eog master - en to ts translation catalogue (311 entries)

note: Translaters: This string is for a toggle to display a toolbar. * The name of the toolbar is automatically computed from the widgets * on the toolbar, and is placed at the %s. Note the _ before the %s * which is used to add mnemonics. We know that this is likely to * produce duplicates, but don't wor
en: Show “_%s”
ts: Komba “_%s”

en: _Move on Toolbar
ts: _Fambisa eka xivandla xa switirhi

en: Move the selected item on the toolbar
ts: Fambisa lexi hlawuriweke eka xivandla xa switirhi

en: _Remove from Toolbar
ts: _Susa eka xivandla xa switirhi

en: Remove the selected item from the toolbar
ts: Susa lexi hlawuriweke eka xivandla xa switirhi

en: _Delete Toolbar
ts: _Susa xivandla xa switirhi

en: Remove the selected toolbar
ts: Susa xivandla xa switirhi lexi hlawuriweke

en: Separator
ts: Xihambanisi

en: Activate fullscreen mode with double-click
ts: Yisa eka nkombiso wo tata hi kutlhava ka mbirhi

en: Fullscreen with double-click
ts: Nkombiso wo tata hi kutlhava ka mbirhi

en: Reload Image
ts: Panga xifaniso nakambe

en: Reload current image
ts: Panga nakambe xifaniso lexi

en: Date in statusbar
ts: Siku eka xiyenge xa le hansi xa furemi

en: Shows the image date in the window statusbar
ts: Xi komba siku ra xifaniso eka xiyenge xa le hansi xa furemi

en: Browse and rotate images
ts: Lavalava na ku hundzuluxa swifaniso

en: Image Viewer
ts: Xikomba Swifaniso

en: Aperture Value:
ts: Xilawula rivoningo:

en: Author:
ts: Mutsari:

en: Bytes:
ts: Tibayiti:

en: Camera Model:
ts: Rixaka ra Khamera:

en: Copyright:
ts: Timpfanelo ta mutsari:

en: Date/Time:
ts: Siku/Nkarhi:

en: Description:
ts: Nhlamuselo:

en: Details
ts: Vuxokoxoko

en: Exposure Time:
ts: Nkarhi wo hlangana ni rivoningo:

en: Flash:
ts: Ntsayito:

en: Focal Length:
ts: Mpfhuka wo vona:

en: General
ts: Angarhela

en: Height:
ts: Vulehi:

en: ISO Speed Rating:
ts: Mpimo wa rivilo ku ya hi ISO:

en: Image Properties
ts: Swihlawulekisi Swa Xifaniso

en: Keywords:
ts: Marito-nkulu:

en: Location:
ts: Ndhawu:

en: Metadata
ts: Switiviwa swa switiviwa

en: Metering Mode:
ts: Mapimelo:

en: Name:
ts: Vito:

en: Type:
ts: Muxaka:

en: Width:
ts: Vuanami:

en: _Next
ts: Leswi _landzelaka

en: _Previous
ts: Leswi nga _hundza

en: <b>%f:</b> original filename
ts: <b>%f:</b> vito ra fayili yo sungula kona

en: <b>%n:</b> counter
ts: <b>%n:</b> xihlayi

en: Choose a folder
ts: Hlawula folidara

en: Destination folder:
ts: Xiyenge lexi ku yisiwaka eka xona:

en: File Name Preview
ts: Vona Malangutelo Ya Vito Ra Fayili

en: File Path Specifications
ts: Swipimelo Swa Ndhawu/Ndlela Ya Fayili

en: Filename format:
ts: Malangutele ya vito va fayili:

en: Options
ts: Swo tihlawulela

en: Rename from:
ts: Ncinca vito kusuka eka:

en: Replace spaces with underscores
ts: Pfala pfuleko exikarhi ka marito hi _

en: Save As
ts: Hlayisa tani hi

en: Start counter at:
ts: Sungula xihlayi eka:

en: To:
ts: Eka:

en: As _background
ts: Tani hi muvala wa le _hansi

en: As check _pattern
ts: Tani hi mavala ya _cheke/swibokisana

en: As custom c_olor:
ts: Tani hi _muhlovo wo tihlawulela:

en: As custom color:
ts: Tani hi muhlovo wo tihlawulela:

en: Background
ts: Xitandzhaku

en: Background Color
ts: Muvala wa le Hansi

en: Color for Transparent Areas
ts: Muhlovo wa swiyenge leswi vonikelaka

en: E_xpand images to fit screen
ts: _Kurisa swifaniso ku ringanela nkombiso

en: Image Enhancements
ts: Vuantswisi Bya Swifaniso

en: Image View
ts: Kombiso Wa Xifaniso

en: Image Zoom
ts: Ntshineto Wa Xifaniso

en: Plugins
ts: Switirhi swa engetelo

[ctx: PrefDlgSlideSwitchPostfix]
note: I18N: This sentence will be displayed after a GtkSpinButton to select a number of seconds in eog's preferences dialog. The context is applied to avoid ambiguity with possible similar translations. See bug 654548 for details.
en: seconds
ts: tisekene

[ctx: PrefDlgSlideSwitchPrefix]
note: I18N: This sentence will be displayed before a GtkSpinButton to select a number of seconds in eog's preferences dialog. The context is applied to avoid ambiguity with possible similar translations. See bug 654548 for details.
en: _Switch image after:
ts: _Ncinca xifaniso endzhaku ka:

en: Preferences
ts: Swo tihlawulela

en: Sequence
ts: Landzelelana

en: Slideshow
ts: Nkombiso wo ncinca-ncinca

en: Smooth images when zoomed-_in
ts: Rhetisa swifaniso loko swi _kurisiwile

en: Smooth images when zoomed-_out
ts: Rhetisa swifaniso loko swi _ntsananisiwile

en: Transparent Parts
ts: Swiyenge leswi vonikelaka

en: _Automatic orientation
ts: _Matshamelo hi woxe

en: _Loop sequence
ts: _Ku ncinca ka ku landzelelana

en: A value greater than 0 determines the seconds an image stays on screen until the next one is shown automatically. Zero disables the automatic browsing.
ts: Nhlanyo leyi kulu ka 0 yi komba nkarhi lowu xifaniso xi nga ta tshama eka nkombiso ku nga si nghena xin'wanyana hi xoxe. Tandza ri sivela ku ncinca ka xifaniso hi xoxe.

en: Active plugins
ts: Switirhisiwa swa engetelo leswi pfuriweke

en: Allow zoom greater than 100% initially
ts: Pfumelela nkuriso lowu hundzaka 100% emasunguleni

en: Automatic orientation
ts: Ku hlawula matshamelo hi xoxe

en: Close main window without asking to save changes.
ts: Pfala furemi-nkulu u nga vutisani ku hlayisa leswi ncinciweke.

en: Delay in seconds until showing the next image
ts: Yimanyana hi tisekene u nga si komba xifaniso lexi landzelaka

en: Determines how transparency should be indicated. Valid values are CHECK_PATTERN, COLOR and NONE. If COLOR is chosen, then the trans-color key determines the color value used.
ts: Kuma ndlela leyi ku vonikela ku nga ta kombisiwaka ha kona. Ku pfumeleriwa ntsena CHECK_PATTERN, COLOR kumbe NONE. Loko COLOR yi hlawuriwile, xiphemu lexi yimelaka ku vonikela xi tirhisiwa ku kuma muhlovo.

en: External program to use for editing images
ts: Xithirhi xa lehandle xo hlela swifaniso

en: Extrapolate Image
ts: Vhubha vukulu bya xifaniso

en: If activated and no image is loaded in the active window, the file chooser will display the user's pictures folder using the XDG special user directories. If deactivated or the pictures folder has not been set up, it will show the current working directory.
ts: Loko xi pfuriwile kuri hava xifaniso lexi nga pangiwa eka furemu leri, xihlawula-tifayili xi ta khomba folidara ya swifaniso ya mutirhisi xi tirhisa tifolidara ta XDG. Loko xi pfariwile kumbe folidara ya swifaniso a se endliwa, xi ta folidara leyi kunga ku tirheliweni ka yona.

en: If activated, Eye of GNOME won't ask for confirmation when moving images to the trash. It will still ask if any of the files cannot be moved to the trash and would be deleted instead.
ts: Loko xi pfuriwile, Tihlo ra GNOME, xi nge kombeli mpfulelo wo yisa swifaniso etaleni. Xi ta vutisa loko tifayili tifanele ku yisiwa etaleni kumbe ku susiwa hi ku hetiseka ntsena.

en: If activated, the detailed metadata list in the properties dialog will be moved to its own page in the dialog. This should make the dialog more usable on smaller screens, e.g. as used by netbooks. If disabled, the widget will be embedded on the "Metadata" page.
ts: Loko xi pfuriwile, nongonoko wa switiviwa swa switiviwa hinkwaswo eka furemu ra swihlawulekisi ri ta yisiwa eka pheji ya rona. Leswi swi endla leswaku furemu ri tirhiseka eka mikombiso leyi ntsongo, xikombiso i ti-netbook. Loko xi timiwile, xiyenye lexi xi ta engeteriwa eka pheji ra "Switiviwa swa switiviwa".

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
ts: Loko xivandla xa vunikelo xi ri COLOR, xi tirhisiwa ku kuma muhlovo lowu nga ta tirhisa tani hi ku vonikela.

en: If this is active, the color set by the background-color key will be used to fill the area behind the image. If it is not set, the current GTK+ theme will determine the fill color.
ts: Loko lexi xi pfuriwile, muhlovo wale hansi wu ta tirhisa ku funengetaka xiyenge xa le ndzhaku xa xifaniso. Loko muhlovo wale hansi wu nga boxiwanga, ku ta tirhisiwa muhlovo wa GTK+ wa nkhaviso.

en: If this is set to FALSE small images will not be stretched to fit into the screen initially.
ts: Loko ku boxiwile FALSE swifaniso leswi ntsongo a swi nge tsanyusiwi ku ringanela eka nkombiso.

en: Image gallery pane position. Set to 0 for bottom; 1 for left; 2 for top; 3 for right.
ts: Ndhawu ya xiyenge xa swifaniso. Tirhisa 0 ku yisa ehansi; 1 ku yisa eximatsini; 2 ku yisa ehenhla; 3 ku yisa exineneni.

en: Interpolate Image
ts: Hlahluvela vululu bya xifaniso

en: List of active plugins. It doesn't contain the "Location" of the active plugins. See the .eog-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
ts: Nxaxamelo wa switirhi swa engetelo. A yi na ti "Ndhawu" ta switirhi leswi pfuriweke. Vona fayili ya .eog-plugin ku tiva "Ndhawu" ya xitirhi xo karhi.

en: Loop through the image sequence
ts: Fambisa endzeni ka nxaxameto wa swifaniso leswi landzelelanaka

en: Scroll wheel zoom
ts: Ntshineto hi vhilwa ra mawusi

en: Show/Hide the image gallery pane scroll buttons.
ts: Komba/Tumbeta tibatheni to yisa ehansi/ehenhla ta xiyenge xa swifaniso.

en: Show/Hide the image gallery pane.
ts: Komba/Tumbeta xiyenge xa swifaniso.

en: Show/Hide the window side pane.
ts: Komba/Tumbeta xiyenge xa furemu xele tlhelo.

en: Show/Hide the window statusbar.
ts: Komba/Tumbeta xiyenge xa furemu xele hansi.

en: Show/Hide the window toolbar.
ts: Komba/Tumbeta xiyenge xa switirhi.

en: The color that is used to fill the area behind the image. If the use-background-color key is not set, the color is determined by the active GTK+ theme instead.
ts: Muhlovo lowu tirhisiwaka eka xiyenge xele ndzhaku xa xifaniso. Loko muhlovo wale hansi wu nga boxiwanga, muhlovo wu kumeka eka muhlovo wa GTK+ leyi nga ku tirhisiweni.

en: The desktop file name (including the ".desktop") of the application to use for editing images (when the "Edit Image" toolbar button is clicked). Set to the empty string to disable this feature.
ts: Vito ra fayili ya desikithopi (ku katsa na ".desktop") ya xitirhi xo hlela swifaniso (Loko kunupu ya "Hlela Xifaniso" ku suka eka xiyenge xa switirhi yi tlhaviwa). U nga faki ncumu loko u tsakela u tima.

en: The multiplier to be applied when using the mouse scroll wheel for zooming. This value defines the zooming step used for each scroll event. For example, 0.05 results in a 5% zoom increment for each scroll event and 1.00 result in a 100% zoom increment.
ts: Nhlayo ya nkuriso yi ta tirhisiwa loko ku tirhisiwa mawusu ku tshineta. Nhlayo leyi komba ku hambana ka nkuriso leyi landzelelanaka. Xikombiso:0.05 yi endla nkuriso hi 5% eka fambiso wa vhilwa ra mawusu, 1.00 yi endla nkuriso hi 100%.

en: Transparency color
ts: Muhlovo wo vonikela

en: Transparency indicator
ts: Xiyimela muhlovo wo vonikela

en: Trash images without asking
ts: Yisa swifaniso etaleni u nga vutisani

en: Use a custom background color
ts: Tirhisa muhlovo wa le hansi wo tihlawulela

en: Whether the file chooser should show the user's pictures folder if no images are loaded.
ts: Loko kuri xihlawula-tifayili xi komba folidara ya swifaniso ya mutirhisi loko kuri hava swifaniso leswi nga pangiwa.

en: Whether the image gallery pane should be resizable.
ts: Loko kuri xiyenge xa swifaniso xa kuriseka.

en: Whether the image should be extrapolated on zoom-in. This leads to blurry quality and is somewhat slower than non-extrapolated images.
ts: Loko kuri vukulu bya xifaniso byi nga vhubhiwa endzaku ka ntshineto. Leswi swi endla xifaniso yi nga vonakali kahle, xi teka nkarhi ku tlula swifaniso swin'wana swo fana.

en: Whether the image should be interpolated on zoom-out. This leads to better quality but is somewhat slower than non-interpolated images.
ts: Loko kuri vukulu bya xifaniso byi hlahluveriwa loko xi tshinetiwa endzaku. Leswi swi antswisa xifani, kambe swi nga teka nkarhi ku tlula swifaniso swin'wana leswi hlahluveriweke vukulu.

en: Whether the image should be rotated automatically based on EXIF orientation.
ts: Loko kuri xifaniso xita jikisiwa ya hi matshamelo ya EXIF

en: Whether the metadata list in the properties dialog should have its own page.
ts: Loko kuri nongonoko wa switiviwa swa switiviwa eka xiyenge xa swihlawulekisi swi na pheji ra swona.

en: Whether the scroll wheel should be used for zooming.
ts: Loko kuri vhilwa ra xikondlwana/mawusi rita tirhisiwa ku kurisa.

en: Whether the sequence of images should be shown in an endless loop.
ts: Loko kuri swifaniso leswi landzelelanaka swi ta kombiwa hi laha ku nga heriki.

en: Zoom multiplier
ts: Nhlayo yo kurisa

en: Close _without Saving
ts: Pfala u nga _hlayisani

en: Question
ts: Xivutiso

en: If you don't save, your changes will be lost.
ts: Loko u nga hlayisi, ku ncinca ku ta lahleka.

en: Save changes to image "%s" before closing?
ts: Hlayisa ku ncinca eka xifaniso "%s" u nga se pfala?

en: There is %d image with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d images with unsaved changes. Save changes before closing?
ts[0]: Kuna xifaniso(%d) lexi nga ncinca lexi nga hlayisiwanga. Hlayisa ku ncinca u nga se pfala?
ts[1]: Kuna swifaniso swa %d leswi nga ncinca leswi nga hlayisiwanga. Hlayisa ku ncinca u nga se pfala?

en: S_elect the images you want to save:
ts: _Hlawula swifaniso leswi u tsakelaka ku hlayisa:

note: Secondary label
en: If you don't save, all your changes will be lost.
ts: Loko u nga hlayisi, ku ncinca hinkwako ku ta lahleka.

en: File format is unknown or unsupported
ts: Xixaka ra fayili a ri tiveki

en: Image Viewer could not determine a supported writable file format based on the filename.
ts: Xikomba Xifaniso xi tsandzeke vhubha rixaka ra fayili leyi nga ku nga tsaleriwa eka yona ku suka eka vito ra fayili.

en: Please try a different file extension like .png or .jpg.
ts: Ringeta mahetelelo ya fayili yo hambana yo fana na .png kumbe .jpg.

en: All files
ts: Tifayi hinkwato

en: Supported image files
ts: Tifayi leti tivekaka

en: Open Image
ts: Pfula xifaniso

en: Save Image
ts: Hlayisa xifaniso

en: Open Folder
ts: Pfula folidara

en: Transformation on unloaded image.
ts: Kuncinciwa ka xifaniso lexi nga pfariwa.

en: Transformation failed.
ts: Tsandzekile kuncinciwa.

en: EXIF not supported for this file format.
ts: EXIF a yi tiveki eka rixaka ra fayili leyi.

en: Image loading failed.
ts: Tsandzeke ku panga xifaniso.

en: No image loaded.
ts: Ku hava xifaniso lexi pangiweke.

en: You do not have the permissions necessary to save the file.
ts: U hava mpfumelelo lowu ringaneleke ku hlayisa xifaniso lexi.

en: Temporary file creation failed.
ts: Tsandzeke ku endla fayili ya nkarhi-nyana.

en: Couldn't create temporary file for saving: %s
ts: Tsandzeke ku endla fayili ya nkarhi-nyana yo hlasilela kon: %s

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
ts: Tsandzeka ku veka etlhelo vundzeni lebyi lavekaka u panga fayili ya JPEG

en: Camera
ts: Khamera

en: Image Data
ts: Switiviwa swa xifaniso

en: Image Taking Conditions
ts: Swipimelo swo teka xifaniso

en: GPS Data
ts: Switiviwa swa GPS

en: Maker Note
ts: Tsalwa ra Muaki

en: Other
ts: Swin'wana

en: XMP Rights Management
ts: Ku lawula ka mpfumelelo eka XMP

en: XMP Other
ts: Swin'wana hi XMP

en: Tag
ts: Thege

en: Value
ts: Ntsengo

en: North
ts: N'walungu

en: East
ts: Vuxeni

en: West
ts: Vupeladyambu

en: South
ts: Dzonga

en: _Cancel
ts: _Tshika

en: _Reload
ts: Panga _nakambe

en: Save _As…
ts: Hlayisa tani _hi…

en: Could not load image '%s'.
ts: Tsandzeka ku panga xifaniso '%s'.

en: Could not save image '%s'.
ts: Tsandzeka ku hlayisa xifaniso '%s'.

en: No images found in '%s'.
ts: Ku hava swifaniso eka '%s'.

en: The given locations contain no images.
ts: Ku hava swifaniso eka ndhawu leyi nga boxiwa.

en: Image Settings
ts: Malulamiselo ya xifaniso

en: Image
ts: Xifaniso

en: The image whose printing properties will be set up
ts: Xifaniso lexi ndlela yo printa ya xona yi nga ta lulamisiwa

en: Page Setup
ts: Ndzulamiso wa pheji

en: The information for the page where the image will be printed
ts: Vuxokoxoko bya pheji leri xifaniso xi nga ta printiwa kona

en: Position
ts: Xiyimo

en: _Left:
ts: _Eximatsini:

en: _Right:
ts: _Xinene:

en: _Top:
ts: _Ehenhla:

en: _Bottom:
ts: E_hansi:

en: C_enter:
ts: Xi_karhi:

en: None
ts: Ku hava

en: Horizontal
ts: Vuandlalo

en: Vertical
ts: Ku ya ehenhla

en: Both
ts: Hivumbirhi

en: Size
ts: Vukulu

en: _Width:
ts: Vua_nami:

en: _Height:
ts: Vu_lehi:

en: _Scaling:
ts: Ku _kurisa kumbe ku hunguta:

en: _Unit:
ts: _Mapimelo:

en: Millimeters
ts: Milimitara

en: Inches
ts: Tiinci

en: Preview
ts: Xivonela mahlweni

en: Unknown
ts: Tiviwiki

note: TRANSLATORS: This is the actual focal length used when the image was taken.
en: %.1f (lens)
ts: %.1f (lense)

note: Print as float to get a similar look as above. TRANSLATORS: This is the equivalent focal length assuming a 35mm film camera.
en: %.1f (35mm film)
ts: %.1f (35mm ya filimi)

en: as is
ts: tani hi

en: Taken on
ts: Tekiwe hi

en: At least two file names are equal.
ts: Kuna mavito ma tifayili ma mbirhi lama ringanaka.

en: Could not display help for Image Viewer
ts: Tsandzeka ku komba pfuno wa Xikomba Xifaniso

en:  (invalid Unicode)
ts:  (khodi ya Unicode yoka yi nga tiveki)

[ctx: MessageArea]
en: Hi_de
ts: T_umbeta

note: The newline character is currently necessary due to a problem * with the automatic line break.
en: The image "%s" has been modified by an external application.
    Would you like to reload it?
ts: Xifaniso "%s" xi ncinciwile hi xithirhi xele handle.
    U nga tsakela ku panga nakambe?

en: Use "%s" to open the selected image
ts: Tirhisa "%s" ku pfula xifaniso lexi hlawuriweke

note: Translators: This string is displayed in the statusbar * while saving images. The tokens are from left to right: * - the original filename * - the current image's position in the queue * - the total number of images queued for saving
en: Saving image "%s" (%u/%u)
ts: Eku hlayiseni ka xifaniso "%s" (%u/%u)

en: Opening image "%s"
ts: Eku pfuleni ka xifaniso "%s"

en: Error printing file:
    %s
ts: Xihoxo eku kandziyiseni ka:
    %s

en: Toolbar Editor
ts: Xilulamisa Yiyenge Xa Switirhi

en: _Reset to Default
ts: _Vuyisela emasunguleni

en: The GNOME image viewer.
ts: Xikomba xifaniso xa GNOME.

en: Error launching System Settings:
ts: Xihoxo eku sunguleni ka ndzulamiso ya sisiteme:

note: I18N: When setting mnemonics for these strings, watch out to not clash with mnemonics from eog's menubar
en: _Open Background Preferences
ts: Pfula Swo _Tihlawulela Swa Muhlovo Wa Le Hansi

note: The newline character is currently necessary due to a problem * with the automatic line break.
en: The image "%s" has been set as Desktop Background.
    Would you like to modify its appearance?
ts: Xifaniso "%s" xi tirhisiwe tani hi muhlovo wa le hansi.
    U nga tsakela ku ncinca makhombelo ya xona?

en: Saving image locally…
ts: E ku hlayiseni ka xifaniso kwala ka khompyuta…

en: Are you sure you want to move
    "%s" to the trash?
ts: Wa tiyisisa leswaku u lava ku yisa
    "%s" etaleni?

en: A trash for "%s" couldn't be found. Do you want to remove this image permanently?
ts: Tsandzeka ku kuma tala ra "%s". U nga tsakela ku susa xifaniso leyi hi ku hetiseka?

en: Are you sure you want to move
    the selected image to the trash? | Are you sure you want to move
    the %d selected images to the trash?
ts[0]: Wa tiyisisa leswaku u tsakela ku yisa
    xifaniso lexi hlawuriweke etaleni?
ts[1]: Wa tiyisisa leswaku u tsakela ku siya
    swifaniso swa %d leswi hlawuriweke etaleni?

en: Some of the selected images can't be moved to the trash and will be removed permanently. Are you sure you want to proceed?
ts: Tsandzeka ku yisa swifaniso swin'wana leswi hlawuriweke etaleni, swi ta susiwa hi ku hetiseka. U nga tsakela ku ya emahlweni?

en: Move to _Trash
ts: Yisa e_taleni

en: _Do not ask again during this session
ts: _U nga vutisi kambe eka tirho lowu

en: Couldn't access trash.
ts: Tsandzeka ku vona tala.

en: Couldn't delete file
ts: Tsandzeka ku sula fayili

en: Error on deleting image %s
ts: Xihoxo eku suleni ka xifaniso %s

en: _Image
ts: _Xifaniso

en: _Edit
ts: _Hlela

en: _View
ts: _Vona

en: _Go
ts: _Famba

en: _Tools
ts: _Switirho

en: _Help
ts: _Mpfuno

en: _Open…
ts: _Pfula…

en: Open a file
ts: Pfula fayili

en: _Close
ts: _Pfala

en: Close window
ts: Pfala furemu

en: T_oolbar
ts: _Xiyenge xa switirhi

en: Edit the application toolbar
ts: Hlela xiyenge ya switirhi

en: Prefere_nces
ts: Swo ti_hlawulela

en: Preferences for Image Viewer
ts: Swo tihlawulela swa Xikomba Xifaniso

en: _Contents
ts: _Leswi nga ndzeni

en: Help on this application
ts: Pfuno eka xitirhi lexi

en: _About
ts: _Mayelana

en: About this application
ts: Mayelana na xitirhi lexi

en: _Toolbar
ts: _Xiyenge xa switirhi

en: Changes the visibility of the toolbar in the current window
ts: Ncinca ku vonakala ka xiyenge xa switirhi eka furemu leri

en: _Statusbar
ts: _Xiyenge xa le hansi xa furemu

en: Changes the visibility of the statusbar in the current window
ts: Ncinca ku vonakala ka xiyenge xa le hansi eka furemu leri

en: _Image Gallery
ts: Xiyenge xa _swifaniso

en: Changes the visibility of the image gallery pane in the current window
ts: Ncinca ku vonakala ka xiyenge xa swifaniso eka furemu leri

en: Side _Pane
ts: Xiyenge xa le _tlhelo

en: Changes the visibility of the side pane in the current window
ts: Ncinca ku vonakala ka xiyenge xa le tlhelo eka furemu leri

en: _Save
ts: _Hlayisa

en: Save changes in currently selected images
ts: Hlayisa ku ncinca eka swifaniso leswi nga hlawuriwa

en: Open _with
ts: _Pfula hi

en: Open the selected image with a different application
ts: Pfula xifaniso lexi nga hlawuriwa hi xitirhi xo hambana

en: Save the selected images with a different name
ts: Hlayisa xifaniso lexi nga hlawuriwa eka vito ro hambana

en: Show Containing _Folder
ts: Pfula folidara leyi nga _rhwala

en: Show the folder which contains this file in the file manager
ts: Pfula folidara leyi nga na fayili leyi pfuriweke hi xilawuri xa tifa

en: _Print…
ts: _Printa…

en: Print the selected image
ts: Printa xifaniso lexi hlawuriweke

en: Prope_rties
ts: Swi_hlawulekisi

en: Show the properties and metadata of the selected image
ts: Komba swihlawulekisi na switiviwa swa switiviwa swa xifaniso lexi hlawuriweke

en: _Undo
ts: Tlhelela e_ndzhaku

en: Undo the last change in the image
ts: Tlherisa ku ncinca loku nga hundza

en: Flip _Horizontal
ts: Hundzuluxa Hi _Vuandlalo

en: Mirror the image horizontally
ts: Hundzuluxa hi vuandlalo tani hi xivoni

en: Flip _Vertical
ts: Hundzuluxa ku ya e_henhla

en: Mirror the image vertically
ts: Hundzuluxa ku ya ehenhla tani hi xivoni

en: _Rotate Clockwise
ts: Jikisa ku ya hi mafambelo ya _Wachi

en: Rotate the image 90 degrees to the right
ts: Jikisa hi tidigiri ta 90 ku ya exineneni

en: Rotate Counterc_lockwise
ts: Jikisa ku ya ku h_ambana na wachi

en: Rotate the image 90 degrees to the left
ts: Jikisa hi tidigiri ta 90 ku ya eximatsini

en: Set as _Desktop Background
ts: Lulamisa Xitandzhaku xa _Desikithopo

en: Set the selected image as the desktop background
ts: Lulamisa xifaniso lexi hlawuriweke tani ni hi xitandzhaku xa desikithopo

en: Move the selected image to the trash folder
ts: Yisa xifaniso lexi hlawuriweke eka folidara ya le taleni

en: _Copy
ts: _Kopa

en: Copy the selected image to the clipboard
ts: Kopela xifaniso lexi hlawuriweke eka clipboard

en: _Zoom In
ts: _Tshineta

en: Enlarge the image
ts: Kurisa xifaniso

en: Zoom _Out
ts: Tshineta N_dzhaku

en: Shrink the image
ts: Ntsananisa xifaniso

en: _Normal Size
ts: Mpimo wa _ntolovelo

en: Show the image at its normal size
ts: Komba xifaniso hi mpimo wa xona

en: _Fullscreen
ts: Nkombiso wo _tala

en: Show the current image in fullscreen mode
ts: Komba xifaniso lexi eka nkombiso wo tala

en: Pause Slideshow
ts: Yimisanyana nkombiso wo ncinca-ncinca

en: Pause or resume the slideshow
ts: Yimanyana kumbe yana mahlweni na nkombiso wo ncinca-ncinca

en: _Best Fit
ts: _Vonakisa hinkwaxo

en: Fit the image to the window
ts: Ringanisa xifaniso na furemu

en: _Previous Image
ts: Xifaniso lexi nga _Hundza

en: Go to the previous image of the gallery
ts: Yana eka xifaniso lexi nga hundza eka xiyenge xa swifaniso

en: _Next Image
ts: _Xifaniso lexi landzelaka

en: Go to the next image of the gallery
ts: Yana eka xifaniso lexi landzelaka eka xiyenge xa swifaniso

en: _First Image
ts: Xifaniso xo _Sungula

en: Go to the first image of the gallery
ts: Yana eka xifaniso xo sungula eka xiyenge xa swifaniso

en: _Last Image
ts: Xifaniso ro _Hetelela

en: Go to the last image of the gallery
ts: Yana eka xifaniso xo hetelela eka xiyenge xa swifaniso

en: _Random Image
ts: _Xifaniso xihi kumbe xihi

en: Go to a random image of the gallery
ts: Yana eka xifaniso xihi kumbe xihi eka xiyenge xa swifaniso

en: S_lideshow
ts: K_ombiso wo ncinca-ncinca

en: Start a slideshow view of the images
ts: Sungula kombiso wo ncinca-ncica wa swifaniso

en: Previous
ts: Leswi nga hundza

en: Next
ts: Leswi landzelaka

en: Right
ts: Exineneni

en: Left
ts: Eximatsini

en: Show Folder
ts: Kombisa Folidara

en: In
ts: Ndzeni

en: Out
ts: Handle

en: Normal
ts: Tolovelekeke

en: Fit
ts: Ringanela

en: Gallery
ts: Xivandla xa swifaniso

[ctx: action (to trash)]
en: Trash
ts: Tala

en: Edit the current image using %s
ts: Hlela xifaniso lexi hi %s

en: Edit Image
ts: Hlela xifaniso

en: GNOME Image Viewer
ts: Xikomba Xifaniso Xa GNOME

en: Open in fullscreen mode
ts: Pfula eka nkombiso wo tala

en: Disable image gallery
ts: Pfala xiyenge xa swifaniso

en: Open in slideshow mode
ts: Pfula hindlela ya nkombiso

en: Start a new instance instead of reusing an existing one
ts: Sungula xin'wana e handle ko xitirhi lexi nga kona

en: Show the application's version
ts: Komba ntsariso wa xitirhi

en: [FILE…]
ts: [FILE..]

note: I18N: The '%s' is replaced with eog's command name.
en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ts: Nghenisa '%s --help' ku kuma nxanxamelo wa swihlawulekisi leswi nga tirhisiwaka.
