eog 4.2 - en to nb translation catalogue (304 entries)

en: Image Viewer
nb: Bildevisning

en: Browse and rotate images
nb: Bla gjennom og roter bilder

en: Image Viewer is the official image viewer for the GNOME desktop. It integrates with the GTK look and feel of GNOME, and supports many image formats for viewing single images or images in a collection.
nb: Bildevisning er det offisielle programmet for bildevisning for GNOME skrivebordet. Det er integrert med GTK+ utseende og oppførsel for GNOME og støtter mange bildeformater for isning av enkeltbilder og samlinger.

en: Image Viewer also allows to view the images in a fullscreen slideshow mode or set an image as the desktop wallpaper. It reads the camera tags to automatically rotate your images in the correct portrait or landscape orientation.
nb: Bildevisning lar deg også se på bilder i som en lysbildefremvisning i fullskjerm modus eller du kan sette et bilde som bakgrunn på skrivebordet. Det leser kameramerkelapper for å rotere bildene automatisk som portrett- eller landskapsorientering.

en: _Open…
nb: _Åpne …

en: Op_en With…
nb: Åpne m_ed …

en: _Save
nb: _Lagre

en: Save _As…
nb: L_agre som …

en: _Print…
nb: S_kriv ut …

en: Set as Wa_llpaper
nb: Sett som _bakgrunn

en: Image Prope_rties
nb: Egenskape_r for bilde

en: Sli_deshow
nb: Lysbil_devisning

en: Show Presen_ter
nb: Vis presenta_tør

en: Sho_w
nb: _Vis

en: S_ide Pane
nb: S_idelinje

en: Image _Gallery
nb: Bilde_galleri

en: S_tatus Bar
nb: S_tatuslinje

en: Prefere_nces
nb: _Brukervalg

en: _Keyboard Shortcuts
nb: _Tastatursnarveier

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _About Image Viewer
nb: _Om Bildevisning

en: Details
nb: Detaljer

en: Not Available
nb: Ikke tilgjengelig

en: Save As
nb: Lagre som

en: _Cancel
nb: A_vbryt

en: Save _As
nb: L_agre som

en: <b>%f:</b> original filename
nb: <b>%f:</b> opprinnelig filnavn

en: <b>%n:</b> counter
nb: <b>%n:</b> teller

en: _Filename format:
nb: _Format for filnavn:

en: _Destination folder:
nb: _Målmappe:

en: Choose a folder
nb: Velg en mappe

en: File Path Specifications
nb: Spesifisert filsti

en: _Start counter at:
nb: _Start teller på:

en: _Replace spaces with underscores
nb: E_rstatt mellomrom med understreking

en: Options
nb: Alternativer

en: Rename from:
nb: Endre navn fra:

en: To:
nb: Til:

en: File Name Preview
nb: Forhåndsvisning av filnavn

en: Preferences
nb: Brukervalg

en: Image Enhancements
nb: Bildeforbedringer

en: Smooth images when zoomed _out
nb: Jevn ut bilder når de zoomes _ut

en: Smooth images when zoomed _in
nb: Jevn ut bilder når de _zoomes inn

en: _Automatic orientation
nb: _Automatisk orientering

en: Background
nb: Bakgrunn

en: As custom color:
nb: Som egendefinert farge:

en: Background Color
nb: Bakgrunnsfarge

en: Transparent Parts
nb: Gjennomsiktige deler

en: As check _pattern
nb: Som _rutemønster

en: As custom c_olor:
nb: Som tilpasset f_arge:

en: Color for Transparent Areas
nb: Farge for gjennomsiktige områder

en: As _background
nb: Som _bakgrunn

en: Image View
nb: Bildevisning

en: Image Zoom
nb: Zoom i bilde

en: E_xpand images to fit screen
nb: _Utvid bilder til å passe skjermen

en: Sequence
nb: Sekvens

note: I18N: This sentence will be displayed above a horizontal scale to select a number of seconds in eog's preferences dialog.
en: _Time between images:
nb: _Tid mellom bilder:

en: _Loop sequence
nb: _Løkkesekvens

en: Slideshow
nb: Lysbildevisning

en: Plugins
nb: Tillegg

en: Name
nb: Navn

en: Size
nb: Størrelse

en: Folder
nb: Mappe

en: Show the folder which contains this file in the file manager
nb: Vis mappen som inneholder denne filen i filhåndterer

en: Presenter
nb: Presentatør

en: Shrink the image
nb: Krymp bildet

en: Enlarge the image
nb: Forstørr bildet

en: Go to the first image of the gallery
nb: Gå til første bilde i samlingen

en: _First Image
nb: _Første bilde

en: Go to the previous image of the gallery
nb: Gå til forrige bilde i samlingen

en: _Previous Image
nb: F_orrige bilde

en: Go to the next image of the gallery
nb: Gå til neste bilde i samlingen

en: _Next Image
nb: _Neste bilde

en: Go to the last image of the gallery
nb: Gå til siste bilde i samlingen

en: _Last Image
nb: _Siste bilde

en: _Zoom In
nb: _Zoom inn

en: Zoom _Out
nb: Zoom _ut

en: Show the image at its normal size
nb: Vis bildet i normal størrelse

en: _Normal Size
nb: _Normal størrelse

en: Fit the image to the window
nb: Tilpass bildet til vinduet

en: _Best Fit
nb: _Beste tilpasning

en: Rotate the image 90 degrees to the left
nb: Roter bildet 90 grader til venstre

en: Rotate Counter_clockwise
nb: Roter mot k_lokken

en: Rotate the image 90 degrees to the right
nb: Roter bildet 90 grader til høyre

en: _Rotate Clockwise
nb: _Roter med klokken

en: Changes the visibility of the image gallery pane in the current window
nb: Endre synlighet for bildesamlingsområdet i aktivt vindu

en: _Image Gallery
nb: B_ildesamling

en: Pause or resume the slideshow
nb: Sett lysbildevisning på pause eller gjenoppta den

en: _Leave Fullscreen
nb: For_lat fullskjerm

en: Leave fullscreen mode
nb: Forlat fullskjerm

[ctx: shortcut window]
en: General
nb: Generelt

[ctx: shortcut window]
en: Open an image file
nb: Åpne en bildefil

[ctx: shortcut window]
en: Save the image
nb: Lagre bildet

[ctx: shortcut window]
en: Save the image with a new file name
nb: Lagre bildet med et nytt filnavn

[ctx: shortcut window]
en: Print the current image
nb: Skriv ut dette bildet

[ctx: shortcut window]
en: Close the current window
nb: Lukk dette vinduet

[ctx: shortcut window]
en: Close all windows
nb: Lukk alle vinduer

[ctx: shortcut window]
en: Set the image as desktop background
nb: Sett bildet som bakgrunn på skrivebordet

[ctx: shortcut window]
en: Show image properties in sidebar
nb: Vis bildeegenskaper i sidelinjen

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide the sidebar
nb: Vis/skjul sidelinjen

[ctx: shortcut window]
en: Open the application manual
nb: Åpne programmets brukerhåndbok

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide the application menu
nb: Vis/skjul programmenyen

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
nb: Tastatursnarveier

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
nb: Zoom inn

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
nb: Zoom ut

[ctx: shortcut window]
en: Actual size
nb: Faktisk størrelse

[ctx: shortcut window]
en: Best fit
nb: Beste tilpasning

[ctx: shortcut window]
en: Browsing Images
nb: Se gjennom bilder

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next image in the folder
nb: Gå til neste bilde i mappen

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous image in the folder
nb: Gå til forrige bilde i mappen

[ctx: shortcut window]
en: Go to the first image in the folder
nb: Gå til det første bilde i mappen

[ctx: shortcut window]
en: Go to the last image in the folder
nb: Gå til det siste bilde i mappen

[ctx: shortcut window]
en: Go to a random image in the folder
nb: Gå til et tilfeldig bilde i mappen

[ctx: shortcut window]
en: Show presenter with separate controls
nb: Vis presentatør med separate kontroller

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide the image gallery
nb: Vis/skjul bildegalleriet

[ctx: shortcut window]
en: Rotation
nb: Rotering

[ctx: shortcut window]
en: Rotate clockwise
nb: Roter med klokken

[ctx: shortcut window]
en: Rotate counterclockwise
nb: Roter mot klokken

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
nb: Fullskjerm

[ctx: shortcut window]
en: Enter/Leave fullscreen
nb: Start/stopp fullskjerm

[ctx: shortcut window]
en: Start/Stop slideshow
nb: Start/stopp lysbildevisning

[ctx: shortcut window]
en: Pause slideshow
nb: Sett lysbildevisning på pause

[ctx: shortcut window]
en: Common
nb: Vanlig

[ctx: shortcut window]
en: Copy to clipboard
nb: Kopier til utklippstavlen

[ctx: shortcut window]
en: Undo
nb: Angre

[ctx: shortcut window]
en: Move to Trash
nb: Flytt til papirkurv

[ctx: shortcut window]
en: Delete image permanently
nb: Slett bildet permanent

[ctx: shortcut window]
en: Scrolling
nb: Rulling

[ctx: shortcut window]
en: Scroll left in a large image
nb: Rull til venstre i et stort bilde

[ctx: shortcut window]
en: Scroll right in a large image
nb: Rull til høyre i et stort bilde

[ctx: shortcut window]
en: Scroll up in a large image
nb: Rull opp i et stort bilde

[ctx: shortcut window]
en: Scroll down in a large image
nb: Rull ned i et stort bilde

en: File Size
nb: Filstørrelse

en: Aperture
nb: Blenderåpning

en: Exposure
nb: Eksponeringstid

en: Metering
nb: Lysmålingsmodus

en: Camera
nb: Kamera

en: Date
nb: Dato

en: Time
nb: Klokkeslett

en: Focal Length
nb: Brennvidde

en: Show Details
nb: Vis detaljer

note: Extra keywords that can be used to search for eog in GNOME Shell and Unity TRANSLATORS: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Picture;Slideshow;Graphics;
nb: Bilde;Lysbilder;Grafikk;

en: Automatic orientation
nb: Automatisk orientering

en: Whether the image should be rotated automatically based on EXIF orientation.
nb: Om bildet skal roteres automatisk basert på EXIF-orientering.

en: The color that is used to fill the area behind the image. If the use-background-color key is not set, the color is determined by the active GTK+ theme instead.
nb: Fargen som brukes til å fylle området bak bildet. Hvis nøkkelen «use-background-color» ikke er satt blir fargen bestemt av det aktive GTK+-temaet i stedet.

en: Interpolate Image
nb: Interpoler bilde

en: Whether the image should be interpolated on zoom-out. This leads to better quality but is somewhat slower than non-interpolated images.
nb: Om bildet skal interpoleres ved zoom ut. Dette gir bedre kvalitet, men er noe tregere enn ikke-interpolerte bilder.

en: Extrapolate Image
nb: Ekstrapoler bilde

en: Whether the image should be extrapolated on zoom-in. This leads to blurry quality and is somewhat slower than non-extrapolated images.
nb: Om bildet skal ekstrapoleres ved zoom inn. Dette gir en uskarp effekt og er noe tregere enn ikke-ekstrapolerte bilder.

en: Transparency indicator
nb: Indikator for gjennomsiktighet

en: Determines how transparency should be indicated. Valid values are CHECK_PATTERN, COLOR and NONE. If COLOR is chosen, then the trans-color key determines the color value used.
nb: Bestemmer hvordan gjennomsiktighet skal vises. Gyldige verdier er CHECK_PATTERN, COLOR og NONE. Hvis COLOR velges bestemmes valgt fargeverdi av nøkkelen trans-color.

en: Scroll wheel zoom
nb: Zoom med mushjul

en: Whether the scroll wheel should be used for zooming.
nb: Om hjulet på musen skal brukes til å zoome eller ikke.

en: Zoom multiplier
nb: Zoom-faktor

en: The multiplier to be applied when using the mouse scroll wheel for zooming. This value defines the zooming step used for each scroll event. For example, 0.05 results in a 5% zoom increment for each scroll event and 1.00 result in a 100% zoom increment.
nb: Faktor som skal brukes ved bruk av mushjulet for zooming. Denne verdien definerer zoom-steg som brukes for hver rullehendelse. 0.05 gir f.eks 5% zoom for hver zoom-hendelse og 1.00 gir 100% per steg.

en: Transparency color
nb: Farge for gjennomsiktighet

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
nb: Hvis nøkkel for gjennomsiktighet har verdien COLOR bestemmer denne nøkkelen farge som brukes for å indikere gjennomsiktighet.

en: Use a custom background color
nb: Bruk en egendefinert bakgrunnsfarge

en: If this is active, the color set by the background-color key will be used to fill the area behind the image. If it is not set, the current GTK+ theme will determine the fill color.
nb: Hvis denne aktiveres vil fargen som settes av nøkkelen «background-color» brukes til å fylle området bak bildet. Hvis den ikke settes vil aktivt GTK+-tema bestemme farge for fyllet.

en: Loop through the image sequence
nb: Kontinuerlig visning av bildesekvensen

en: Whether the sequence of images should be shown in an endless loop.
nb: Om bildesekvensen skal vises i en uendelig løkke.

en: Allow zoom greater than 100% initially
nb: Tillat zoom større enn 100% ved start

en: If this is set to FALSE small images will not be stretched to fit into the screen initially.
nb: Hvis dette settes til FALSE vil ikke små bilder strekkes for å passe til skjermen.

en: Delay in seconds until showing the next image
nb: Pause i sekunder før visning av neste bilde

en: A value greater than 0 determines the seconds an image stays on screen until the next one is shown automatically. Zero disables the automatic browsing.
nb: En verdi større enn 0 bestemmer antall sekunder før neste bilde vises automatisk. Null deaktiverer automatisk fremvisning.

en: Show/Hide the window statusbar.
nb: Vis/skjul vinduets statuslinje.

en: Show/Hide the image gallery pane.
nb: Vis/skjul bildesamlingsområdet.

en: Image gallery pane position. Set to 0 for bottom; 1 for left; 2 for top; 3 for right.
nb: Posisjon for bildesamlingsområde. Sett til 0 for bunn; 1 for venstre; 2 for topp; 3 for høyre.

en: Whether the image gallery pane should be resizable.
nb: Om bildesamlingsområdet skal kunne endre størrelse eller ikke.

en: Show/Hide the window side pane.
nb: Vis/skjul vinduets sidelinje.

en: Show/Hide the image gallery pane scroll buttons.
nb: Vis/skjul rulleknapper for bildesamlingsområdet.

en: Close main window without asking to save changes.
nb: Lukk hovedvinduet uten å spørre om endringer skal lagres.

en: Trash images without asking
nb: Slett bilder uten å spørre

en: If activated, Eye of GNOME won’t ask for confirmation when moving images to the trash. It will still ask if any of the files cannot be moved to the trash and would be deleted instead.
nb: Hvis denne aktiveres vil ikke Eye of GNOME spørre om bekreftelse når bilder flyttes til papirkurven. Programmet vil fremdeles spørre hvis noen av filene ikke kan flyttes til papirkurven og dermed må slettes i stedet.

en: Whether the file chooser should show the user’s pictures folder if no images are loaded.
nb: Hvorvidt filvelger skal vise brukers bildemappe hvis ingen bilder er lastet.

en: If activated and no image is loaded in the active window, the file chooser will display the user’s pictures folder using the XDG special user directories. If deactivated or the pictures folder has not been set up, it will show the current working directory.
nb: Hvis denne aktiveres og ingen bilder er lastet i det aktive vinduet vil filvelgeren vise brukers bildemappe ved å bruke XDG-definerte mapper. Hvis den deaktiveres eller bildemappen ikke er satt opp vil den vise nåværende arbeidskatalog.

en: Active plugins
nb: Aktive tillegg

en: List of active plugins. It doesn’t contain the “Location” of the active plugins. See the .eog-plugin file for obtaining the “Location” of a given plugin.
nb: Liste med aktive tillegg. Inneholder ikke «Location» for aktive tillegg. Se .eog-plugin-filen for å finne «Location» for et gitt tillegg.

en: Open _With…
nb: Åpne _med …

en: _Copy
nb: _Kopier

en: Move to _Trash
nb: Flytt til _papirkurv

en: Prope_rties
nb: Egenskape_r

en: Show Containing _Folder
nb: Vis opphavs_mappe

en: _Best fit
nb: _Beste tilpasning

en: Fullscreen with double-click
nb: Fullskjerm med dobbeltklikk

en: Activate fullscreen mode with double-click
nb: Aktiver fullskjermmodus med dobbeltklikk

en: Reload Image
nb: Les bilde på nytt

en: Reload current image
nb: Les dette bildet på nytt

en: Date in statusbar
nb: Dato i statuslinje

en: Shows the image date in the window statusbar
nb: Viser dato for bildet i statuslinjen

en: Close _without Saving
nb: Lukk _uten å lagre

en: If you don’t save, your changes will be lost.
nb: Hvis du ikke lagrer vil endringene gå tapt.

en: Save changes to image “%s” before closing?
nb: Lagre endringer i bilde «%s» før du lukker?

en: There is %d image with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d images with unsaved changes. Save changes before closing?
nb[0]: Det finnes %d bilde med endringer som ikke er lagret. Lagre endringer før programmet lukkes?
nb[1]: Det finnes %d bilder med endringer som ikke er lagret. Lagre endringer før programmet lukkes?

en: S_elect the images you want to save:
nb: V_elg bildene du vil lagre:

note: Secondary label
en: If you don’t save, all your changes will be lost.
nb: Hvis du ikke lagrer vil alle endringene dine gå tapt.

en: _Reload
nb: _Last på nytt

en: Open with _Document Viewer
nb: Åpne med _dokumentvisning

en: Could not load image “%s”.
nb: Kunne ikke laste bilde «%s».

en: Could not save image “%s”.
nb: Kunne ikke lagre bilde «%s».

en: No images found in “%s”.
nb: Ingen bilder funnet i «%s».

en: The given locations contain no images.
nb: Oppgitte plasseringer inneholder ingen bilder.

en: This image contains multiple pages. Image Viewer displays only the first page.
    Do you want to open the image with the Document Viewer to see all pages?
nb: Dette bildet inneholder flere sider. Bildevisning viser kun den første siden.
    Vil du åpne bildet med dokumentvisning for å se alle sidene?

en: This image contains multiple pages. Image Viewer displays only the first page.
    You may want to install the Document Viewer to see all pages.
nb: Dette bildet inneholder flere sider. Bildevisning viser kun den første siden.
    Du vil kanskje installere dokumentvisning for å se alle sidene.

note: TRANSLATORS: This is the actual focal length used when the image was taken.
en: %.1f (lens)
nb: %.1f (linse)

en: File format is unknown or unsupported
nb: Filformatet er ukjent eller ikke støttet

en: Image Viewer could not determine a supported writable file format based on the filename.
nb: Bildevisning kunne ikke bestemme et støttet skrivbart filformat basert på filnavnet.

en: Please try a different file extension like .png or .jpg.
nb: Vennligst prøv en annen filtype som .png eller .jpg.

en: All files
nb: Alle filer

en: Supported image files
nb: Støttede bildefiler

en: _Open
nb: _Åpne

en: Open Image
nb: Åpne bilde

en: Save Image
nb: Lagre bilde

en: Open Folder
nb: Åpne mappe

en: Transformation on unloaded image.
nb: Transformasjon på bilde som ikke er lastet.

en: Transformation failed.
nb: Transformasjon feilet.

en: EXIF not supported for this file format.
nb: EXIF er ikke støttet for dette filformatet.

en: Image loading failed.
nb: Lasting av bilde feilet.

en: No image loaded.
nb: Ingen bilder lastet.

en: You do not have the permissions necessary to save the file.
nb: Du har ikke tilstrekkelige rettigheter til å lagre filen.

en: Temporary file creation failed.
nb: Oppretting av midlertidig fil feilet.

en: Couldn’t create temporary file for saving: %s
nb: Kunne ikke opprette midlertidig fil for lagring: %s

en: Couldn’t allocate memory for loading JPEG file
nb: Kunne ikke reservere minne for lasting av JPEG-fil

en: Image Data
nb: Bildedata

en: Image Taking Conditions
nb: Tilstand når bildet ble tatt

en: GPS Data
nb: GPS-data

en: Maker Note
nb: Utvidet metadata for kameramodell

en: Other
nb: Annet

en: XMP Rights Management
nb: XMP rettighetshåndtering

en: XMP Other
nb: XMP annet

en: Tag
nb: Merking

en: Value
nb: Verdi

en: North
nb: Nord

en: East
nb: Øst

en: West
nb: Vest

en: South
nb: Sør

en: Unknown
nb: Ukjent

en: %lu second | %lu seconds
nb[0]: %lu sekund
nb[1]: %lu sekunder

en: Image Settings
nb: Egenskaper for bilde

en: Image
nb: Bilde

en: The image whose printing properties will be set up
nb: Bilde som skal brukes til egenskaper for utskrift

en: Page Setup
nb: Sideoppsett

en: The information for the page where the image will be printed
nb: Informasjon for siden hvor bildet skal skrives ut

en: Position
nb: Posisjon

en: _Left:
nb: _Venstre:

en: _Right:
nb: Høy_re:

en: _Top:
nb: _Topp:

en: _Bottom:
nb: _Bunn:

en: C_enter:
nb: S_entrert:

en: None
nb: Ingen

en: Horizontal
nb: Horisontal

en: Vertical
nb: Vertikal

en: Both
nb: Begge

en: _Width:
nb: _Bredde:

en: _Height:
nb: _Høyde:

en: _Scaling:
nb: _Skalering:

en: _Unit:
nb: En_het:

en: Millimeters
nb: Millimetere

en: Inches
nb: Tommer

en: Preview
nb: Forhåndsvis

en: as is
nb: som det er

en: Hide sidebar
nb: Skjul sidelinjen

en: Taken on
nb: Tatt

en: At least two file names are equal.
nb: Minst to filnavn er like.

en: Could not display help for Image Viewer
nb: Kunne ikke vise hjelp for bildevisning

en:  (invalid Unicode)
nb:  (ugyldig Unicode)

en: %i × %i pixel | %i × %i pixels
nb[0]: %i × %i piksel
nb[1]: %i × %i piksler

note: Translators: This is the string displayed in the statusbar * The tokens are from left to right: * - image width * - image height * - image size in bytes * - zoom in percent
en: %i × %i pixel  %s    %i%% | %i × %i pixels  %s    %i%%
nb[0]: %i x %i piksel  %s   %i%%
nb[1]: %i x %i piksler  %s   %i%%

[ctx: MessageArea]
en: Hi_de
nb: Skj_ul

en: The image “%s” has been modified by an external application. Would you like to reload it?
nb: Bilde «%s» er endret av et eksternt program. Vil du laste bildet på nytt?

note: Translators: This string is displayed in the statusbar * while saving images. The tokens are from left to right: * - the original filename * - the current image's position in the queue * - the total number of images queued for saving
en: Saving image “%s” (%u/%u)
nb: Lagrer bilde «%s» (%u/%u)

en: Opening image “%s”
nb: Åpner bilde «%s»

note: L10N: This the reason why the screensaver is inhibited.
en: Viewing a slideshow
nb: Viser en presentasjon

en: Error printing file:
    %s
nb: Feil under utskrift av fil:
    %s

en: Error launching System Settings:
nb: Feil under oppstart av systeminnstillinger:

en: _Open Background Preferences
nb: _Åpne brukervalg for bakgrunn

en: The image “%s” has been set as Desktop Background. Would you like to modify its appearance?
nb: Bilde «%s» er satt som skrivebordsbakgrunn. Vil du forandre utseende på bildet?

en: Saving image locally…
nb: Lagrer bildet lokalt …

en: Are you sure you want to remove
    “%s” permanently?
nb: Er du sikker på at du vil
    fjerne «%s» permanent?

en: Are you sure you want to remove
    the selected image permanently? | Are you sure you want to remove
    the %d selected images permanently?
nb[0]: Er du sikker på at du vil
    fjerne valgt bilde permanent?
nb[1]: Er du sikker på at du vil
    fjerne %d valgte bilder permanent?

en: _Delete
nb: _Slett

en: _Yes
nb: _Ja

note: add 'dont ask again' button
en: Do _not ask again during this session
nb: Ikke spør i_gjen under denne økten

en: Couldn’t retrieve image file
nb: Kunne ikke hente bildefil

en: Couldn’t retrieve image file information
nb: Kunne ikke hente informasjon om bildefil

en: Couldn’t delete file
nb: Kunne ikke slette fil

note: set dialog error message
en: Error on deleting image %s
nb: Feil under sletting av bilde %s

en: Are you sure you want to move
    “%s” to the trash?
nb: Er du sikker på at du vil
    flytte «%s» til papirkurven?

en: A trash for “%s” couldn’t be found. Do you want to remove this image permanently?
nb: Fant ikke papirkurv for «%s». Er du sikker på at du vil fjerne dette bildet permanent?

en: Are you sure you want to move
    the selected image to the trash? | Are you sure you want to move
    the %d selected images to the trash?
nb[0]: Er du sikker på at du vil
    flytte valgt bilde til papirkurven?
nb[1]: Er du sikker på at du vil
    flytte %d valgte bilder til papirkurven?

en: Some of the selected images can’t be moved to the trash and will be removed permanently. Are you sure you want to proceed?
nb: Noen av de valgte bildene kan ikke flyttes til papirkurven og vil bli fjernet permanent. Er du sikker på at du vil fortsette?

en: Couldn’t access trash.
nb: Kunne ikke aksessere papirkurv.

en: Shrink or enlarge the current image
nb: Krymp eller forstørr dette bildet

en: Show the current image in fullscreen mode
nb: Vis det aktive bildet i fullskjerm-modus

en: Properties
nb: Egenskaper

en: The GNOME image viewer.
nb: Bildevisning for GNOME.

en: GNOME Image Viewer
nb: GNOME bildevisning

en: Open in fullscreen mode
nb: Åpne i fullskjermmodus

en: Disable image gallery
nb: Slå av bildesamling

en: Open in slideshow mode
nb: Åpne i presentasjonsmodus

en: Start a new instance instead of reusing an existing one
nb: Starter en ny instans i stedet for å gjenbruke en eksisterende

en: Open in a single window, if multiple windows are open the first one is used
nb: Åpne i et enkelt vindu. Hvis flere vinduer er åpne vil det første bli brukt

en: Show the application’s version
nb: Vis programmets versjon

en: [FILE…]
nb: [FIL …]

note: I18N: The '%s' is replaced with eog's command name.
en: Run “%s --help” to see a full list of available command line options.
nb: Kjør «%s --help» for å se en full liste med tilgjengelige kommandolinjeflagg.
