

en: Are you sure you want to move
    “%s” to the trash?
hr: Sigurno želite premjestiti
    “%s” u smeće?

en: A trash for “%s” couldn’t be found. Do you want to remove this image permanently?
hr: Smeće za “%s” se ne može pronaći. Želite li trajno obrisati ovu sliku?

en: Are you sure you want to move
    the selected image to the trash? | Are you sure you want to move
    the %d selected images to the trash?
hr[0]: Sigurno želite premjestiti
    %d odabranu sliku u smeće?
hr[1]: Sigurno želite premjestiti
    %d odabrane slike u smeće?
hr[2]: Sigurno želite premjestiti
    %d odabranih slika u smeće?

en: Some of the selected images can’t be moved to the trash and will be removed permanently. Are you sure you want to proceed?
hr: Neke od odabranih slika se ne mogu premjestiti u smeće i biti će trajno obrisane. Sigurno želite nastaviti?

en: Couldn’t access trash.
hr: Nemoguć pristup smeću.

en: Shrink or enlarge the current image
hr: Smanji ili uvećaj trenutnu sliku

en: Show the current image in fullscreen mode
hr: Prikaži trenutnu sliku preko cijelog zaslona

en: Properties
hr: Svojstva

en: The GNOME image viewer.
hr: GNOME preglednik slika.

en: GNOME Image Viewer
hr: GNOME preglednik slika

en: Open in fullscreen mode
hr: Otvori preko cijelog zaslona

en: Disable image gallery
hr: Onemogući galeriju slika

en: Open in slideshow mode
hr: Otvori u prezentacijskom načinu

en: Start a new instance instead of reusing an existing one
hr: Pokreni novi primjerak aplikacije umjesto ponovne upotrebe postojeće

en: Open in a single window, if multiple windows are open the first one is used
hr: Otvoriti u zasebnom prozoru, ako je više prozora otvoreno prvi će biti korišten

en: Show the application’s version
hr: Prikaži inačicu aplikacije

en: [FILE…]
hr: [DATOTEKA...]

note: I18N: The '%s' is replaced with eog's command name.
en: Run “%s --help” to see a full list of available command line options.
hr: Pokreni “%s --help” kako biste vidjeli potpuni popis mogućnosti naredbenog redka.
