EOG - en to mg translation catalogue (184 entries)

en: Image Viewer
mg: Mpizaha sary

en: View different types of images
mg: Mizaha karazan-tsary maro

en: <b>File Name Preview</b>
mg: <b>Topy mason'ny anaran-drakitra</b>

en: <b>File Path Specifications</b>
mg: <b>Filazana ny sori-dàlan'ny rakitra</b>

en: <b>Image Interpolation</b>
mg: <b>Fanasisihana sary</b>

en: <b>Image Zoom</b>
mg: <b>Zòman'ilay sary</b>

en: <b>Options</b>
mg: <b>Safidy</b>

en: <b>Sequence</b>
mg: <b>Tranga</b>

en: <b>Transparent Parts</b>
mg: <b>Farita mangarahara</b>

en: Allow _zoom greater than 100% initially
mg: Ekeo ny _zòma mihoatra ny 100% amboalohany

en: As _background
mg: Ataovy _afara

en: As check _pattern
mg: Ataovy _damie

en: As custom c_olor:
mg: Ataovy _loko safidy:

en: Color for Transparent Areas
mg: Loko ho an'ny faritra mangarahara

en: Destination Folder:
mg: Lahatahiry iantefana:

en: Eye of GNOME Preferences
mg: Safidy manokan'ny Eye of GNOME

en: Filename Format:
mg: Lamin'ilay anaran-drakitra:

en: Image View
mg: Sehon'ilay sary

en: Interpolate image on _zoom
mg: Sisiho ilay sary rehefa anaty _zòma

en: Rename From:
mg: Ovay anarana avy amin'ny:

en: Replace spaces by underscore
mg: Soloy underscore ireo elanelana

en: Save As
mg: Raiketo toy izao

en: Saving Image
mg: Mandraikitra ilay sary

en: Slide Show
mg: Diaporama

en: Start counter at:
mg: Atomboy amin'ity ny fanisana:

en: To:
mg: Hatramin'ny:

en: _Browse
mg: _Zahavo

en: _Loop sequence
mg: _Ataovy miverinkodina

en: _Switch image after:
mg: _Ovay ny sary afaka:

en: seconds
mg: segaondra

en: A value greater than 0 determines the seconds an image stays on screen until the next one is shown automatically. Zero disables the automatic browsing.
mg: Ny sanda mihoatra ny 0 dia mamaritra ny fotoana (segaondra) ijanonan'ny sary iray eo amin'ny efijery mandra-panehoana ny manaraka. Ny 0 dia manatsahatra ny fizahana mandeha hoazy.

en: Allow zoom greater than 100% initially
mg: Manaiky ny zòma mihoatra ny 100% amboalohany

en: Delay in seconds until showing the next image
mg: Elanelam-potoana (segaondra) alohan'ny anehoana ny sary manaraka

en: Determines how transparency should be indicated. Valid values are CHECK_PATTERN, COLOR and NONE. If COLOR is choosen, then the trans_color key determines the used color value.
mg: Mamaritra ny fomba anehoana ny fangaraharana. CHECK_PATTERN, COLOR ary NONE no sanda azo ekena. Raha toa ka COLOR no voafidy, dia ny famaha trans_color no mamaritra ny sandan'ilay loko ampiasaina.

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
mg: Raha toa ka COLOR ny sandan'ilay famaha fangaraharana, dia io famaha io no mamaritra ny loko ampiasaina anehoana ny fangaraharana.

en: If this is set to FALSE small images will not be stretched to fit into the screen initially.
mg: Raha toa ka faritana ho FALSE izany, dia tsy hovelarina hameno efijery ny sary kely amin'ny voalohany.

en: Interpolate Image
mg: Sisio ilay sary

en: Last collection window geometry
mg: Rafitsarin'ny fikandran'ny amboara farany

en: Last singleton window geometry
mg: Rafitsarin'ny fikandran'ny singleton farany

en: Loop through the image sequence
mg: Averimbereno ilay trangan-tsary

en: Open images in a new window
mg: Sokafy anaty fikandrana vaovao ireo sary

en: Show/hide image information for collection.
mg: Asehoy/afeno ny lazan'ny sarin'io amboara io.

en: Show/hide image information for single image.
mg: Asehoy/afeno ny lazan'ny sarin'io sary tokana io.

en: Show/hide the image collection pane.
mg: Asehoy/afeno ny takilan'ny amboaran-tsary.

en: Show/hide the window statusbar.
mg: Asehoy/afeno ny anjam-pivoaran'ilay fikandrana.

en: Show/hide the window toolbar.
mg: Asehoy/afeno ny anjam-pitaovan'ilay fikandrana.

en: Transparency color
mg: Loko anehoana ny mangarahara

en: Transparency indicator
mg: Mpilaza fangaraharana

en: Whether opening an image should create a new window instead of replacing the image in the current window.
mg: Milaza raha toa ka tokony hisokatra anaty fikandrana vaovao ny sary sokafana iray fa tsy misolo ilay sary anatin'ny fikandrana misy.

en: Whether or not the sequence of images should be shown in an endless loop.
mg: Milaza raha toa ka tokony na tsy tokony aseho miverimberina tsy misy farany ilay trangan-tsary.

en: Whether the image should be interpolated on zoom or not. This leads to better quality but is somewhat slower than non interpolated images.
mg: Milaza raha toa ka tokony sisihana ilay sary rehefa anaty zòma. Manatsara ny  endrik'ilay sary izany saingy somary manavotsa noho ny sary tsy sisihana.

en: Couldn't create temporary file for saving: %s
mg: Tsy afaka namorona rakitra vonjimaika ho an'ny fandraiketana: %s

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
mg: Tsy afaka nanokana arika hakana rakitra JPEG

en: Transformation on unloaded image.
mg: Fanovana ny sary tsy azo.

en: EXIF not supported for this file format.
mg: Tsy raisina an-tànana ny EXIF ho an'io lamin-drakitra io.

en: File exists
mg: Misy ilay rakitra

en: No image loaded.
mg: Tsy misy sary azo.

en: Temporary file creation failed.
mg: Tsy nahomby ny famoronana rakitra vonjimaika.

en: Camera
mg: Fakantsary

en: Image Data
mg: Datan'ilay sary

en: Image Taking Conditions
mg: Tontolo fakana sary

en: Maker Note
mg: Fanamarihana

en: Other
mg: Hafa

en: Value
mg: Sanda

note: only used for internal purpose
en: Filename
mg: Anaran-drakitra

en: Width
mg: Indra

en: Height
mg: Haavo

en: Filesize
mg: Haben'ny rakitra

en: Attribute
mg: Marika manokana

en: File
mg: Rakitra

en: At least two file names are equal.
mg: Anaran-drakitra roa farafahakeliny no mitovy.

en:  (invalid Unicode)
mg:  (Unicode tsy ekena)

en: All Files
mg: Ireo rakitra rehetra

en: All Images
mg: Ireo sary rehetra

note: Pixel size of image: width x height in pixel
en: %s x %s pixels | %s x %s pixels
mg[0]: %s x %s pixel
mg[1]: %s x %s pixel

en: Open in new window
mg: Sokafy anaty fikandrana vaovao

en: Load Image
mg: Alaivo io sary io

en: Save Image
mg: Raiketo io sary io

en: Open Folder
mg: Sokafy ny lahatahiry

en: Could not display help for Eye of GNOME
mg: Tsy afaka naneho ny toro-làlan'ny Eye of GNOME

en: Counter
mg: Fanisana

en: Comment
mg: Teny fanampiny

en: Date
mg: Daty

en: Time
mg: Ora

en: Day
mg: Andro

en: Month
mg: Volana

en: Year
mg: Taona

en: Hour
mg: Ora

en: Minute
mg: Minitra

en: Second
mg: Segaondra

en: Option not available.
mg: Safidy tsy mety ampiasaina.

en: To use this function you need the libexif library. Please install libexif (http://libexif.sf.net) and recompile Eye of GNOME.
mg: Mila ny libexif ianao vao afaka mampiasa io safidy io. Apetraho ny libexif (http://libexif.sf.net) dia avereno compiler-na ny Eye of GNOME.

en: as is
mg: tahaka ny

en: Saving image %s.
mg: Mandraikitra ny sary %s.

en: Cancel saving ...
mg: Manafoana ny fandraiketana...

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
mg: Maimaimpoana ity rindran'asa ity. Azonao zaraina ary/na ovaina mifanaraka amin'ireo fepetra voalaza anatin'ny fahazoan-dàlana ho an'ny besinimaro GNU izay navoakan'ny Free Software Foundation io rindran'asa io, na ilay kinova faha 2, na izay kinova taty afara (araka ny safidinao).

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
mg: Ity rindranasa ity dia naparitaka noho ny fiheverana fa hisy ilàna azy izy io, saingy tsy misy fiantohana izy io, na dia ilay fiantohana (tsy voalaza an-tsoratra) ny FAHALAVORARIANY HO AN'NY VAROTRA na ny FETEZANY ANAOVANA ZAVATRA aza. Vakio ilay Fahazoan-dàlana ho an'ny besinimaro GNU ahalalanao ny antsipiriany.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA
mg: Tokony nahazo dika mitovin'ny Fahazoan-dàlana ho an'ny besinimaro GNU ianao niaraka tamin'ity rindranasa ity. Raha tsy nahazo izany ianao, dia manorata any amin'ny  Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA

en: The GNOME image viewing and cataloging program.
mg: Rindranasa fizahana sy fampirantiana sary an'ny GNOME.

en: Could not display help for Eye of GNOME.
    %s
mg: Tsy afaka naneho ny toro-làlan'ny eye of GNOME.
    %s

en: Overwrite file %s?
mg: Tsindriana ny rakitra %s?

en: File exists. Do you want to overwrite it?
mg: Misy ilay rakitra. Tianao tsindriana ilay izy?

en: Skip
mg: Dingano

en: Overwrite
mg: Tsindrio

en: Error on saving %s.
mg: Nisy olana teo am-pandraiketana ny %s.

en: Retry
mg: Andramo indray

en: Couldn't determine destination uri.
mg: Tsy afaka namaritra ny uri iantefana.

en: Couldn't determine file format of %s
mg: Tsy afaka namaritra ny lamin-drakitry ny %s

en: Please use an appropriate filename suffix or select a file format.
mg: Misafidiana tovan'anaran-drakitra ekena na lamin-drakitra iray.

en: Error on saving images.
mg: Nisy olana teo am-pandraiketana ireo sary.

en: Print
mg: Atontay

en: Print Preview
mg: Topy mason'ny fanontana

en: Are you sure you want to move
    "%s" to the trash?
mg: Tianao alefa any anaty daba tokoa
    ve ny "%s"?

en: Are you sure you want to move
    the %d selected image to the trash? | Are you sure you want to move
    the %d selected images to the trash?
mg[0]: Tianao alefa any anaty daba tokoa
    ve ireo sary %d voafaritra ireo?
mg[1]: Tianao alefa any anaty daba tokoa
    ve ireo sary %d voafaritra ireo?

en: Move to Trash
mg: Alefaso any

en: Couldn't access trash.
mg: Tsy afaka nampiasa ny daba.

en: Error on deleting image %s
mg: Nisy olana teo am-pamafana ny sary %s

note: [image width] x [image height] pixels  [bytes]    [zoom in percent]
en: %i x %i pixels  %s    %i%% | %i x %i pixels  %s    %i%%
mg[0]: %i x %i pixel  %s    %i%%
mg[1]: %i x %i pixel  %s    %i%%

en: Reason: %s
mg: Antony: %s

en: Image loading failed for %s
mg: Tsy nahomby ny fakana ny sary ho an'ny %s

en: _File
mg: _Rakitra

en: _Edit
mg: _Hanova

en: _View
mg: _Seho

en: _Image
mg: _Sary

en: _Go
mg: _Alefa

en: _Help
mg: _Toro-làlana

en: _Open...
mg: _Sokafy...

en: Open a file
mg: Manokatra rakitra

en: _Close
mg: _Hidio

en: Close window
mg: Manidy fikandrana

en: Prefere_nces
mg: Safidy ma_nokana

en: Preferences for Eye of GNOME
mg: Safidy manokan'ny Eye of GNOME

en: _Contents
mg: _Mpiaty

en: Help On this application
mg: Toro-làlana momba ity rindranasa ity

en: _About
mg: _Mombamomba

en: About this application
mg: Mombamomba ity rindranasa ity

en: _Toolbar
mg: _Anjan'ny fitaovana

en: Changes the visibility of the toolbar in the current window
mg: Manovana ny fahamoram-pahitan'ny anjan'ny fitaovana amin'ity fikandrana ity

en: _Statusbar
mg: _Anjan'ny fivoarana

en: Changes the visibility of the statusbar in the current window
mg: Manova ny fahamoram-pahitan'ny anjan'ny fivoarana amin'ity fikandrana ity

en: _Image Collection
mg: _Amboaran-tsary

en: Changes the visibility of the image collection pane in the current window
mg: Manova ny fahamoram-pahitan'ny takilan'ny amboaran-tsary amin'ity fikandrana ity

en: _Save
mg: _Raiketo

en: Save _As...
mg: Raiketo _toy izao...

en: Print...
mg: Atontay...

en: _Undo
mg: _Foano

en: Flip _Horizontal
mg: _Mandry

en: Flip _Vertical
mg: _Mitsangana

en: _Rotate Clockwise
mg: _Manaraka fanondrom-pamantaranandro

en: Rotate Counter C_lockwise
mg: _Tsy manaraka fanondrom-pamantaranandro

en: Rotat_e 180°
mg: _Ahodino 180°

en: Set As _Wallpaper
mg: Ataovy _taratasy manaingo

en: _Full Screen
mg: _Mameno efijery

en: _Slideshow
mg: _Diaporama

note: accelerators
en: _Zoom In
mg: _Zòma manalehibe

en: Zoom _Out
mg: Zòma _manakely

en: _Normal Size
mg: _Habe tokony ho izy

en: Best _Fit
mg: Ny _mety indrindra

en: _Next Image
mg: _Sary manaraka

en: _Previous Image
mg: _Sary any aloha

en: Move to _Trash
mg: Alefaso any anaty _daba

en: _First Image
mg: Sary _voalohany

en: _Last Image
mg: _Sary farany

en: Image _Information
mg: Lazan'ilay sary

en: Changes the visibility of the information pane in the current window
mg: Manova ny fahamoram-pahitana ny takilan'ny lazan'ny sary amin'ity fikandrana

en: Open
mg: Sokafy

en: Close
mg: Hidio

en: Save
mg: Raiketo

en: Undo
mg: Foano

en: Right
mg: Havanana

en: Left
mg: Havia

en: In
mg: Anaty

en: Out
mg: Ivelany

en: Normal
mg: Tokony ho izy

en: Fit
mg: Mifanaraka

en: Next
mg: Manaraka

en: Previous
mg: Aloha

en: User interface description not found.
mg: Tsy hita ny fanoritsoritana ny mpaneran'ny mpampiasa.

en: [FILE...]
mg: [RAKITRA...]

en: Unable to create Eye of GNOME user interface
mg: Tsy afaka namorona mpaneran'ny mpampiasa amin'ny Eye of GNOME

en: File not found. | Files not found.
mg[0]: Tsy hita ilay rakitra.
mg[1]: Tsy hita ireo rakitra.

en: Could not open `%s'
mg: Tsy nahasokatra ny '%s'

en: Open '%s'
mg: Sokafy ny '%s'

en: Empty
mg: Foana
